Treść opublikowana przez EmilWAW
-
M47 320d - co sadzicie?
Dla mnie spala wlasnie 5 - 5,5 przy jeździe 120 km/h. Przy dynamicznej 140 - 160 ok. litra więcej
-
BMW vs. AUDI
Mówisz i masz : test porównawczy A4 2,5 tdi / 320d / S60 http://www.bmw-klub-lodz.com.pl/model/e46/17 Poza tym wracając do prezentowanego przez Niki Audi, warto zauważyć że ów egzemplarz posiada najmocniejszą wersję silnika 2,5 Tdi 180 KM!! ( zastosowano mocniejszy program ) Porównywać natomiast należy wersję FWD 160 KM. Wówczas odczucia będą zupełnie inne..
-
Mam zamiar kupić BMW 320
jeżdzę tym od 4 miesięcy i nie zamienilbym na nic innego :twisted: .....chyba, ze mialbym kran z którego lalaby się benzynka :twisted:
-
BMW vs. AUDI
Jako ze poniekąd przez kilka miesięcy mialem przyjemność ujeżdzać A4 2,5 tdi 2002 r a aktualnie od 4 miesiecy jestem szczęśliwym posiadaczem E46 320d 2002r ( 150KM ) , wniosę i ja swoje spostrzeżenia : 1. Komfort jazdy : - zawieszenie : bez porównania na korzyść BMW - halas : bez porównania BMW jest cichsze - ilość miejsca wewnątrz : porównywalna 2. Ekonomika : - średnie spalanie miasto / trasa BMW 7,0 / 6,0 Audi 8,5 / 7,0 3. Dynamika : Mimo większej pojemności silnika Audi i podawanej przez producenta o 10 KM większej mocy, osiągi porównywalne. RWD robi swoje, przebieg momentu obrotowego i elastyczność zresztą tez... 4. Koszty utrzymania i eksploatacji Podobne
-
M47 320d - co sadzicie?
Poza dobrym paliwem, trzeba tez pomyśleć o dobrym oleju :8) Wracając do tematu chipowania, to zdecydowanie odradzam moduly z v-techu czy innych firm. Moduly byly dobre 2-3 lata temu gdy niewielu tunerów potrafilo modyfikować mapy programu. Lepiej wiec udac się do dobrego tunera i zmodyfikować program, a będzie to wykonane indywidualnie dla danego auta, bo jak wiadomo program dostosowuje się nie tyle do kierowcy co do stanu technicznego auta...
-
M47 320d - co sadzicie?
Zdecydowanie polecam M47N 150KM . Jesli ktoś ma zamiar kupić rocznik 2001 wielkiej różnicy w cenie nie będzie. Mocniejszy silnik byl montowany bodajże od wrzesnia 2001. Doskonale poddaje się modyfikacjom programu, dzięki czemu bez zadnych modów mechanicznych mozna uzyskać ponad 190 KM i grubo ponad 400Nm max. momentu obr.
-
Co wybrać E36 czy E46-pomóżcie?
z wyjątkiem 2,0d 150KM :twisted: , do tego lajtowy program podnoszący moc do 180KM i moment pow 400Nm.......i ehhh nieustający banan na twarzy :8)
-
Bilstein B4 kontra Sachs
Jesli juz decydować się na bilsteina, to tylko B6 - idealny kompromis pomiędzy twardością i komfortem. B4 mają mniej sportową charakterystykę i nie rekompensują tego zwiększonym komfortem w porównaniu do B6. Kiedyś jeździlem na B8 - jazda jak po szynach w zakrętach, ale niestety bardzo bardzo twardo
-
CB w E46, wyprowadzenie 12V
dzięki serdeczne :8)
-
CB w E46, wyprowadzenie 12V
Mam pytanko : czy ktoś z klubowiczów ma zainstalowane cb radio w E46 ? chcialbym je zainstalować w schowku pod deską rozdzielczą z lewej strony kierownicy. Skąd można najlatwiej podciągnąć zasilanie 12V ?
-
W jakie zabezp. elektr. jest wyposażone BMW 320d e 46?
Znam speców, którzy zmieniają pinologię w ECU :twisted: Przychodzi zlodziej, podpina swój komputerek...i pssst - spalony :twisted: Teoretycznie i praktycznie w 100% auto nie do odpalenia. Pozostaje tylko laweta, inaczej nie skubną :twisted:
-
320D Touring - spalanie, osiagi
Jaki masz silnik ? 136KM czy 150 KM ?. Jesli jest tak jak opisujesz, że 2.2 dci wydawalo się zrywniejsze, to nawet w przypadku 136KM wrazenia powinny nie pozostawiać zludzeń, gdyż ów 2.2 dci to straszny kibel. Może należy sprawdzić przeplywomierz. Co do spalania to wydaje mi się imo zbyt duże - szczególnie w mieście. Ja mieszczę się na poziomie 7 - 8 l ( 150KM ) fakt, ze skrzynia manual
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Witam wszystkich, Od jutra staję się posiadaczem upragnionej trójki - 320d rocznik 2002 :8) Forum wydaje się równie solidne jak samo BMW :twisted: Będę stalym bywalcem :wink: Pozdrawiam