Treść opublikowana przez LowRider150
-
E46 328Ci TOPASBLAU LowRider/INPA Live data
Co do hamowni to już wiem że nie ma to jak obciążeniowa MAHA, tylko kiedy się na nią wybrać :mad2: Na razie to nie możliwe . Ale na pewno będę chciał to zrobić bo mnie także nie przekonała ta hamownia . A co do oklejenia lamp folią - możesz mi jakąś polecić ?
-
E46 330i by reithan
Możesz pochwalić się zdjęciami przed i po stłuczce ? Bo jednak słowa nie obrazują tego tak bardzo. I pochwal się ile Ciebie kosztowało usuwanie rdzy >>>??
-
E46 328Ci TOPASBLAU LowRider/INPA Live data
Przyznam że trochę minęło od ostatniego posta a u mnie zmiany marne :D Ale nie o to chodzi ,zeby ciągle modzić kiedy chce się utrzymać Mityczne 328 W oryginale ;P Na początek wiosną zostały odrestaurowane felgi Wzór Alpina (koszt 380 zł) ( jak się okazało tylko wzór ale produkcji Niemieckiej więc mam nadzieje że dobrej jakości ) Oraz białe kierunki zastąpiłem pomarańczkami ( tylko z przodu i boku,na tył ciągle szukam -- Koszt zmiany 100 zł za komplet na przód i boki ) Oto Foteczki http://images63.fotosik.pl/132/f912def6b1c263d6med.jpghttp://images63.fotosik.pl/132/b3b12e5f919bf94dmed.jpghttp://images64.fotosik.pl/132/1c95b2546449b2eemed.jpghttp://images63.fotosik.pl/132/413f9a0d126d47e0med.jpg Poza tym autko dostało nowusieńką Chłodnicę wody firmy Nissens ( 300 zł) wraz z zalaniem świeżym płynem marki Shell (80 zł) oraz wymieniony został płyn hamulcowy na DOT 5.1 Bosch ( 130 zł) i sprawdzone wszystkie elementy gumowe zawieszenia oraz elementy takie jak podpora wału i osadzenie dyfra. Kolejną rzeczą jaką zrobiłem to wyprawa na zakodowanie kilku nowych opcji (jak między innymi DRL czy mrugnięcie kierunkami przy zamykaniu ) do Wrocławia do usera M-ka na ulicy Kolbuszewskiej . BMW zostało podpięte pod interfejs diagnostyczny i ku mojej uciesze we wszystkich modułach mogących przetrzymywać przebieg znajdowała się liczba odbiegająca o 40km licznikowych - uświadomiłem sobie że albo miałem farta i trafiłem z oryginalnym przebiegiem albo ktoś bardzo dokładnie zmienił przebieg - o ile to możliwe . Poza tym wyposażenie zgadzało się z danymi z kompa, błędów oprócz błędu zamka centralnego lewych drzwi nie ma ( muszę kiedyś to rozkopać ). Ale ale, chciałem zakodować DRL - niestety moduł świateł jak się okazało odmówił współpracy - padła decyzja o szukaniu zastępcy . W zamian tego Filip zakodował mi mrygnięcie kierunkami przy zamykaniu i otwieraniu centralnego zamka oraz pamięć foteli pod kluczyk (mogę sobie i Żonie zaprogramować ustawienie siedzeń pod dany kluczyk,po otwarciu auta przez nią lub mnie kiedy wchodzimy do auta fotel ustawia się pod odpowiedni kluczyk ) . Dodam że przez niewspółpracujące DRL-e cała operacja trwała z 2,5 godziny, aku mi padł, zmarzliśmy przy tym jak mało kto ale poznałem dobrego speca od spraw komputerowych jeśli chodzi o BMW - Filip zna się na tym jak mało kto,polecam jego usługi :cool2: W Lipcu BMW zaliczyło przegląd z wynikiem pozytywnym oraz co mnie zaskoczyło pozytywnie - spaliny,hamulce,zawieszenie w nienagannym stanie ;) Tester bardzo pochlebnie wypowiadał się o autku,że dobrze utrzymane i takie tam - Żonka się smiała że w tym momencie moje ego urosło do rozmiarów samej stacji diagnostycznej ,bo przyznam ze miałem na twarzy .... BANAN ;) Koszt tej zabawy To ..... :mrgreen: Stóweczka :D Po tych operacjach uszczelniłem bagażnik to zn połączenie w miejscu mocowania tylnych lamp bo woda wpierniczała mi się do bagażnika a następnie był zastój ponieważ nic z BMW się nie działo,lałem spokojnie waszkę i szukałem modułu świateł - nawet nie wiecie jak trudno jest dostać coś z opcją Xenon , ledwo kilka sztuk na allegro. Ale w końcu za 150 zł dotarł do mnie moduł . Umówiłem się z Filipem na kolejne kodowanie oraz jak dowiedziałem się od niego że posiada Hamownie kołową także zapisałem się na to ;) Oto co wyszło na wykresach http://img9.imageshack.us/img9/4008/7rpw.jpg Pewnie liczyliście że Moje mityczne M52TUB28 będzie oscylowało około 195 KM - spokojnie ,ja także ;p Ale nie wiadomo czemu Hamownia pokazała taki a nie inny wynik - z racji że do końca nie jestem przekonany do hamowni kołowych za jakiś czas wybiorę się na stacjonarną zweryfikować te dane . Po niemałej gonitwie na autostradzie :twisted: bo podchodziłem do pomiaru 3 razy ( a jeszcze nie jechałem do odcięcia obrotów na 3 biegu :norty: ) co było dla mnie dużą przyjemnością , wróciliśmy na spokojną Kolbuszewską w celu zmiany modułu świateł ( tak robiłem to pod domem czekając na Filipa z Kompem ) oraz zaprogramowaniu DRL i mojego VIN-u w sam moduł - troszkę się opierał ale filip poradził sobie z tym i na twarzy zawitał BANAN :cool2: DRL fajna rzecz powiem WAM ;) Dodatkowo skusiłem się na markery w przednich kierunkach :8) Fajnie to wygląda pod wieczór ( zdjątka niebawem - jakoś nie miałem natchnienia tego zrobić wcześniej ). Następnie przyszła kolej na serwis klimatyzacji, jak się niestety okazało sprężarka rozszczelniła się i musiałem szukać nowej - i znalazłem za 70 zł z wysyłką używkę z gwarancją rozruchową 14 dni , do się przydało ponieważ jest także nieszczelna ,po sprawdzeniu przecieka korek który jest widoczny od dołu autka - dziś albo jutro jadę na uszczelnienie tego a jak się nie da to sprzedający zwróci mi kasę . Koszt przełożenia sprężarki,napełnienia gazem wyniósł 250 zł. Kosztów sprawdzania szczelności nie liczę bo ich nie było :D Darmowa usługa . Tak więc trzymajcie za mnie i sprężarkę kciuki ;p Reasumując na BMW od wiosny wydałem 1710 zł + koszty paliwa których nie liczę PS: aktualne zdjątka niebawem ;) Do zrobienia zostały małe ogniska rudej rozsiane na tylnych błotnikach,tylnej klapie oraz w rogu drzwi kierowcy od strony błotnika ( w sumie to próg)
-
BMW e46 328 coupe
Kalkulatorem czy nie dla mnie czarna felga w srebrnej budzie prezentuje się obleśnie tak więc zmiana na minus, autko stało jakiś czas na allegro,mogę zapytać ile za nie dałeś ? Całe autko podoba mi się jednak ja sam nie zaryzykował bym swapowanej sztuki kupić . Ale powodzenia w modach i oczywiście BEZAWARYJNOŚCI ;) :wink:
-
Zdejmowanie wewnętrznych Plastikowych osłon
Witajcie,chciał bym odnowić sobie osłony w mojej Coupe,jako że są na nich różne dziwne brudy których nie da się wyczyścić i tutaj nasuwa się pytanie : 1. Jak zdjąć wewnętrzne osłony progu ( te które są obok uszczelki drzwi) tak aby niczego nie połamać 2. Jak zdjąć podstopnicę kierowcy 3. Jak zdjąć osłony dolne foteli 4. Jak zdjąć podłokietniki zamontowane na drzwiach kierowcy i pasażera ( które łączą się z elementem aluminiowym i skórą ) oraz podłokietniki pasażerów tylnych które tak samo łączą się jak przednie w boczkach tylnej kanapy Będę wdzięczny za wszystkie porady odnośnie tematu a gdyby ktoś chciał jeszcze bardziej pomóc proszę o szkice choćby w paincie jak to zrobić :D Jak na razie to tyle
-
E46 330i by reithan
Łączymy się w bólu :cry2: Ale dobrze że Ty jesteś cały,jak możesz i trochę się uspokoisz to wrzuć zdjęcia autka po kraksie . Dobrze że to nie twoja wina i że ona ma ubezpieczenie w PZU :cool2: PS: u mnie też oznaki rudej,mam nadzieje to ogarnąć przed zimą :D
-
Woda we wnęce akumulatora oraz pod kołem zapasowym
Te kratki wentylacyjne działają OK,sprawdzałem,klapki są w kierunku dołu auta ustawione. Jednak chyba woda dostaje się lampą tylną bo po uszczelnieniu tego lekko ale jeszcze woda sie powoli dostaje
-
Woda we wnęce akumulatora oraz pod kołem zapasowym
A jak sprawdzić te odpowietrzniki czy są dobrze założone lub czy nie są uszkodzone ? Mają jakieś znaczniki po których można by dojść czy wszystko jest ok ? I w jaki sposób są montowane,na wcisk czy przykręcane ?
-
Woda we wnęce akumulatora oraz pod kołem zapasowym
No to może podzielisz się swoim sposobem na tą przypadłość ?
-
Woda we wnęce akumulatora oraz pod kołem zapasowym
Ok zobaczę jeszcze jak by się coś działo, na razie poskładałem bagażnik i czekam na efekty ;p I w coupe bagażnik wygląda inaczej troszkę- a z lewej strony mam sucho jak pieprz :cool2:
-
Woda we wnęce akumulatora oraz pod kołem zapasowym
Ok a gdzie mogę to wymacać ? Czy trzeba coś rozbierać by sprawdzić połączenie tych przewodów ?
-
Woda we wnęce akumulatora oraz pod kołem zapasowym
Mam,ale nie mówcie mi że szyberem mi cieknie ;p
-
Woda we wnęce akumulatora oraz pod kołem zapasowym
Hej no tak zrobiłem jak mówiłeś ale już wcześniej,niestety nie widziałem zacieków na nadkolu,u mnie tam była guma okrywająca nadkole,obłozyłem mocowanie amora kitem do szyb :oops: ,jeśli tam ciekło to powinno ustać - wiem ze to druciarstwo ale niewidać tego więc może być . A co do świateł tylnich,uszczelniłem je jak się dało,dokręciłem mocno i zobaczymy,będę to kontrolował co jakiś czas choć wydaje mi się że dużo naleciało wody od mycia auta .
-
Woda we wnęce akumulatora oraz pod kołem zapasowym
A możesz mi powiedzieć od czego zacząć rozbiórkę auta żeby się do tego dostać ? Kopać w tylnej kanapie i boczkach filcowych ?
-
czujnik zmierzhu świateł - pytanie
Oczywiście ksenony - i moduł świateł z pozycją Auto oraz czujnikiem deszczu
-
Woda we wnęce akumulatora oraz pod kołem zapasowym
Dziś wyjmowałem akumulator ponieważ zmieniałem moduł świateł i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem że akumulator stoi 2 cm w wodzie :duh: Odkręciłem reflektor tylni prawy i maskownice bagażnika ( tą plastikową koło zamka bagażnika ) ale nigdzie nie widać jakiejś dziurki którą by mogło nachodzić tyle wody . Ostatnio kiedy podklejałem światła tylne to także miałem pod akumulatorem wodę ale nie w takiej ilości - była ale raczej tak pokropiona . Moje pytanie - czy ktoś w Coupe spotkał się z takim czymś ? Już jakiś czas temu lampę dość uszczelniłem,dając dodatkową warstwę 2 stronnej tasmy przylepnej pod uszczelkę piankowa reflektora,jak widać bez efektu . Parę razy myłem auto karcherem oraz zwyczajnie gąbką i wężem ogrodowym . Podejrzewam że mimo wszystko puszcza reflektor - jak można go doszczelnić bardziej ? I czy ma być dokręcony śrubami na maxa czy tylko dokręcony ?
-
czujnik zmierzhu świateł - pytanie
Pytanie - czy do mojego E46 z czujnikiem deszczu mogę dołożyć czujnik zmierzchu ? Jest na to miejsce w obudowie lusterka i potrzebne okablowanie ? Czy darować sobie zabawę ?
-
E46 Zimówki czy już letnie ?
U mnie także zawitały letnie Koła i opony,fotki niebawem jak umyję furacza i odzyskam Lustrzane od Żonki . i po co było 15 stron spinania się kiedy wymieniać opony ;p Wymiana przeprowadzona w śliczne niedzielne popołudnie :D
-
E46 Zimówki czy już letnie ?
Póki temperatury w dzień nie przekroczą 5 stopni nie ma sensu zakładać zimówek ,przynajmniej ja tak twierdzę bo w tak niskiej temperaturze letnia guma z racji tego że jest twardsza od zimowej będzie się niszczyć . No ale dla niektórych LANS ponad wszystko :mad2:
-
[E46] montaż włącznika klapy bagażnika
http://allegro.pl/listing.php/search?category=0&change_view=1&order=p&sg=0&string=konektor+BMW Znalazłem coś takiego,tylko niech ktoś się odezwie którego użyć :D
-
[E46] montaż włącznika klapy bagażnika
A gdzie taką wsuwkę mogę kupić ?
-
[E46] montaż włącznika klapy bagażnika
Tak się zapytam jeszcze - skoro pin 6 we wtyczce dużej jest wolny,trzeba po prostu kabelek wsadzić czy coś ? Bo tego nie zrozumiałem w instrukcji . Chyba że on tam fizycznie jest ale nie ma do niego wpiętego kabla /// .>??
-
320d touring by tazunio
A powiedz mi jak się Gwint spisuje na dziurawych drogach ? Mocno trzeba uważać na dziury ? Na naszym rynku jest kilku producentów taniego gwintu do wyboru - MTS, TA Technix, FK -- Czym się kierowałeś wybierając MTS ? I czym te inne gwinty mogą się różnić ? PS: Czy z tyłu trzeba Ciąć fabryczną tapicerkę ??
-
320d touring by tazunio
Ja powiem Ci że bardzo mi się podobają te felgi na aucie wyglądają super . A co do gwintu,to szkoda,że tak mało danych co do samej rozbiórki i montażu . Skręcony na maxa ? Interesuje mnie głównie jak można wysoko ustawić go(chciał bym obniżyc swoją o max 30mm żeby nie kombinować z innymi łącznikami stabilizatora ) i jak się na nim jeździ bo wygląda zacnie ;)
-
E46 Zimówki czy już letnie ?
Ja na razie czekam na porządną wiosnę,co z tego że teraz jest +10 jak marzec niestety lubi być ciepły ale również kapryśny. Nie mówię o 1m śniegu ale wystarczy że nasypie 10 cm i poleży koło tygodnia to już widzę jak będziecie jeździć na tych letniakach ;p