Treść opublikowana przez kuczyn58
-
BMW Navigation DVD Road Map Europe PROFESSIONAL 2012!
A ja sobie czytam tę dyskusję, czytam i... zaczynam rozumieć dlaczego aktualizacja w serwisie kosztuje 700 PLN :lol:
-
Zabezpieczenie / regeneracja lakieru
Post coś zamarł, ale dorzucę uwagę dotyczącą plam po woskach na plastiku. Przejechałem karoserię Nu Finish i oczywiście zaczepiłem o czarne nadkola (X3). Kupiłem oryginalny produkt do konserwacji plastików BMW (pewnie to Sonax, jak ktoś juz pisał). Ślady po NuFinish usunął rewelacyjnie :)
-
BMW Apps
A powiedz, czy udało Ci się wyegzekwować od serwisu dołożenie "Apps". Poza aplikacjami na iPhona, ktore potrzebują tej opcji, daje ona również możliwości daleko ciekawsze, dostępne TERAZ przy konfiguracji auta: http://www.bmw.pl/pl/pl/newvehicles/x/x3/2010/showroom/connectivity/internet_services.html Ale u mnie - odbiór auta był w marcu 2011 - podobno NIE MOŻNA dołożyć "Apps", przynajmniej na razie.
-
Zabezpieczenie / regeneracja lakieru
Ślady po woskach, pastach itp. na czarnych plastikach i w dodatku matowych to problem WSZYSTKICH produktów. Jak ktoś wskaże produkt, którym można równo jechać po lakierze i po porowatym czarnym plastiku to natychmiast kupuję!!!
-
Bagażnik na rowery
Prawdopodobnie nie powiedzieli Ci o kosztach włączenia do elektroniki. Sam hak kosztuje coś koło tego, ale komputer musi wiedzieć, że masz hak i uwzględniać dane z jego obciążenia. Dlatego mnie powiedziano o koszcie okolo 6.500 PLN.
-
Bagażnik na rowery
Ja mam belki i rowery na dachu. Aby je wrzucić używam drabiny :duh:. Zrezygnowałem z haka elektrycznie składanego przy zamówieniu, bo wydawał mi się przesadnie drogi. Pomyślałem: będzie na pewno dostępny odłączany mechanicznie albo na stałe. I jest: z montażem 6.500 PLN netto...
-
Paliwa typu premium - warto tankować czy nie?
Przejżałem w biegu tabele z kontroli stacji. Przyjąłem, że w miejscach gdzie jest uwaga, podane jakieś parametry - to one odbiegają od normy. Na szybko wniosek jest jeden: na 2 tabele (razem około 2000 stacji), tylko w kilku przypadkach dotyczyło to stacji "markowych", dużych koncernów. Wszystkie pozostałe to stacje małych, prywatnych "handlowców", spółdzielni, trafiła się nawet PZM! Wnioski nasuwaja się same... Chociaż - czy to jest gwarancja? Te tabele w ogóle pokazują, że paliwa mamy super! Nawiązując do poprzedniego wątku w tej sprawie ciekawe, jakby porównać konkretnie, w parametrach, paliwa ze "starej" EU z naszymi.
-
Zabezpieczenie / regeneracja lakieru
ŁukaszJ - nic nie odebralem jako atak, nic podobnego. Z tej dyskusji wyniosłem same korzyści. Dzięki za link do CAR-Spa i pozostałe! Całe życie człowiek się uczy - znakomite informacje o pielęgnacji auta. To moje pierwsze BMW i może rzeczywiście czas odłożyć jakieś przypadkowe gąbki i złapać za profesjonalny sprzęt. Natychmiast kupiłem właściwe rękawice do mycia! Na pewno masz rację z tymi produktami po które sięgnąłeś. Ja po prostu takiej klasy kosmetyków jeszcze nie używałem...
-
Realne zużycie paliwa X3 20d aut.
A ja wrzucę tylko taką dygresję. Jak odbierałem auto zadałem konkretne pytanie o rodzaje paliwa. BMW powiedziało: nie ma żadnych zaleceń ani wskazań, aby stosować paliwa premium. Należy tankować podstawowego diesla.
-
Zabezpieczenie / regeneracja lakieru
Powiem tak. Kupiłem większość naprawdę potrzebnych kosmetyków "oryginalnych" firmowanych przez BMW - do cockpitu, do skóry, do gumy itp. Coś mi podpowiadało żeby nie wosk. Miałem nosa, nie wiedziałem, że to Sonax. Mnie woski Sonax'a kompletnie nie pasowały. W takim razie aż się dziwię, że to co kupiłem z logo BMW do cockpitu czy skóry jest OK, bo jest. Nie namawiam, nie reklamuję NuFinish. Nie podoba mi się ten slogan na ich opakowaniu, ale takie napisy są niestety teraz na wszystkim. Mnie polecił go ktoś, komu polecił ktoś i tak dalej. Myślę, że na pewno każdy z kosmetyków trzeba nakladać znacznie częściej, niż podaje producent. To tak jak z farbami - nigdy nie wystarcza jej na tyle metrów, na ile podają na opakowaniu. NuFinish jest pewno podobny do innych, a po prostu bardzo przyjemnie się nakłada, czego nie można powiedzieć o konkurencji.
-
Tylna kanapa
A spójżmy na to tak. Czy ktoś może wskazać auto, które ma z tyłu kanapę (nie oddzielne 3 fotele) i to piąte miejsce jest WYGODNE?
-
Realne zużycie paliwa X3 20d aut.
Całe życie, od 17-go roku w liceum jeździłem manualami. Dopiero kilka lat temu wypożyczylem auto z automatem i wtedy postanowiłem że nigdy więcej nie będę miał samochodu z manualem... Ale wracając do treści wątku, bo koledzy zjechali trochę z trasy. Mój ostatni test całkowicie miejski: 607 km 63 litry czyli... 10,38! Wskazanie komputera: 10,2. To nie jest powód do dumy... Odnośnie wskazań komputera, to po moim teście wakacyjnym i miejskim widać, że zaniża o 0,1-0,2 l/100. To nie jest źle, moja poprzednia Avensis nie mogła doliczyć się litrów.
-
Zabezpieczenie / regeneracja lakieru
Zarówno drpop3, wodzik2 jak i wojtek22 piszą o ryskach, matowieniu i "masakrze". Wszyscy macie czarny metalik? Jak pisałem, na moim "spacegrey" nie widzę nic podobnego. Może to problem lakieru w tym kolorze?
-
Mapy BMW 2012 Premium
Jeśli chodzi o pokrycie map w wersji 2012 to jest taki link: http://www.mapcoverageviewer.com/launch.php?lang=en-EN&application=BMW ogłądam go sobie żeby zdecydować czy warto... Może to wyjaśni problem kolorów szara-czerwona. Zauważyłem (na obecnej wersji 2011), że jeśli na mapie nawigacji jest droga (szosa, nie ulica) szara, to nawigacja ją uwzględnia, ale dopiero jak na nią wjedziemy! To znaczy, że nawigacja nie kieruje na nią, bo nie wie, czy jest już otwarta dla ruchu. Oznacza to również, że na najblizszym skrzyżowaniu nawigacja zaleci też z niej zjechać, bo ona cały czas nie wie, czy kolejny odcinek drogi jest już otwarty. Doświadczyłem tego na fragmencie A1 z Gliwic na południe, na S7 koło Kielc, również w Austrii. Poza tym uwaga! - podany powyżej link pokazuje na 2012 rok autostradę A1 aż do Ostravy - a tam od miejscowości Świerklany w stronę granicy nic nie rokuje...
-
Tylna kanapa
Jeżdżę od roku. Z tyłu jechałem tylko 200 km aby dać chwilę zmiany (niechętnie, trudno mnie oderwać od kierownicy :lol: ) - było OK. Moi pasażerowie też nie zgłaszali mi uwag. Mam siedzenia sportowe (skóra/materiał) - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie dla tylnej kanapy, ale był to znakomity wybór. Myślę, że trzeba pamiętać, że SUV to SUV. Nie terenówka, ale zawsze. Jak chcemy mieć super komfort z tyłu to kupujemy... "piątkę" GT - tam można z fotelami (nie kanapą!) robić wiele. Natomiast zgadzam się z opinią, że konkurencja daje możliwość regulacji tylnych foteli, ale w zakresie przesuwania do przodu i stawiania bardziej pionowo oparcia - po to, aby powiększyć przestrzeń bagażową, a nie dla komfortu. Co nie zmienia faktu, że konkurencja ma rację! To samo zresztą dotyczy wspomnianej przeze mnie "piątki" GT.
-
Instrukcja obsługi F25
Już ktoś gdzieś to wrzucił - bardzo się ucieszyłem: http://instrukcjebmw.ccp.com.pl/
-
Zabezpieczenie / regeneracja lakieru
Myślę, że można wysnuć wiele teorii na temat kosmicznych technologii stosowanych w chemii do pielęgnacji, bądź co bądź, blachy. Natomiast na pewno NIE WOLNO NAWET WJECHAĆ autem do myjni automatycznej. Nie ważne czy BMW czy Wartburgiem. Jeżdżę swoją X3 rok. Nie zauważyłem na lakierze żadnych śladów, które wskazywałyby na uboczny efekt mycia lub po prostu eksploatacji. Oczywiście lakier nie jest jak z fabryki bo nie ma cudów, ale absolutnie nie ma "pajęczynek", zmatowień i.t.p. Myję tylko ręcznie (sam albo w zaufanej myjni). Natomiast do konserwacji lakieru od wielu lat używam niedrogich środków NuFinish. To jest produkt amerykański, wytwór fabryki zajmującej się tym od 1929 roku! Kiedyś dostępny w Polsce, potem nie, teraz można go kupić za pośrednictwem importera przez internet. Produkt jest komentowany na forach jako "tanie nic takiego". Ja mam o nim jak najlepsze zdanie! Bardzo łatwo się nakłada, nawet jak gdzieś spod klamek wypłynie woda - nie ma problemu. Robię to własnoręcznie, bez urządzeń mechanicznych - dwa razy w roku, chociaż należałoby częściej. Ale... żyjemy w wolnym kraju, więc każdy może wybrać co chce.
-
Realne zużycie paliwa X3 20d aut.
Od, można powiedzieć, dziesięcioleci praktykuję wakacyjne wyjazdy samochodem. Czym bym nie jechał (wczesniej Ople, Ford, Toyota) ZAWSZE po zatankowaniu paliwa w "starej" Europie spalanie spada mi o kilka dziesiątych na 100. Wiem to na pewno, bo bawiłem się z nudów w szczegółowe kalkulacje. Teraz wyrosłem z tego, ale jestem w 100% przekonany, że z paliwem sprzedawanym w RP jest dokładnie tak samo jak z proszkami do prania, które są niby takie same jak u niemców tylko że... inaczej piorą. A wynik kolegi Robertina jest ciekawy, bo z kufrem w 4 osoby uzyskał lepszy rezultat niz ja z trzema osobami i bez kufra. Tak samo jechałem na autostradach ok. 140 no i w Polsce "katowicką". Czy ten wynik jest wskazaniem komputera, czy obliczyłeś?
-
Brak nazw utworów .........
Ale może być wspólna przyczyna. Podejrzewam, że audio BMW może czytać płyty z własnej, zapisanej bazy danych, gdzie może po prostu są błędy. Chociaż z nagrywanymi CD może być kwestia trybu ich zapisania. Nie jestem fachowcem ale nagrywarki zapisują w różnych trybach (ISO itp). Nie wiem czy Tobie źle czyta "dokładne" kopie, czy jakieś kompilacje ("składanki"). Ja miałem jeszcze jeden objaw: napęd niektóre płyty źle czytał i źle zapisywał - ze zniekształceniami. Co ciekawe, jak zrobiłem kopię płyty to czytał lepiej!!! W ten sposób udało mi się skopiować na dysk w aucie kilka płyt, których oryginałów "nie przyjął". Umówiłem się z tym problemem w serwisie i co się okazało? Jak przed wizytą ustalałem dokładnie które CD im pokazać, to problem zniknął... Napęd zaczął czytać te płyty. Ale zgłosiłem ten problem z czytaniem tytułów i potwierdzili, że w innym aucie też tytuły są źle odczytywane. Za kilka dni jadę na przegląd po 30.000, zobaczę czy coś zwojowali.
-
Brak nazw utworów .........
Zasygnalizowałem podobny, ale w ograniczonej skali problem - patrz wątek "Błędy w odczycie płyt CD" (sorry, nie umiem wstawic linka). Niestety... nikt nie zgłosił swoich obserwacji. Zerknij.
-
Realne zużycie paliwa X3 20d aut.
Obserwacje z wyjazdu na narty - Austria: F25 2,0d aut.; trasa: Wawa - Katowice (1) - kawałek A4 (Gliwice) - ile się da A1 (Wodzisław Śl.) - potem w 95% autostrada i z powrotem; obciązęnie 3 osoby dorosłe + bagaż (ale bez kufra na dachu); trasa 2158 km; średnia prędkość wg komputera 101,2 km/h; średnie spalanie wg komputera 7,2; średnie spalanie rzeczywiste 7,32.
-
Zaparowane reflektory
Tak Panowie. Rzeczowo, konkretnie i na temat. Jestem stosunkowo "młody" na tym forum więc nie powinienem się wymądrzać, ale forum to nie gadu-gadu do wymiany polemik. Potwierdzam: na dole szkieł reflektorów pojawia się poziomy pas zaparowania (ok. 1,0-1,5 cm). Ewidentnie jest to problem mogący doprowadzić do zanieczyszczenia wewnętrzenej strony szkła, a dalej do "korozji" elementów reflektora. Reflektory NIE MOGĄ parować od wewnątrz. To samo miałem w Toyocie Avensis - wymienili lampy na nowe, problem dotyczył wielu aut.
-
F25 Klapa bagażnika sterowana pilotem
Na pewno jest ze 365 powodów dla których ta klapa jest super. Ja mam co najmniej kilka. ALE UWAGA! Nie zostawcie sobie "kluczyka" w bagażniku. Pamiętajcie, że drzwi zamykają się niezależnie. Niedawno miałem akcję, że podczas postoju na stacji benzynowej, wrzuciłem do bagażnika kurtkę z kluczem i nacisnąłem przycisk klapy. W ostatniej chwili wsadziłem rękę pomiędzy klapę i zderzak (nie bolało!), bo drzwi były już wcześniej zamknięte. Żeby było ciekawiej, drugi klucz był w kurtce, którą sekundę wcześniej wrzucila do bagażnika córka!!! To jest specjalna pułapka przygotowana przez BMW, bo gdyby kalpa NORMALNIE zamykana była z pilota (co kolega krytykował), takiego niebezpieczeństwa by nie było. Dlatego warto jest nauczyć się używać pilota do tego celu, chociaż koniecznośc przytrzymywania guzika do końca jest, delikatnie mówiąc, uciążliwa. PS. Już wcześniej miałem podobną przygodę z Fordem Mondeo. Na szczęście drugi kluczyk był w domu i miałem tylko kurs autem przyjaciela 2 x 300 km.
-
F25 wady, błędy i usterki modelu (choroby wieku dziecięcego)
Temat był już omawiany, może w innym miejscu. Przy wyłączonym silniku i w ogóle wyłączonej "stacyjce" (to znaczy radio nie gra!) należy dźwignię wycieraczek podnieśc do góry poza opór i przytrzymać kilka sekund. Wycieraczki przesuną się do pozycji pionowej. Jeden gość napisał, że jak nie chcą pójść w górę, to trzeba jeszcze otworzyć i zamknąć drzwi! Jeśli bezsensownie powtarzam tę instrukcję, to sorry.
-
Błędy w odczycie płyt CD
Poruszyłem temat na wątkach dotyczących X3 (F25), ale sprawa ma charakter ogólny audio, a tam nie ma zainteresowania problemem. Mój odtwarzacz CD nieprawidłowo czyta tytuły na niektórych płytach CD. Zmienia (przesuwa) kolejność nazw utworów albo nawet w ogóle nie czyta listy utworów. Dźwięk jest odczytywany prawidlowo, problem dotyczty tylko listy utworów. Mówię o oryginalnych, markowych wydawnictwach CD i znanych wykonawców. Występuje to m.in. z "Dark Side Of The Moon" Pink Floyd. Sprawdzałem różne wydawnictwa płyty, prawidłowo czytane w komputerze i sprawa się powtarza, a więc wykluczam problem płyt. Serwis potwierdzil tę usterkę i tak ją traktuje, ale powiadomił "producenta" i na razie tyle. Czy ktoś miał takie przypadki?