Treść opublikowana przez neokrk
-
E90 320i, WBAPG31090VJ42311
neokrk odpowiedział(a) na Pete_ temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażtak wtryski byly wymienione na nowe - nie pamiatem dokladnie kiedy (do weryfikacji na fakturze) co do sondy NOX to nie jestem pewien - jesli to jest to samo co lambda to o ile pamietam to tak.
-
E90 320i, WBAPG31090VJ42311
neokrk odpowiedział(a) na Pete_ temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażwitam, jestem wlascicielem tego samochodu zapraszam do obejrzenia czy sprawdzenia historii w ASO (caly czas samochod od sprowadzenia byl serwisowany w Krakowie w M-CARS) Nie jestem handlarzem, samochod sam sprowadzilem z Niemiec od Dealera BMW z Premium Selection przy przebiegu 36600 km w 2013 roku. Od tego czasu caly czas uzywany jako drugi samochod przez moja zone. Sprzedaje z powodu zmiany na inny model. Pozdrawiam
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Witam, male uaktualnienie, bylem ponownie w ASO zrobili testy (komputer) i w/g nich i mistrza serwisu - wszystko jest OK i po jezdzie probnej stwierdzil ze skrzynia pracuje normalnie :( i ze szarpniecia sa norma i w/g niego wogole by nie zwrocil uwagi na to gdyby jedzil tym samochodem bez moich narzekan na skrzynie. Nie wiem co o tym sadzic, mialem przejechac sie inna F10 zeby porownac ale nie mialem juz czasu zeby zostac w serwisie dluzej. Ponizej odczyty z komputera - moze ktos spojrzy na nie i cos doradzi, bo sam nie wiem jak je interpretowac. Generalnie byl wymieniony olej w skrzyni (wtedy parametry byly nie dobre) i rozbiona adaptacja, po ktorej ASO twierdzi ze jest wszystko OK. ---- Clutch fill pressures: Clutch A: -66.0 mbar Clutch B: -120.0 mbar Clutch C: -104.0 mbar Clutch D: -42.0 mbar Clutch E: 107.0 mbar Rapid fill times: Clutch A: 12.0 ms Clutch B: 12.0 ms Clutch C: -10.0 ms (tutaj jest ujemna wartosc to nie blad) Clutch D: -16.0 ms (tutaj jest ujemna wartosc to nie blad) Clutch E: 3.0 ms Z gory dziekuje za sugestie co z tym zrobic dalej i czy to sa wartosc dobre - jak twierdzi ASO. Edycja: czy jest mozliwe ze zle zostala zrobiona adaptacja?
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
@chemik2000 - tak, to prawda :) przebieg oryginalny i udokumentowany. Jak bede sprzedawal to "podkrece przebieg do gory" ;) Nie sadze zeby male przebiegi mialy wplyw na skrzynie biegow - przypuszczam ze jest taka sama w kazdej F10/F11 do pewnego momentu obrotowwego silnika a powyzej dla mocniejszych silnikow jest inny model skrzyni.
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
@Pe.te, ja mialem niestety rowniez takie objawy jak ty (teraz mam 70K km), niestety wymiana oleju + adaptacja w ASO nic nie pomogly a wlasnie mam wrazenie ze szarpniecia sie nasilily :( narazie przejechalem pare tysiecy od wymiany i adaptacji i planuje pownownie sie umowic zeby cos z tym zrobic bo jest denerwujace (i prawada ze na zimnym silniku jakby mocniej oczuwalne) Pozdr
-
520d ZF8HP45 skrzynia podszarpuje
Witam, wymiana oleju, filtra zrobiona i adaptacja tez (chociaz podobno kilka razy bo cos bylo nie tak) po przejechaniu kilkuset kilometrow gdzie niby problemy mialy ustapic, dalej podszarpuje przy zmianie biegow, tak samo jak bylo. Nie wiem co z tym dalej robic, napewno bede dalej meczyl ASO.
-
520d ZF8HP45 skrzynia podszarpuje
Witam, mam tak samo (szarpniecia na 1 i 2) najbardziej wyczuwalne na zimnym silniku. Narazie zostala zrobiona mala adaptacja, nie wiem co to oznacza, ale nie pomoglo i jakies parametry adapatycjne wlasnie dla 1-go i 2-go biegu sa zawyzone. ASO zaproponowalo wymiane oleju w skrzyni z filtrem + pelna adpatacje/zerowanie szkrzyni, bede to robil w przyszlym tygodniu. Przebieg to 68 000 wiec z tego co czytalem w tych okoliach powinno sie zmienic olej - ciekawe ze samo ASO mi to zaproponowalo, kiedy czytalem wczesniej ze nie robia tego wiec mila niespodzianka - chociaz poczekam na rachunek ;).
-
Jaki silnik do e90?
witam, pomyslalem sobie ze napisze tutaj na forum zamiast odpisywac na pw. Rozumiem ze koledzy szukacie samochodow niemniej ja NIE jestem zadym fachowcem czy expertem od samochodow a tym bardziej BMW ... dlatego prosze nie piszcie co sadze o danym ogloszeniu bo nie czuje sie kompetentny zeby odpowiadac. Jedyne co mooge powiedziec i to nie jest zadna rada raczej opis tego co zrobilem kupujac BMW - a czytalem tutaj na forum podobne posty - a mianowicie kupno samochodu z niemiec od dealera BMW z Premium Selection. Nie ma zadnej magii tutaj i dodam ze na warunki polskie to co zrobilem raczej moze brzmiec jak jakas fantazja i wielka naiwnosc ale jednak byly to zakupy "w ciemno" ... 1) Szukalem samochodu z jak najlepszym wyposazeniem, odpowiadajacym mi przebiegiem i cena rowniez przez strone bmw.de jak znajdowalem cos co mi odpowiadalo to kontaktowalem sie z dealeram (telefon + email) dopytywalem o szczegoly, historie, naprawy. Generalnie z moich obserwacji i doswiadczen nie bylo problemow poznac i dowiedziec sie tego co bylo naprawiane i dlaczego i to jest bardzo mile. 2) Jak juz znalazlem odpowiadajacy mi samochod to decyzje trzeba podjac niemal natychmiast - trzeba miec swiadomosc ze samochody ktore sa naprawde dobrze wyposazone i dobrym stanie i wogole bez zadnych napraw i historii (np. auto wynajmowane) - to nie stoja i czekaja na nas :) ale naprawde w ciagu 1 dnia od ukazania sie ogloszenia juz ich nie ma :( 3) Po podjeciu decyzji - male negocjacje naprawde male mowie tutaj o kilkaset EUR - wiecej nie udalo mi sie uzyskac. Ceny samochodow w Niemczech sa jakie sa i bylo o tym na forum wielokrotnie - cudow i okazji NIE MA, poprostu samochody w dobrym stanie maja odpowiednia cene i nikt nie zrobi upustu np. 10% - miejcie tego swiadomosc. Dlatego ceny tam sa rowniez wyzsze ... od naszych polskich "igielek". Po ustaleniu ostatecznej ceny - podpisanie umowy/zamowienia, przeslanie skanu dowodu/paszportu do upowaznienia do rejestracji samochodu w DE no i najwazniejsze przelanie pieniazkow do dealera. 4) Jak pieniazki dotra a zajmuje to kilka dni przynajmniej - mozna planowac odbior. Jako ze nie mialem czasu ani tez z kim jechac - zreszta jechanie z kims jest malo wygodne i ekonomiczne bo za kilkaset PLN do tysiaca PLN mozna poprostu poleciec i jak tak zrobilem, glownie z tego powodu ze spokojnie moglem wrocic tego samego dnia do domu. 5) Przy odbiorze samochodu milo i fajnie, kawka itp. itd. podpisanie papierow, odbior dokumentow i faktury i coz z powrotem do domu. Jako ze robilem to dwa razy - za drugm razem bylo opoznienie w rejstracji samochodu (wszystko zalatwial dealer) i wiec musialismy poczekac bo akurat z zona bylem - wiec pozyczyli nam samochod zebysmy mogli sobie pojechac na miasto zjesc obiad - jak wrocilismy wszystko bylo juz ok. Za kazdym razem pelna przejrzystosc, duzo infromacji o tym co bylo zrobione - raz byl zrobiony serwis olejowy innym razem wymieniali klocki hamulcowe etc. Tak to sie mniejwiecej odbylo w moim przypadku. Doswiadczenia bardzo pozytywne - samochody w super stanie - pozniej to tak naprawde potwierdzilem jeszcze raz u nas w ASO. Jest gwarancja/ubezpiecznie EUROplus - z ktora generalnie nie jest latwo w Polsce ale mozna ja wykorzystac jak cos by sie dzialo. Byc moze to sie wydac dla Was malo prawdopodobne zeby cos takiego zrobic i w taki sposob ale tak bylo :) (zreszta czytalem to gdzies podobne historie) Jestem bardzo zadowolony i pewnie w przyszlosci bede robil podobnie. Pozdrawiam i zycze owocnego szukania
-
Jaki silnik do e90?
michallbn - pewnie wiesz juz jakie sa moje preferencje :) Moim zdaniem warto sie przyjrzec nr 2 - ma zdecydowanie lepsze wyposazenie i to jest bardzo wazne. Z drugiej strony jest sprzedawane przez dealer'a BMW. Zawsze warto napisac i zapytac. Cena w pradzie wydaje sie byc atrakcyjna (byc moze za bardzo) no i nie jest Premium Selection, dlatego warto dopytac ich o historie napewno powiedza co i jak
-
e90 320i - Doposazenie i aktualizacja - gdzie w Krakowie?
witam, dziekuje za sugestie ale niestety musze sie zgodzic z @jaga - oczywisicie ze skontaktowalem sie z PIM serwis ale mam wrazenie ze albo maja duzo innej roboty i nie intersuje ich to albo jak uslyszalem nie da sie tego zrobic bo nie moga dobrac czesci ... tak czy inaczej bede szukal czegos dalej ale generalnie wyobrazalem sobie (szczegolnie czytajac fora) ze to sa dosyc "standardowe" rzeczy ktore robi sie ... Pozdrawiam
-
e90 320i - Doposazenie i aktualizacja - gdzie w Krakowie?
dziekuje @Mlodzik18 ale ze wzgledu na modyfikacje jakie chce zrobic to musi to byc zrobione wszystko razem
-
e90 320i - Doposazenie i aktualizacja - gdzie w Krakowie?
Witam, podbijam i jeszcze raz prosze o namiary i informacje kto i gdzie ewnetulanie cos takiego moglby zrobic Niestety kontaktowalem sie z paroma miejscami i jakos nie moge sie doprosic on informacje i wogole czy to jest do zrobienia (a wiem ze jest ....) byc moze wakacje ale bylbym wdzieczny za pomoc. Jestem sklonny juz dojechac gdzies dalej rowniez ... ale myslalem ze w Krakowie cos takiego bedzie proste do zrobienia Pozdrawiam
-
F10 - Organizacja kolekcji muzyki
Najlepiej przygotowac sobie cala liste (albumy, rodzaje muzyki) w osobnych katalogach na komputerze a nastepnie wrzucic na USB pendrive'a i tak przygotowana kolekcje - zaimportowac do samochodu. Ja tak robie i jest to jak najbardziej OK. Oczywiscie przed wgraniem trzeba usunac poprzednia kolekcje (czyli wgrywamy na nowo wszystko). Wtedy kolekcja pojawi sie pod nazwa "USB 1", jesli bedzie sie uzywalo tego samego pendrive'a caly czas to moza pozniej tylko na niego zgrywac ta muzyke ktora chcemy dolozyc, ale tylko pod warunkiem ze bedzie to ciagle ten sam pendrive, inaczej zostana utworzone kolejne kolekcje "USB 2", "USB 3" etc Mam natomiast inny problem z wyswietalniem katalogow i bylbym wdzieczny za pomoc - wyglada mi to problem z software - bo ta sama kolekcja w bmw 3 - wyswietla katalogi dobrze tzn. jesli katalog sie nie miesci to nazwa jest ucinana i pojawiaja sie 3 kropki, to jest OK. Natomiast w F10 czasami jest tak ze wyswietla podobnie jak w e90, ale czasami jakby wyswietlal tylko to co ucina - czyli np. sama koncowke nazwy katalogu np. zamiast wyswietlic "Tiesto - In Search of Sunrise ..." wyswietla tylko "... 2" bardzo dziwne zachowanie szukalem tutaj na forum i innych i nikt nie zglaszal takiego problemu - czy ktos wie o co moze chodzic ? Pozdrawiam Neo
-
e90 320i - Doposazenie i aktualizacja - gdzie w Krakowie?
@kerbi - dziekuje za informacje i pozdrawiam.
-
e90 320i - Doposazenie i aktualizacja - gdzie w Krakowie?
Witam, mam goraca prosbe czy ktos moze polecic kogos lub warsztat w Krakowie i/lub okolicach (nie ASO) Interesuja mnie nastepujace rzeczy: 1) Aktualizacja oprogramowania do najnowszej wersji 2) Update nawigacji - tylko teraz wkrotce na dniach ma byc najnowsza wersja 3) Dolozenie portu USB 4) Zestaw HI-FI Alpine 5) (ewentualnie bo wciaz sie zastanawiam) Tempomat Bylbym wdzieczny za pomoc i sugestie, Pozdrawiam, Neokrk
-
Gwarancja EuroPLus
Witam, ja niestety nie dostalem zadnych odpowiedzi a niestety z mojego dosiwadczenia to nie dziala w Polsce :( Dealer w Niemczech od ktorego kupilem samochod wypial sie ... a RealGarant czyli firma ktora sprzedaje to ubezpieczenie nie wspolpracuje z nikim w Polsce. Wiem ze byly posty na forum od osob ktore naprawialy w ten sposob samochody ale nie wiem na ile to bylo rzeczywiste. Generalnie mysle ze tak czy inaczej warto kupowac samochod w Niemczech od dealera - chyba dosyc pewny zakup - sam tak zrobilem wczesniej i pomimo jakichs rzeczy i tak jestem bardzo zadowolony z samochodu. Teraz przymierzam sie powoli do F10 i tez bedzie tak samo kupiony ale juz bede negocjowal cene bardziej i bez EuroPlus :) Pozdrawiam
-
Gwarancja EuroPLus
Witam, odswiezam temat i szukam pomocy od kogos kto zakonczyl z sukcesem procedure naprawy w Polsce samochodu w ramach ubezpieczenia EuroPlus. Jak zapewne wszyscy wiedza niestety ta gwarancja/ubezpiecznie nie jest honorwane w Polsce - czytalem juz artykuly i opisy na forum od kilku osob ktore podobno przechodzily procedure i bylbym wdzieczny za wskazowki i podpowiedzi. Niestety ASO BMW wogole sie wypina i twierdza nawet ze nie wiedza co to jest EUROPLus i nie nie pomoga a w sumie mogliby ... z drugiej strony dzownilem do RealGarant (czyli ubezpieczyciela ktory daje to ubezpiecznie) jednak oni koniecznie potrzebuja kosztorys od dealera BMW przefaksowany do nich w celu potwierdzenia kosztowi akceptacji natomiast problem jest taki ze oni tylko przeleja pieniadze na konto dealera (tak przynajmniej twierdzila osoba z ktora rozmawialem) i nie wchodzi w rachube zwrot pieniedzy na moje konto. Bylbym wdzieczny za pomoc i wskazowki - niestety posty jaki sa na forum dotyczace tego tematu sa z przed 4-5 lat ... :( swoja droga ze w tym czasie nic sie nie zmienilo .... Pozdrawiam Neo