Treść opublikowana przez zapora
-
nie osiąga temperatury 90^ jak osiagnie to spada
Kolego mam identyczny problem. Kupiłem oryginalny termostat, który wymieniam w poniedziałek. Jeżeli możesz to poczekaj do poniedziałku na efekt w moim aucie.
-
Wymiana Oleju
Kolego już jest taki temat i można. viewtopic.php?f=72&t=177103
-
Castrol czy Valvoline do silnika 3.0d ?
cena Valvoline jest niedorzeczna 4l za 180 zł Kupiłem Castrol Edge Turbo Diesel 5w 4l za 127 zł
-
530d. Jak wam pali w duże mrozy?
odpukać, ale odpala bez problemu pomimo, że motor zalany jest półsyntetykiem 10W. W poniedziałek przechodzę na syntetyk 5W i będzie miał jeszcze lżej :)
-
Zmiana oleju
http://castroledge.pl/oleje/turbo-diesel-5w-40 nie zgodzę się, że jest drogi. Wyżej wymieniony kupiłem w cenie 127 zł za 4l. Za podobny Valvoline zaśpiewali 180 zł.
-
Castrol Edge do 530d - specyfikacja
http://castroledge.pl/oleje/turbo-diesel-5w-40
-
Castrol czy Valvoline do silnika 3.0d ?
który wybrać: Valvoline SynPower XL-III 5W-30 czy Valvoline SynPower MST 5W-30 ?
-
Zmiana oleju
Valvoline SynPower XL-III 5W-30 czy Valvoline SynPower MST 5W-30 ?
-
Zmiana oleju
Valvoline SynPower XL-III 5W-30 czy Valvoline SynPower MST 5W-30 ?
-
Zmiana oleju
co myślicie o Valvoline SynPower XL-III 5W-30
-
Castrol Edge do 530d - specyfikacja
na forum polecają olej Valvoline SynPower XL-III 5W-30
-
co to może być ? 530d
ale dlaczego tak głośno, może trzeba coś wymienić
-
co to może być ? 530d
w zimie gdy wyłączę silnik słyszę jak coś jeszcze pracuje dosyć głośno tzn. kręci się i wyłącza dopiero gdzieś po około minucie. Odgłos dochodzi z komory silnika gdzieś przy lewym kole (od strony kierowcy). Przy dodatnich temperaturach to coś się nie objawia. Proszę o pomoc
-
Castrol czy Valvoline do silnika 3.0d ?
miałem nadzieję, że ktoś na forum się wypowie kto ma 3.0d i jeździ na oleju Valvoline, ale na radzie cisza :(
-
Castrol czy Valvoline do silnika 3.0d ?
jak będzie na miejscu Valvoline to go wleję i sprawdzę :cool2:
-
Castrol czy Valvoline do silnika 3.0d ?
Jaki olej syntetyczny wlać do 530d z 2002r, przebieg 214 tyś. km ? Proszę o pomoc w rozwiązaniu dylematu :D
-
Zmiana oleju
ok, postanowiłem wlać syntetyczny Magnatec 5W, jest ogólnie dostępny. PS: Byłem posiadaczem Jeepa Grand Cherokee WJ i jakoś nie mam zaufania do przemysłu motoryzacyjnego za oceanu :twisted:
- Zmiana oleju
- Zmiana oleju
-
Zmiana oleju
dzięki, no to jutro to odczuje :D
-
530d dymi bardzo
zrobiłem regenerację turbiny, wymieniłem filtr odmy i wyczyściłem zawór EGR i auto przestało kopcić :cool2: Kosztowało mnie to ok. 2000 zł
-
Zmiana oleju
Witam, Mam 530d z 2002 z przebiegiem 214 tyś. km. Przy 180 tyś zmieniłem olej z syntetycznego Castrola 5W, na półsyntetyczny Castrol 10W. Teraz chciałbym wrócić z powrotem na olej syntetyczny 5W. Jam silnik na to zareaguje ? Pozdrawiam
-
NIEDOGRZANY MOTOR
Witam, w 530d z 2002r. nie mogę zagrzać silnika, wskazówka nie podnosi się do pionu, a dziś przy mrozie i spokojnej jeździe ledwo podniosła się ponad niebieskie pole. W związku z tym z nawiewów wydobywało się chłodne powietrze. Jak postałem w korku to trochę się poprawiło i wskazówka trochę ruszyła do przodu. Proszę o diagnozę co to może być ? Pozdrawiam Mariusz
-
amortyzatory
kupiłem KYB, 700 - 800 zł na komplet i jestem zadowolony :cool2: Pozdr.
-
530d. Jak wam pali w duże mrozy?
Pali bez problemu. Dwa lata temu wymieniałem świece żarowe.