Treść opublikowana przez chojny23
-
Zmiana kol na mniejsze zimowe
Teraz jest F30 ze starym systemem ale jak będzie nowe F30 to będzie nowy system i chodzi o to, czy do aktualnych oryginalnych felg, których używamy zimą mogę założyć czujnik i używać w nowym F30.
-
Zmiana kol na mniejsze zimowe
Czy w oryginalnych felgach z F30, z roku 2012 można założyć czujniki ciśnienia?
-
Manual w f30 kto ma? Spostrzeżenia?
Zwyczajnie katujesz dwumasę i cały układ napędowy wpada w wibracje co przenosi się na drążek zmiany biegów. Dostosuj bieg do prędkości i obciążenia. :8)
-
Nowe BMW serii 3 - zamówienie, oczekiwanie, odbiór
Również gratuluje, trochę aut w tym kolorze przybędzie :8) Nasza Becia ma być w grudniu. :D
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
No widzisz... dlatego samochody kupuje się na chłodno a najlepiej z kimś kto się zna. To że to amerykany to Ci już kolega wytłumaczył dlaczego a jeżeli chcesz dowodów to poproś sprzedającego o VIN a dalej zamów sobie raport o samochodzie i się dowiesz jak samochód wyglądał przed sprowadzeniem do Polski. Jeżeli myślisz, że samochód ma bardzo niski przebieg bo ktoś kupił i trzymał w garażu przez 3 lata... cóż, mam samochód którym w tym oku zrobiłem może 3 000 kilometrów ale auto stoi w garażu pod kocykiem. ;) Auta ze Stanów też sporo stały ale niestety na placu ubezpieczyciela, pod chmurką zaholowane po dzwonie. A dlaczego 328? Dlatego że to praktycznie podstawowy silnik w USA. :)
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Do tego zmierzam właśnie. Cudów nie ma. Czasem są okazje ale w branży samochodowej czasem oznacza że w przeważającej większości okazja=ulep. W przypadku aut że Stanów szanse na ulepa niestety rosną.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Ale wiesz że oba auta są z rynku USA a nie polskiej dystrybucji jak pisałeś? ;) 2-3 latki to nie roczne auta. ;)
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Ani jednej rocznej sztuki w zakresie cen i mocy o jakich pisałeś oraz polskiej dystrybucji jednocześnie :8)
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Tak na szybko, to na otomoto z ostatnich dwóch lat produkcji, z aut benzynowych o mocy przez Ciebie opisanej, z polskiej sieci dilerskiej.... są dwie sztuki. Jedna 328 za 128tys pln druga 330 za 199tys pln. :8) No chyba że ludzie jakoś po Chińsku opisy robią.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Polska, pierwszy, salon, full serwis, bezwypadek, Sport line, żonowóz... biały :8) No to wystawimy, tylko muszę pofocić jak się pogoda poprawi :D
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Żona miała oddać aktualne F30 w rozliczeniu przy odbiorze nowego F30 aby się nie zajmować sprzedażą ale wynika z tego że może warto jednak spróbować sprzedać we własnym zakresie co? :roll:
-
Nowość wiosna 2016: silnik 325d
chojny23 nie bądź sknera, bierz benę :wink: Za późno a 325d jest w cenie 330 :P :twisted:
-
zestaw Audio
Słabo niestety, przy szybach wiatr hula i hałasuje strasznie. W byle Golfie jest ciszej :?
-
Nowe BMW serii 3 - zamówienie, oczekiwanie, odbiór
Dostałem właśnie info, że jak zamówię w tym tygodniu to będzie do odbioru w pierwszym tygodniu grudnia, info potwierdzone w centrali. :shock:
-
Nowość wiosna 2016: silnik 325d
Czyli w sumie w zakresie spokojnego poruszania się po mieście, co jest niefajne. Dostałem telefon że organizują auto do jazdy testowej więc zobaczę jak bardzo to jest "niefajne".
-
zestaw Audio
Po 4 latach z Hi-Fi chcieliśmy zrobić upgrade systemu do Harmana w nowym aucie ale... się zdecydowaliśmy pozostać przy Hi-Fi. :8) Jest różnica, szczególnie na postoju. Niestety F30 jest dość głośne w czasie jazdy więc muzyki lepiej posłuchać w domu. ;)
-
Nowość wiosna 2016: silnik 325d
Czy ktoś coś więcej na temat nowego silnika B47 może napisać? Niestety nie znalazłem u żadnego dilera demówki do testu, "internety" też za wiele nie pomogły. Osiągi na poziomie 6,1s 0-100km/h ze spalaniem niewiele wyższym niż 320d bardzo zachęcają, do tego masa nad przednią osią niższa niż 330d więc wygląda to wszystko ciekawie. Miał może ktoś okazję posłuchać czy kultura silnika została poprawiona względem N47?
-
Nowe BMW serii 3 - zamówienie, oczekiwanie, odbiór
Panowie, nie straszcie... poważnie czas oczekiwania 5-6 miesięcy? :shock:
-
Obrotomierz, ekonomizer, temperatura
Istnieje również teoria o wyeksploatowanych bateriach w zestawie wskaźników.
-
[e30] poduszki do e30 m42b18?? jakie??
Pasują od 2,5L ale nie są hydrauliczne tylko metalowo-gumowe więc przenoszą się wibracje silnika na karoserię. Jednocześnie ta poduszka jest nieco wyższa więc silnik jest minimalnie wyżej zawieszony, co pozytywnie nastraja przed walką miski olejowej ze studzienkami.
-
E30 wspomaganie od e30 czy od e36?
Cześć, przerabiałem ten temat ostatnio i przekładnia z e36 jest krótsza w sensie lock to lock, więc zdecydowanie szybsza a co za tym idzie jeździ się przyjemniej. Potrzebujesz: - przekładni z e36 - krzyżaka z e30 z wersji ze wspomaganiem (odpuść sobie spawanie!!) - pompy wspomagania z e30 - koła pasowego z e30 - paska z e30 - zbiornika na płyn z obejmą montażową wraz z przewodami Z tego co mi mechanik mówił, musiał dać pod przekładnie podkładki aby ją delikatnie opuścić oraz lekko podoginać przewody.
-
e30 318is - zmiana dyfra a półosie -
Witam raz jeszcze z innym pytaniem. Mam w tej chwili dyfer 4,45 ze szperą a chciałbym wymienić półosie, gdyż obecne dokonały swojego żywota. Czy półosie są całkowicie zamienne z innymi modelami e30, w sensie czy mogę kupić dowolne kompletne półosie i wymieniać, czy muszę szukać czegoś konkretnego?
-
e30 318is - słabnie przy szuraniu bokiem -
Dzień dobry, od kilku miesięcy jestem "szczęśliwym" posiadaczem is'a i choć plan był tanio i szybko się pobawić w upalanie to końca prac nad autem nie widać. Aktualnie mam drobny problem z mocą kiedy samochód jest w poślizgu, w zakręcie w większym przeciążeniu, czy przy nawrotach (czyli ciasno wokół beczki). Zbiornik w 1/2 pełen więc przelew paliwa wykluczam ale czy nieseryjna pompa paliwa może mieć coś wspólnego ze spadkiem mocy w opisanych sytuacjach? Mam też wrażenie, że kiedy mam pedal to the metal samochód jedzie minimalnie słabiej niż kiedy pedał jest wciśnięty na ok. 80-90%. Czy macie pomysł co ruszyć w temacie aby problemu się pozbyć?
-
F30 wady i zalety
Na gwarancji? Jaki masz przebieg?
-
F30 wady i zalety
Czy przy lekko skręconych kołach nie telepie sie wam cos w przednim zawieszeniu? Na prostych cisza, na skręconych mam wrażenie że coś stuka. :x