Skocz do zawartości

oskyrulez

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez oskyrulez

  1. oskyrulez odpowiedział(a) na oskyrulez temat w E39
    Szukałem, szukałem i nie znalazłem tam drugiej pompy wody. Jedna jest w kategorii silnik > chłodzenie silnika. Drugiej szukałem tu i ówdzie - nie znalazłem. Dalej proszę o pomoc.
  2. Przesiadasz się z volvo, które ma prawie 300 koni więc nie wiem jak możesz rozważać 525 w E39. Moim skromnym zdaniem byłoby to uwstecznianie się - chyba, że tylko ja tak mam, że każdy mój nowy samochód musi mięć więcej mocy lub chociaż tyle samo :) Więc jeśli trzymać się tej zasady to potrzebujesz V8 najlepiej 540i. E39 nie wychodziły z napędem 4 x 4 . A jeśli chodzi o manual to przy takich mocach uważam za nie trafiony pomysł, albo cierpi na tym komfort albo pali się sprzęgło. Pozdrawiam
  3. oskyrulez opublikował(a) temat w E39
    Sprawa ma się tak. Auto w spoczynku wykazuje pobór rzędu 0,5 A, co jak wiadomo jest zabójcze dla akumulatora. Drogą eliminacji znalazłem winny obwód, po wyciągnięciu bezpiecznika nr 4 w schowku pobór spada do wartości akceptowalnych (0.09A). Zgodnie ze schematem elektrycznym bezpiecznik ten odpowiada za oświetlenie kabiny oraz przedziału bagażowego. Natomiast po wypięciu dziada nie działa mi też NIVO (na razie tylko to zaobserwowałem). Pytania mam dwa: co na tak banalnym obwodzie może mi generować pobór rzędu 0.5 A oraz dlaczego nie działa mi też NIVO - czy możliwe aby ktoś przepiął NIVO pod ten obwód i po co?
  4. oskyrulez opublikował(a) temat w E39
    Drodzy forumowicze. Na kompie wykazało mi błąd dotyczący awarii drugiej pompy wody, domyślam się, że chodzi tu o pompkę, która po zagaszeniu auta podtrzymuje obieg cieczy chłodzącej w celu wychłodzenia silnika. Mam coś podobnego w ibizie 1.8 T. Czy możecie pomóc mi w dokładnym zlokalizowaniu tego elementu? Mile będą widziane każde wskazówki odnośnie wymiany. Zdjęcia to już luksus :) A może ktoś już to wymieniał i zna koszty? Pozdrawiam
  5. Kolego na tego typu stronach jak podałeś właśnie masa własna jest dużo niższa podana. Już gdzieś znalazłem info, że taka 540-stka jak moja w automacie powinna ważyć bodaj 1830, ale to dalej prawie setki mi gdzieś brakuje :)
  6. Ja równie mówię witajcie do wszystkich. Pewnie będę miał sporo pytań do Was, ponieważ jestem początkującym BMW-fanem. To moja pierwsza Bunia, ale za to od razu z polotem :D
  7. No rozumiem, że wyposażenie bywa różne np. NIVO itp, ale 200 kg różnicy ??
  8. oskyrulez opublikował(a) temat w E39
    Witam, Jeśli źle umieszczam temat to przepraszam i proszę moderatorów o przeniesienie. Chodzi o masę mojego nowego auta. Jest to 540-tka w automacie z zawieszeniem zawieszeniem M-ki z 2002r. Wg różnych źródeł internetowych jej masa to 1700 kg z kawałkiem, a gdzieniegdzie piszą nawet, że mniej. Natomiast w niemieckim briefie i na polskim pierwszym przeglądzie diagnostycznym widnieje masa 1915 kg! I faktycznie mógłbym się zgodzić z tym uwzględniając odczucia z jazdy. Może wie ktoś skąd taka rozbieżność?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.