Treść opublikowana przez zigi86
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
a obserwowałeś wskazania temperatury ? nie mialeś rezerwy w baku ?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Kolego, jak już zdobędziesz kabel, to proponuję na początku wykorzystać aplikajcę do diagnistyki dpf, sprawdzania ciśnienia wstecznego, częstotliwości wypaleń itp. nie sądze aby ciągłe ręczne wymuaszanie wypalania dpf było dla niego oraz całego silnika zdrowe (chociażby z uwagi na fakt, że za każdym razem znaczaco wzrasta temp. spalin) lepiej zapewnij swojemu bmw warunki do wypalania z obserwacji sam zauważysz co ile mniej więcej km Twój dpf go potrzebuje... pozdrawiam.
-
Zawieszenie Nivo kompresor Bmw e61
wg mnie po 2 dniach nie powinno opuszczać się wcale (przynajmniej u mnie w sprawnym układzie tak jest) ... jeśli masz możliwość podjechać gdzieś na kanał, to w butelce od np. płynu do szyb zrób sobie roztwór wody z mydłem i pryskaj pod spodem na mniechy, ja tak znalazłem u siebie nieszczelność, jedna poduszka się przetarła i puszczała powietrze, wymiana na nową i problem zniknął
-
Bmw e61 530xd Korekty wtrysków
Z własnego doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że prawdę o wtryskach powie CI tylko i wyłącznie badanie na stole probierczym... u mnie korekty też było ok, a po sprawdzeniu okazało się coś innego i musiałem sięgnąć do portfela ....
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
U mnie nowością jest to że aplikacja przestała łączyć się z samochodem..bez przerwy pojawią się komunikat "najpierw podłącz auto"
- Bmw e61 530d wypalanie dpf
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Pawel masz jakiślink do tego interfejsu z aliexpr ?
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
A pytałeś dlaczego świeci się kontrolka poduszki powietrznej ? letnie paliwo z Francji ? hmm... dla mnie to jaka ściema, a poza tym jeśli w auci jest jeszcze paliwo z lata, to pomyśl od jakiego czasu to auto jest wystawione na sprzedaż ...
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
Błąd poduszki powietrznej na wyświetlaczu nie przeszkadza ? :D Ostatnio też chorowalem na x5 i nawet oglądałem kilka modeli i szybko się wyleczylem ;) moim zdaniem biturbo z takim "przebiegiem" w tej cenie i z tym wyposażeniem to dość podejrzana "okazja" ale jak nie masz daleko to podejdź i obejrzyj może ty będziesz miał więcej szczęścia
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Koledzy, mam pytanie czy jak mierzycie ciśnienie wsteczne spalin to czy macie wahania tych wartości ? np. wskazuje 6 hpa, za chwilę 10 a za chwilę np. 15 i tak cały czas ? czy raczej wartość jest stała jeśli nie dodajecie gazu ? ?
-
E61 LCI 520d N47 czujnik temperatury spalin DPF
mam ten sam silnik i tą samą wersję, kiedyś poczytałem trochę na forum i o ile się nie mylę jest tylko 1 czujnik temp spalin, ale moge się mylić ...
-
Bmw e61 530d wypalanie dpf
Temperatura spalin sama się podniesie jak będzie aktywne wypalanie (wystarczy utrzymywać prędkość powyżej 60 km/h, nie ma znaczenia który bieg i jakie obroty - wielokrotnie to testowałem i po obniżeniu prędkości poniżej 60, automatycznie spada temp. spalin) , z doświadczenia powiem CI, ze błąd dpfa wyrzucało jak chciał się wypalać, a nie mógł np. przez zbyt niską temperaturę, podłącz aplikację i spróbuj pojechać gdzieś za miasto, jak temp silnika wzrośnie to powinna się załączyć procedura i wtedy sam zobaczysz jak rośnie temp spalin.
-
328ia m-pakiet I cosmosschwarz
Fajna sztuka :)
-
Brak Katalizatora = wysokie spalanie? BMW E61 530d xdrive
A czy awaria świec może mieć wpływ na wyższe spalanie?
-
co myślicie o zamiennikach DPF
Miał zamiennik firmy jmj?
-
co myślicie o zamiennikach DPF
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=336610&p=2458203#p2458203 Powyżej podobny wątek, może administratorzy skleją w jeden ? Ja jestem prawie zdecydowany na zamiennik, tylko martwi/ zastanawia mnie jedna rzecz, nigdzie nie ma charakterystki sprzedawanych przez nich produktów, tzn, czy wkłąd jest cermamiczny, jak z zawartością metali szlachetnych itp itd, chociaz crtyfiakty TUV maja i podobno spełniaja normy Euro 4
-
co myślicie o zamiennikach DPF
Też zastanawiam się nad zamiennikiem tej firmy... na forum a4 jest wątek w którym ludzie piszą, że zamienniki sprawdzają się nawet po kilkudziesiedzi tysiącach kilometrów i teraz mam zagwozdkę .. czyścić swój( a jeśli tak to którą metodą? chemia? wypalanie w piecu? sprężone powietrze?) czy zamontować zamiennik za 1200 zł ...
-
Nawigacja z dużym panelem e60
a jakiś link do aukcji ?
-
[E60 530d] Konwerter cisnienia, sterowanie spalinami EGR
ok, czyli niczego więcej nie demontuję, tylko nasączyć patyczek do uszu i przecieraćdo skutku ? Pzodrawiam.
-
[E60 530d] Konwerter cisnienia, sterowanie spalinami EGR
Po zdjęciu plasticzka pokazało się coś takiego, wygląda jak bardzo cieńk membrana, czy to właśnie ten filterek ? w jaki sposób go wyczyścić ? pozdrawiam
-
[E60 530d] Konwerter cisnienia, sterowanie spalinami EGR
Czy ktoświe jak zdemontować ten flterek ? nie chciałbym niczego uszkodzić.. pytam o wersję z kwadratowym
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
Panowie, a czy wszystkei X5 e70 mają napęd na 4 koła czy tylko oznaczone xdrive ? pzdr.
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
Orientuje sięktoś co to za klimatyzacja ? półautomat ?
-
Zbyt wysoka masa powietrza 520d n47
A myślisz żeby spróbować czyszczenia czy od razu wymieniać?A jak czyścić to czym? Co do wykresu to dane pochodzą z logów z programu BTool kolegi z forum,na podstawie tych danych wykres stworzony w excelu
-
Zbyt wysoka masa powietrza 520d n47
ok przeprowadziłem kilka testów, oto wyniki : z podłaczonym wężykiem od egr : z odłaczonym wężykiem: oczywiście jazda z odłączonym skończyła się błędem : wszystkie powyższe wartości są na rozgrzanym silniku (temp. 88-89 st.) Dodam tylko, że przed odłaczeniem jak silnik się rozgrzał, to wartość parametru zacięłą się na 4,999999 % i nie zmieniała się w ogóle, dopiero odłaczeniu wężyka sposowdało zmianę na 90 %, a ponowne podłączenie na 50 %, co o tym sądzicie ? i jeszcze korekcje na wtryskach : Correction injection quantities from smooth running regulator in [mg/stroke]: Cylinder 1: 0.5 Cylinder 3: -0.2 Cylinder 4: -0.5 Cylinder 2: 0.2 OK: -5.0 to 4.0 Critical: Rate < -5.0 or > 4.0