Skocz do zawartości

oskyrulez

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez oskyrulez

  1. Czy jest jakiś sposób - nie licząc zawiezienia auta mechanikowi specjalizującemu się w BMW - abym dowiedział się jakie modyfikacje wprowadzono w moim aucie. Sprawa ma się tak, że jedyne co sam potrafię zaobserwować to logo Schnitzera na masce zamiast śmigła BMW oraz prawdopodobnie zmodyfikowany wydech (przypuszczenie poparte tylko obserwacją innych 540-tek). Myślałem, że może na stronie Schnitzera uda się znaleźć jakąś historię po VIN-ie, ale nic z tego.
  2. Da się to naprawić w rozsądnej cenie? Ok już dziękuje Maciej, sprawdziłem , że taki koszyk to koło 1200 zł będzie kosztować, plus jakaś robocizna i oby żadnych więcej kwiatków po rozebraniu nie znaleźli. Naprawde dzięki za pomoc
  3. oskyrulez odpowiedział(a) na oskyrulez temat w E39
    Odpowietrzony układ jest na 100%, czyli nic nie poknocili. Niestety fatum trwa dalej --->posypała mi się teraz skrzynia aut. Czyżbym za słabo opił moją Beatkę po zakupie? :mad2: viewtopic.php?f=72&t=250968
  4. Panowie mam poważny problem. Moja skrzynia dziś bez żadnego ostrzeżenia zwariowała. Zaczęło się od mega szarpnięcia. Obroty silnika wzrastają, a auto nie jedzie - jak już złapie to mocno szarpnie i jedzie. Przeszła w tryb awaryjny po kilku takich szarpnięciach i zamulony jakoś jechał. Po ponownym zapaleniu auta tryb awaryjny zniknął i szarpała dalej, a ponownie się już nie włączył. Pytania mam takie: Czy ktoś borykał się z podobnym problemem, jaka była diagnoza i ile ta "impreza" kosztowała? Czy ktoś może polecić jakichś fachowców od skrzyń z okolic Trójmiasta, którzy ze mnie nie zedrą? HELP!!! :( :( :(
  5. oskyrulez odpowiedział(a) na oskyrulez temat w E39
    Gdzieś wyczytałem, że potrzeba mieć tą pompkę działająca, aby poprawnie odpowietrzyć układ chłodzenia. Ja kilka dni temu wymieniałem alternator chłodzony cieczą, a ponoć właśnie mi ta pompka nie chodzi. Mówił, że udało mu się odpowietrzyć - choć zajęło mu to 1,5 dnia. Zobaczę w praniu czy faktycznie jest ok i dam znać.
  6. oskyrulez odpowiedział(a) na oskyrulez temat w E39
    To jest ten chłodzony wodą właśnie. Już wszystko jest ok. Alternator wymieniony - udało mi się znaleźć regenerowanego Bosch-a za rozsądne pieniądze (600zł), a za robotę wziął 180 także też chyba bez tragedii jak na 3-miasto. Problem miał tylko, bo wcześniej ktoś zerwał gwint jednej ze śrub..
  7. oskyrulez odpowiedział(a) na oskyrulez temat w E39
    ponawiam
  8. oskyrulez opublikował(a) temat w E39
    Czy wyjęcie alternatora w tym silniku to faktycznie jest taki kosmiczny problem? Mój elektryk twierdzi, że aby się do niego dobrać to trzeba rozebrać pół auta.. :?
  9. Są takie teleskopowe narzędzia zakończone chwytakiem, które można wyginać na różne sposoby. Może uda Ci się tam "dogrzebać" jakoś. Coś w ten deseń np.: http://allegro.pl/chwytak-pazurowy-4-ramiona-z-magnesem-700mm-400g-i4313211131.html http://allegro.pl/chwytak-elastyczny-pazurowy-gietki-600-mm-lapka-i4329498490.html
  10. oskyrulez odpowiedział(a) na Chom temat w E39
    Zgadzam się, że na pewno za duże. Ja mam automat, dosyć ciężką nogę, ale staram się jeździć rozważnie, a nie but-stop-but-stop. Spalanie po Trójmieście i trochę przedmieść mam 16-17 benzyny. Gaz dopiero co wstawiłem i jeszcze nie wiem ile dokładnie pali. Odnośnie gazu to mam pytanie, Powiedzcie czy to spalanie, które pokazuje komputer (duża navi) jak jeżdżę na gazie to jest jakieś realne czy to tylko benzynę dobrze liczy?
  11. oskyrulez odpowiedział(a) na oskyrulez temat w E39
    To chyba się odezwę niedługo po jedną z nich, ale najpierw bardziej pilne rzeczy. Za ile sprzedasz?
  12. oskyrulez odpowiedział(a) na oskyrulez temat w E39
    Może i racja. Rozejrzę się za czymś
  13. Ja u siebie mam M-pakiet i jest już hak zamontowany - chowany oczywiście. Nie ma żadnego dłubania, jest elegancko zaślepiony. Jeśli interesuje to mogę podrzucić foto.
  14. oskyrulez odpowiedział(a) na oskyrulez temat w E39
    Nie orientujecie się może czy taka pompka występuje w zmienniku? Bo za oryginalną sobie krzyczą 1400 zł :shock:
  15. oskyrulez odpowiedział(a) na oskyrulez temat w E39
    Czytnik Navi odłączałem, pobór się nie zmienił. Ok. Odczekam w takim razie dłużej i zobaczę jak wyjdzie, ale to dopiero w piątek niestety, bo została w garażu.
  16. oskyrulez odpowiedział(a) na oskyrulez temat w E39
    Rozumiem. A wpływa to w jakiś sposób na sprawność układu chłodzenia?
  17. oskyrulez odpowiedział(a) na oskyrulez temat w E39
    Właśnie nie gaśnie mi kontrolka P po zamknięciu auta. O czym może to świadczyć? A co do tego, że rozłącza mi NIVO po wyjęciu bezpiecznika nr 4 to mam teorię. Fabrycznie kompresor jest obok koła zapasowego i jego bezpieczniki to 49 i 50. Natomiast u mnie to miejsce zajmuje butla gaz a kompresor ktoś przełożył na ścianę bagażnika. Podejrzewam, że przepięto go właśnie pod ten obwód 4 bezpiecznika. Muszę to zweryfikować.
  18. oskyrulez odpowiedział(a) na oskyrulez temat w E39
    Chyba nie zrozumiałeś pytania
  19. oskyrulez odpowiedział(a) na oskyrulez temat w E39
    Nie ma nikt innych pomysłów?
  20. oskyrulez odpowiedział(a) na oskyrulez temat w E39
    Ponawiam temat
  21. Możesz powiedzieć coś więcej? Kładłeś sam czy firma? Dasz radę wrzucić jakieś foty?
  22. oskyrulez odpowiedział(a) na oskyrulez temat w E39
    Ale wykluczyłem bezpiecznik, który robił pobór - nr4 . Spójrz za co odpowiada i zobacz co mogło się z tego nie "uśpić"
  23. Jak widać muszę się z tym pogodzić. Thx for help.
  24. oskyrulez odpowiedział(a) na oskyrulez temat w E39
    Wiem co masz na myśli, odczekałem 8-10 min żeby wszystko się powyłączało. Pobór zatrzymał się na 0,48 A
  25. Ja sam teraz mocno zastanawiam się się nad plast dipem. uważam, że to bardzo ciekawy motyw, szczególnie, że przy niewielkich zdolnościach można to położyć samemu. Ja na próbę rozważam położyć to sam na felgach i zobaczyć jak to wyjdzie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.