Treść opublikowana przez feelgoodinc
-
WADY,ZALETY,USTERKI, RADOŚĆ OPISZ SWOJE
Moją BMW zrobiłem ponad 25.000km plusy : + auto jak na swoje osiągi nie jest jakoś strasznie paliwożerne +Prowadzenie jest precyzyjne, wyczuwalne (Zawieszenie mpakiet - w eksploatacji nieco droższe ale polecam :) + active steering) +Jak narazie 0 problemów + Jest gdzie postawić napój, włożyć pudełko cd, książke etc - dla niektórych śmieszne ale zwracam na takie rzeczy uwagę przy zakupie:) hmm w sumie to raz zaświecił się błąd klocków - okazało się że poluzował się kabel od czujnika. W zawieszeniu wszytko wymieniam na bieżąco - częstość napraw nie odbiega od innych aut. Zużycie 100ml /1000km oleju to wada czy zaleta:) ? minusy - wyciszenie ( przy bardzo wysokich prędkościach słychać świst powietrza w rogach drzwi ) - faktycznie wsteczny trochę cięzko się wbija
-
n54 vs n55 ?35i
No jakbym mial jeszcze raz wybierac, to raczej bralbym teraz 335i i od razu mod. 335i moze objechac m3 :)
-
n54 vs n55 ?35i
Nie wiem, mnie to jakoś to turbo dziwnie odstraszało przy zakupie wtedy...bardziej zalezalo mi na tym zeby miec manualna skrzynie i wolnossace r6 :) Wiec nie moge powiedziec, ze zaluje ale...jednego czego zaluje to tego, ze praktycznie jest niemozliwy do uzyskania przyrost mocy...a w 335i niedrogim w sumie kosztem mozna poprawic b.znacznie osiagi:(
-
n54 vs n55 ?35i
Nie no przeciez sie zbijam, jakie mam szanse z 335i po programie ? Chlopaki zamiast ganiac sie po s8 dawajcie 4.08 na Ulez, pojezdzimy:) Chyba ze mowa o innym "torze doswiadczalnym" ;)
-
n54 vs n55 ?35i
No właśnie nigddy nie mierzyłem 0-200 ale coś koło ~23s wnioskując po yt:) Dawaj sie łapiemy gdzies xD
-
n54 vs n55 ?35i
Naprawde? Nie no mi sie zdawalo ze zostaje w tyle ale nadal widzialem 335i i to dosyc wyraznie:)
-
n54 vs n55 ?35i
335i po programie to pewnie roznica jest spora. Ale seria 335 i seria 330i to zauwazalna, ale mala.
-
330d drzenie galki zmiany biegow
To moze poduszki skrzynk biegow?
-
330d drzenie galki zmiany biegow
W autach tylnonapedowych zawsze beda wyczuwalne drgania na drazku ze wzgledu na polozenie skrzyni biegow. W przednionapedowym saabie tego nie czules. Chyba ze drgania sa naprawde spore...
-
e91 2.0 diesel, zapycha sie DPF
Nie usuwaj go tylko pojedz jakks dluzszy kawalek na wysokch obrotach, nie ma sensu go usuwac.
-
n54 vs n55 ?35i
Ups to sorry, ciagle myslalem ze n55 dopiero jest na wtrysku bezposrednim:) Tak czy inaczej, bardziej odporny na modyfikacje tj. Chip jest n54 ze wzgledu na brak valvetronic. A pompa siada co okolo 100kkm, wiec chyba to nie sa jakies straszne koszty.
-
Rozrząd a dwumas
Nie musisz dwumasu wymieniać ale skoro ma "lekki " luz i 180kkm przebiegu, to wymień bo niedługo powinien Ci się skończyć...wszystko zależy co to znaczy lekki :)
-
330i odglos telepania przy gaszeniu
Moga to byc poduszki pod skrzynia lub pod silnikiem.
-
Rozrząd a dwumas
Jeżeli koło dwumasowe nie ma luzów to nie ma potrzeby go wymieniać. Poza tym nie można stwierdzić w jakim stanie jest dwumas bez demontażu...
-
330i odglos telepania przy gaszeniu
A jaki masz przebieg w swoim aucie? Ja u siebie też słyszę delikatne terkotanie przy gaszeniu, nieraz na wolnych i bez radia też słychać ale czasami (i nie wiem od czego to zależy) - na 100% to nie dwumas. Okazało się ze w w innej 330i było podobnie i czytałem że w z4 3.0 to też spotykany problem. Podobno tak terkocze sprzęgło... Co do biegów to ciężko powiedzieć, skoro masz wymieniony dwumas na nowy, to raczej już z tą skrzynią biegów nie będą wchodzić lepiej. Z resztą mam 2 auta z manualna skrzynią w domu, faktycznie w bmw wchodzą jakby trochę ciężej ale z tego co widzę na forach to jest to często poruszany temat. Chyba że musisz pchać naprawdę na siłę, to może coś ze skrzynią. Pozdrawiam.
-
Piszczace hamulce
No moze i tak zalezy jak sie "uloza" klocki - to juz zalezy od uzytkowania. Jednak w przewazajacej wiekszosci oryginalne nie maja prawa piszczec.
-
Piszczace hamulce
No to cudow nie ma - wina klockow/tarcz. Widocznie nie sa tak dobre jak Ci powiedzieli. Zaloz ori 100% nie beda piszczec...poza tym nie wydaje mi sie ze wymiana klockow i tarcz wymaga jakiegos wyspecjalizowanego zakladu:)
-
n54 vs n55 ?35i
Jesli zastanawiasz sie nad wyborem to polecam n54 ze wzgledu na prostsza konstrukcje w porownaniu do n55. N55 posiada valvetronic i jest na bezposrednim wtrysku a n54 nie. N55 jest troche lzjeszy jesli to kogos interesuje. Osiagi podobne, zuzycie paliwa wiadomo ze mniejsze bedzie w n55, ale niewiele.
-
E92 335d czy E93 330d dylemat wyboru
Wybierz e92-jesli uwarzasz(masz pewnosc) ze przebieg jest oryginalny to nie ma sie nad czym zastanawiac.
-
Długo kręci i nierówna praca silnika
Czujnik polozenia walka, przeplywomierz, wytryski...nie wiadomo. Jedz podlacz sie pod komputer.
-
Trwalosc i usterkowosc silników N52
Ja mam ok 65000 nie pamietam dokladnie. Jesli trafisz z oryginalnym przebiegiem nie powinien sprawiac problemow. Wdzialem n52 z przebiegami 200 + i jezdzily i to calkiem zdrowo;)
-
Trwalosc i usterkowosc silników N52
N52 uchodza za bezawaryjne, tak slyszalem...dlatego wlasnie kupilem b30. Nie sa na bezposrednin wtrysku, maja za to valvetronic (zawory pelnia role przepustnicy) co moze byc awaryjne gdy nie zmieniamy oleju. Zrobilem ponad 20.000, auto sluzy mi do frajdy (bo nie wiem po cholere komus 330i do zamulania) nie korzystam z niego jako auta na codzien jak narazie 0 problemow - polecam. Zuzycie oleju ok 100-150 ml na 1000 km wiec jest Mysle ok:)
-
skrzypienie w kierownicy
Prawdopodobnie lozyska amortyzatrow, tez tak mialem i po wymianie cisza:)
-
Silniki w E93,porownanie
Na Twoim miejscu poszukalbym n52b30, lub n53 ale te juz sa hpi(bezposredni wtrysk) spalanie 12-14 realne, wrazenia z jazdy ok, wiadomo nie bedzie to samochod wyscigowy..ale 335i tez nie bedzie, ale znacznie gorzej znosi mocniejsze traktowanie niz 330i. Poza tym bmw powinno byc wolnossace...:)
-
Forumowe spotkanie BMW WARSZAWA
A gdzie ten zlocik tak w ogóle, konkretne miejsce?