Skocz do zawartości

dr4g0n

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dr4g0n

  1. Przy tym przebiegu to u mnie też się nic nie działo. Pogadamy po 3 interwencjach w cały silnik. Patrząc z mojego doświadczenia masz na to jeszcze około 50000 km :mrgreen: Uprzedzając Twoje pytania: Autostrada 160 km/h, Miasto pyr pyr chyba, że dłuższa prosta z odpowiednim limitem to do 90 km/h.
  2. Wybaczcie zwłokę w odpowiedzi. Wszystko z przedłużonej gwarancji. Z tego co pamiętam same części (to co wspomniałem + termostat) prawie 7k.
  3. Hej, Jako, że dopiero co odebrałem auto po identycznych objawach... Wymienili rozrząd + kasetę + pompę oleju... drugi raz przy przebiegu 76k km. Pierwszy raz był w okolicy 35k km.
  4. To jest zbyt zsynchronizowane z obrotomierzem ;), aby mogło być jedynie wentylatorem od chłodnicy. Im bardziej przyśpieszam, tym wyższy dźwięk wycia. Zmiana biegu i wycie znowu narasta. Itd. Dzięki, poszukam w tym temacie. Jak komuś coś jeszcze się przypomni, to będę wdzięczny.
  5. Witam, Jestem (nie)szczęśliwym posaidaczem 528xi z marca 2012 roku. Przypadek na tyle szczęśliwy, że od nowości z ważniejszych rzeczy jedynymi elementami nie wymienianymi jest skrzynia biegów i silnik. Żeby Was uspokoić, rozrząd już był wymieniany ;) Sumarycznie auto na swoje 3 lata stało w serwisie łącznie około 3 miesięcy. Przebieg: 57k km Co mnie ostatnio męczy (bardziej niż reszta :D) - przy skręcie kołem w prawo lub w lewo słychać czasami takie chrobotanie, zwłaszcza przy skręcaniu na parkingach, gdzie prędkość jest mała, skręt ostry i zaraz po (lub w trakcie) skrętu przyśpieszam. Tutaj jak się domyślam do wymiany kolejny raz półosie? - natomiast tego objawu wcześniej nie miałem. Warunki konieczne do wystąpienia: rozgrzany silnik, niska prędkość lub kompletny stop. I teraz jeśli będę przyśpieszał w miarę spokojnie, to od około 1,2k do 2k obrotów słychać narastające wycie *czegoś*. Jeśli ruszę "dynamicznie" niczego nie słychać, ale może to wynikać z tego, że coś innego zagłusza to wycie. Pierwszy raz objaw zauważyłem będąc na parkingu podziemnym, gdzie ilość dźwięków z otoczenia jest mocno ograniczona. Po mału zaczyna być to słychać również podczas normalnej jazdy w mieście. Czy macie swoje podejrzenia co to może być? Pytam z dwóch względów. Po pierwsze średnio mi się uśmiecha oddawać samochód na x czasu, zwłaszcza w tej chwili. Po drugie, już raz z nimi temat pisku/wycia przerabiałem i była to droga przez mękę (bo dźwięki to przy przedłużonej gwarancji nie wchodzą w grę, proszę pana).
  6. Imho się nie da, bo te deski się różnią fizycznie. Rozmiar LCD to chociażby jedna rzecz.
  7. To jest związane z opcją "deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie" ;)
  8. dr4g0n odpowiedział(a) na przemekk23 temat w F10, F11
    Auto H się wyłącza automatycznie po każdym zgaszeniu silnika. Warto o tym pamiętać ;)
  9. dr4g0n odpowiedział(a) na maja22 temat w F10, F11
    W instrukcji do 528xi jest napisane aby lać super 95. Tankuję na Shellu. Różnic w pracy silnika nie zauważyłem :mrgreen:
  10. Właśnie dlatego zalecają zrobić warstwę ochronną środkami do pielęgnacji skóry :)
  11. A przy ostrydze z czarnym też będzie ostrygowa podsufitka? Tak, taką posiadam i mam taką podsufitkę.
  12. Dla tych co chcą xDrive nadal nie ma sensownej alternatywy :?
  13. Nie straszcie. Spokojna jazda, w ruchu miejskim = ~10 - 11l. Ech, jeszcze 1.5 miesiąca czekania.
  14. dr4g0n odpowiedział(a) na rosiur temat w F10, F11
    Chodziło mi o kolegę f10trek :)
  15. dr4g0n odpowiedział(a) na rosiur temat w F10, F11
    Podobnie jak kolega f10trek oczekuję na 528xi i z jazd testowych jakie odbyłem mogę Cię zapewnić, że jeśli jest wszystko ok nie ma żadnego plumkania ;) To jest dźwięk służący do zwrócenia uwagi na jakiś błąd lub ważny komunikat. Swoją drogą, a instrukcji jeszcze nie przeczytałeś? :mrgreen:
  16. dr4g0n odpowiedział(a) na bumie5 temat w F10, F11
    Przede wszystkim nie słuchajcie utworów nagranych w 2.0 z włączonym surround. Wtedy dźwięk się będzie rozmywał.
  17. Bezedura ;) to znaczy, że sami nie wiedzą.
  18. dr4g0n odpowiedział(a) na rosiur temat w F10, F11
    Też o tym myślałem. I muszę przyznać, że to nie jest głupia alternatywa do F10. Pytanie tylko kiedy i za ile ;)
  19. dr4g0n odpowiedział(a) na rosiur temat w F10, F11
    528xi. Za kulturę pracy. Diesel przy ASS wkurza niemiłosiernie gdy gasnąc trzęsie całą budą :evil: No i jednak trochę męczy. Jeżdżąc testówką powiedziano mi, że mam wlać 95. Więc wnioskuję, że 95 spokojnie wystarcza. Od czasu do czasu można przelać to jakimś v-powerem ;)
  20. Panowie, poważnie? Zamienimy dyskusję z kto ma dłuższego na kto ma więcej cylindrów? :| Każdemu pasuje co innego, każdy ma inny budżet i każdy szuka takiego kompromisu jaki go satysfakcjonuje. I o to w życiu chodzi ;)
  21. Końcówka filmiku powinna Ci dać pogląd na sytuację :)
  22. Dla mnie - wystarczające w zupełności. Nie jest to 530 ani tym bardziej 535..., ale nie kosztuje też tyle i jak dla mnie kompromis jest całkiem sensowny. Tak jak pisałem wcześniej mam wrażenie, że 525xd lepiej współgra z automatem niż benzyna, ale sytuacji w których da się to odczuć raczej będzie mało. Ogólnie możesz jeździć tym silnikiem niedzielnie i spalać w granicach 10l, a możesz też sobie podeptać i fun jest, ale pusto w baku w szybkim tempie też jest :) Satysfakcjonująca odpowiedź? :wink:
  23. A tu nie wiadomo… UE może jeszcze bardziej unormować akcyzę na ON… :mrgreen: W obecnej sytuacji imho ciężko przewidzieć co będzie za te 5 lat :) W ogóle co do pomiaru tego średniego spalania… Kasując wynik i jadąc jakiś tam dystans pokroju nawet 20km, mamy dość niepewny pomiar, ponieważ wtedy każdy przestój znacząco podbija spalanie. SS po części eliminuje ten efekt. Podsumowując 528xi jest fajnym silnikiem, ma swoje plusy i minusy. Z plusów zaliczyłbym zdecydowanie cenę, kulturę pracy i to, że zimą szybciutko robi się ciepło :) W pozostałych kategoriach wygrywa 525xd. Każdy powiniem sam ocenić jaki jest jego główny profil trasy i się odpowiednio dopasować. Wg mnie przy jeździe po mieście, w korkach i okazjonalnie sobie pozwalając na fun, różnica będzie niewielka. Zwłaszcza im bardziej skracamy pokonywany dystans. Diesel się nawet nagrzać nie zdąży, a do tego czasu będzie zdrowo łykał :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.