Treść opublikowana przez WojtekA4
-
F30 Nowe bmw serii 3
A kiedy zamawiałeś?
-
F30 Nowe bmw serii 3
Może jeszcze coś Ci doradzimy co by zmienić? :))))))) Jaki wybrałeś silnik? Jaki kolor nadwozia? Jaki kolor wnętrza? :) Może tu też jeszcze coś zmienisz? :))) Żart oczywiście :)))
-
F30 Nowe bmw serii 3
Ja mam 18", sportowe zawieszenie M (dosyć twarde) i nie jest najgorzej. Chociaż z drugiej strony nie powiem Ci jak jest np na zwykłym zawiasie, albo tym bardziej na adaptacyjnym. O to musisz kolegów zapytać. Ale skoro na teoretycznie najtwardszej możliwości jest ok, to na pozostałych też powinno być dobrze.
-
F30 Nowe bmw serii 3
Ale te 16, nawet 17" to trochę zginą w nadkolu... Może 18" sobie zamów, a na zimę ewentualnie 17"?
-
F30 Nowe bmw serii 3
Wystarczy przełączyć menu na język angielski na przykład i sterowanie głosem bardzo ładnie działa.
-
F30 Nowe bmw serii 3
Niestety, ten silnik brzmieć niestety nie brzmi... Codziennie pod oknem przejeżdza mi Porsche i SLR i mam ciarki na plecach, czego niestety nie mogę powiedzieć o dźwieku mojego 328i :) Ale i tak jest zaje... fajny :)
-
F30 Nowe bmw serii 3
Otóż to, jakbym chciał kupić auto które tylko dobrze jeździ to kupiłbym jakąś małą rajdówkę, a ponieważ w aucie mam się czuć komfortowo i czasami chce też trochę odpocząć to wymagam czegoś więcej, tym bardziej, że do zestawu HK dopłacałem. Znalazłem błąd w sofcie, a mianowicie jeśli w książce telefonicznej (w moim przypadku iPhone) w nazwie użytkownika wpisany jest jakiś np obrazek, to książka adresowa nie jest importowana do książki BMW. Ale to taki pikuś :)
-
BMW 328i Sport Line - Melbourne Red
Ja chyba innej F30 w tym kolorze nie widziałem w cz-wie, więc być może to ja byłem :)
-
F30 Nowe bmw serii 3
Im bardziej audiofilski, a co za tym idzie neutralny i zbliżony do rzeczywistości dźwięk, tym ludzie bardziej psioczą. Dźwięk hi-end nie jest efektowny, nie ma żadnego sssssssssykania i buuuuuumbania. Po prostu gra muzyka, niemęcząco, naturalnie, czysto... Mi u siebie w Logic7 brakuje tylko wyeksponowania średnicy, więc na eq mam podbite lekko od 1kHz do 5kHz, poza tym o jeden stopień podniosłem 10kHz. 80% muzyki to średnica, która przenosi najwięcej informacji. Takie ustawienie na początku może wydawać się niespecjalnie atrakcyjne, ale na dłuższą metę jest super. Z kolei tzw. ustawienie konturowe, czyli bas i wysokie podbite, na początku wydaje się fajne, ale po czasie męczy i przejaskrawia dźwięk, czyniąc go nienaturalnym. Ale żeby to słyszeć trza nauczyć się słuchać, polecam dużo muzyki na żywo i audiofilski system w domu w zaadoptowanym akustycznie pokoju....ale to już wydatek powyżej wartości całej f30..... :mrgreen: Dobra dobra, troche już tego przerobiłem i męczy mnie zbyt niski bas, zbyt wysoki sopran itd. Po prostu łeb mnie boli jak słucham czegoś co nie gra właśnie naturalnie, a zwykłe ustawienia są do dupy. Brakuje im tej naturalności....
-
F30 Nowe bmw serii 3
Ma ktoś jakieś dobre sprawdzone ustawienia Equalizera do HK? Wiem, że to wszystko indywidualne upodobania, ale może coś wyjściowego ktoś ma? Na zagranicznych forach jest trochę tego ale kiepsko to gra. Co ważne, słucham np Linkin Park i pod ten rodzaj muzy chce dobrze ustawić equalizer.
-
Spalanie różnych wersji silnikowych.
328i przebieg: 11500km Śr. spalanie: 9l/100km
-
F30 Nowe bmw serii 3
No i co z tego, że nie zrobił jazdy :) Ja też kupiłem 328i jeżdząc tylko 528i. bender82, nic się nie martw, będziesz mega zadwolony. Jak sam piszesz, przesiadasz się z (tak wnioskuje) jakiegoś małego samochodziku, więc będziesz odczuwał różnicę za każdym razem kiedy wsiądziesz za kierownicę.
-
F30 wady i zalety
Ja program też mam, opis też mam, kabel można zrobić samemu, ale nie będę chyba przy tym dłubał :) Bodajże Primator zapodał pomysł prosty ale genialny, aby naciskając przycisk Start-Stop wciskać również automatycznie drugi przycisk :)
-
F30 wady i zalety
Rasta78 z całym szacunkiem, ale nie mam zielonego pojęcia o czym Ty mówisz... Porównujesz 3er do 1er, potem do 7er, a na koncu do Hondy Accord. Fajnie :-) kazda opinia jest cenna...
-
F30 wady i zalety
Ja powiem tak, nie chce porownywac przednio do tylno napedowki, nawet jesli chodzi o układ kierownicy. Jak dla mnie pracuje bez zarzutu i mam jedno odczucie, ktore nie mam pojęcia czy jest faktem, czy moim urojeniem. Po przelaczeniu w tryb sport, kierownica jakby sie usztywnia i podczas np parkowania pracuje ciężej. Zaznaczam, ze nie mam zadnych dodatkowych opcji związanych z układem kierowniczym. Czy ktoś mądrzejszy moze mi powiedzieć, czy rzeczywiście po zmianie trybu na sport, cos sie dzieje z układem kierowniczym? To moje pierwsze BMW i raczej na dłużej zostanę z ta marka, a miałem do czynienia z wieloma różnymi markami, od Audi, poprzez MB, czy Porsche. I zaznaczam porównuje podobne klasy samochodów (z wyjątkiem Porsche, bo to Cayenne było, ktore jak dla mnie jest porażka). :-)
-
F30 wady i zalety
W 100% zgadzam się z opinią Primatora. Ja powoli dochodzę do porozumienia z systemem ASS. Dojeżdżając np do świateł, hamuje bardzo, bardzo łagodnie i silnik nie gaśnie. Gwałtowne naciśnięcie hamulca, to gwarancja zatrzymania pracy silnika. :)
-
F30 wady i zalety
3 miesiące. Odebrałem 4 dni po premierze samochodu w salonach. Zamówiłem jakoś w połowie listopada.
-
F30 wady i zalety
Dokładnie, i na tym kwestia rabatow powinna zostac zamknięta.
-
F30 wady i zalety
Ja dostałem wiecej niz 2%, ale gdybym ich nie dostał i tak dokonalbym zakupu. 2% jest po to, ze nie odmówić klientowi jakiegokolwiek rabatu, co w tym dziwnego, bo nie kumam Twojego rozgoryczenia? Masz 200tys na zakup, to i 210 znajdziesz, bez sensu jest roztrzasanie tematu rabatow w BMW...
-
F30 wady i zalety
Oczywiście ja rowniez chciałbym płacić za auto 10% mniej, jednak BMW wie czym dysponuje. Spojrzenie na wyniki sprzedaży BMW za pierwszy kwartał... Powstaje pytanie: skoro, są one lepsze od poprzednich, a polityka cenowa juz funkcjonuje, to niby dlaczego maja obniżać cene? Każdy z nas kto kupuje BMW decyduje sie na to dobrowolnie, mogąc wybrac np Audi. Nie robimy tego jednak... Ja nie żałuje tych pieniędzy za F30. Miałem kiedyś nowa A4 B7 i wiem, ze teraz kiedy sprobowalem BMW, do Audi, nawet za te 10% nie wrócę. !:-)
-
F30 wady i zalety
Hehe, tego już sobie chyba nie wyjaśnimy za pomocą słów :) A czy tryb sport zawieszenia jest wg Ciebie ok, czy wciąż za miękki?
-
F30 wady i zalety
Czy aby napewno tryb sport w adaptacyjnym zawieszeniu jest bardziej miękki niż zawieszenie M które wkładają do F30? Pytam, bo nie jeździłem F30 z adaptacyjnym zawiasem.
-
F30 wady i zalety
I zawaliłem sprawę, że wziąłem zawieszenie M, zamiast adaptacyjnego :( 2tys zł tylko różnicy. Trudno, następnym razem będę mądrzejszy. Auto jak dla mnie na M zawieszeniu jest za miękkie. Nie chce myśleć jak to wygląda w standardowym wydaniu....
-
F30 wady i zalety
Trzeba jeszcze rozróżniać co to jest średnia prędkość. Nikt chyba z tutaj piszących nie pisze o średniej pokazywanej przez komputer, tylko o średniej jaką jedzie gdy warunki na to pozwalają, a gdy warunki pozwalają w 70% pokonywać trasę z taką prędkością to chyba można stwierdzić, że średnia wskazanie licznika wynosiło około powiedzmy 170km/h. maja22 widocznie jeszcze nie poruszała(e)ś się jeszcze nigdy w takich warunkach, więc gratulacje przyjmuję :) ;) Tak, mam 328i. Mam F30 od 3 miesięcy i 4 dni i wiem, że dokonałem słusznego wyboru (samochód i silnik są fanstastyczne, ale następne auto to będzie na pewno R6 lub więcej ;) Genialny samochód. To właśnie moje następne auto, tylko czekam na nową M3.
-
F30 wady i zalety
Nie chce wchodzić w dyskusje, ale warunki: niemiecka autobana, prędkość 170-190, odcinek od Hamburga do Goerlitz, spalanie na poziomie 9l... Mowie to na podstawie i komputera i tego co lałem do baku. No chyba, ze niemieckie dystrybutory leja 100 litrów a kasują za 60, a bak ma dodatkową komorę, wtedy się zgodzę, że moje spalanie jest nieprawidłowe.