Treść opublikowana przez Kriss33
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Wallbox juz do mnie jedzie, bez przycisku to by nie była Tesla. Zakup tej wersji, bo ona jest z Niemiec (na czym tez mi zależało) z tymi czarnymi felgami 20" to było Mission Imposible, ale udało się 🙂 Data produkcji 1 wrzesnia 2023 !
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Dzięki Adam, masz w tym duży udział, spieraliśmy się nie raz, ciągle dopytywałem gdzie ta przewaga technologii, teraz już "trochę" wiem. Adam TMY RWD, nie trójka 🙂 Wiem, że Cię zaskoczyłem, bo jak juz byłem za to sie nie wygadałem, nigdy nie mówię, że kupuje, tylko dopiero po zakupie 🙂 . Najlepsze jest to, że przesiadłem się z V8 do elektryka. Chciałem mieć V8 i miałem, Tyle. Teraz chciałem przede wszystkim nowe auto, gwarancja itd. Ludzie się pytają jak się jeździ elektrykiem. W trasie jak by ktoś miał gorszy słuch i nie usłyszał braku dźwięku silnika to nie ma różnicy, normalny samochód. Brak dźwięku silnika już po 1 trasie uważam za plus. nie jest potrzebny na trasie. Nigdy nie byłem tak zrelaksowany po trasie, jechałem tylko na aktywnym tempomacie. 1. Czemu nie poczekales jeszcze 1-2 mies na odswiezona wersje (dodali kilka bajerow a nie podniesli ceny) - dostales jakas dobra oferte na stock? Tak jak pisałem TMY, 14 tys taniej i mam nadzieję na dofimansowanie. Jak dają trzeeba brać. 2. Mam nadzieje, ze bedziesz tu sumiennie raportowal o wszystkich wadach i usterkach TM3, pisz za kazdym razem jak odpadnie kierownica czy dach podczas jazdy 😉 Oczywiście. 3. Daj znac jak juz sie oswoisz z GUI po kilku dniach jak wrazenia z uzywania "tabletu", jak to jest jezdzic bez licznika i zrob jakies porownanie z OS BMW! Sam sie sobie dziwie, zmiana poglądów o 180 stopni 🙂 w ogóle nie potrzebuje tych wszystkich przycisków. Schowka jeszcze nie otworzyłem 🙂 GUI to klasa, proste, w ogole nic nie ustawiałem po odbiorze, wszystko było w automacie. Powiedziałem do mikrofonu adres i jazda. To mega. Po co mi te liczniki, prędkość wystarczy 🙂 Hmm porównanie do OS BMW. A mogę nie? BMW M2 jest świetny do jazdy, ale wybranie celu w nawigacji gdzie trzeba pisać literkę po literce to nie, stanowcze nie. Mówienie do auta jest dla mnie najwyzszym levelem. Prostota, łatwośc obsługi, cisza, świetne przyspieszenie 🙂 aż się boje tak cieszyć, ale na serio jest mega. Dzisiaj zobaczyłem statystyki zużycia. To mi sie w głowie nie mieści. Ostanie 50 km akurat po zjechaniu z autostrady droga podmiejska, trochę obwodnicy, żadnego ograniczania sie i jakiejś jazdy o kropelce i zuzycie 15 z kawałkiem kW/100 km. NIEWIARYGODNE. Trasa dom-praca uwaga Jeep 24 litry LPG, Tesla 12,9 kWh.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
M2 nie objedzie żaden elektryk, to oczywiste 🙂 Jest bardzo dobrze jeśli chodzi o jazdę, nie chcę tu robić porównań do M2. Sprzedałem Jeepa Gran Cherokee V8 i w jego miejsce jest Tesla. Mimo, że jest 10 cm niższe nadwozie i mniejszy prześwit, to w środku na pewno jest co najmniej tyle samo miejsca, bagażnikowo znacznie więcej. Nawet nie rozważałem innego elektryka, z niczym Tesli nie porównywałem, chciałem Teslę i moja żona też. Tesla + supercharger jest nie do pobicia 🙂 W ogóle nie brałem pod uwagę wersji LR a tym bardziej Performance, bo już mam szybkie auto :), a elektryk i tak szybki nie jest, tylko szybko przyspiesza. Wersja RWD moim zdaniem jest bezkonkurencyjna, ma najnowszą baterię BYD (LFP) i taką chciałem. Ładowanie 10-80% zajmuje 20 min. Dla mnie rewelacja. Co do przyspieszenia w trasie to można się czasem pobawić, ale 180 jeździć nie będę i taki był mój cel...wiem, wiem nikt w to nie wierzy, ale spróbuję. Natomiast przyspieszenie w mieście i łatwość jego osiągania jest po prostu zajebista. Nie ma co pisać, kto jeździł ten wie, a ten co nie jeździł powinien spróbować. Reszte wszystko wiecie, jak wczoraj wracałem z Warszawy to było 32 stopnie, "skóra" grzeje, ale potu nie było.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
RWD, wrażenia-jestem zachwycony ! Adam widzisz to??
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
dzięki Słonik 🙂
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
dzięki 🙂
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
taka sytuacja z wczoraj 😀
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
tak czytam i czytam i nie wiem o co się teraz toczy gra...
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
https://www.statista.com/statistics/502208/tesla-quarterly-vehicle-deliveries/ Najcenniejsza marka świata Według stanu na czerwiec 2023 roku Tesla była najcenniejszą marką w światowym sektorze motoryzacyjnym . Marka była ponad dwukrotnie większa od wartości marki Toyoty, która była na drugim miejscu rankingu. W lipcu 2023 r. Tesla znalazła się także wśród dziesięciu wiodących spółek w indeksie S&P 500 pod względem kapitalizacji rynkowej, z kapitalizacją rynkową na poziomie około 880,8 miliarda dolarów amerykańskich. Wraz z przejęciem Twittera przez Elon Musk Tesla odnotowała najbardziej gwałtowny spadek kapitalizacji rynkowej – o 65 procent w porównaniu z wyceną z 3 stycznia 2022 r. na dzień 20 grudnia 2022 r.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Adam, przeciętny kierowca nie używa nawigacji samochodowej, bo najlepsza jst w telefonie! Jak tego słucham to mi ich żal...
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Fajerwerków nie ma w nowej TM3, nie ma przełomu technologicznego, jest ulepszenie. Te zniżki na S i X mają jakieś wytłumaczenie?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ta szydera zajebista z rana, zdjęcia zamarzniętego pracownika...
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Hahaha, cebularze, czyli ludzie szanujący swoje pieniądze...ale się ostatnio ciekawe rzeczy w wątku pojawiają. Tesla jak Toyota Corolla, a nawet gorzej itp. To jednak potwierdza, że ludzie kupujący Teslę to kosmici, bo jak widzę ich zachwyt to coś jest nie tak. Jedyne wytłumaczenie, to musieli wcześniej jeździć jakimiś kiepskimi autami, BMW i innych Mercedesów na oczy nie widzieli. A już kompletnie nie rozumiem tych co twierdzą, że już do aut spalinowych nie wrócą... Adam sprawdź koniecznie drzwi bo to juz jakaś propaganda normalnie z tymi dziurami.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
To wnętrze Yarisa az boli od samego spojrzenia...Słonik mam obie generacje Jeepa, WK ( taka jak Twoja) i WK2, to kompletnie inne auta pod względem ilości miejsca. O i innych zaletach wadach nie będę pisał, bo to nie to forum 🙂 Co do Suvów to od kiedy zacząłem nimi jeździć uważam, że to najlepszy typ pojazdu do jazdy na co dzień dla mnie i mojej rodziny.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Każdy chwali swoje i tak być powinno. Ja dla przykładu byłem ostatnio w salonie Mercedesa i wsiadłem m.in do Mercedesa EQE SUV. Auto o wymiarach Jeepa Grand Cherokee. Za szeroki tunel środkowy, wąskie fotele z przodu i brak miejsca z tyłu. Do komfortu w "tylko Jeepie" nie ma podejścia. Słonik twierdzi dokładnie odwrotnie i tak sobie możemy pisać bez sensu.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Sławomir nie precyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi o to, że wielu moich kolegów twierdzi, że diesel najlepszy w ogóle, a nie tylko na trasy, a ja się z tym nie zgadzam, wolę benzynowy silnik. Na trasy pewnie tak, jak ktoś jeździ często. Przeciętny użytkownik auta jeździ w trasę kilka do kilkunastu razy w roku ! Twoja lekkość porównania Tesli Y do Corsy no powiem grubo pojechałeś...ale może tak jest jak się osiągnie taki wysoki poziom w motoryzacji to pewnie tak jest. Adam w Polsce się właściciele Tesli rzucili na darmowe ładowanie, ale u nas Tesle używane nie tracą na wartości są droższe niż używane 🙂
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Adam ładujesz dziś Tesle za free? Takie cuda w Tesli dzisiaj w całej Europie, a Orlen za darmo nie daje paliwa...
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Slawomir wiadomo, że diesel na trasy najlepszy, tak uważa większość moich kolegów 🙂 ja akurat nie. Jedna uwaga, Ty nie patrzysz na cenę zakupu, auto jest ze 2x droższe od TM3. Dla większości to ma znaczenie...
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
piękne samochody 🤪
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
na spokojnie, również gratuluję 😀
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Nigdy nie mów nigdy...jestem ciekaw jazd Słonika elektrycznym suvem, bo mamy podobny styl jazdy
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Słonik jak juz bedziesz miał chwile to wrzuc jakies fotki i dane techniczne no przede wszystkim wrażenia z jazdy. Czekam na potwierdzenie, że jeździsz przepisowo i Cie to nie wkurza 🙂
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
wstyd dla Mercedesa, firmy, która wydaje miliony w F1
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
na pewno są i tacy i tacy, ale część z nich kupuje Plaida, żeby być szybszym od Ferrari za "ułamek" ceny. Czemu nie, to nic złego rzecz jasna. O znaczeniu słowa Petrolhead zapomniałem, jakiś czas temu tłumaczył to jeden znany youtuber, nazywający się Petrolhead number one. Gość testuje auta na niemieckiej autostradzie Vmax i pewnego dnia kupił Tesle co było niezłym szokiem dla jego widzów.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Slawomir ludzie żyją teraz tym jak będzie wyglądać Tesla 3, ile będzie kosztować itp. Takie czasy. Petrolhedów coraz mniej. Tydzien temu byłem w Międzyzdrojach i była impreza właśnie dla Petrolhedów, super samochody, nasze M2 też było 🙂 obok to paskudne nowe i to było fajne głośno i spalinowo 🙂 takie auta kupuje się sercem, ale elektryczne rozumem.