Treść opublikowana przez dżabak
-
Pompa paliwa nie zawsze dziala
Jeśli masz elektryczną pompke w zbiorniku to sie przygotuj na kupno nowej. Ja miałem taką samą sytuacje w benzyniaku i nic już jej nie pomogło. Teraz mam nową.
-
Wkażnik paliwa
Witam. Mam głupie pytanie. Czy jest kontrolka poziomu paliwa w E30? mam juz na czerwonym polu wskaźnik i jeszcze sie nie świeci. Mam auto kilka miesięcy ale cały czas jeżdże na gazie i w zbiorniku miałem zawsze ok 20l. Postanowiłem sprawdzić ile benzyny pali i chce zejśc do zera, tylko nie pasuje mi zatrzymać się gdzieś na środku skrzyżowania albo na światłach bo odpalić na gazie później to męka. Dzięki za głupią odpowiedź na głupie pytanie :cool2:
-
Jaki płyn chłodzący na zime ??
Spuszczasz płyn z chłodnicy. Ja mam niebieski koreczkek na spodzie chłodnicy. Wykrecasz go, płyn sie leje. Z bloku nie spuszczałem bo nie mogłem zlokalizować korka. ale podobno jest gdzieś pod kolektorem wylotowym. Osobiście miałem wode (oczywiście destylowaną)w lecie i jeśli został 1 litr w bloku wody to płyn ma teraz do ok. -30 stopni. A u nas nie syberia :hand:
-
Brak mocy
Ja mam gaz w BMW i nie twierdze że to profanacja. Silnik sie gorzej zachowuje niz na benzynie ale gaz też sie używa do zasilania silnika tak samo jak benzyne, olej napędowy, alkohol czy paliwo rakietowe...
-
skrzynia biegow z 320i czy pasuje do 316i?
Według mnie jeśli założysz skrzynie z mocniejszego silnika to może ci sie gorzej zbierac. (nie jestem pewien ale tak mi sie wydaje)
-
skrzynia biegow z 320i czy pasuje do 316i?
Obudowa pasuje. Przełożenia są inne
-
temperatura wody co robic??
też mam ten problem ale przestałem sie przejmować. Ktoś pisał że może to być cos z masą wskażnika, albo tak jak sugeruje belgus - czujnik temperatury.
-
swieci sie kontrolka ładowania co robic pomocy?!?!
Albo może być spalona dioda w alternatorze
-
Obudowa termostatu M40
No wkrętów specjalnych nie mam ale może cos wykombinuje. Dzięki za podpowiedź
-
Obudowa termostatu M40
Gwint jest ok. Ukręcona śrubka wystaje 3mm ale za cholere nie idzie jej wykręcic. Może przyspawam inną śrube i spróbuje tak odkręcic? Ale z drugiej strony nie bardzo mi sie widzi spawanie po silniku....
-
Obudowa termostatu M40
Witam. Wymieniłem dzisiaj termostat i : przy dokręcaniu śrubek obudowy niestety jedną ukręciłem :duh: . Po odpaleniu zaczęło spod obudowy cieknąc niestety, toteż pokryłem tąże obudowe silikonem, który sie używa zamiast uszczelek. Moje pytanie brzmi czy to wystarczy aby nie ciekło???czy wystarczą 2 śrubki?? Termostat wydzierałem już któryś raz z kolei i pamiętam ze kiedy robilem to poraz pierwszy tej jednej śrubki też nie było i nie było przecieków żadnych. Dzięki z góry za opinie
-
centralny zamek sie wiesza
Siłownik raczej nie wydaje mi sie. Może jakas wkładka od zamka od strony kierowcy albo cóś
-
centralny zamek sie wiesza
Witam. Od jakiegos czasu wiesza mi sie centralny zamek tzn. raz zamyka, raz nie. Z kolei jesli otwieram drzwi od strony pasażera to zadziała. jeśli zamykam bagażnik to tez zamknie. Głownie od strony kierowcy sie nie zamknie czasem. gdzie szukać przyczyny?? dzięki
-
Proszę o pomoc - akumulator i elektryk w Krakowie
74 Ah powinno starczyc. w sklepie okolo 350 zł
-
Czarna kostka na pompie wtryskowej co to?
Ja stawiam na elektrozawór odcinajacy paliwo
-
hamulec reczny
Zużyte klocki oznaczone są ( :0: )
- luz na visco
-
luz na visco
no luz jest niewielki. Odchył obracającego sie wiatraka jakieś 2mm na boki jak patrzysz z boku auta. PS Jeśli przytrzymam wiatrak przy włączonym silniku to troszke stuka w tym visku
-
luz na visco
Witam. Zasadnicze pytanie : Mam mały luz na viscu(prawdopodobnie na łożysku), tzn. wiatrak ma bicie. Czy jest jakaś szansa na ukręcenie bądź "odlot" wiatraka jak bede tak jeździł?? Visco jest wymienione, używane. dzieki z góry
-
przegrzanie-pomocy!!!
Raczej z odpowietrznika nie chlusnęło by wodą jak z gejzeru. PS Miałem to samo. U mnie był pęknięty rdzeń chłodnicy i wody ubywało. Teraz mam nową i nie grzeje sie.
-
Ile oleju ??
u mnie wchodzi tylko 3.5 l :mrgreen: Ja też 3,5 wlałem
-
Olej mineralny
ale ropa jest rzadsza i lepiej wypłucze
-
Ile pali twoja bemka
Trasa 7l spokojnie, z ciężką nogą 12l Miasto 10l, z butowaniem do 15 Mieszana 9-10
-
napięcie na pompie paliwa
Jak napięcie spada? Najpierw sprawdz najpierw czy pompa jest dobra, bo najczesciej pompa siada
-
Olej mineralny
kiedys mialem skode favoritke, wyplukalem ropą silnik w ten sposob, bo nie wiedzialem jaki byl zalany. Ropa ma kolor każdy wie, a po przeplukaniu wyplynęła czarna jak smoła. Także troche syfu zebrała ze sobą. PS. O płukaniu ropa dowiedziałem sie od nauczyciela w samochodówce do której chodziłem. Koleś miał troche lat praktyki jako nauczyciel i mechanik (miał swój warsztat z dobra opinią)