Treść opublikowana przez marcinbmw5
-
Zachodniopomorskie
Ja mialem doczynienia z automalak jestem zadowolony nie moge mowic o wygorowanych cenach za podlaczenie do kompa 120zl mysle ze to ok zdiagnozowal usterke szybko i naprawil a powiem ze bylo trudno wg kompa bylo wszystko ok ale on do tego doszedl polecam :cool2:
-
olej za rzadki?
Auto oleju nie bierze nie jest zuzyty katalizator i tlumik jest ok te ryczenie to jest od silnika dlatego pytam o olej :wink:
-
olej za rzadki?
I kolejny z moich problemow dotyczy oleju silnikowego. Jezdze na oleju syntetycznym ale nie jest to jakis dobrej marki olej przejechane mam na nim 8000 km i ostatnio zauwazylem zae gdy przekrocze 4500 obr/min auto ryczy jak zazynane moze jest to spowodowane zbyt zadkim olejem? Nie wiem czy zalac go syntetykiem dobrej jakosci moze valvoline czy raczej przejsc na polsyntetyk? pozdro
-
olej do skrzyni
Nikt nie moze mi pomoc??????
-
olej do skrzyni
:liar: .....a ja czekam.......i czekam...
-
olej do skrzyni
I jeszcze jedno pytanie: czy jesli jest klima byl lany inny olej do skrzyni
-
olej do skrzyni
Moja skrzynia to manual numer S5D 250G/B+ a moje BMW 520i 24v moze faktycznie mam olej atf tylko nie zanieczyszczony dlatego jest zolty -pozdro-
-
olej do skrzyni
Po dlugiej drodze co do wyboru oleju kupilem dzisiaj Mobil ATF moj mechanik mi powiedzial ze takie byly lane (na mojej skrzyni nie ma zadnej etykietki z oznaczeniem oleju) wiem ze oleje ATF sa koloru czerwonego a u mnie w skrzyni jest olej bardzo zolty wystraszylem sie i nie zalalem nowego :( dzwonilem do sklepu BMW i tam nie sa mi w stanie powiedziec jaki tam olej byl lany nawet po numerze skrzyni moze mam nie zwracac uwage na kolor oleju i wlac ten ATF :?: Wolalbym przebic glowa mur niz doprowadzic do smierci skrzyni nie tym olejelm :mad2:
-
Zielone kontrolki wymiany oleju
Misiek im sorry zle sie wyslowilem :modlitwa: poprostu bralem pod uwage siebie ja robie rocznie bmka okolo 12000 km a na inspekcji sa jeszcze zielone kwadraciki dlatego zmieniam olej co rok nie czekajac na zgasniecie pozostalych pozdro
-
Spalanie a skrzynia biegów manual/automat
mialem w zyciu dwa automaty volvo i passata nigdy wiecej wygoda jest nie ma dwoch zdan ale to ja lubie decydowac o wszystkim w aucie czasami bylo tak ze jadoc pod gore za jakims autem kiedy predkosc malala automat zmienial bieg na nizszy za chwile kiedy troszke wzrosla na wyzszy i tak z pare razy az mnie szlak trafial a co do twojego pytania to zawsze automat pali 1-2 litry wiecej niz manual :mrgreen:
-
Amortyzatory przód jak to jest?
Ja na twoim miejscu nie kombinowalbym tylko kupil orginal masz mocniejszy silnik i jest ciezszy tak jak powiedziales tamte sa delikatniejsze jezdzij bezpiecznie z orginalnym lozyskowaniem :!:
-
czy u was dzieje sie to samo??
U mnie po wylaczeniu auta tez slychac takie jakby pierdzenie przez pare chwil :lol:
-
nie gaśnie kontrolka poziomu oleju (motorol)
po to jest min i max ze w tych granicach moze byc poziom oleju i kontrolka nie powinna sie swiecic moze to byc czujnik cisnienia oleju zepsuty pozdro
-
Zielone kontrolki wymiany oleju
Wymiane oleju zaleca sie po roku czasu bez wzgledu na liczbe zielonych kwadracikow na inspekcji :!:
-
JAK SPRAWDZIĆ CZY SONDA LAMBDA JEST SPRAWNA???
Najlepiej jak pojedziesz podpiac sie pod komputer wtedy zdiagnozuja ci silnik i bedziesz wiedzial doklednie co go boli bo jadnak 19 litrow to troszke za duzo -pozdro-
-
Świecąca się 3 s. po odpaleniu auta kontrolka oleju
Rudy 102 mi chodzilo o to ze dla yeahmana jest obojetnie co byle nabic post pewnie jakby inspekcja nie swiecila to tez by pisal :mad2:
-
Świecąca się 3 s. po odpaleniu auta kontrolka oleju
pewnie yeahman wolalby zeby nie swiecilo :twisted:
-
pokretla ! jak to z nimi jest?
czujnik ktory odpowiedzialny jest za utrzymanie temp ktora ty ustawiles na pokretle :cool2:
-
Prosze o pomoc. Jakie felgi stalowe do 195/65/15 do E30?
RoboCop raczej sie z toba nie zgodze juz nawet samo mechaniczne uszkodzenie(w zimie o nie bardzo latwo) latwiej usunac wystarczy mlotek z alu nie bedzie tak latwo :wink:
-
Woda w oleju.....
bagor popieram cie w pelni
-
Filtr paliwa
jesli nie masz mozliwosci sprawdzenia napiecia na pompie to po odkreceniu filtra potrzasnij nim jesli wylatuje syf to jest do wymiany jesli nie jezdzisz dalej
-
Prosze o pomoc. Jakie felgi stalowe do 195/65/15 do E30?
skoro nie masz duzo kasy szukaj stalowek + ladne kolpaki na pewno bedzie ladniej niz jakies stare poniszczone alusy a sol zawsze niszczy alu :D
-
Woda w oleju.....
jest to normalny objaw przy tej porze roku gdzie auto zanim sie rozgrzeje na dobre juz jest wylaczone po dluzszej jezdzie "kasza" powinna zniknac nie wiem co przyspieszenie auta powyzej 5000 ma do wymiany oleju co to wnosi :?:
-
pokretla ! jak to z nimi jest?
dobrze jest miec otwarte grzanie na nogi do polowy bo czyjnik temp jest wlasnie w okolicach nog i z tamdat pobiera temp :cool2:
-
Pomocy! Mycie silnika z oleju.
za nim bedziesz lal woda to mozesz odlaczyc akumulator na wszelki wypadek pozdro