Treść opublikowana przez kuczyn58
-
F25 Klapa bagażnika sterowana pilotem
Też nie podzielam negatywnej opinii. Zatrzymujesz się żeby wysadzić pasażera. On musi złapać coś z bagażnika. Otwierasz mu, on łapie, Ty zamykasz z pilota. Nie musisz wychodzić albo instruować go o guzikach.
-
F25 Klapa bagażnika sterowana pilotem
Potwierdzam że u mnie (X3 F25) klapa bagażnika zamyka się automatycznie po wciśnięciu przycisku otwierania kalpy w pilocie i PRZYTRZYMANIU GO W POZYCJI WCIŚNIĘTEJ, aż do całkowitego zamknięcia klapy. Puszczenie przycisku powoduje zatrzymanie klapy w miejscu.
-
BMW Apps
Koledzy, postarajcie się wyjaśnić tak "na chłopski rozum". Jak pisałem ZAMÓWIŁEM INTERNET. Mam i zapłaciłem: 6NK Przygotowanie do telefonu komórkowego Bluetooth z interfejsem audio iPod / USB - 2843 PLN 614 Przygotowanie do Internetu (Pełna funkcjonalność dostępna od I kw. 2011 r.) - 405 PLN Mam iPhona, który ma uruchomiony PERSONAL HOTSPOT. Nie mam 6NR ani 6VC ale przecież skoro MAM INTERNET i telefon MA UDOSTĘPNIONE POŁACZENIE INTERNETOWE PRZEZ BLUETOOTH to co jest nie tak? Dlaczego tego internetu nie mam? Sprawdzałem, nie ma go też za granicą!
-
BMW Apps
Wczesniej podałem że mam w samochodzie: 6NK Przygotowanie do telefonu komórkowego Bluetooth z interfejsem audio iPod / USB 609 System nawigacyjny Professional z 8,8-calowym kolorowym ekranem 614 Przygotowanie do Internetu (pełna funkcjonalność od I kw.2011) Rozumiałem, że uruchomienie internetu jest po stronie BMW. Teraz wiem, że brakuje mi tego 6NR (Apps). Sęk w tym, że jak zamawiałem auto (listopad 2010) opcji 6NR nie było w cenniku, a Internet miał działać od I kw.2011. A nie dziala mi. Będę udeżał do serwisu, bo jesli mialem ten Internet mieć od I kw.2011 to niech mi go zrobią i już. Na forach dotyczących iPhona znalazłem wątki, które wskazały mi na koniecznośc uruchomienia w iPhonie "Personal Hotspot". I że to powinno zadziałać, ale ...nie zadziałało. Dalej mam "W tym kraju nie jest obsługiwany". A z iPhonem to rzeczywiście tak jest. On nie jest za bardzo kompatybilny. BMW udostępnia poprzez AppStore aplikacje na iPhona, oferuje Snap Adaptory, a głupich SMS-ów nie potrafi odczytać :cry2: To bardzo dziwi, bo przecież iPhone jest znacznie bardziej popularny od typowo biznesowych smartfonów jakimi są Blackberry.
-
BMW Apps
Ja mam taki zestaw: 6NK Przygotowanie do telefonu komórkowego Bluetooth z interfejsem audio iPod / USB 609 System nawigacyjny Professional z 8,8-calowym kolorowym ekranem 614 Przygotowanie do Internetu (pełna funkcjonalność od I kw.2011) Korzystam z iPhona 4 z OS5 i nie mam ani internetu, ani SMS-ów, ani kalendarza. Tylko kontakty (które oczywiście używam - telefon) i muzyka (ktorej na iPhonie nie używam). Specyfikacja kompatybilności na stronach BMW uprzedza o tym, że iPhone4 obsługuje praktycznie tylko kontakty. Już więcej obsługiwał mój stary Sony-Ericsson 880i bo odczytywał SMS-y. Oto specyfikacja dla iPhone4. http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/navigation/bluetooth_2010/compatibility_check_tool.jsp Do obsługi kalendarza można ściągnąć z iStore aplikację BWM Connected, ale ona zawiera głupoty, a do obsługi kalendarza wymaga w samochodzie tejemniczej opcji 6NR. Za cholerę nie mogę ustalić co to jest, nie znalazłem tego na liście opcji w cenniku ani jako akcesoria. To co mam zrobić żeby mieć to co masz TY?
-
F25 wady, błędy i usterki modelu (choroby wieku dziecięcego)
Zgłosiłem podczas umówionej wizyty. Było to przy okazji usterki z czujnikami parkowania, którą usunięto. Stwierdzili, że wgrali nowy soft i powinno byc OK, ale... nie jest. Oczywiście że tego nie odpuszczę. Wybieram się do nich z tymi płytami CD i muszą mi pokazać, że to zjawisko występuje też w innych autach. Jeśli tak, to pewnie wina softu i ich bazy danych i trzeba poczekać na aktualizację. Jeśli nie, to będę miał podstawy do wymiany. Bądź co bądź to jest audio za kilka tysięcy DODATKOWYCH złotych. Na chwilę wracam do "mojego' problemu z audio. Paradoksalnie, na dzień przed umówioną w serwisie wizytą, CD zaczęło czytać płyty!!! :mad2: Ale dalej nie rozpoznaje utworów na niektóórych płytach. Czy ktoś może sprawdzić u siebie "Dark Side Of The Moon" Pink Floyd - przetestowałem kilka egzemplarzy płyt, a serwis to sprawdził i problem występuje też w innych autach (niekoniecznie X3).
-
F25 wady, błędy i usterki modelu (choroby wieku dziecięcego)
Zgłosiłem podczas umówionej wizyty. Było to przy okazji usterki z czujnikami parkowania, którą usunięto. Stwierdzili, że wgrali nowy soft i powinno byc OK, ale... nie jest. Oczywiście że tego nie odpuszczę. Wybieram się do nich z tymi płytami CD i muszą mi pokazać, że to zjawisko występuje też w innych autach. Jeśli tak, to pewnie wina softu i ich bazy danych i trzeba poczekać na aktualizację. Jeśli nie, to będę miał podstawy do wymiany. Bądź co bądź to jest audio za kilka tysięcy DODATKOWYCH złotych.
-
F25 wady, błędy i usterki modelu (choroby wieku dziecięcego)
Czy może napisać coś więcej co z audio? Problem opisałem na stronie 8. Do tego dochodzi fakt, że są płyty CD, które audio BMW czyta ze zniekształceniami (poważnymi!). Dotyczy to powtarzam pełnowartościowych płyt, które są prawidłowo czytane przez inny sprzęt i przez komputery. Sprawdziłem, że czasami pomaga zrobienie kopii płyty i jej przegranie do auta. Na około 100 krążków mam takich przypadków kilka, ale jednak...
-
F25 wady, błędy i usterki modelu (choroby wieku dziecięcego)
Potwierdzam, że w warunkach miasta zdarza się problem z otwarciem auta pilotem. Nie często, (raz na kilka tygodni), ale to wkurza. W dodatku otwarcie drzwi kluczem powoduje wzbudzenie alarmu i dopiero zbliżenie pilota do kolumny kierowniczej załatwia sprawę. Co ciekawe, powtarza się to w tych samych miejscach miasta. Serwis mówi o zakłóceniach pola, to samo jest w instrukcji, ale to znaczy że jest to problem technologii. W sumie proszę: coś z pilotem, coś z audio... wszystko złe co zaobserwowałem to elektronika.
-
F25 wady, błędy i usterki modelu (choroby wieku dziecięcego)
No właśnie to: muszę otworzyć auto, ruszyć dźwignią potem odwrotnie. Żaden problem. Tylko jak mam tego nauczyć gostków w myjni! Stać nad nimi i sprawdzać czy pamiętali? Czy powinieniem tylko sam myć auto? Może tylko w serwisie? A tych co rzucają się do szyb na światłach (jak już ktoś zauważył) odganiać parasolem? Zgadzam się, idea znakomita - schować pióra aby ograniczyć opory powietrza a więc i chałas. Do tego ładnie wygląda. Ale chyba można było popracować nad kształtem ramion i problem w ogóle by nie istniał.
-
F25 wady, błędy i usterki modelu (choroby wieku dziecięcego)
Od razu sam sobie odpowiadam: Zmiana kolejności przegranych do kolekcji płyt poprzez zmienienie numerów w nazwach katalogów w backup'ie nie działa :cry:
-
F25 wady, błędy i usterki modelu (choroby wieku dziecięcego)
Chcę się podzielić uwagami dotyczącymi nawigacji :D , audio :| i... wycieraczek :mad2: . Nawigacja :D : Przed zakupem (X3 2.0d) miałem ogromne obawy jak będzie działać. Dotąd korzystałem z Navigona i uważam dalej że jest to b.dobra opcja. Ale nawigacja professional w moim BMW to coś genialnego. OK, nie pokaże radarów, bo w UE są kraje gdzie to jest karalne (Szwajcaria). Pozostałe POI są bardzo aktualne i tylko... trzeba się nauczyć. Stacje benzynowe, restauracje i inne NIE SĄ WYŚWIETLANE, gdy mapa jest w trybie "szarej mapy". A to dlatego, że wtedy jest pokazywana sytuacja na trasie, czyli korki. Kolorowa mapa byłaby wtedy mało czytelna. Funkcja omijania korków w Niemczech, Francji, Hiszpanii działa super. Poprowadziła mnie w te wakacje bezbłędnie. Jak się jej nie posłuchałem, spędziłem 2 godziny w bezruchu. Na dzielonym ekranie można ustawić dowolny widok, więc można mieć jednocześnie kolorową mapę z POI i podgląd korków na szarej mapie. Znakomicie działają mapki z rozjazdami, nie tylko na autostradach, ale i innych ważniejszych drogach. Jedyna wada to utrudnione wprowadzanie celu gdy nawigacja ma problem ze znalezieniem adresu. Nie ma opcji podania współrzędnych (tak jak w Navigonie). Można natomiast znaleźć dowolne miejsce za pomocą mapy interaktywnej i znalezioną pozycję zapisać jako kontakt. Jest to niewygodne, bo na dobra sprawę trzeba mieć w aucie laptopa z n.p. google-maps - bez tego będzie trudno... Problem przestanie istnieć gdy będzie można przesłać dane (adres, pozycję) z Google-Maps z komputera za pośrednictwem konta, ale tej usługi jeszcze w PL nie ma. Audio :| : Tu jest problem. Właściwie chodzi o kolekcję zapisaną na dysku. Co prawda tylko wyjątkowo, ale zdarza się, że system nie czyta w ogóle, bądź czyta nieprawidłowo nazwy utworów na CD. Mówię tu o "prawdziwych", pewnych CD. Są przekłamania (przesunięcia) tytułów. Jest to problem w aucie, w bazie danych, ponieważ sprawdziłem różne CD gdzie dane sa prawidłowo czytane w kompie (na przykład występuje to przy takim klasyku jak Dark Side Of The Moon Pink Floyd!) Występuje też inne błędne czytanie tytułów, np. z pierwszej płyty na drugiej w przypadku podwójnego albumu. Poza tym fatalny jest w BMW alfabetyczny sposób wyszukiwania. Jeśli podam alfabetycznie wykonawcę, potem wybiorę płytę, to audio odtwarza z kolekcji utwory w kolejności alfabetycznej, a nie w oryginalnej z płyty. To kuriozum, które może nie ma znaczenia przy topsy-popsy i disco-polo, ale dla melomana to katastrofa!!! Najlepsze jest w tym momencie wyszukiwanie po pierwszej dostępnej liście tytułów płyt, ale one są zapisane w kolekcji w kolejności przegrywania i nie można tego zmienić. Pracuję nad tym, na razie mam pomysł: trzeba zrobić kopię na pen-drive, zmienic numery katalogów (ich kolejność jest zgodna z kolejnością przegrywania) i zamienić kolekcję kopiując z powrotem do auta. Jeszcze nie wiem czy to zadziała, dam znać. Wycieraczki przy myciu szyb :mad2: : Podzielam zdanie, katastrofaaaaaaaaaaa!!!!!!!!