Treść opublikowana przez 116i120i
-
Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny
Próbować zawsze można. Czujnik lakieru (słupki i progi a nie tylko elementy które można wstawić z oryginalnym lakierem) w dłoń i obejrzeć jak najwięcej aut może się uda, pamiętając że to ciężka praca nie dać się naciąć :)
-
Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny
Witam Silnik 1.6 pali prawie tyle co 2.0 (12l gazu po mieście z klimą ,9-10l trasa 90km/h) do tego dochodzi problem z napinaczem i rozrządem. Jedyny plus 1.6 to mniejsze opłaty OC i AC. Jeżeli masz kogoś z INPĄ to najlepiej podłączyć pod komputer. Nie nabieraj się na niezniszczone wnętrze bo w jedynkach jest takie że trzeba mocno się namęczyć żeby je zniszczyć. Pamiętaj że auto ma napęd na tył i jeżeli auto było "tylko" uderzone z tyłu to konsekwencje mogą być dużo poważniejsze niż w przednionapędowym aucie. Okazje cenowe nie istnieją.
-
E87 - Prosze o pomoc w diagnozie
Witam Myślę że wymiana rozrządu i napinacza to podstawa. Problem z napinaczem występuje w silniku 1.6 ale może się trafił i 1.8 . Ja za wymianę łańcucha rozrządu i jakiś śrub z robocizną zapłaciłem 700zł (serwis za ponad 2000 proponował). Fakt że ciężko o takich specjalistów którzy się tego podejmą ale w Łodzi tacy są na ul św. Teresy od dzieciątka Jezus 41. Ciekaw jestem ile zapłaciłeś w 2012 za 1.8 2005r. Jeżeli okazyjnie to przebieg nie jest 83.000 lub był ciężki dzwon. Pozdrawiam
-
Stukanie w silniku i kopci na biało 120d 163KM.
Jeżeli zapłaciłeś 25000 to prawdopodobnie auto ma dużo większy przebieg albo było poważnie uszkodzone.
-
E87 Dla kupujących zobaczcie przebiegi
Dla kupujących, polecam zobaczyć jakie przebiegi mają jedynki w Niemczech i ile kosztują. Dodam że w serwisie BMW twierdza że do 250 000 jest OK potem zaczynają się sypać. http://www.mobile.de/pl/kategoria/samochod/vhc:car,cnt:de,pgn:1,pgs:50,srt:mileage,sro:desc,mke:bmw,mdl:1__bmw_er_series
-
[E87] 116i lekko szarpie
Witam Podany przez ciebie przebieg jest trochę za mały jak na 2005r jeżeli nie masz 100% pewności ze taki jest to możesz założyć że jest większy. Jeżeli auto jeździło ze złym napinaczem to wyciągał się łańcuch i też powinno się go wymienić. Mój był wyciągnięty o jedno oczko. Jeżeli chodzi o szarpanie to sporo osób ma problem z szarpaniem przy ruszaniu. Natomiast opisywane przez ciebie to "nowość" :) Może powinieneś wymienić świece i filtry . Ale podstawa to podłączenie do komputera i sprawdzenie błędów.
-
Czy robicie zabezpieczenie antykorozyjne ?
Właśnie obejrzałem sobie filmik. http://tv.auto-swiat.pl/porady,Jak-zabezpieczyc-auto-przed-korozja-Wujek-Dobra-Rada-,20748,film.html Wiem że jedynka jest dobrze zabezpieczona i ma dużo paneli ochronnych z tworzywa. Ale może warto.
-
E87 - podwieszany zbiornik LPG?
Witam Mam 2 jedynki z instalacją gazową. Jeżeli chodzi o zbiornik to dużego wyboru nie ma. Pod autem raczej nie ma miejsca i nie wiem czy to zgodne z przepisami. W środku raczej tylko butla i to równolegle do oparcia bo potrzebne jest dojście do akumulatora. Jedyne co mogę ci doradzić to żeby butla była po stronie kierowcy za 2/3 oparcia wtedy jak złoży się 1/3 to można przewozić długie przedmioty. Jeżeli silnik 2.0 to ma Valvetronic i nie każdy gazownik zamontuje poprawną instalację. Wymień tez świece przy okazji. (irydowe) Pozdrawiam
-
Samodzielna wymiana rozrządu
Witam Też jestem rozczarowany "niezawodnością" BMW. Co do wymiany rozrządu to ciężka sprawa. Ja swoją jedynkę kupiłem od gościa z Gniezna i jak się później okazało nie było tam człowieka który by to potrafił zrobić. W Łodzi u specjalistów od BMW (nie serwis) za wymianę rozrządu i jakiejś części zapłaciłem 700zł. Ale koleś mówił że trzeba mieć specjalne programy i klucze. Pozdrawiam
-
Pierwsze moje BMW 1-benzyna czy diesel
Witam Tak przy okazji czy ktoś się orientuje co kryje się dokładnie pod: 7RP ADVANTAGE PACKAGE 7RR DYNAMICS PACKAGE
-
Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny
Witam Jeżeli 116i to koniecznie dowiedz się jak wygląda sprawa z rozrządem i napinaczem. Jeżeli masz możliwość z silnikiem 2.0 to bierz 2.0 palą tyle samo. Ale NAJWAŻNIEJSZE to stan auta.
-
[E81] 116i Czasami za długo odpala
Ja miałem jeszcze problem z rozrusznikiem. Zawieszały się szczotki. Efekt był taki że naciskałem START i nic się nie działo. Musiałem podnieść maskę i kijem walnąć w rozrusznik. Pomagało i to oznaczało że rozrusznik do wymiany. Tyle że moje auto jest z 2005r i ma 150000.
-
[E81] 116i Czasami za długo odpala
Nawet jeżeli rozrząd nie jest przyczyną problemów to jednak należy zająć się jego wymianą. Jeżeli nie chce się mieć większego problemu. Oczywiście napinacz powinien być wymieniony chyba że był niedawno wymieniany.
-
[E81] 116i Czasami za długo odpala
Witam Czy był wymieniany rozrząd? Miałem błąd położenia wałka i okazało się że rozrząd był wyciągnięty o jedno oczko.
-
[E87] Tylna klapa się nie domyka/Automatyczne otwieranie
Ja też w lepszą pogodę bym zamontował, potrzebne do dwóch aut. Cena na ebaju niemieckim taka sobie w porównaniu do ceny podawanej na forum. Do tego jeszcze dwie długości, może to przed liftowe i po :)
-
[E87] Tylna klapa się nie domyka/Automatyczne otwieranie
Witam Czy ktoś posiada jakieś informacje gdzie w Polsce można dostać te sprężynki. Pozdrawiam
-
E87 116i Przepustnica
Witam Na stronie Auto Świat jest opinia o BMW e87 i jako problem jest opisany problem z przepustnicą http://www.auto-swiat.pl/1-bmw-serii-1-jakosc-klasy-premium "116i: przepustnica jest sprawna, zawodzi gałąź sterująca Właściwie sprawuje się także elektronika. Oprócz kłopotów z przepustnicą, których powodem jest usterka wiązki odpowiedzialnej za przepływ impulsów sterujących (dotyczy tylko wersji 116i), inne problemy zdarzają się sporadycznie. " Czy ktoś z was miał jakieś problemy z przepustnicą? Czy trzeba wymienić jakąś część czy np: wgrać nowy soft. Pytam bo może to jest przyczyna lekkiego szarpania jakie wcześniej opisywałem. Planowałem też przeczyścić przepustnicę a teraz się zastanawiam czy jest sens rozkręcać i grzebać jak problem może jest znany (przynajmniej dziennikarzom)
-
Czasem szarpie autem na półsprzęgle
Rozmawiałem dzisiaj z fanem i mechanikiem BMW (teoretycznie bez oglądania auta) i powiedział że BMW mają sprzęgła debilo-odporne i jest mała szansa że to sprzęgło. On stawia na sondę lambda albo na zapchaną przepustnice. Polecił przeciągnąć silnik na bardzo wysokich obrotach przez kilka kilometrów żeby powstało wysokie ciśnienie i się przeczyściło. Mówił że nawet w instrukcji BMW jest coś o tym napisane żeby tak zrobić co jakiś czas. Ja mam instrukcję polską w PDF-e i tam nic nie ma. Czy ktoś z was ma coś podobnego w instrukcji. Niektórzy na forum pisali że we względnie nowych autach mieli problemy. Może faktycznie jak ktoś jeździ spokojnie BMW to je zamula :)
-
e87 116i LPG (przeciwnicy gazu nie wchodzic)
Witam Mam zagazowane 120i KME i 116i STAG. Silniki BMW podawane są jako jedne z nielicznych które nie mają problemów z gazem jak np: nowoczesne silniki japończyków czy VW poza starym 1.6. Podstawa to nie dobry gazownik ale najlepszy w dużym mieście, szukaj takiego który ma hamownie. Z 120i są duże problemy bo jest VALVETRONIC i np: nie ma podciśnienia w kolektorze. Generalnie jak się coś psuje w tych autach to nie ma to związku z instalacją gazową. Polecam wymienić świece przy okazji montażu instalacji, irydowe starczają na jakiś czas. Butlę gazową raczej mniejszą po stronie kierowcy tak żeby po złożeniu 1/3 fotela po stronie pasażera było można przewieść coś długiego. Wlew raczej pod autem luzem, można w razie czego zdjąć zderzak i zamontować inny. I na koniec NAJWAŻNIEJSZE: odradzaj wszystkim gaz.(bo jak wszyscy przejdą na gaz to wiadomo jaka będzie cena) Pozdrawiam
-
[E87] Podłączenie iPod/iPhone + Bluetooth
Witam "P.S. To normalne, że radio nie czyta MP3? W moim X3 z 2005 roku radio Business radzi sobie z MP3!" Tak to normalne. W 120i mam Business i czyta MP3 a 116i mam Professional i nie czyta. Pozdrawiam
-
BMW Serii 1 E87 - jedno z najbrzydszych aut świata
Być może temu kto układał to zestawienie marzy się taka jedynka a że nie może jej mieć to chciał podrażnić właścicieli jedynek licząc że zaczną toczyć pianę z ust w obronie jedynki :) Ja nie mam zamiaru bronić bo zrobili to za mnie w mercedesie :) robiąc bardzo podobne auto osiem lat po debiucie jedynki :) http://img837.imageshack.us/img837/715/rysunek1n.jpg
-
Napinacz łańcucha E87 116i
Witam A kiedy wymieniono ci napinacz w ramach akcji serwisowej. Ja nie wiem jaki mam napinacz. Był wymieniony w 2012r prywatnie. Zastanawiam się czy w 2012 produkowali i sprzedawali stare wadliwe napinacze. Pozdrawiam
-
[e81] Smród w kabinie (nagle się pojawił)
Szkoda kotka :( z własnych problemów to tylko mogę ci powiedzieć że w 120i jak padało dostawała się woda pod wykładzinę od strony kierowcy ale żeby to sprawdzić to zdejmowało się ten plastik na progu i jak "poderwało" się wykładzinę i włożyło rękę to było pełno wody. W serwisie wymienili "coś" w drzwiach co było skruszałe. Ale to raczej nie twój przypadek bo musiało by coś gnić od tej wody.
-
[e81] Smród w kabinie (nagle się pojawił)
Jak organiczne to może kot narobił na katalizator :) lub skonał na nim :( , zimą się zdarza że grzeją się na jakiś częściach, a jedynki są dość zabudowane więc mógł nie zdążyć wyskoczyć.
-
[e81] Smród w kabinie (nagle się pojawił)
Miałem problem z dymem i smrodem spalenizny w kabinie który brał się z tego że krople oleju wyciekające z jakiejś uszczelki kapały na gorący katalizator. Może coś podobnego tylko zamiast oleju inny składnik.