Treść opublikowana przez qwojtas
-
330d e90 - DPF
Ciekawe ile osob wlewa zalecany olej do silnika z DPF - low saps ?
-
Road Map Europe Premium CIC 2014-1 - trefna wersja?!
Moja jest seryjna I musialem uzyc fsc code. Ta opcje tez mam zaznaczona, czyli jakis bład w software?. Ta nawigacja nie ułatwia zycia, musze korzystac z mapy google, albo innych gadgetow :cry: Dzieki speed1221 :cool2:
-
Road Map Europe Premium CIC 2014-1 - trefna wersja?!
Nie wiem czy na emulator, a jak to sprawdzić? Gdzie jest opcja "TMC"?
-
Road Map Europe Premium CIC 2014-1 - trefna wersja?!
Miałem na myśli zahaczone.:) Nic mi nie wyświetla na mapie, chyba ze klikne w ikonke "korki" to wtedy pokzuje info o korkach. Może zrobić restet i wgrac mapę jeszcze raz?
-
Road Map Europe Premium CIC 2014-1 - trefna wersja?!
Te opcje odhaczone i jesli korek na drodze to po prostu w niego wjezdza. Czyli tu nie ma auto-powiadomienia o korkach? A takie cudo jak asystent pasa ruchu? No właśnie a co w ogóle wnosi software update?
-
Road Map Europe Premium CIC 2014-1 - trefna wersja?!
Gdzie właczyc ta opcje " zbierania sygnalu" ? U mnie generalnie pokazuje korki jesli wejdziesz w opcje, ale nigdy nie wyznacza alternatywnych tras i nie wiem gdzie to właczyc. :(
-
Urwany łańcuch rozrządu M57n2 3.0d 231km
Sprawdz cisnienie w cylindrach, bo moze ktorys korbowod dostał za mocno, sprawdz rowniez czy wtryski trafily na swoje miejsca, a jak nie to zakoduj.
-
system too lean (bank 1/2)
Ten koles z filmiku "Bullshitkorner" a maszynka do tworzenia pary na dyskotekach :lol: i jak ktos lubi niecenzuralne słowa to swietna okazja potrenowac :cool2: On wymienil uszczelke i zle ja zamontowal i ponoc dlatego mial te błedy. Chociaz gdyby odpalił auto z podwinieta uszczelka to olej wylecialby w 2 minuty. Jesli chcesz sprawdzic nieszczelnosc na dolocie to chyba najszybszym spsobem jest sciagniecie kolektora i dokładne obejrzenie, chyba ze masz wyciagniety wałek(wałki) rozrzadu to wtedy zrobisz probe szczelnosci. Kazda metoda dobra nawet taka, pod warunkiem ze masz dziure jak lej po bombie. :norty:
-
system too lean (bank 1/2)
tak gdzie masz przerwane uszczelki to zazwyczaj jest znak w postaci wycieku. Jesli masz bład sondy to sprawdz ja, a pozniej szukaj nieszczelnosci. A filmik tego angola to "bulshit". :nienie:
-
Klocki hamulcowe bezpyłowe
Wniosek taki. Dobre auto powinno miec dobre klocki....Dzieki :cool2:
-
Jaki akumulator??
Jak juz swiece wymienione to dobrze posprawdzac na koniec czy dzialaja :cool2:
-
co to za błąd "short circuit fault 1" ?
"short circuit" to zwarcie
-
Jaki akumulator??
Sprawdz jeszcze moduł swiec.
-
Klocki hamulcowe bezpyłowe
Sprzedawca polecał TEXTAR E- PAD twierdzac ze najlepsze.
-
Klocki hamulcowe bezpyłowe
Witam. Czy ktos moze uzywal klockow bezpyłowych. Chcialem sie dowiedziec czy warto w nie inwestowac i czy rzeczywiscie wcale nie pyla, jak hamuja itp. Dodam ze roznica w cenie jest znaczna.
-
[e90] spadek napięcia, migające światła, kontrolki błędów
U mnie byl taki sam przypadek, najpierw wymienilem regulator napiecia, a pozniej ABS bo czujnik był walniety. Nie wiem czy to idzie w parze?
-
Update oprogramowania
Dzieki :) Wiadomo ze aktualizacja to z reguły polepeszenie wiec lepiej zrobic. Chyba sam sie przekonam czy w BMW updates wpływaja na cookolwiek. Moze sie nic nie psypie :)
-
Update oprogramowania
Witm mam e91 2.0 2006. Podłaczyłem sss i wyskoczyło mi ze wszystko wymaga update. Zanim to zrobie chcialbym zapytac czy jest sens aby to robic? Czy sa jakies znaczace zmiany, korzysci itp. Nigdzie nie moge znalezc change log do bmw.
-
Zapłon bez kluczyka?
Własnie to odkryłem, :D chociaz srednio mi to przypadło do gustu. Faktycznie przed upływem 10sec pasazer wciska przycisk, blokuje drzwi i jedzie sobie gdzie tylko dusza zapragnie......ale pewnie ma to tez zalety, jak nie gaszenie w upalne dni.... :)
-
DSC bład czujnika cisnienia i 100 innych kontrolek
Regulator uleczył wszystkie problemy :) Dzieki za pomoc
-
DSC bład czujnika cisnienia i 100 innych kontrolek
Dokładnie tak jest jak mowisz, overvoltage w kazdej z rozwinietych gałezi. Przy właczonym wyswietlaniu napieciu ładowania, czasem wskakuje na 16v i wtedy to sie dzieje, Dostałem orginalny regulator, jutro go montuje i zobaczymy czy dobrze trafiłem, mam nadzieje ze wymiana alternatora nie bedzie potrzebna :)
-
DSC bład czujnika cisnienia i 100 innych kontrolek
Zmieniłem moduł ABS, adaptacja i problem z czujnikiem cisnienia zniknął. Zmieniłem rowniez akumulator mimo, ze stary wydawał sie dobry. Jednak choinka na desce dalej wystepuje, nieraz kilka dni ok, nieraz czesciej, przy czym łapie pełno błedow o zbyt wysokim napieciu. Sprawdziłem punkty masy, wzrokowo wszysko wydaje sie ok. CIezko było znalezc, ale wlasnie zamowiłem regulator napiecia wiec zobaczymy czy pomoze. Normalnie jestem nauczony ze kiedy problem ładowaniem to jest oczywiste, ze alternator czy okablowanie, a tu raz dobrze, a raz zle, zreszta problem z ładowaniem sygnalizuje kontrolka, a u mnie auto nie chce jechac na wielkim rondzie czy jakies inne dziwne rzeczy, a kontrolka od ładowania ani drgnie.... :?:
-
DSC bład czujnika cisnienia i 100 innych kontrolek
ładowanie sprawdzone i wyglada ze ok, diody i szczotki w porzadku ale podłcze w czasie jazdy i zobacze co widac kiedy to sie dzieje.
-
DSC bład czujnika cisnienia i 100 innych kontrolek
Własnie doswiadczyłem błedu 5e20 " hydaulic unit pressure sensor" Zamierzam kupic abs pompe i zaadoptowac. Jednak jezdzac kilka dni wszystko było ok oprocz zoltej kontrolki az nagle zaczęły właczac sie inne tzn prawie wszystko co mozliwe na desce, przy czym auto prawie gasnie, skrzynia aut. przestaje dzialac, właczja sie wycieraczki, bład akumlatora, kierunkowskazy i wiele innych. Prosto na warsztat podłaczam kompa, błedy wszystkie co mozliwe w wiekszosci elektroniczne i nieznane. Tak sie zastanawiam czy ten abs moduł moze miec az taki wpływ na wszystko. Zrobilem wczoraj test akumlatora i ku zdziwieniu po 6 latach jego wartosci sa lepsze niz podane nominalnie. Aha czy ktos potwierdzi ze mozna kupic abs moduł o innych numerach niz orginalne bo prawie nie mozliwe zeby znalezc z takimi samymi. Dziekuje
-
E91 LCI Problem z otwarciem bagażnika....
Chodzilo mi o to ze wiazki narazone sa na przerwanie w miejscu gdzie pracuja to chyba oczywiste i ja akurat mialem okazje to doswiadczyc na wlasnej skorze ale nie bylo to Bmw. A mozna to sprawdzic kilkoma sposobami przeciac kablek i szukac gdzie jest urwany albo wziasc mirnik elektryczny albo poprostu najprosciej porobowac je przerwac za pomoca sily miesni w podejrzanym miejscu :D