Treść opublikowana przez maciek125
-
potrójny sygnał dźwiękowy
nikt nie ma żadnych sugestii gdzie szukać przyczyny tego pikania? :/
-
potrójny sygnał dźwiękowy
alarmu dodatkowego nie ma.. temperatura: jest ok, pokazuje dobrze. Żeby się przyczepić to być może błąd w granicy 05 - 1 stopnia (na minus, tzn powiedzmy, że było 1 stopień, a pokazuje 0) ręczny się nie zaciąga. sprawdziłem.. Any ideas?
-
potrójny sygnał dźwiękowy
wiesz... mooożee.... jakby tak pomyślał to mniej więcej od momentu zaczęcia się tego pikania jest zimno... ale nawet w takim przypadku, nie powinno to pikać powiedzmy raz po odpaleniu auta, ewentualnie raz co jakiś czas? A nie co 2-3 minuty jak teraz?... przecież to za przeproszeniem kurwicy można dostać od tego.. :P no czyli tak jak kolega napisał, też tak myślę, że powinno pikać raz... "w czasie jazdy" - czyli przez całą jazdę miałoby pikać? Bo właśnie tak jest.. :/ i strasznie mnie to denerwuje.. temp wskazuje dobrze.. jutro na 100% zweryfikuję temperaturę jaką pokazuje auto (jak stoi przed budynkiem gdzie pracuję) z zewnętrznym termometrem takim na budynku i dam znać.. ręczny do końca opuszczony, ale jutro przyłożę do tego dodatkową uwagę jak będe jechać do pracy.. Tylko z innej beczki: na desce nic nie wyświetla o ręcznym.. i takie pytanie z innej beczki: może to mieć jakiekolwiek powiązanie z przepalonym ringiem? Bo akurat też mi się ring przepalił.. I pokazuje błąd prawej lampy (choć lampa świeci normalnie, nie świeci tylko ring, ale pokazuje na desce prawą lampę)
-
potrójny sygnał dźwiękowy
Witam. Posiadam e46 coupe, m54b22. Od około 3ch dni, kiedy jeżdzę, średnio co 2-3 minuty komputer pika 3 razy (lekko mniej niż sekunda odstępu pomiędzy piknięciami). Co to może oznaczać? Ma ktoś może gdzieś rozpiskę co oznaczają poszczególne podobne sygnały dźwiękowe? szukam info na ten temat i doczytałem się nawet czegoś takiego: lub że to może być nawet uszczelka pod głowicą.. Jako coś dziwnego, wczoraj byłem na stacji, zatankowałem no i wyjeżdzam ze stacji.. jedynka zapięta, daję gazu, wrzucam 2 - i w momencie wrzucenia 2jki akurat zaczęło te 3 razy pikać - i w tym momencie pikania, gaz wciśnięty aby na tej 2jce jechać, na czas trwania tych 3ch krótkich piknięć - auto się przydławiło.. wtf? ps. to nie sygnał zbliżającej się pełnej godziny - ponieważ pika średnio co 2-3 minuty.
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
u mnie zalany LM 10w40 NoS2, myślę nad zmianą.. ALE NIE WIEM w sumie czy to dobry pomysł?.. m54b22.. Jeśli zmienić to na jaki? Zużycie oleju u mnie to gdzies około 0,7 na 1000/1500 km (zależnie od stylu jazdy)
-
INPA
podłączam się do prośby kolegi wyżej.. Ktoś mógłby podrzucić link do zaktualizowanej inpy?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Jak ma być BMW to tylko benzyna r6.. BMW w dieslu to nie BMW...
-
E-46 320d czerwona kontrolka akumulatora
o to to. U mnie było to samo, myślałem, że dam radę jeszcze rundkę zrobić na tej kontrolce a tu zonk :) dyskoteka na desce (z powodu braku prądu - aku już był powoli pusty) - po kolei wszystkie kontrolki się pozapalały.. W końcu padły światła a że było już po 21 to ciemno jak w d... było a ja byłem na strasznym wypizdówku :) Ale cudem dojechałem do domu nie rozbijając się ani nikt we mnie nie wjechał.. Nie pierdzieliłem się tylko wymieniłem od razu cały alternator (z 90A zmienione teraz na 120A)
-
problem z charczacym subwooferem na mojej instalacji
nie wiem ale coś mi to zasilenie wzmaka z aku nie pasuje... kabel 8mm?.. nie za mało?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
o tak tak, słuchajcie tego Pana :) hehe i tak jak ktoś wyżej napisał - większy silnik to oczywiście, większa frajda i tak dalej.. Ale na te nasze kochane polskie drogi to masakra.. ;)
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
ja posiadam 320ci (czyli 2.2 170km) i co mogę powiedzieć? Mocy jest wystarczająco :) 1-2-3 - ciągnie jak głupie. 4 i 5ty bieg - na 4ce powyżej około 3000 obrotów - również ciągnie dobrze, a na 5tce już delikatniej ale wciąż wyraźnie czuć jak auto przyspiesza. Spalanie w mieście mam w okolicy 11L przy takiej "średnio-spokojnej" jeździe. Na trasie schodzi do 8L.. Dla mnie rewelacja.
-
Car audio, zmiana głośników, subwoofer
No bo nie musiałeś do głośników które maja max 20-25 w rms podejrzewam ze tyle maja te hesy bmw, jak byś wrzucił od 50 w rms w górę głośniki no to trzeba by było dać chodź mały wzmak 4ch. Ja jednak polecę ci mimo wszystko, wywali ori przód z tych drzwi, zrobić jak należy tzn wyciąć w drzwiach otwory montażowe, dorzucić mdf wygłusz przednie drzwi myślę ze 150zł ogarniesz we własnym zakresie. I te pierdzibąki POWINNY dawać rade przy tak zrobionych drzwiach, odczujesz różnice. ekhem.. coś mi się nie wydaje.. :P ja coupetke e46 mam i na wygłuszenie wyszło mi 350zł / drzwi.. za 150zł to zrobisz może śmierdzącą dekarką, która i tak prawdopodobnie się poźniej poodkleja i będzie kibel.. I nie polecam kilkukrotnie rozbierac i składać drzwi.. Lepiej raz rozebrać, zrobić porządnie i już nigdy więcej tam nie zaglądać.. Dlatego lepiej też za jednym razem zrobić porządne wygłuszenie, a nie jakieś budżetowe bo koniec końców będzie się na tym do tyłu.. I polecam wyciągnąć głośniki (z drzwi) przed tapicerkę.. O montowaniu głośników na dystansach mdf mam nadzieję, że nie trzeba wspominać? :) ^ I tak zrobione, będzie dopiero porządnie grać ;)
-
e46 320Ci Bydgoszcz WBABN11010JV46179
maciek125 odpowiedział(a) na edek.by temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaża ja powiem tak: się sprzedał i jestem szczęśliwym nabywcą :) Z autem nie mam problemów a fotelom daleko do "wypierdzenia" :)
-
Car audio, zmiana głośników, subwoofer
jeśli chodzi o car audio to podstawa to dobrze zrobione (czyt. wygłuszone) drzwi. Do tego mniej więcej na równi głośniki w te drzwi i radio. To jest podstawa..
-
Car audio, zmiana głośników, subwoofer
U mnie w e46 coupe gra alpina 9835r + dls r6a + re audio se 12d2 (600w rms) a wzmaki audio art 200.2XE (woofery), audio art 400.2XE (sub) i jakaś AMA (jakaś - bo nie pamiętam modelu :P) pod tweeterki. Gra naprawdę zajebiście i taki zestaw mogę śmiało każdemu polecić. Drzwi oczywiście porządnie wygłuszone.
-
ASC jak to jest?
witam posiadam e46 2000r, m54b22 jak nacisnę raz przycisk asc - zapala się żółty trójkąt w kółeczku jak przytrzymam - zapala się ten sam żółty trójkąt - i jak kolega wyżej pisze, powinna zapalić się też kontrolka ręcznego, jednak u mnie się nie zapala, niezależnie ile bym trzymał ten przycisk... wtf..?
-
e46 m54b22 - po podłączeniu nowego alternatora..
Wszystko się zgadza ;) Dzięki Panowie. Paliła się cały czas właśnie z tego względu jak napisał 330i - tzn bo wyświetlało przepalony lewy przedni ring ;) Teraz cyk, przełączam na światła i wizerunek auta znika. Zapala się np jak ktoś drzwi otworzy czy cuś takiego.
-
e46 m54b22 - po podłączeniu nowego alternatora..
no ale wcześniej cały czas wyświetlało ten wizerunek samochodu? :o
-
e46 m54b22 - po podłączeniu nowego alternatora..
Witam Przejdę od razu do rzeczy: Padł mi alternator i naturalnie został wymieniony na nowy, 120A. Dodatkowo gdy auto stało u mechanika, poprosiłem o zamontowanie nowych ringów (przednie lewe nie działały) oraz podciągnięcie ręcznego. I teraz tak: odpalam autko, świeci się kontrolka która przedstawia samochód (ta gdzie także wyświetla światła, otwarte drzwi i bagażnik) i w momencie gdy przekręcam włącznik świateł - znika ten obrazek samochodu, świateł, drzwi itp.. :) gaśnie cały ten obrazek i jest czarno :) moje pytanie: co jest? mechanik coś źle podłączył podczas montażu ringów? czy co?
-
e46 320ci m54b22 - coś zaczął więcej pić..
wiesz co sprawdzę te felgi.. Podpowiedz mi tylko proszę w jaki sposób najpewniej je spr? Pojeździć trochę i dotknąć? Felgi mam 19" więc może tu jest przyczyna.. Temperatura nie spada, cały czas równo na środku..
-
e46 320ci m54b22 - coś zaczął więcej pić..
Witam. Posiadam e46 320Ci (silnik M54B22) no i tak jak napisałem. Odnoszę wrażenie, że nagle auto zaczęło coś więcej pić.. Jaka może być tego przyczyna? Niestety przycisk do resetowania zużycia paliwa itp na desce rozdzielczej mi nie działa, więc nie mogę określić ILE, ale generalnie mówię - moje odczucie jest takie, że nagle zaczęła bmka więcej pić :) jest to różnica gdzieś mniej więcej 2 do 3ch litrów..