Treść opublikowana przez zan1zan
-
Odliczenie VAT i kratka
Akurat w BMW z homologacją w 2014 r. tez jest z kratka A co ciekawe to np. VW ma homologowane auta np. Touarega bez przegrody Nie wiem jak było w 2013 r. ale teraz VW powołuje sie na "europejska" homologację gdzie ładowność i jakieś inne tam parametry pozwala nie montować przegrody.
-
silnik x25d - opinie
tu macie test wersji 25d:
-
Koło zapasowe w X5 F15 ?
pewnie na podstawie czujników z ABSu, ale potwierdza to tym bardziej, że jeśli nie ma żadnych czujników, to koła od E70/E71 pasują do F15
-
Koło zapasowe w X5 F15 ?
standard to może być realizowany bez czujników w kołach, czujniki na każdym kole maja być standardem od kwietniowej produkcji
-
Koło zapasowe w X5 F15 ?
Mi zostaly kola zimowe z E70 wiec zalozylem do F15 i smialo pasuja. Wszystkie wyniary sa takie same i w samochodzie rowniez nie pokazuja sie zadne bledy itp. Panowie z Aso pewnie maja taka wiedze, ze jak w katalogu sa wzory do F15 to juz wzory od E70 nie pasuja ... Ich mozgi najdalej siegaja do katalogu. Nie raz sie przekonalem, ze oni w ogole nie mysla i chca z nas wyssac jak najwiecej wciskajac takie kity abys na pewno kupil nowe kola. no właśnie .......... a masz w F15 czujniki ciśnienia w oponach ? jedynie tutaj mogły by być jakieś różnice ?
-
Koło zapasowe w X5 F15 ?
no właśnie rozmawiałem z 2 dealerami nt. kół/felg z E70 do F15 - rozglądam się za 2 kompletem - i mimo, że wymiary są takie same sprzedawcy twierdzą, że z E70 nie będą pasowały ......... :roll: za to jak pytałem dlaczego nie pasują, żaden nie umiał mi odpowiedzieć :duh:
-
Koło zapasowe w X5 F15 ?
W Polsce tez 18" sa standardem ale tylko rof. Tak jak piszesz pod podłoga jest dużo miejsca, ale nie na pełnowymiarowe koło
-
silnik x25d - opinie
To jednak udało Ci sie przetestować :D Dobrze przeczytać taka opinie dla kogos kogo zamówione auto jest już w bremerhaven :lol: A zwróciłes może uwagę jakie wyszło zużycie paliwa ?
-
Hak holowniczy w X5 F15 ?
Dokładnie - dolozenie pózniej w Bmw może wyjść pewnie ze 2 razy drożej . Można tez zrobic w firmie montujacej haki i wyjdzie taniej, bo przecież oni nie bedą nawet myśleć o innej chłodnicy, itp. Podejrzewam tez ze fabryczny hak może mieć tez inaczej skalibrowany ESP pod jazdę z przyczepa
-
silnik x25d - opinie
Statek płynie średnio 2-3 tygodnie - dealerzy podają 6 tygodni na cały łańcuch dostawy
-
silnik x25d - opinie
zan1zan, widze, ze jadnak to Ty pierwszy usiadziesz za kolkiem 25d. Moj dealer nie odzywa sie na razie z propozycja jazdy probnej 25d, a na swoj zamowiony egzemplarz bede jeszcze musial poczekac kilka miesiecy. Mozesz napisac kiedy Ty zamawiales, gdzie? domyslam sie, ze w Lodzi (moje miasto!) i ile czekales od zamowienia do momentu rozpoczecia produkcji przez fabryke. No i jakie tam opcje sobie wybrales? właśnie liczyłem na Twoje opinie po przetestowaniu :mrgreen: a czemu musisz czekać aż kilka miesięcy ? ja trafiłem na wolną alokację dealera akurat na 25 d, ale rozmawiałem z kilkoma i każdy miał w miarę krótki czas produkcji, ja klepnąłem bodajże 27.01 z terminem produkcji na 7 tydzień - po modyfikacji wyposażenia według moich oczekiwań termin przesunął sie nawet na 6 tydzień, i wszedł do produkcji 5.02, więc wszystko poszło błyskawicznie - najdłużej będzie trwał transport :( opcji wziąłem kilka, ale takich tłustych jak komfortowe fotele, dach szklany, night vision, ledy, pakiet innowacji, systemy asystujące, itp. :P
-
silnik x25d - opinie
218 KM nie powala, ale wstydu też chyba nie ma :norty: i tak stosunek mocy/masy jest lepszy niż w moim obecnym aucie, właśnie dzięki akcyzie zdecydowałem się na ten silnik - wiadomo 30d jest jest fajniejszy, ale za różnicę między tymi wersami można naprawde tłusto doposażyć auto
-
silnik x25d - opinie
właśnie 25d - bez sprawdzenia w realu :lol: no to musze sobie jakąś delegację do Wrocłwia wymyślić :D
-
silnik x25d - opinie
podziel się, który dealer ma 25d na demo, mój od wczoraj jest już na statku, ale cały czas mam ?? jak ten silnik sprawdza się w F15
-
F15 z silnikiem benzynowym czy to ma sens.
zastanawiam się czy masz 8 czy już 11 lat ? :idea:
-
F15 z silnikiem benzynowym czy to ma sens.
[quote="wqgcnmn A jeżeli można wiedzieć dlaczego przy tak małych przebiegach bał byś się diesla. Jeszcze proszę powiedzcie czy lepszym rozwiązaniem będzie słabszy silnik 35i ale lepsze wyposażenie opcjonalne czy mocniejszy 50i ale zdecydowanie uboższe wyposażenie opcjonalne samochodu. głównie z wymienianych wcześniej powodów, dla podkreślam - małych przebiegów, bo ja i tak jeżdżę dieslami: filtr cząstek stałych, dłuższe nagrzewanie, IMO bardziej narażony na awarie osprzęt i nie jestem pewien jak w BMW, ale ogólnie wszelkie naprawy przy silnikach drożej wychodzą dla diesla, a co do konfiguracji, to ja osobiście wolę lepsze wyposażenie kosztem osiągów, a umówmy się że nawet przy 35i przyspieszenie rzędu 6,5 s i v max 235 to chyba nie jest powód do wstydu :lol:
-
F15 z silnikiem benzynowym czy to ma sens.
dodałbym też, że zimą diesel dłużej się nagrzewa, ja osobiście przy takich małych przebiegach bym się wręcz bał diesla :roll:
-
Zawieszenie Comfort
Witaj, ja wziąłem wersję comfort, a Ty zależy czego oczekujesz ? wydaje mi się, że różnica między kolejnymi wersjami jest do wychwycenia tylko w baaardzo ekstremalnych warunkach - gdzieś mi sprzedawca powiedział, że różnica miedzy nimi polega głównie na innym oprogramowaniu, nastawach ........
-
Rabat na f15
dam Ci dwie wskazówki sprawdzone ostatnio u mnie: - idziesz do kilku dealerów i mówisz jaką masz wcześniejszą ofertę - każdy będzie się starał przebić, - uderzasz do leasingodawców - niektórzy mają dojścia do dealerów i korzystasz z ich zakupów "hurtowych"
-
silnik x25d - opinie
kiedyś dealer mi mówił, że nie będzie go na polskim rynku
-
silnik x25d - opinie
podstawowe wyposażenie jest takie samo dla 25d i 30d tak wielka różnica wynika z różnicy w akcyzie na auta z silnikiem powyżej 2 l - 3,1 % do 18,6 %
-
silnik x25d - opinie
OK. W polowie lutego najwczesniej, jak mysle. Tu gdzie mieszkam, sytuacja jest inna, bo zarejestrowanie 30d kosztowaloby 5000 EUR (tak, tak, piec tysiecy euro samej oplaty rejestracyjnej). . a jaka jest różnica cennikowa między 25d a 30d ? u nas 45 tys. zł
-
Zawieszenie Comfort
a przeglądaliście może folder o X5 ? ilość błędów, które ja-laik wyłapałem jest duża .......... :duh:
-
silnik x25d - opinie
podziel się koniecznie wrażeniami, bo dealerzy u nas z pewnością nie prędko wezmą 25d na testówki, wiadomo, 30d robi lepsze wrażenie, a poza tym jak mają świeże 30d to szybko ich nie zamienią - najprędzej za kilka miesięcy - poza tym jak rozmawiałem z kilkoma dealerami żaden nie planował 25d jako testówki
-
Rabat na f15
faktycznie marka nie szafuje rabatami, ale można powalczyć ......., spróbuj też u leasingodawców - niektórzy mają możliwość rabatów hurtowych :mrgreen: