Skocz do zawartości

Rozmiar opon na 17" BBS


bmwe39tds

Rekomendowane odpowiedzi

235/45/17 to jest rozmiar fabrycznie zalecany i takiej średnicy koła musisz się trzymac. Jeśli felgę masz 7,5 cala szeroką to max 225 oponę. Przy oponie 235-245/45/17 musisz już miec felgę minimum 8 cali szeroką a przy oponie 255/40/17 to już felga szeroka na 9 cali. W razie czego w necie są kalkulatory opon/felg więc możesz na bazie wzorcowego rozmiaru (235/45/17) dobrac coś w innej szerokości żeby mniej więcej średnica koła była podobna.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzy balon. W oryginale powinno byc 235/45R17. U mnie takie siedza na styling 42. Napisz ewentualnie jaka jest szerokosc felgi.

 

szerokość - 8"

 

czytałem jak zaleca producent bardziej mnie interesuje czy na oponie 235/60 tym autem da sięnormalnie jeździć, czy nie straci przyczepności, stabilności itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem jak zaleca producent bardziej mnie interesuje czy na oponie 235/60 tym autem da sięnormalnie jeździć, czy nie straci przyczepności, stabilności itd

Jechać to się może fizycznie da ale musisz się liczyć z tym, że:

1) wskazania prędkościomierza będą przekłamane (przy 50km/h pokaże prawie 55, przy 100 pokaże prawie 110, przy 150 będzie prawie 165) - różnica w średnicy koła (jeśli założyłbyś 235/60/17) to już 9,88%

2) trakcja auta/system ABS może nie działać właściwie

3) Może CI koło obcierać tu i ówdzie bo jest już sporo większe niż zalecana średnica

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem jak zaleca producent bardziej mnie interesuje czy na oponie 235/60 tym autem da sięnormalnie jeździć, czy nie straci przyczepności, stabilności itd

Jechać to się może fizycznie da ale musisz się liczyć z tym, że:

1) wskazania prędkościomierza będą przekłamane (przy 50km/h pokaże prawie 55, przy 100 pokaże prawie 110, przy 150 będzie prawie 165) - różnica w średnicy koła (jeśli założyłbyś 235/60/17) to już 9,88%

2) trakcja auta/system ABS może nie działać właściwie

3) Może CI koło obcierać tu i ówdzie bo jest już sporo większe niż zalecana średnica

Pzdr.

 

 

A co sądzisz/sądzicie o takim zamienniku:

 

opona wzorcowa 235/45/R17 - 643.3 mm | 0 mm | 0 %

zamiennik 215/60/R17 - 689.8 mm | 46.5 mm | 6.74 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam felgę 8 cali i miałem 235 ps strasznie bunia łapała kolejny i założyłem na te felgi 225 /45 /17 i git malinka się lata a doradził mi to pan co zajmuje się sprzedażą opon używanych od lat .U mnie to się sprawdziło :cool2: A i do kolegi Manolito nie wiem czy pokazuje dobrze bo nie sprawdzałem ale 235 nie obciera nic w e39 na pewno :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 235 nie obciera nic w e39 na pewno :nienie:

Pisząc o ewentualnym obcieraniu odnosiłem się do rozmiaru 235/60/17 (który autor wątku chciałby założyć) bo to koło ma już sporo większą średnicę co bardziej wypełni wnękę na koło i może tu i ówdzie obetrzeć - np przy skręconych przednich kołach jak przejedzie się po jakiejś nierówności amortyzator wyłapie tyle ile powinien ale większe koło będzie miało mniej miejsca do rantu błotnika przez co może przytrzeć).

Jeśli chodzi o rozmiar normatywny 235/45/17 to jak najbardziej się zgadzam - nic nie obciera nawet przy dość dużych i gwałtownych ruchach koła na dziurach.

Co do rozmiaru 215/60/17 to będzie to już trochę bliższe wzorcowi więc powinno to lepiej funkcjonować. Ja przyznam, że 2 sezony temu miałem opony w rozmiarze 215 (co prawda na feldze 16) i jeździło mi się dość kijowo w kopnym śniegu - saperka często gościła w moich rekach. W ubiegłym sezonie zmieniłem opony na rozmiar 225 i w kopnym śniegu nawet nie ma porównania - idzie o niebo lepiej a saperkę to może jeden raz użyłem.

Zrobisz jak zechcesz choć oczywiście jeszcze pozostaje kwestia jak z dostępnością takich trochę nietypowych rozmiarów (pamiętaj o odpowiedniej nośności opony bo e39 to jednak dość masywne auto)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 235 45 17 i wyglada to tragicznie:( od opony do nadkola mam duza luke i nie wyglada to za ladnie ,felga wydaje sie byc mala...Sam chce zalozyc chetnie wyzsza opone,napewno da sie jedzdzic i wyglada duzo lepiej niz ten niski profil bo e39 sa przystosowane spokojnie na 18, 19 a nawet 20 calowe felgi wejda bez problemu bo kolega mial w e39....wiec 17 z niskim profilem wyglada bardzo slaboooo i przez to bardzo czuc dziury....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Profil 60 jest za wielki nawet jak na felgę 16 oczywiście przy szerokości 235.Chyba że ktoś chce jeździć na kołach od traktora.Więc proponuje trzymać się rozmiaru zalecanego lub jak najbardziej zbliżonego,aby uniknąć byc może problemów z ABS/ASC jak to słusznie zauważył kol Manolito,lub obcierania przy maksymalnym skręcie kół i wpadnięciu w dziurę przy dobiciu zawieszenia np. o kolumnę amortyzatora.

W doborze opon dużo ludzi nie zwraca uwagi na profil opony tylko na szerokość i wielkość obręczy.A właśnie profil jest równie ważny i ulega on zmianie wraz ze wzrostem/spadkiem wielkości obręczy felgi jak również wraz ze zmianą szerokości opony.Odpowiednie rozmiary opon mamy w instrukcji obsł,na naklejce w słupku drzwi kierowcy,a jeżeli potrzeba nam wybrać zbliżone rozmiarowo mamy wiele stron na których możemy przeliczyć sobie odpowiedni rozmiar np. tu http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=kalkulator+doboru+opon&source=web&cd=2&ved=0CFEQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.opony.com.pl%2Fnarzedzia%2Fzamienniki-opon%2F&ei=GVHWTtSNMc65hAespZ2FAQ&usg=AFQjCNHUXBNVR2V-la-GMCC0j6-fBJbecw ,a tutaj o doborze felg http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=co%2Bto%2Bjest%2BEt&source=web&cd=3&ved=0CC4QFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.felgi.pl%2Fartykul%2Fszerokosc-felgi-i-odsadzenie-et-offset&ei=_X3CTqbyGYrIswbK4fz1Cw&usg=AFQjCNEypstvPQ3NM-APVP_wuJArvyq0qg

Opony 235/65(60) R17 pasują rozmiarowo do Jeep-a Grand Cherokee WG/WJ(proszę zobaczyć sobie jakie to koło jest duże) a nie do E39-chyba że chcemy przerobić je na X5 :mrgreen: .

Ja mam 235 45 17 i wygląda to tragicznie:( od opony do nadkola mam duza luke i nie wygląda to za ladnie ,felga wydaje się byc mala...

To obniż sobie zawieszenie.Jednocześnie musisz usztywnic zawieszenie aby nie miało tyle ugięcia.

napewno da sie jedzdzic i wyglada duzo lepiej niz ten niski profil bo e39 sa przystosowane spokojnie na 18, 19 a nawet 20 calowe felgi wejda bez problemu bo kolega mial w e39....

Oczywiście że wejdą, sam też mam komplet 18-tek.Tylko że wraz ze wzrostem wielkości felgi zmniejszamy profil opony i zwiększamy szerokość bo czym większa felga tym szersza,ciężko jest znaleźć felgę węższą jak 8 cali przy wielkości 18".A przy feldze 20" opony nie było widać i był pewnie profil ze 20-25 góra.

I nie pisz bzdur.Bo owszem powiedzmy, że można dać odrobinkę większy rozmiar ale nie do tego stopnia co auta terenowego/SUV.

Pozdr :cool2: .

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno da sie jedzdzic i wyglada duzo lepiej niz ten niski profil bo e39 sa przystosowane spokojnie na 18, 19 a nawet 20 calowe felgi wejda bez problemu bo kolega mial w e39....

Oczywiście że wejdą, sam też mam komplet 18-tek.Tylko że wraz ze wzrostem wielkości felgi zmniejszamy profil opony i zwiększamy szerokość bo czym większa felga tym szersza,ciężko jest znaleźć felgę węższą jak 8 cali przy wielkości 18".A przy feldze 20" opony nie było widać i był pewnie profil ze 20-25 góra.

I nie pisz bzdur.Bo owszem powiedzmy, że można dać odrobinkę większy rozmiar ale nie do tego stopnia co auta terenowego/SUV.

Pozdr :cool2: .

 

Jakich bzdur??czy ja napisalem ze chce zalozyc opony 235/60??napisalem tylko ze mam 235 45 17 i nie dosc ze wyglada slabo [duza luka] to jezdzi sie niekonfortowo dlatego chcialbym wiekszy profil np 225 50 ....

ps :przy feldze 20 byl profil 30 ale chyba na 285 szerokosci z tylu ale to calkiem inna bajka napisalem to zeby uswiadomic ze da sie zalozyc 20 cali i da sie jezdzic ale zawiecha dostaje strasznie w dupe i jezdzi sie niekonfortowo ,{to malo powiedziane}....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw e39 nie denerwuj się jak chcesz mieć mniejsza lukę to załóż sobie sprężyny o 4 cm nisze firmy "weitec" przód tylko bedzie ładny klin czyli autko bedzie stało przodem niżej nisz tył jak tak mam i jest oki robi robote na dzielni :8) koszt kpl.na przód okolo 500 zl ps obniżając auto o 4 cm nie trzeba zmieniać amortyzatorów na sport moga byc z orginalnym skokiem :cool2: pytałem przy zakupie sprężyn. A profil 50 to porażka lub większy :duh: tu jest fotka mojej niuni http://tinypic.com/view.php?pic=5y9tz9&s=5

http://tinypic.com/view.php?pic=5bcrqg&s=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.