Skocz do zawartości

romomieczu

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez romomieczu

  1. romomieczu odpowiedział(a) na falcone temat w E39
    zajrzyj na emule lub coś podobnego, oprócz muzyki można znaleźć tam wiele fajnych rzeczy, ja ściągnąłem sobie instrukcję do swojego auta (po angielsku).
  2. u mnie zbiera dobrze no i chyba raczej musi dobrze zbierać :) - sugeruję: -sprawdzić czy pióro nie jest za długie (może wtedy nie przylegać z odpowiednią siłą) - stan pióra (jak już napisano) :) -czy wycieraczka jest prawidłowo założona (na ramieniu są takie plastikowe ogrniczniki -u mnie kiedyś przez przypadek pióro wyskoczyło na zewnątrz i już miałem zmieniać wycieraczkę kiedy się dopatrzyłem) -ogólny stan ramienia wycieraczki, jest pod spodem sprężyna która odpowiednio dociska cały zestaw -może jest z jakiegoś powodu mniej sprężysta :) pozdr
  3. ... oprócz tego co napisali moi szanowni przedmówcy czyli sprawdzenie czy dochodzi prąd do pompki spryskiwacza (można sprawdzić próbówką) -można zajrzeć do skrzynki bezpieczników :) kiedyś miałem podobną sytuację i poprzez eliminację ustaliłem, że miałem walniętą pompkę sprskiwacza (kupiłem z demobilu na alledrogo za 25zł) powodzenia
  4. niedawno kupiłem alu do swojej e34 ET 18 -fegli oryginalne właśnie od e39 cóż... na większym ET też da sie jeździć, ale koła będziesz miał bardziej w środku. Możesz mieć jednak problem z kołami z przodu(coś może ocierać) i być może konieczne będą dystanse, aby trochę zwiększyć rozstaw...
  5. Jak udało mi się usunąć złamaną igłę z dyszy spryskiwacza ? Kiedy spryskiwacz był przymocowany do pokrywy silnika, to sytuacja wyglądała tragicznie (jak ja to zrobiłem...). Natomiast po wymontowaniu spryskiwacza (najpierw należy zdjąć kilka spinek/śrubek trzymających matę wygłuszającą z pokrywy silnika) i jego rozebraniu poprostu wcisnąłem to co zostało z igły w dyszy do środka i było po sprawie. Sam spryskiwacz w środku jest "pusty", jest komora do ktorej doprowadzany jest od dołu płyn spryskiwaczy, elementy grzewcze są z boków i od góry (metalowy bloczek) oraz wychodzą dysze spryskiwaczy. Można więc spokojnie próbować przetykać spryskiwacz jak zajdzie taka potrzeba tylko odradzam igły; za to polecam cienkie druciki bo są elastycze i nie ma niebezpieczeństwa, że się coś złamie. Jeżeli chodzi o regulację dyszy spryskiwacza to też nie zalecam wkładania niczego do dyszy, lepiej regulację przeprowadzać z zewnątrz -można do tego użyć płaskiego śrubokręta naciskając na wystającą dyszę.
  6. Kilka tygodni temu próbowałem ustawić dyszę spryskiwacza igłą -efekt - złamałem igłę tak, że nie można jej było ani wyciągnąć ani wcisnąć do środka, tak się zaklinowała... :( akurat miałem umówioną wizytę u mechanika więc wspomniałem o tym problemie. Niestety spece w warsztacie rekomendowali wymianę całego spryskiwacza uzasadniając że w 10letnich samochodach często się to zdarza (wsponmę tylko, że przedmuchiwanie nic nie dało). Na moje szczęście nie zajęli się problemem. Po kilku dniach dojrzałem do decyzji aby samemu rozwiązać problem. W ciągu 10 minut wymontowałem spryskiwacz z maski rozebrałem go; po 30 minutach miałem dwie dysze drożne :) przy okazji dowiedziałem się, że mam podgrzewane dysze spryskiwaczy. Do wykonania naprawy potrzebowałem dwóch śrubokrętów płaskiego i krzyżakowego. Morał z tego taki płynie, że proste naprawy lepiej wykonać samemu, zrobisz to lepiej, dokładniej i do tego gratis :)
  7. o tej funkcji też wcześniej nie wiedziałem bo jeżdżę od niedawna - mnie się udało a zrobiłem to tak: 1. wyłącz zapłon -np wyjąć kluczyk :) 2. postojówki powinny być wyłączone 3. przesunąć dzwignię kierunków (przełamując opór) w prawo lub lewo chwilę przytrzymując 4. i już powinno świecić :)
  8. też mam taką sytuację, u mnie dzieje się to najczęściej przy małej predkości i na nierównej drodze np. płyty, kostka brukowa itp. ale nie mam pojącia co to może być

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.