Skocz do zawartości

Felgi do F10


SJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzieki, w takim razie biorę takie felgi, tylko opony chce dać 285/30 bo to jest prawie idealny obwód dla 245/35. Niechce dawać tylnych mniejszych 275/30 bo pewno zaraz VTG padnie znając życie, auto jeździło na równych 225/55 i działało, więc chce pozostawić równe obwody....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest pytanie czy 285/30 wejdzie przy tej feldze czy nie.

Wiem że dopuszczone jest 275/30 ale jest 2 cm mniejsza na obwodzie więc to musi być niezdrowe dla skrzynki rozdzielczej...

Odnośnie inżynierów BMW to jakoś im specjalnie nie ufam, bo skoro zalecają wymieniać olej co 30Tkm, w skrzyni i dyfrach wogóle, a tutaj stosować inne obwody kół to coś słabo dbają o niezawodność tych aut... :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie rozumiesz podejścia BMW.

Różnica między obwodami przód a tył między 245/35 R20 a 275/30 R20 to 0,95%, a więc wszystko w normie, bo jest to poniżej dopuszczalnej maksymalnej wartości różnicy w obwodach, więc uznali, ze nie ma sensu pakować szerszej opony na tył, mimo większej kompatybilności. To zaraz zwiększone opory toczenia, a w konsekwencji zużycie paliwa w testach itd.

Nie rozwalisz skrzyni, nie bój się.

Nie mniej 285/30 również spoko opcja bo się doedukowałem na bimmerposcie trochę :cool2:

Poniżej 10,5x20 ET 35 285/30. Twój zestaw siądzie jak masło :wink:

26284320873_fe6fe352d4_o.jpg

26615810980_beaab5e830_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki, na tych fotach już konkretnie widać efekt :cool2:

Opony jeszcze nie zamówione, ale skłaniam się ku 285/30 skoro to będzie się mieścić.


Znalazłem jeszcze TUV dla tych felg w F11...


Die Radabdeckung an Achse 2 ist durch Ausstellen der Heckschürze und des Kotflügels

oder durch Anbau von dauerhaft befestigten Karosserieteilen im Bereich 0° bis 50° hinter

der Radmitte herzustellen.

Die gesamte Breite der Rad-/Reifenkombination muss, unter Beachtung des

maximalmöglichen Betriebsmaßes des Reifens (1.04 fache der Nennbreite des Reifens),

in dem oben genannten Bereich abgedeckt sein.

K28) An Achse 2 sind die Radhausausschnittkanten um 10 mm aufzuweiten


Google tłumaczy że:

Osłona koła na osi 2 polega na podniesieniu tylnego fartucha i błotnika

lub przez przymocowanie na stałe zamocowanych części ciała w zakresie od 0 ° do 50 ° z tyłu

środek koła.

Cała szerokość kombinacji koło / opona musi być, biorąc pod uwagę

maksymalne możliwe wymiary użytkowe opony (1,04-krotność nominalnej szerokości opony),

być objęte powyższym obszarem.

K28) Na osi 2 krawędzie wycięć nadkoli należy poszerzyć o 10 mm


Może ktoś znający dobrze niemiecki potwierdzić że coś trzeba wycinać w nadkolu...??? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , przerabiam teraz podobny temat w mojej f11 , tzn zalozylem felgi Raffa Rs01 , na tylnej osi : R20 , 10,5 et35 , 285/30 opona .

Felgi posiadaja Tuv dla F11 w zestawie dla opon 285/30,

z pewnymi zastrzezeniami ze nalezy poszerzyc nadkole , itd. U mnie siadlo idealnie to znaczy felga jest na rowno z blotnikiem , wiec u ciebie tez musi pasowac. Dodam ze nic nie obciera , wiec mozesz smialo kupowac opony w tym rozmiarze. Podaje kilka zdjec , pozdrawiam.





0390a1fbb57aea6d051c640ed5027399.jpg

5332f257bbc79a14c778c9596472ee1f.jpg

678b29bc278445c1ea46637686ea47b3.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś dlaczego felgi 8,5x20 et25 nie mają zatwierdzenia ABE w Niemczech, one wystają za nadkole czy co?

Na stronie Borbet zalecana konfiguracja to 8,5x20 et35 i 10x20 et35.

Są dostępne przody et25 ale bez zatwierdzenia i konfigurator sugeruje przód/tył et35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tak i jeszcze co.

Seria 8,5 ET 33 w porównaniu do twojej felgi 8 ET 30, to twoja siedzi w nadkolu o 3,3 mm więcej niż seryjna felga.

Do serii spokojnie ładujesz dystans 10 mm na front i 15 na tył. Więc do nadkola trochę tam masz kolego jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno agresywniej będzie wyglądało et25 ale kosztem tego że bardziej będzie waliło piachem z koła po drzwiach.

W takim razie pozostanę przy et35 jak sugeruje konfigurator Borbeta.

Ma ktoś może foto jak wygląda 8,5x20 et35 na przodzie z 245/35???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie.


Od kilku dni jestem posiadaczem BMW 520d. Chciałbym zmienić felgi ale mam problem z odsadzeniem - próbowałem znaleźć rozmiar, ale chyba bez odkręcania koła się nie obejdzie. Obecnie mam założone opony 19''. Zależy mi na tym aby koła nie wystawały poza obrys. Stąd może ktoś podpowie jakie może być ET i szerokość pasujące do tego auta. Celuję w felgi 19'', obecne opony - 245/40 + 275/35, chociaż je też będę wymieniał na nowe ale raczej pozostawię je bez zmian jeśli chodzi o rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce zakladac kolejnego tematu i podepne sie do tego

Poniewaz mam felgi 18 od m sport i na tyle mam opony 275 40 18 przod 245 40 18

Opony juz zblizają sie do wymiany i pytanie czy moge założyć rozmiary na tyl od 255 do 265 ? Pytam bo wiecej znajde opon na all season

Dzieki za mądre odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy

Te felgi był w wariancie mieszanym, ale upewnij się, czy masz przód i tył w tej samej szerokości.

Wówczas 245/40 + 275/35 w wariancie mieszanym + homologacja BMW obowiązkowo (gwiazdka na profilu opony).

Lub 4x 245/40 w wariancie, gdy masz 4x felgi tej samej szerokości (tu możesz opuścić homologację).

Żadne inne opony, bo masz xDrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, rozumiem, że szerokość felg do sprawdzenia po ściągnięciu koła?

Auto zostało niedawno odkupione, niestety nie mam wiedzy o szerokości kół, ale poprzedni właściciel zamontował 4x 255/40 - stąd moje pytanie czy takie opony mogą zostać, teraz znam odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te felgi był w wariancie mieszanym, ale upewnij się, czy masz przód i tył w tej samej szerokości.

Wówczas 245/40 + 275/35 w wariancie mieszanym + homologacja BMW obowiązkowo (gwiazdka na profilu opony).

Lub 4x 245/40 w wariancie, gdy masz 4x felgi tej samej szerokości (tu możesz opuścić homologację).

Żadne inne opony, bo masz xDrive.

Witam dołączę się do tematu, posiadam dokładnie to samo autko 530d xdrive kombi plus mpakiet i mam założone od poprzednika przód 245/40 r19 runflat i tył 275/35 r19 runflat, problem w tym że na tabliczce a aucie i w ASO powiedzieli mi że przy 19 calowych powinienem mieć nie mieszane (bo to xdrive) tylko 245/40 r19 x4, tabliczka pokazuje że przy 20 owszem mogę mieszać. Przestudiowałem wszystko wiem jak się mierzy profil ale opinie są różne. Pan na infolini BMW powiedział że źle natomiast pan w oponeo, sprawdzał i dodał żę BMW trochę miesza i zna temat i mogę mieć takie mimo że tabliczka/fabryka/ASO twierdzi że nie, proszę o info od ekspertów, pozdro. P.S. Tabliczka pokazuje przód 245/35 ale r20 i tył 275/30 r20 ale przy r19 nie ma tego, bądź teraz mądry. autko lata na takich rozmiarach podobno od 5 lat i jest gitara ale ja dopiero od 5 miesiecy, nie wiem czy poprzednik miał z tego powodu jakieś problemy z xdrivem, niby nie ale wiadomo jak jest. Z góry dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.