Treść opublikowana przez PiotrJakub
-
525TDS - za niskie obroty
Co do obrotów - warsztat. Co do światła, to obstawiałbym jednak przełączniki drzwiowe. Spróbuj poruszać zamknięte drzwi (symulując to co się dzieje w czasie jazdy). Może drzwi lekko opadły i zamek drzwi przełącza "na styk", minimalne przesunięcie drzwi powoduje zapalenie światła? Wtedy trzebaby podregulować położenie zamka i już.
-
Akumulator padł
W moim e-30 325i miałem Boscha 65Ah, kupiłem go zaraz po kupnie auta i jeździłem 9 lat. Sprzedałem razem z samochodem. Akumulator wyjmowałem 2 razy, jak zostawiłem auto na światłach i zszedł do końca. Ładowanie i wracał do formy. Fakt, że auto cały czas garażowane, nie stało zimą na mrozie. Tak więc moje doświadczenia z Boschem są pozytywne.
-
525TDS - za niskie obroty
Co do obrotów, to skorzystaj z wyszukiwarki - wpisz tds i falujące obroty, było bardzo dużo wątków na ten temat. Zwykle winna okazuje się pompa wtryskowa. Naprawa jest raczej kosztowna (kilka tyś). Pewnie właśnie dlatego poprzedni właściciel pozbył się auta. Szkoda, że nie zajrzałeś na forum przed zakupem, wiedziałbyś, jak sprawdzić tds'a. Czujniki otwarcia drzwi są w zamkach w części zamontowanej do nadwozia (o ile dobrze pamietam), pomacaj i trafisz na lekko zapadający się plastikowy element. Nie ma takich klasycznych pipków jak w innych autach. Niestety to nie wszystko, oświetleniem steruje osobny moduł elektroniczny, może to on być winny...
-
CO MYSLICIE O TYM CHIPIE Z ALEGRO?
Już sie poprawiam: BOSH 0 281 001 294, na wszelki wypadek (choć to pewnie nieistotne) pod kodem kreskowym jeszcze 2 245 905. Pozdrawiam
-
CO MYSLICIE O TYM CHIPIE Z ALEGRO?
@ Kai Wedle VIN i Realoem.com mam sterownik 13612246504. Pozdrawiam!
-
CO MYSLICIE O TYM CHIPIE Z ALEGRO?
Sprawdzę i się odezwę. Pozdrawiam!
-
CO MYSLICIE O TYM CHIPIE Z ALEGRO?
W pełni zgadzam się z Kai. Jestem elektronikiem i sprawa wygląda właśnie tak, jak on to przedstawił. Tunerzy wgrywają gotowe wsady do kości eprom i wkładają ją do sterownika silnika. Ja, będąc jeszcze posiadaczem E-30 325i, wyszukałem w internecie 2 wsady z róznych firm tuningowych, w zasadzie nieopisane. Zajrzałem sobie do nich edytorem bin/hex i zidentyfikowałem - autor zawsze zostawi w programie swój podpis :-). Zaprogramowałem kość jednym z nich (konkretnie Jim Conforti - polecany w USA do tych silników) i auto pięknie śmigało. A propos, może ktoś ma wsad do tds'a?
-
problemy z olejem
Ja miałem E30 z silnikiem M20B25 (czyli 2,5l, twój to M20B20 - 2,0l) i też był ciągle mokry z przodu i z boku, od strony kolektora wydechowego. Wymieniłem uszczelnienie z przodu (simeringi wału i rozrządu), uszczelkę pod pokrywą zaworów i dalej było mokro. Poczytałem trochę w internecie (na forum BMW w USA), popytałem mechanika i okazuje się, że to częsta przypadłość w tym silniku: cieknie z uszczelki pod głowicą w miejscu, gdzie jest kanał zwrotny oleju. Uszczelka jest w tym miejscu bardzo przewężona. Nie ma tam ciśnienia, wyciek niczym nie grozi, olej nie przedostaje się do obiegu chłodniczego ani do cylindrów, można tak jeździć, o ile ubytki nie staną sie uciążliwe dla kieszeni. Ja między wymianami nie musiałem dolewać oleju, więc tak jeździłem... Mechanik sugerował nawet, że można to doszczelnić od zewnątrz silikonem wysokotemperaturowym ale się nie zdecydowałem, bo sprzedałem auto. Wprawdzie Twój silnik ma mniejszą pojemność, ale konstrukcja podobna, więc może i problem ten sam.
-
Jak kupować BMW podaję kilka porad !!!
Czytając rady i opinie można sie nieźle wystraszyć! Dla przeciwwagi powiem, że mam bardzo dobre doświadczenia: miałem sprowadzoną z USA w pełnej opcji E30 325i 89r przez 10 lat (1996-2006) i wymieniałem tylko elementy podlegające normalnemu zużyciu. Robiłem przeglądy w terminie, jeździłem tylko na Mobil1 5W50 i auto sie odpłacało wierną służbą. Bezawaryjne i niezawodne 10 lat! No może z wyjątkiem klimatyzacji, która kilka napraw zaliczyła, no ale za komfort trzeba zapłacić. Aż żal było sprzedawać za psi grosz z autentycznym przebiegiem 220tyś km, bez dzwonu, no ale co robić, zajeżdżony chłam dyktuje ceny na rynku. W kwietniu nabyłem E34 525tds touring, na dzień dobry zrobiłem zawieszenie i klimatyzację i jeździ bezproblemowo. Kupując sprawdzałem objawy padnięcia pompy (zgodnie z zaleceniami z forum) - nie gaśnie, nie faluje, zapala bez problemu i wygląda że wszystko jest OK (po 7 tyś. km). Niestety po 325i to straszny wół ;-) Myślę, że jak sie o BMW dba to auto odpłaca się z nawiązką - niezawodnością i przyjemnością z jazdy.
-
Opornik wentylatora klimatyzacji można czymś zastąpić?
Opornik w E34 (525TDS) ma wartość 0,5ohma i moc 85W, w E36 prawdopodobnie tyle samo lub coś w okolicy. Oporniki dużej mocy (50W, 100W) można kupić na przykład tu: http://www.sklep.dacpol.com.pl/?page=Products&cid=123&pid=199&sortp=107&order=asc http://www.sklep.dacpol.com.pl/?page=Products&cid=123&pid=200&sortp=107&order=asc W E34 opornik 50W pasuje idealnie, warto jednak dołożyć większą blaszkę z aluminium, żeby lepiej oddawał ciepło. 0,47ohma albo 0,68ohma będzie OK.