Treść opublikowana przez bell23
-
E90 dorobienie zasilania USB
prościej od skrzynki bezpieczniow za schowkiem do konsoli środkowej ( podłokietnik lub ewentualnie zaślepka pod radiem ) lub najprościej ładowarka z 2 gniazdami USB do gniazdka zapalniczki za 20 PLN z Allegro ( wydajność 2A, więc iPhona pociągnie)
-
Jaki akumulator do e 60 530d
zgodze się co do tego : you replace a battery, this computer really needs to know if you’ve updated the vehicle from a conventional Lead Acid battery to an Absorbent Glass Mat (AGM) type; it charges the AGM differently than a traditional battery. a argumentem za koniecznościa kodowania wg Ciebie ma być linkowana reklama firmy która to robi bo trzepie na tym kase ?
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
z katalogu 328i F31 turbo 245KM elastyczność 4/5 bieg : 5,8/7,2 s dla 320i brak danych
-
E90 dorobienie zasilania USB
ok masz rację gniazda są dostępne , ale gołe, do wlutowania w płytkę , problem aby takie gniazdo osadzić w aucie : trzeba by wyciąć prostokątny otworek i je wkleić , a to już wygląda druciarsko - próbowałem , elekt żałosny :D
-
E90 dorobienie zasilania USB
problem tylko w znalezieniu gniazda USB do takiej zabudowy, reszta to pikuś ( zasilacz 12V/5V dostępny za grosze )
-
Jaki akumulator do e 60 530d
w autach w których jest bezposrednie ładowanie z regulatora , napięcie ładowania jest stałe (starsze modele ), w autach w których ładowanie jest przez elektronikę (nowsze auta , lub z systemem start-stop ) napięcie się zmienia i procesor dostosowuje to napięcie do bieżącego napięcia na zaciskach aku ( czyli stanu bieżącego naładowania ) działa to na takiej zasadzie jak ładowarki i prostowniki mikroprocesorowe , gdzie przy ładowaniu należy określić tylko maksymalny prąd ładowania a ładowarka dba o nieprzekroczenie tego prądu poprzez regulację napięcia ( nie wprowadza się do parametrów ładowarki pojemności aku )
-
Jaki akumulator do e 60 530d
możesz pojeździc i 3 miesiące i też nic się nie stanie , kodowanie jest przereklamowane , bo alternator nie wymusi większego prądu niż wynikający z napięcia 14,4V i oporu wewnętrznego aku
-
[E60]Chinska navi pod idriva
co do klasy nawi w BMW to się zgadzam mam nawigację Panasonica 5 letnią i lepiej działa niż testowana przeze mnie w E31 ( a u mnie w E91 to już kompletne dno )
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
teoria :D jeździłem benzyną i 2,0D 177KM i ropojad lepiej przyśpiesza od 1 000 obr/min zresztą przeczytaj w ostatnim AS jak zjechali dynamikę 528i
-
no i stało się padła turbina
ale oryginał to BMW tłucze w Chinach , a świadomość tego ze jak jest logo śmigiełka to jest the best to tylko pozory znam 2 firmy produkcyjne w moim rejonie które produkuja podzespoły dla BMW a kontrola jakości dla każdego odbiorcy jest taka sama
-
reekonstrukcja bmw f30
Amen :D
-
[E-36] Centralny zamek
w plastikowym kluczyku jest zatopiona pluskwa immobilisera , więc można odpalać
-
[E90] Centralny zamek dziwna sprawa
siłownik elektryczny zamka do wymiany
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
wyciszenie diesla jest porównywalne do benzyny a moment osiągalny przy nizszej prędkości obrotowej i jazda jest bardziej harmonijna i tu jest przewaga diesla
-
reekonstrukcja bmw f30
Czego sie nie robi dla polskiego klienta :D Tydzien w garazu upana Mietka i bedzie nówka sztuka :)
-
no i stało się padła turbina
z ciekawości zerknąłem w link i wg mnie przewody tego producenta (piszę ogólnie , bo w ofercie ma do wielu aut ) wyglądają na trwalsze niż oryginały ( patrzyłem na takowy w Audi A4 syna i wygląda gorzej )
-
Nowa gałka e91! opinie
obszycie jest najlepsze jak tapicer dobrze dobierze skorę to trwałość większa niż oryginał :D
-
Kontrolka płynu spryskiwaczy - bład powiadomienia
Oczywiście z oryginalną ceną 9,99 za litr :lol: w promocji :D
-
BMW E91 Pare problemów na początek
od 19:00 22-go do 10:00 23-go spodziewałeś się setek postów? :D
-
E90 sygnal minus, plus centralnego zamka
najlepiej alar z CANem, magistrala dostępna np pod podnóżkiem kierowcy
-
N47 - czułość na paliwo?
a cysterna na Orlena i Shella podjeżdża ta sama... :D większość koncernów majacych stacje w Polsce kupuje paliwo w Orlenie więc tankujesz wszędzie to samo bodajże tylko Statoil swój diesel Premium ma specjalnie sprowadzany a paliwo premium na innych stacjach to zwykły ON plus uszlachetniacze
-
[e91] regeneracja/odnowienie alu listw wewn
nie uda się w warunkach domowych osiągnąć fabrycznego efektu najprościej ( i pewnie najtaniej , bo żaden lakiernik nie zrobi Ci tego za małe pieniądze ) dokupić uszkodzone listwy jak Ci to przeszkadza
-
Oleje Motul- podróba?!
ja polecam oleje Motul i nie tylko z firmy Pro Choice ze Szczecina brałem od nich do Audi i na forum Audi A4klub mają bardzo pozytywne opinie
-
proszę o pomoc w doborze opon zimowych
ja polecam 205/55/16 standardowy rozmiar ,dobrze się będą układać w zakrętach na suchym w zimie ( w końcu śnieg to tylko max 20% czasu w polskich warunkach) i wystarczająco wysokie na warunki śniegowe
-
Opony na zimę do BMW 320d xDrive
używam Conti TS830 , są super,dzisiaj wszyscy prawym pasem, ja lewym po śniegu , i zero uślizgów myślę że przy xDrive będzie tak samo