Treść opublikowana przez ssayans
-
Wymiana oleju 320d 150km
Temperatura płynięcia może i wynosi -39 stopni C, tylko obejrzyj sobie jak to płynięcie wygląda w takim 10w.
-
Parametry LIVE - INPA prośba o sprawdzenie
A jaki błąd dokładnie?
-
Parametry LIVE - INPA prośba o sprawdzenie
Według informacji znalezionych na forum, należy wpisać jak NAJWYŻSZĄ wartość, ponieważ podajemy udział świeżego powietrza. W DDE5 maksymalna wartość to chyba 40 mg/stroke.
-
Parametry LIVE - INPA prośba o sprawdzenie
Loguj najlepiej 2 razy. W pierwszym przejeździe ciśnienie zadanie i aktualne, natomiast drugi przejazd to oczekiwana masa powietrza i zmierzona (najlepiej na tym samym odcinku drogi, 3-ci bieg i gaz w podłodze, może być wzniesienie). Takie logowanie pozwala na dokładniejszy odczyt parametrów. Przed całą operacją polecam maksymalnie ograniczyć działanie EGR w DIS'ie.
-
Parametry LIVE - INPA prośba o sprawdzenie
Z przepływką wszystko OK. Jest to tak zwany overboost, dlatego przepływka mierzy więcej niż oczekuje ECU. Choć, żeby na 100% stwierdzić czy wszystko jest OK, musiałbym zobaczyć zrzut zrobiony parę sekund wcześniej lub później, aby sprawdzić czy aktualne ciśnienie doładowania będzie większe niż oczekiwane. Najlepiej nagraj filmik z diagnostyki i wszystko będzie jasne.
-
Parametry LIVE - INPA prośba o sprawdzenie
Wszystkie parametry w normie. Korekty na jałowym mogły by być lepsze ale tragedii nie ma :wink: PS. Szukasz rozwiązania jakiegoś problemu, czy po prostu chcesz sprawdzić kondycje autka?
-
320D VP44 remont czy swap
Póki co jeszcze się wstrzymuję bo nie przyzwyczaiłem się do obecnej mocy;) Pewnie za jakiś miesiąc/dwa mi się znudzi to się odezwę.
-
320D VP44 remont czy swap
W moich stronach za 204KM wołali niestety znacznie więcej. U Ciebie siedzi już M47N więc silnik z dużo mniejszym ryzykiem pęknięcia wału, większą mocą niż M47 i w dodatku CR2. Poza tym autko z 2004r. więc bardzo świeże jak na e46. Ja bym sobie swap póki co darował w Twoim przypadku. Choć na pewno pokusiłbym się o lekki chip:)
-
320D VP44 remont czy swap
nie chciałeś rzucić się na nowsze wersje ? 204 km lub w ostateczności 218? sam się czaje na swapa stąd pytanie Zapewne chciałem :wink: Cena swapu, samego silnika + jego dostępność przeważyły.
-
320D VP44 remont czy swap
Zleciłem. Nie będę się jeszcze dokładnie wypowiadał o jakości, bo niewiele przejechałem (1 tys. km), ale póki co jestem bardzo zadowolony. Całkowity koszt 9k zł.
-
320D VP44 remont czy swap
Polecam swap. Sam jestem po takiej operacji i jeździ się super;)
-
320d M47 Stuk przy gaszeniu
Użytkownik "Lewis" wymieniał u siebie ten napinacz. Polecam napisać do niego PW: http://bmw-klub.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=51197 Więcej informacji w tym wątku: http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=160318&p=1147440#p1147440
-
320d M47 Stuk przy gaszeniu
Kolego miałem podobnie i już tak zostało. Zmieniłem dwumasę, rolki, napinacz, koło pasowe, poduszki pod silnikiem i kompletne sprzęgło, a dźwięk troszkę się wytłumił, ale było to słychać nadal. Także problem chyba rzeczywiście leży gdzieś w silniku.
-
320d-Czy taki panel będzie pasował do e46 sedan przed liftem
Ok już wiem - będzie. Temat można zamknąć.
-
320d-Czy taki panel będzie pasował do e46 sedan przed liftem
Witam, mam pytanie do posiadaczy e46 przed liftem i posiadających podgrzewanie foteli. Czy panel z aukcji poniżej pasuje do ww. samochodu?: http://allegro.pl/panel-przycisk-podgrz ... 40639.html Pozdrawiam
-
320d 6 Biegów Ekonomia jazdy
No i z tym się zgodzę.
-
320d 6 Biegów Ekonomia jazdy
Nie spala. Kiedyś ktoś mądry dla żartu wyłączył mi zapłon podczas jazdy i auto jechało dokładnie tak samo jak na włączonym :wink:
-
330d pytanie do posiadaczy 3 litrowego diesla o powerboxa.
Żeby ktoś w 100% na forum potrafił Ci mniej więcej powiedzieć, czy skutki mogą być groźne, musiałbyś wybrać się na hamowanie i przedstawić wykres. Jakiej firmy ten box?
-
320d - łącznik wału po raz drugi?
Jeśli to jedyna dolegliwość (stukanie) to raczej będzie to tuleja/tuleje dyfra. Najprawdopodobniej słynna dziewiątka. Czasami winny jest też luz na krzyżaku lub wyrwane mocowanie sanek. Bez dokładniejszej diagnozy na kanale się nie obejdzie.
-
320d 6 Biegów Ekonomia jazdy
Podczas hamowania silnikiem paliwo nie jest spalane przecież. Chyba, że czepiasz się momentu przepinania biegów :wink:
-
320d - łącznik wału po raz drugi?
Jedna podpora występuje z automatyczną skrzynią: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=26_0183&hg=26&fg=05 Natomiast w manualu powinny być dwie: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=26_0195&hg=26&fg=05
-
320d - pedał sprzęgła
Na schemacie tego nie ma, ale z nowym kompletem sprzęgła (LUK) miałem taką metalową blaszkę zabezpieczającą. Takie coś w kształcie słoneczka. To na pewno trzeba zdjąć po montażu. Nie wiem dokładnie jak, bo robił to mechanik ale sprzęgła LUK takie coś mają. Myślę że to będzie u Ciebie problemem.
-
320d 136KM ciężko wchodza biegi jedynka i dwójka ?
Przecież pisali poprzednicy, że nie ma pewności czy to wina oleju, ale nie jest to chyba astronomiczny koszt żeby sprawdzić czy wymiana przyniesie poprawę. Ze swojego doświadczenia dodam, że jest to raczej wina skrzyni i wymiana oleju przyniesie poprawę ale nie pomoże całkowicie. U siebie wymieniłem kompletne sprzęgło z dwumasą, olej i nadal na zimnym silniku jest lekki problem z pierwszym wrzuceniem tych biegów. Ale tylko w zimie.
-
320d - pedał sprzęgła
Regulacji żadnej nie ma. Najprawdopodobniej popełniłeś jakiś błąd podczas montażu. Usunąłeś tą blaszkę zabezpieczającą po zamontowaniu sprzęgła?
-
320d 150 vs 136 Zawór EGR
Zawory są takie same.