Treść opublikowana przez Kriss33
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Oczywiście BMzfun masz rację. Są tacy i tacy w każdym kraju.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Adam mówimy o dwóch różnych światach. Ty podajesz wyniki sprzedaży nowych aut. W Polsce większość nigdy nie kupi nowego auta. Diesli jest multum. Najważniejsze są koszty eksploatacji. Hybrydy dla wielu są niedostępne bo za 20, 30 czy 50 tys nie kupisz hybrydy. O elektrykach nie ma co mówić. Taki jest w większości obraz polskiej motoryzacji.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jest sporo ludzi, którzy patrzą na znaczki. Choćby przykładowa Skoda miała niawiado co to i tak gość jej nie kupi, bo żoną Skoda nie będzie jeździć. To samo dotyczy chińskich samochodów. Już wiele razy to słyszałem. Co? Chiński? Nigdy. Elektryk? Nie, ja chce normalny samochód. Tak jest i będzie, dlatego nic nie zagraża europejskiej motoryzacji.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Adam nic się nie skończy. Prawdziwy fan BMW nie zniży się do poziomu chińczyka... Jak ktoś ma myślenie, czym jeździsz? Xiaiomi to nie ma o czym gadać. Mało jest ludzi z otwartą głową. Lepiej dla nas 😀
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
https://www.money.pl/fundusze/minister-funduszy-nie-bedzie-doplat-do-samochodow-elektrycznych-z-najwyzszej-polki-7028162595969600a.html- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tylko jesli Europa nie sprzeda swoich aut w Chinach to leżą- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
https://businessinsider.com.pl/biznes/tesla-nadal-tnie-etaty-w-chinach-skala-jest-powazna/gtct2dm- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
https://e.autokult.pl/tajny-magazyn-tesli-tysiace-niesprzedanych-elektrykow-widac-nawet-z-kosmosu,7025749295147520a- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ceny-sprzedaz/news-tesla-traci-pozycje-lidera-powazny-spadek-sprzedazy,nId,7500062- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
https://www.fxmag.pl/biznes/krach-sprzedazy-samochodow-elektrycznych-wielkiego-koncernu-to-zapasc-o-28-producent-porzuca-elektryki- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
mały czy Tobie elektryk daje frajdę z jazdy?- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Najlepsi mają średnią poniżej 15, ale oni 200 nie jeżdżą...- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Skoro wiesz lepiej niż ja..- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Nie badałem średniej prędkości. 130 to dopuszczalna prędkość i tyle mi wyszło na utostradzie. Oczywiście trochę remontów jest i się wolniej jedzie. Fakt jest taki, że średnio mi wyszło 15 kWh.- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Pojeździłem ostatnio po Czechach. Tam jest kultura jazdy, nikt prędkości nie przekracza, bo pokuta jest duża. Zużycie na autostradzie przy 130 km/h wyszło mi 15 kWh. Dla mnie rewelacja. 350 km dam radę zrobić na trasie oczywiście z dopuszczalnymi prędkościami. Realnie co 300 km ładowanie. Jak jechaliśmy do Pragi mieliśmy po drodze 5 postojów. Tylko 1 z nich to było ładowanie 10 min. W drodze powrotnej 6 min. Najmniejsza bateria Tesli.- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Sprawdziłem wczoraj średnią po 10 tys km, 17,5 kWh. To są grosze w stosunku do auta spalinowego. Styl jazdy zachowałem z BMW. Z ładowarki pobrane 2100 kWh- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Przelicz sobie ile kosztuje np 50% większe zużycie energii vs zużycie paliwa i wtedy zrozumiesz na czym polega tą bezkarność. Elektryk tankowany w domu wychodzi ok 15 zł na 100 km. Spalinowy podobnej mocy 12 l x7 ok 80 zł na 100 km 50% stanowi 7,5 zł vs 40 zł na 100 km.- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Czasem jeżdżę spokojnie, czasem dynamicznie. 😀- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
O cos takiego chodzi, wiadomo, że nie odzyskasz tego co zużyjesz, ale zawsze coś. Oczywiście nie jeżdżę dynamicznie po to, żeby odzyskiwać energię, tylko dlatego, że lubię 🙂- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
nie wierzę, że ktoś takie bzdury napisał- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ja Ci nie proponowałem przyspieszania, ja napisałem, że jedną z zalet elektryka jest to, że dynamiczna jazda prawie nic więcej nie kosztuje. A co Ty z tym zrobisz czy ktoś inny to nie moja sprawa.- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
BMFun nie bierz wszystkiego na poważnie. Co do porównywania to jest wszystko możliwe. Dzisiaj koleś zapytał jakie miałem zużycie na trasie. Potem wziął kalkulator i obliczył, że jego kilkunastoletni VW golf na gaz kosztuje tyle samo w trasie, więc nie widzi sensu kupowania elektryka.- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
no to współczuje jak możesz tylko 20 km/h jeździć - Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.