Treść opublikowana przez zapora
-
VIN - jakie tylne zawieszenie ?
tak, że zawieszenie standardowe bez pneumatyki
-
Kasowanie inspekcji po liftingu 2002r.
Witam, proszę o wskazówki jak skasować inspekcję w modelu po liftingu za pomocą kluczyka i przycisków na liczniku ? Czy to jest w ogóle możliwe ?
-
VIN - jakie tylne zawieszenie ?
Witam, oto mój nr VIN: WBADP81020GW40774 proszę o pomoc i podanie jakie mam tylne zawieszenie, standardowe czy pneumatyczne ? Wydaje mi się, że mam standardowe ale po wpisaniu nr VIN na stronie: https://www.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesci/33_0530/GW40774/0/0/0/0/0/regulacja-poziomu-pod-pneumsterownik wychodzi, iż pneumatyczne :shock: Proszę o pomoc i rozszyfrowanie zagadki :mad2:
-
nierówny prześwit - wina sprężyn ?
jak tak to zacznę od sprawdzenia poprawności zamontowania amortyzatorów. Są partacze na rynku. Na początku zamontował mi prawy amortyzator na lewą stroną i odwrotnie, a teraz może się okazać, że zrobił to niedokładnie. Szkoda gadać :mad2:
-
nierówny prześwit - wina sprężyn ?
tak, ciśnienie w oponach jest ok
-
nierówny prześwit - wina sprężyn ?
Witam, z przodu z prawej strony mam prześwit od podłoża do błotnika 67,5 cm, natomiast z lewej 69 cm. Miałem wymieniane amortyzatory z przodu i czy to wina złego ich zamontowania, a może sprężyn ?
-
[E39] 530d Touring Klapa bagażnika/Hydraulika klapy
dziś dotarłem do mechanizmu hydraulicznego znajdującego się we wnęce koła zapasowego i nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób uzupełnić płyn, tak żeby wszystko zaczęło działać. Może ktoś ma jakieś zdjęcia, schematy itd.
-
Amortyzatory (Proszę o pomoc w doborze)
Bilsteinów nie polecam, wszystkie cztery amorki padły mi na gwarancji. Reklamowałem i dostałem zwrot kasy. Teraz kupiłem KYB i są OK ! Tak, że polecam KYB :cool2:
-
E39 uchwyt na napoje - montaż
wychodzi na to, że w e38 były ok, a później tak je ulepszyli że są do d... :mad2:
-
Nie dogrzewa sie M52B20
https://www.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesci/11_2842/GW40774/0/0/0/0/0/pompa-wody-uk-chodntermostat na rys. nr 14 - czekam na część i jak zamontuję to niezwłocznie dam znać, co i jak
-
Nie dogrzewa sie M52B20
Koledzy, mam automat i webasto. Teraz w zimie silnik mi się niedogrzewa (wskazówka tak na godz. 10-11), nawet jeżeli sie zagrzeje w korkach itd. to i tak po kilu spokojnie przejechanych kilometrach temperatura opada. Pomimo tego jak wyłączę niedogrzany motor, to słychać jeszcze jakiś czas jak pracuje webasto - podobno się chłodzi ! Wymieniłem główny termostat i jest bez zmian. Teraz czeka mnie wymiana termostatu EGR i zobaczymy jak będzie. Co Wy na taki przypadek ?
-
Nie dogrzewa sie M52B20
jek się sprawdza tzw. JEŻA czy jest walnięty ?
-
Dmuchawa - panel manualny
w jaki sposób sprawdzić czy jest dobry, musi to zrobić elektryk ? znalazłem taki, co o nim myślicie ? http://allegro.pl/nowy-rezystor-dmuchawy-jez-bmw-5-e39-behr-oryg-i2099624979.html
-
Dmuchawa - panel manualny
jeż - gdzie to jest i co to jest ?
-
525i problem z xenonami
miałem to samo i było spowodowane czujnikami poziomowania zawieszenia. W ASO diagnostyka na komputerze, która to wykazała + robocizna + czujniki z przodu i tyłu - łączny koszt ok 1200 zł
-
Dmuchawa - panel manualny
wiem, że był ten temat ale nie dotyczył wersji manualne. dmuchawa pracuje jak chce tzn. raz pracuje normalnie bez zarzutów, innym razem pracuje na wyrywki, kiedy chce to działa następnie się wyłącza. Dziś mnie szlak trafił, ponieważ nie raczyła w ogóle się włączyć i w związku z tym parowały mi szyby i marzłem w aucie. Proszę o pomoc i niezbędne wsparcie w celu rozwiązania problemu.
-
E39 uchwyt na napoje - montaż
uchwyty nie są idealne, ale miałem je w wersji 523iA i jakoś się sprawdzały. Mam dosyć wożenia napojów między nogami... :wink:
-
E39 uchwyt na napoje - montaż
270 zł + koszt przesyłki. wstyd żeby takie uchwyty nie były w standardzie :duh:
-
E39 uchwyt na napoje - montaż
kupiłem uchwyt na napoje: http://allegro.pl/uchwyt-na-napoje-puszki-przod-bmw-5-e39-nowy-i2103717080.html proszę o pomoc i wskazówki jak wymontować zaślepkę i zamontować uchwyt na napoje tak żeby niczego nie zniszczyć.
-
E39 żarowka ringów
kupiłem na allegro żarówkę za 7 zł i mechanik wymienił mi ją w 10 min.
-
Zmiana oleju
wymieniłem olej na Castrol Edge 5W i motor pracuje ciszej :D Wcześniej jeździłem 1,5 roku na Castrolu Magnatec 10W
-
[e39] 530d nie zagrzewa się :(
chodzi pewnie o ten zawór: http://www.czescidobmw.pl/+automatyczna-skrzynia-biegow-od-08/00r./Termostat-OE-BMW,2555.html
-
530dA 2001r spalanie, duże?
Pewnie w miescie wedlug komputera :duh: średnie
-
[e39] 530d nie zagrzewa się :(
ten wymieniłem: http://www.czescidobmw.pl/od-09/99r./Termostat-OE-BMW,2535.html
-
M50 Wskazówka temp. nie trzyma pionu
ten wymieniłem: http://www.czescidobmw.pl/od-09/99r./Termostat-OE-BMW,2535.html