Skocz do zawartości

dżabak

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dżabak

  1. dżabak odpowiedział(a) na LIS temat w E36
    Jeśli masz elektryczną pompke w zbiorniku to sie przygotuj na kupno nowej. Ja miałem taką samą sytuacje w benzyniaku i nic już jej nie pomogło. Teraz mam nową.
  2. dżabak opublikował(a) temat w E30
    Witam. Mam głupie pytanie. Czy jest kontrolka poziomu paliwa w E30? mam juz na czerwonym polu wskaźnik i jeszcze sie nie świeci. Mam auto kilka miesięcy ale cały czas jeżdże na gazie i w zbiorniku miałem zawsze ok 20l. Postanowiłem sprawdzić ile benzyny pali i chce zejśc do zera, tylko nie pasuje mi zatrzymać się gdzieś na środku skrzyżowania albo na światłach bo odpalić na gazie później to męka. Dzięki za głupią odpowiedź na głupie pytanie :cool2:
  3. Spuszczasz płyn z chłodnicy. Ja mam niebieski koreczkek na spodzie chłodnicy. Wykrecasz go, płyn sie leje. Z bloku nie spuszczałem bo nie mogłem zlokalizować korka. ale podobno jest gdzieś pod kolektorem wylotowym. Osobiście miałem wode (oczywiście destylowaną)w lecie i jeśli został 1 litr w bloku wody to płyn ma teraz do ok. -30 stopni. A u nas nie syberia :hand:
  4. dżabak odpowiedział(a) na misieksolec temat w E30
    Ja mam gaz w BMW i nie twierdze że to profanacja. Silnik sie gorzej zachowuje niz na benzynie ale gaz też sie używa do zasilania silnika tak samo jak benzyne, olej napędowy, alkohol czy paliwo rakietowe...
  5. Według mnie jeśli założysz skrzynie z mocniejszego silnika to może ci sie gorzej zbierac. (nie jestem pewien ale tak mi sie wydaje)
  6. Obudowa pasuje. Przełożenia są inne
  7. dżabak odpowiedział(a) na globi temat w E30
    też mam ten problem ale przestałem sie przejmować. Ktoś pisał że może to być cos z masą wskażnika, albo tak jak sugeruje belgus - czujnik temperatury.
  8. Albo może być spalona dioda w alternatorze
  9. dżabak odpowiedział(a) na dżabak temat w E30
    No wkrętów specjalnych nie mam ale może cos wykombinuje. Dzięki za podpowiedź
  10. dżabak odpowiedział(a) na dżabak temat w E30
    Gwint jest ok. Ukręcona śrubka wystaje 3mm ale za cholere nie idzie jej wykręcic. Może przyspawam inną śrube i spróbuje tak odkręcic? Ale z drugiej strony nie bardzo mi sie widzi spawanie po silniku....
  11. dżabak opublikował(a) temat w E30
    Witam. Wymieniłem dzisiaj termostat i : przy dokręcaniu śrubek obudowy niestety jedną ukręciłem :duh: . Po odpaleniu zaczęło spod obudowy cieknąc niestety, toteż pokryłem tąże obudowe silikonem, który sie używa zamiast uszczelek. Moje pytanie brzmi czy to wystarczy aby nie ciekło???czy wystarczą 2 śrubki?? Termostat wydzierałem już któryś raz z kolei i pamiętam ze kiedy robilem to poraz pierwszy tej jednej śrubki też nie było i nie było przecieków żadnych. Dzięki z góry za opinie
  12. dżabak odpowiedział(a) na dżabak temat w E30
    Siłownik raczej nie wydaje mi sie. Może jakas wkładka od zamka od strony kierowcy albo cóś
  13. dżabak opublikował(a) temat w E30
    Witam. Od jakiegos czasu wiesza mi sie centralny zamek tzn. raz zamyka, raz nie. Z kolei jesli otwieram drzwi od strony pasażera to zadziała. jeśli zamykam bagażnik to tez zamknie. Głownie od strony kierowcy sie nie zamknie czasem. gdzie szukać przyczyny?? dzięki
  14. 74 Ah powinno starczyc. w sklepie okolo 350 zł
  15. Ja stawiam na elektrozawór odcinajacy paliwo
  16. dżabak odpowiedział(a) na Prozny temat w E39
    Zużyte klocki oznaczone są ( :0: )
  17. dżabak odpowiedział(a) na dżabak temat w E30
    Dzięki za porade Pozdrawiam
  18. dżabak odpowiedział(a) na dżabak temat w E30
    no luz jest niewielki. Odchył obracającego sie wiatraka jakieś 2mm na boki jak patrzysz z boku auta. PS Jeśli przytrzymam wiatrak przy włączonym silniku to troszke stuka w tym visku
  19. dżabak opublikował(a) temat w E30
    Witam. Zasadnicze pytanie : Mam mały luz na viscu(prawdopodobnie na łożysku), tzn. wiatrak ma bicie. Czy jest jakaś szansa na ukręcenie bądź "odlot" wiatraka jak bede tak jeździł?? Visco jest wymienione, używane. dzieki z góry
  20. dżabak odpowiedział(a) na fokus temat w E36
    Raczej z odpowietrznika nie chlusnęło by wodą jak z gejzeru. PS Miałem to samo. U mnie był pęknięty rdzeń chłodnicy i wody ubywało. Teraz mam nową i nie grzeje sie.
  21. dżabak odpowiedział(a) na DAREX temat w Ogólnie o BMW serii 3
    u mnie wchodzi tylko 3.5 l :mrgreen: Ja też 3,5 wlałem
  22. dżabak odpowiedział(a) na dżabak temat w E30
    ale ropa jest rzadsza i lepiej wypłucze
  23. Trasa 7l spokojnie, z ciężką nogą 12l Miasto 10l, z butowaniem do 15 Mieszana 9-10
  24. dżabak odpowiedział(a) na mkmkropka temat w E36
    Jak napięcie spada? Najpierw sprawdz najpierw czy pompa jest dobra, bo najczesciej pompa siada
  25. dżabak odpowiedział(a) na dżabak temat w E30
    kiedys mialem skode favoritke, wyplukalem ropą silnik w ten sposob, bo nie wiedzialem jaki byl zalany. Ropa ma kolor każdy wie, a po przeplukaniu wyplynęła czarna jak smoła. Także troche syfu zebrała ze sobą. PS. O płukaniu ropa dowiedziałem sie od nauczyciela w samochodówce do której chodziłem. Koleś miał troche lat praktyki jako nauczyciel i mechanik (miał swój warsztat z dobra opinią)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.