Treść opublikowana przez OlegBMW
-
316i n42 dziwny dzwięk przy rozruchu
Jest jakiś sposób na to chrobotanie, wymiana zaworka czy jakiejś uszczelki ?
-
Alternatywa RAVENOL - Mannol ATF AG55 - tańszy i lepszy ???
Pewnie z RAVENOLem też tak było ze każdy odradzał, teraz leją i jeżdżą. Nie mowie że ten olej jest dobry czy zły ale nikt o nim nigdy nie pisał. A może jest wart uwagi ? Jeśli macie jakąś info o tym oleju to tu napiszcie, ale postów nabijać pisząc swoje filozoficzne dzieła nie trzeba :D
-
Alternatywa RAVENOL - Mannol ATF AG55 - tańszy i lepszy ???
Może ktoś cicho sobie jeździ na tym oleju i się śmieje z innych :mrgreen: W każdym razie: Mannol ATF AG55 kosztuje około 100zł za 4L Ravenol kosztuje około 150zł za 4L ZF LifeGuard kosztował by około 300zł za 4L
-
irytujące trzaski plastików?
Może ktoś zamieści tu zdjęcia bo z podanego wyżej linku nie chciały mi się otworzyć. Dziękuję.
-
Alternatywa RAVENOL - Mannol ATF AG55 - tańszy i lepszy ???
Ostatnio znalazłem alternatywę dla RAVENOL oraz ZF Lifetime Fluid Olej MANNOL ATF AG55 jest tańszy i jak widać spełnia wymagania naszych skrzyń automatycznych. Jest to produkt NIEMIECKI, to może jakość też jest dobra. Testował ktoś ? Są już może jakieś opinie ? Poniżej zamieszczam info ze strony producenta. http://www.mannol.de/imgbank/Image/public/images/bilder_chemie/small/10100055100_s.jpg MANNOL ATF AG55 Oleje i płyny przekładniowe Spełnia wymagania/specyfikacje: BMW 83220142516 (1375.4)/83220144137 FORD Mercon SP HYUNDAI 040000C90SG JAGUAR C2C 8432 LAND ROVER TYK500050 VW G 055005 A1/A2/A6 ZF S671 090 252/253/255 Mannol ATF AG55 - wielofunkcyjny płyn przekładniowy do stosowania w samochodach i pojazdach użytkowych z nowoczesną 6-biegową automatyczną skrzynią biegów. Spełnia wymagania najbardziej typowych specyfikacji europejskich producentów samochodów. Zapewnia doskonałą zmianę biegów przekłani w niskiej temperaturze, stabilny wysoki poziom tarcia i najlepsze właściwości ochronne przed zużyciem. Zapewnia niezawodną eksploatację i wydłuża trwałość.
-
irytujące trzaski plastików?
.
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
Wiem, ale jak bym miał wymiary to bym załatwił sobie za 5zł, mam firmę obok po uszczelkach :cool2: Ale raczej kupie w BMW.
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
Ma ktoś może wymiary o-ringów tulei gniazdka elektronicznego automatycznej skrzyni biegów ? :D
-
e90 320i n46 - podgrzewany termostat, skoki temperatury
Witam, problem w moim samochodzie polega na tym że pod czas jazdy w trasach zaczyna mi skakać temperatura, skacze od 80st. do 95st. po czym spada znowu do 80st, i tak w kółko. Natomiast w mieście stabilnie trzyma około 110st. tak jak być powinno. Zauważyłem że te skoki temperatury pojawiają się od 130 - 140km/h. Wtedy robi się zimno w samochodzie. Wymieniłem termostat ale to nie pomogło, pod czas wymiany zwróciłem uwagę na element elektroniczny wbudowany w termostat tkzw. podgrzewacz, po odłączeniu kostki zasilania podgrzewacza samochód niezależnie od prędkość trzyma temp 110st. W aucie jest ciepło i da się normalnie podróżować. Gdzie szukać przyczyny ? Dla czego jest stosowany taki podgrzewany termostat ? Czy można jeździć z odłączoną wtyczką od termostatu ?
-
n46 E90 dziwne kopcenie
Uszczelniacze zaworowe panowie, uszczelniacze. Potwierdzam. Są różne sposoby na sprawdzenie odmy, ale najlepszą zasadą jest jej wymiana co 100tys. Ewentualnie sprawdź węże od odmy czy mają masło w środku. Ja wymieniłem odmę po 160tys, stara była czyściutka bez masła, więc różnie to jest.
-
BMW E90 dziwna praca po wymianie o-ringów na elektrozaworach
No w n46 to standard, tak jak oring oraz uszczelnienie pompy vacum czy uszczelka podstawy filtra. Ciesze się że wszystko jest już za mną. Słyszałem że przy 150tys uszczelka miski olejowej jest do wymiany. Sprawdzałem u siebie i już się zbiera kropelka, niedługo trzeba wymienić :/
-
Trwalosc ASB ZF - artykuł.
Jaki olej wlałeś - REVENOL, BMW czy ZF ? Wymieniałeś miskę z filtrem? Czemu wykonałeś statyczną wymianę a nie dynamiczną ?
-
Ogrzewanie nie dziala z jednej strony
Sprawdźcie mi tą temperaturę : ] przy 130-140km/h :lol: Męczy mnie to. Pod czas odpowietrzenia trzeba również wymusić działanie dodatkowej pompki. W niedziele będę z tym walczył : ] Jeśli uda mi się odpowietrzyć układ z zamontowaną pompką to napiszę krok po kroku co robiłem.
-
sprawdzajcie temperature silnika!!! WYMIANA TERMOSTATÓW
Witam, chciał bym poprosić szanownych forumowiczów o pomoc, ponieważ w moim przypadku przy stałej prędkości 140km/h temperatura silnika cały czas rośnie i spada od około 85st. do 95st.i znowu do 85st., natomiast gdy np jadę z stalą prędkością 60km/h to temperatura się waha w okolicach 105-110st. Tak więc się zastanawiam, czy 85-95st nie jest za mało? W związku z powyższym wymieniłem termostat, ale to nie rozwiązało problemu.
-
Ogrzewanie nie dziala z jednej strony
Nie mogę dokładnie powiedzieć jak odpowietrzyć, cały czas słyszałem bulgotanie pod kokpitem, próbowałem odpowietrzyć na różne sposoby ale mi się nie udawało, natomiast po demontażu dodatkowej elektronicznej pompki udało mi się odpowietrzyć układ chłodzenia i w końcu pojawiło się ogrzewanie z prawej strony. Zamiast pompki włożyłem 10cm rurkę. Pompkę miałem sprawną, i jutro ją zamontuję z powrotem. Nigdzie w necie nie znalazłem dokładnej instrukcji jak się odpowietrza n46, wszędzie tylko jest napisane że sam się odpowietrza. Cały mój eksperyment dał mi do zrozumienia że jednak miałem zapowietrzony układ a nie zatkaną nagrzewnice,i z tego powodu się bardzo cieszę : ] pasażer oczywiście też : ]
-
Ogrzewanie nie dziala z jednej strony
Witam, chciał bym poprosić szanownych użytkowników e90 320i o sprawdzenie temperatury silnika (w ukrytym menu), ponieważ w moim przypadku przy stałej prędkości 140km/h temperatura silnika cały czas rośnie i spada od około 85st. do 95st.i znowu do 85st., natomiast gdy np jadę z stalą prędkością 60km/h to temperatura się waha w okolicach 105-110st. Ukryte menu >>> viewtopic.php?t=57919 Jeśli chodzi o brak ogrzewania po stronie pasażera, to w moim przypadku jest to wina złego odpowietrzenia układu chłodzenia.
-
Jak sprawdzić sprawność termostatu?
Diesle mają niższą temperaturę pracy. Dzisiaj sprawdzałem temperaturę przy 140km/h, przez cały czas rośnie do 95 później spada do 82 i znowu rośnie do 95st. Natomiast przy 110km/h utrzymuje się w zakresie 105-110 st. Dziwna sprawa.
-
INPA - problem z komunikacją Screeny
Hej, udało się uruchomić interfejs, mam taki sam problem.
-
K+DCAN - problem z połączeniem
Też mam Battery ON, mimo tego że kabel nie jest podłączony do samochodu. Macie jakiś na to sposób? Kabel to K+DCAN Usb Interface (INPA Compatible)
-
Kodowanie a termostat i temperatura cieczy
:duh: rzeczywiście.
-
Kodowanie a termostat i temperatura cieczy
Witam, ostatnio zauważyłem że w mieście temperatura silnika utrzymuje się w granicach 105st. Jak tylko wyjadę gdzieś w trasę to się waha od 80 do 95st, a jak się zatrzymam to znowu rośnie do 105st. Wczoraj wymieniłem termostat na nowy, dzisiaj pojechałem się przejechać i wszystko jest tak jak przed wymianą. Czyli tak być powinno ? e90 320i
-
Jak sprawdzić sprawność termostatu?
Witam wszystkich ostatnio zauważyłem że w mieście temperatura silnika utrzymuje się w granicach 105st. Jak tylko wyjadę gdzieś w trasę to się waha od 80 do 95st, a jak się zatrzymam to znowu rośnie do 105st. Wczoraj wymieniłem termostat na nowy, dzisiaj pojechałem się przejechać i wszystko jest tak jak przed wymianą. Czyli tak być powinno ? e90 320i
-
jak nowy w środku-duży przebig??
Fajne spalanie 15l w lato.? :wink: Benzyna, Warszawa, Korki = 15l. :mrgreen:
-
Ogrzewanie nie dziala z jednej strony
Jest już ciepło i nie ma czym się przejmować, przeszkadzało mi to jak było -13, teraz jest już ok ;]
-
Ogrzewanie nie dziala z jednej strony
Zimny nawiew od strony pasażera - nagrzewnica do wymiany (info z bmwclub.ru) Problem najczęściej dotyczy aut z 2005 - 2006r.