Skocz do zawartości

gora80

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez gora80

  1. znając temat ramka podświetlenia tablicy rej. do wymiany ,lub naprawa. Mi skorodowały,utleniły się wtyki i listwa, poprowadziłem przewód z jednej do drugiej. Przy okazji wyłączyłem kompem sprawdzanie podświetlenia tablicy rej. Wszystko działa. Myślę ,że u ciebie jest podobnie.
  2. Kiedyś w Lubelskim była X 5-tka za 18900 -do oddania za 17000 - cena super,ale co się okazało: - do rejestracji -opony łyse 19 cali -silnik stukał (rzekomo hydro) -na 99 % rozrząd. -stuki w zawieszeniu -klima do nabicia Więc to też była okazja. Cenowa. Trzeba przyznać ,że BMW X5 dobre musi kosztować. Co z tego że kupimy za 15-20 tyś jeśli i tak musimy wyłożyć kupe sary..... tarcze klocki,zawieszenie ,olej filtry,jakiś osprzęt silnika,pompa wody,opony letnie ,zimowe...skrzyni biegów.....w końcu silnik ....to wszystko pada.... Ja zakładam ,że coś z nią nie tak,ogłoszenie nie trzyma się kupy, telefon jakiś dziwny ,i gość sprzedaje jeszcze audi i vw (handlarz czy oszust?) Z dystansem kolego ;-))
  3. gora80 odpowiedział(a) na grzehu temat w Zloty i spotkania
    Halo...halo.... cisza w eterze. Kiedy jakiś spot? Może udało by mi się podjechać swoją e34 520
  4. temat przerabiany ale ... viewtopic.php?f=44&t=182523
  5. gora80 odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    dla tych co .....na lawecie.....- naprawa asb -polecam Alfrada W w Jaroszewicach obok Babina koło Lublina.
  6. Jednym słowem albo oryginał albo wcale.
  7. Sam sobie odpowiem ....może i dla innych . Wysiadła pamięć ,należało wgrać nową. A jeśli będzie się dalej powtarzać to wymiana zegarów. Pozdrawiam ...sam siebie...ha ha...
  8. Tuner wymontowany zawieziony do elektronika ,,,Dobry Ton ,, Zobaczymy co wyjdzie -wiadomość ok środy.... Dalej nic , tuner prześwietlony ,sprawdzony i nie ma w nim usterki tak twierdzą elektronicy, bo był u dwóch. może jakieś podpowiedz???
  9. Nie chce mi się czytać ....co napisaliście. Ja napisze co myślę. Auto na zdjęciach ładne, autochaus,kojarzy mi się z turkami - generalnie to oni sprzedają auta w Niemczech. Zakładając diesla w Niemczech i podatek to przebieg może być dużo dużo większy .... Jeśli miałbym kupić takie auto za 40 -50 tyś.to po pierwsze czujnik lakieru. sprawdzić czy nie po powodzi .Musi być bezwypadkowy. Dalej wersja wyposażenia, dekoder nr vin i sprawdzam co jest co nie. Nie jest to na pewno wersja ful,ale może po prostu Niemiec na własne życzenie zażyczył sobie taką wersję. mam znajomego w Niemczech we Frankfurcie i szczerze mówi ,auto od Niemca jest droższe niż w Polsce. Więc jeśli sprzedaje Turek (bo kto inny) to musi być coś na rzeczy. Ale ...co ja mogę wiedzieć..... Nie jestem znawcą bmw ale po woli je poznaję.....x5 e53 i e34 520 Duży dystans do okazji,ale jeśli masz możliwośći ....oglądaj. sprawdzaj.....
  10. gora80 odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Witam. Chciałem podzielić się swoją opinią,odnośnie naprawy automatycznej skrzyni biegów. Byłem w znanym warsztacie na diagnozie ,,płocheć ,, no cóż .... zdiagnozowano uszkodzenie konwertera i wyliczono naprawę na kwotę 5500 -6000 zł. Wiadomo mi to nie pasowało. Znam człowieka bardzo ambitnego który robi asb od lat .... i postanowiłem do nie go podjechać. Facet jest w Jaroszewicach -Alfred W. Diagnoza taka sama ale kwotowo o 3 tyś mniej. Konwerter wysłany do regeneracji do firmy SAMKO - koszt 680 zł z przesyłką. Po demontażu skrzyni biegów ,zweryfikował wszystko, pompę oleju,tarczki, itd itp..... i okazało się że nie ma uszkodzeń ,wszystko sprawne,ale na wszelki wypadek doradził wymienić tak zwany tłok wstecznego. Czyli reasumując koszty: -konwerter 680zł -kpl uszczelek 530zł -tłok wstecznego 140zł -olej filtr (mobil LT 71141 i man filtr) 400zł - 10 litrów wchodzi dokłądnie 9,8l -naprawa 1000zł -wymont zamont skrzyni we własnym zkresie ;-) ,lub dodatkowo 500 zł 2750 zł -naprawa główna skrzyni biegów rewelacyjna cena. Zapraszam do niego -nie jest naciągaczem. polecam
  11. Tuner wymontowany zawieziony do elektronika ,,,Dobry Ton ,, Zobaczymy co wyjdzie -wiadomość ok środy....
  12. ...dobrze, dziękuję za podpowiedź, jutro ....cholewa, wczoraj tankowałem do pełna gaz..... ale może jakoś mi się uda. pozdro.
  13. BMW X5 e 53 4.4 2001r Witam ,może temat całkowicie przerobiony ,ale zapytam jeszcze raz. Nie działają mi głośniki jak włączam radio.Nawigacja działa- głośniki i objaśnienia. Czytałem ,że to wzmacniacz ,i trzeba naprawić .Chciałem zapytać czy nie ma tam jakiegoś bezpiecznika? Pytam,bo mam butlę w kole więc nie jest to aż takie proste,na szczęście przewody faro więc daje się i akumulator wyjąć. Podpowiedzcie, lub link jakiś lub zamknijcie temat jeśli na 99% wiadomo ,że trzeba naprawić wzmacniacz. Pozdrawiam.
  14. gora80 odpowiedział(a) na gora80 temat w X5 (E53)
    ...na temat Płochecia ,lepiej nie będę się wypowiadał....-On robi na miejscu ma sprzęt do regeneracji konwerterów ,ale jak napisałeś....nie bawi się w samą regenerację,tylko zakłąda grubą naprawę skrzyni biegów. jest jak pisałeś..... Alfred Wójcik Jaroszewice.
  15. Witam co możecie powiedzieć o tym aucie ?
  16. gora80 odpowiedział(a) na gora80 temat w X5 (E53)
    Kolor srebrny Koszty naprawy skrzyni biegów..... olej mobil LT-71141 8 litrów + filtr - 380 zł regeneracja konwertera - firma samko 680 zł z przesyłką w obie strony wymontowanie zamontowanie skrzyni biegów 400 zł Demontaż montaż skrzyni biegów 1000 zł Płukanie chłodnicy oleju (jeśli występują opiłki w oleju) ok 300 zł i ...teraz zależy co w skrzyni poszło np: KPL uszczelek oringów i dwa simeringi do montażu -560 zł Dalej tak zwany tłok wstecznego 140 zł (częsta usterka) Jeśli widać zużycie lub mikro pęknięcia kosz sprzęgła ok 1100 zł Ja na szczęści w swojej tylko tłok wstecznego oczywiście mycie itd itp.... Skrzynia oryginalna bez wcześniejszych napraw na niektórych podzespołach widać jeszcze oryginalne napisy. Potwierdza się więc autentyczność przebiegu.
  17. gora80 odpowiedział(a) na gora80 temat w X5 (E53)
    Tak, Vanosy klekoczą , ale to według większości fachowców bmw jak nie słychać rozlatującego się rozrządu to nie ruszać ,nowe z BMW potrafią po ok 40 tyś km tak samo. Taki mankament silników. Skrzynie biegów tez się sypią właśnie jestem w trakcie naprawy ..... nie ma tragedii na szczęście. ;-)
  18. BMW E34 2.0 benz.1994 rok , Nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi na pytanie ...nie działają mi zegary w sumie to prawie nic oprócz trzech kontrolek i wyświetla się napis code. Kostki podłączone dobrze ,baterii żadnych nie znalazłem w zegarach. Czy czeka mnie wymiana? Proszę o pomoc lub może coś przeoczyłem ...o jakiegoś linka....
  19. Witam ,BMW 525 ix 1992 r chciałem zapytać o amortyzatory przód czy istnieje możliwość podmiany z innego modelu całej kolumny MC PHERSON ? Pytam bo mam ochotę na takową ale koszt nowych to grubo ponad 2500 zł -a używka nie wiadomo co się kupi. Jeśli ktoś wie to proszę o w miarę możliwości szybką odpowiedź. http://olx.pl/oferta/super-bmw-e34-4x4-z-gazem-okazja-zamienie-zamiana-CID5-ID6xna5.html#8eb461dc40 Ja odpuściłem kolejny szczur.....
  20. Witam,e 34 silnik 2.0 benzyna gaz 1994r Nie mam doświadczenia w e34 .Ogladałem i auto wydaje się być nie malowane w oryginalnym lakierze. Oczywiście rdza...lewym błotniku na środku ok 5 cm tylna klapa,trochę drzwi . Urzekła mnie swoim wyglądem wewnętrznym bo gość miał pokrowce i pod nimi idealna nowa jasno szara tapicerka. silnik chodzi ...niby normalnie coś w zawieszeniu stuka,klima oczywiście paska nie ma -pewnie sprężarka do wymiany. Urwany uchwyt schowka, nie działa radio (chyba oryginał),zamek tylnej klapy nie odbija. No i wydaje mi się że zbyt duży luz na kolumnie kierowniczej,brak ręcznego,i dość wysoko bierze sprzęgło,zderzak przód spód urwany. Czy warto wogóle? http://olx.pl/oferta/bmw-520i-e34-2-0-lpg-1994-r-zadbany-lublin-CID5-ID6uzW5.html#455908424f proszę o opinie.
  21. Wracając do tematu.... Zmieniam plan , wymieniam KME GOLD NA KME R2 TWIN. Nie mam możliwości zamontowania dwóch reduktorów,bo mam webasto a ten będzie idealnie pasował zamiast golda (zamontowany pod nadkolem koło lewe). Czytałem opinie i wygląda imponująco,może nie tyle wygląda ale te ciśnienia i wydatek termiczny.... obsługuje 405 KM więc spokojnie z duuużym zapasem da radę 286 KM. Czekam jeszcze tylko na podwójny elektrozawór . kkx przepraszam ,ale mimo wszystko nie będę miał tych dwóch goldów.... tylko ten R2 TWIN. Kupiłem kabel do STAGA i oprogramowanie,rozumię co mówiliście o termice..... temperatura przełącania to 50 C wtedy gaz ma jakieś 18 C zimno miałe w Lublinie i dając buta temperatura spadła minimalnie do 11 C niżej nie. Oczywiście gdy reduktor osiągną 95 C to gaz miał ok40 i tak sie utrzymywało.Wszystko na jednym reduktorze gold. Zima test dla reduktora....myślę że nie wiele powinno się zmienić,bo jeżeli reduktor ma 50 C to gaz już 18 - 11 C przy - gaz w podłogę. Wymienię na R2 TWIN .
  22. gora80 odpowiedział(a) na grzehu temat w Zloty i spotkania
    to może i ja bym wpadł.... :D
  23. gora80 odpowiedział(a) na gora80 temat w X5 (E53)
    wszystko rozszyfrowane.....z silnikiem wszytsko ok. Jadąc na D wydawało mi się że raz jedzie raz nie,Ale jadąc na manualu tiptroniku auto zapiernicza.....Kwestia redukcji biegów.
  24. gora80 odpowiedział(a) na vidalski temat w X5 (E53)
    słyszy prztyknięcie....ale czy rozrusznik kręci silnikiem? Może akumulator nie został naładowany? Wątpię w to ale.... Jak miałem rozładowany aku,to miałem tylko prztykanie. Wymieniłem na CA1000 i hula .
  25. gora80 odpowiedział(a) na l1nku temat w X5 (E53)
    Każdy się angażuje w odpisywanie na pytania ...a tu nic ....żadnego dziękuje..... ...fakt ,taka jest myśl na początku każdego kto kupił BMW -może coś na forum znajdę lub napiszą.... :nienie:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.