Skocz do zawartości

320D Sworzeń wachacza przód czy są wymienne ?


Jasioo

Rekomendowane odpowiedzi

pisząc zrobić drażek kier miałem na myśli wymienić drażek. Założe meyle jak końcówki. A sworzen wahacza to znajomy będzie mi robił. On miał e36 i sobie sam wymieniał sworznie, ma prasę do tego. A jak wiadomo w e36 i e46 są wahacze takie same różnią się tylko materiałem z jakiego są wykonane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny.. A czy ktoś z was regeneroqwał wahacz ? ile taki zabieg kosztuje i czy to jest opłacalne ? Czy ma ktoś namiary na zakład regenerujący woj. lubelskie mnie interesuje konkretnie okolice kraśnika- lublin ewentualnie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a ja się podepnę i mam następujące pytanie: ostatnio zmieniałem klocki przód w mojej e-46 i zauważyłem że przednie lewe koło jak miałem podniesione auto ma lekki luz jak się porusza, czuć też na kierownicy trochę jak wjadę w dziurę taki stukot lekki, nie wie ktoś czy to wahacz do wymiany czy może coś innego? proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
nie są wymienne w warunkach garażowych!

 

Zależy kto jaki ma garaż, a prasa to nie wielki koszt :)

 

Generalnie nie zaleca się wymieniać sworzni, tak jak koledzy piszą tylko meyle hd daja taka przyjemność,

Ja sam jestem z nich zadowolony zrobiłem narazie na nich 20 tys, gołym okiem widać ze sa masywniej wykonane niz wahacze innych producentów,

na trw przelatałem całe 11 tyś :) i poszły do śmieci.

Weż kolego pod uwagę ze kupując meyle hd jeżeli Ci padnie 1 sworzeń to go wymieniasz, nie musisz całego wahacza na nowo kupować, aluminium jest dużo droższe w porównaniu do stali niestety.

Polecam kupić wahacze meyle (800zł) , do tego same środki tulei lemfordera (140zł) i je wymienić na prasie, i mamy solidny zestaw.

Jeżeli chodzi o słabe przednie zawieszenie e46 nie warto oszczędzać bo za pół roku znowu będziesz je robił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trochę późno, ale ja tam regenerowałem 2 wahacze w odstępie 1,5 roku. Prawy trzyma juz drugi rok, lewy padł mi po 2 miesiącach. Naprawili i sami wymienili na gwarancji.

Dotyczy firmy z Piekar.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A ja wam powiem,ze przekładałem ostatnio na letnie i wyczaiłem luz za prawym wachaczu sworzniu przy kole krótkim,czyli do wymiany a pęknięta osłonka na drugim. W Bytomiu jest koles co regeneruje wręcz idealnie takie wachacze i kasuje ok 80 zł od sworznia. Duzo moich kumpli tam robiło nawet w E60 i smigają bez problemowo. Ja pracuje w sklepie moto sam sie zastanawiam co zrobić z tym fantem. Pojade do znajomych na przegląd niech mi przetrzepią auto i będe wiedział. niemam za bardzo czasu aby wykrecic wachacz i jechac zaiwesc do regeneracji,bo auto będzie stało ale to najlepsza opcja. Zastanawiam się jednak jak będzie się sprawować wachacz firmy maxGear z naszych autkach ,bo na allegro z tego co widze,to nikt tym nie handluje a poprzednio jak miałem Mazde 323F to sworzeń wytrzymał przy naprawde ostrej jeździe ponad rok :D I zastanawiam się czy nie zamontować. Srl-a np to raczej nie ząłoze bo to dzidostwo jeszcze chyba gorsze niz MaxGear. Na allego ahndulją MS czyli mastersportem,w googlach piszą ,ze to jest dopiero szajs,więc nie warto sie napalac. Osobiście proponuje regenerowac wachacz niz np kupic meyle hd ,które siadają z tego co piszecie. Ewentualnie Lemforder ale na nasze drogi to i Lemforder się rozleci po 2 latach,to tylko moje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ludzie wahacz a nie wachacz!!! przecież jest słownik :shock: jak podkreśla na czerwono to jest coś nie tak :duh:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wyczuwam minimalny luz w prawym przednim kole

góra/dół/prawo/lewo

jak wypatrzyłem po zdjęciu koła luz jest na:

1. tulei wahacza

2. na sworzniu wahacza przy piaście

mam sportowe dostosowanie podwozia czyli mpakietowe wahacze,

jakie tuleje wahacza muszę kupić ?

czy sworzeń wahacza jest taki sam jak w takim mpak ? i czy go wymieniać czy jestem skazany na nowy wahacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo inaczej czy tuleja wahacza może sprawiać wrażenie luzu na wahaczu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie wymienialem sam sworzen meyle w oryginalnym wahaczu

podobno można ładować oryginalne sworznie LEMFORDERa z E36.

 

chyba wszystkie sworznie podejdą, tylko to kwestia ceny i jakości. Nie należy patrzeć, czy w aukcji jest napisane "do e46", bo to są do e36, tylko sprzedający wiedzą, ze podejdą pod e36.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo inaczej czy tuleja wahacza może sprawiać wrażenie luzu na wahaczu ?

no jasne! guma juz jest tak elastyczna albo wyrobiona że koło lata. u mnie był spory luz na sworzniu, wymieniłem sworzeń i dopiero zauważyłem, ze i na tulei jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.