Treść opublikowana przez WoDzU07
-
3er 320d Touring
W momencie zakupu miał ~172 tys. Co do nagaru - nie wiem, wydaje mi się, że jego ilość jest również uzależniona od rodzaju jazdy (krótkie czy długie odcinki). No właśnie zastanawiam się, jakie są skutki gubieniu podciśnienia na EGRze. Za wężyki się wezmę, jak tylko się trochę ociepli.
-
3er 320d Touring
Ogarnąłem wczoraj EGR i przy okazji zastanawiałem się nad tym, kiedy go trzeba czyścić a kiedy jeszcze można odpuścić. U mnie wyglądał tak (łapy mi się trzęsły z zimna i nie umiałem ostrości złapać :D ): http://img407.imageshack.us/img407/1006/aaadg.jpg http://img593.imageshack.us/img593/1162/18824051.jpg Nagaru na oko z 0,5 cm, tłoczek się nie zapiekł. Myślałem, że uda mi się choć trochę zmniejszyć lag przy startowaniu z niższych obrotów, ale sam nie wiem, może delikatna poprawa jest. Na wiosnę będzie grzebania ciąg dalszy w celu likwidacji zamuły. Przy okazji zauważyłem, ze wężyk podciśnienia tłoczka jest już trochę zmęczony, więc jego wymianę też muszę ogarnąć. Hipotetycznie - wężyk jest nieszczelny, czyli tym samym nie otwiera tłoczka na tyle na ile powinien - jakie będą objawy?
-
320 Cd
Prezentuje się świetnie, gratulacje. :cool2: Podoba mi się kolor, sam prawie taki kupiłem. :D
-
jaki olej lejecie ?
Jest przyklejony temat: viewtopic.php?f=88&t=50554
-
3er 320d Touring
Dwumas jeszcze przede mną i liczę, że ogarnę go w tym roku. :) Miałem kilka modeli Michelin w różnych autach i złego słowa o ich wytrzymałości powiedzieć nie mogę. Jak ogarniesz sprawę 1 i R to daj znać.
-
3er 320d Touring
Nowe gumy na lato już do mnie jadą - Potenza S001. Ciekaw jestem ich strasznie. :D W najbliższym czasie szykuje mi się też ogarnięcie lamp z przodu (obudowa + być może żarniki) oraz sprawdzenie ewentualnych luzów w dyfrze (ciężko wchodząca 1 i R).
-
320d DZIWNE WSKAZANIA NAVI "STRZAŁKOWEJ"
Również przy ostatnich niższych temperaturach zaczęła mi navi wariować. Przy każdym potwierdzeniu wejścia w jakąś opcję albo wpisania litery navi wraca do menu głównego. Po ponownym wejściu do poprzedniej opcji dopiero wybiera to, co chcieliśmy. Wychodzi na to, że wszystko trzeba robić na dwa razy... :duh:
-
Damianrotfl _BMW 330ci Nowe oczy str.2 :D
Lampy jak najbardziej na plus, o wiele bardziej rasowo i "groźnie" teraz wygląda. :D Choć dla pełnego efektu warto byłoby też kierunki tak zrobić. ;)
-
E46 320d Touring Lifestyle Edition
Chwali Ci się takie podejście, przy okazji po pewnym czasie okaże się, że 90% auta masz nowe. :D Ja już wymianę dwumasu + sprzęgła mam zaplanowaną, bo pomimo początkowej fazy zużycia (co potwierdziło kilka osób) wolę mieć wszystko w nienagannym stanie. ;)
-
E46 320d Touring Lifestyle Edition
Również u mnie występują trudności z wbiciem 1 i R, dlatego dzięki Tobie wiem, gdzie szukać przyczyny. :cool2:
-
320D 150KM @ CIĘZKO PALI @ POMOCY
Mój 320D też dłużej kręci rozrusznikiem po nocy, ale źle nie ma. Dla Ciebie długo, to znaczy ile?
-
E46 320dA by SzatynWroc
Jeśli wgniotka poszła po tłoczeniu blachy, to raczej już się tego nie wyciągnie.
-
E46 320d Touring Lifestyle Edition
A fakt, styling 43, ale łudząco podobne do Ronali 42, które mam na zimę. :)
-
E46 320d Touring Lifestyle Edition
Nice, widać że coś się dzieje. :cool2: Czy mnie oczy mylą, czy 3er stoi teraz na Ronalach?
-
Czarne E46 Touring 320d/ sprzedam nie aż tak drogo :)
Powiem jedno - czysta zaje*istość. :cool2: Czy mi się wydaje, czy shadow line błyszczący dokładałeś?
-
[E46] Czarny M-Turas by soolek
Ładny Touring i słuszne wyposażenie. :cool2: Mam taką prośbę - mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie, jak wygląda Shadowline na zewnątrz? Chodzi mi o obwódki szyb i słupki. Poza tym, ile różnych opcji było do wyboru w E46? Wiem, że były zwykłe czarne matowe słupki i gumowe listwy, chrom lub właśnie Shadowline. Było coś jeszcze?
-
HARMAN KARDON DO E46 PO LIFT
Porównując do standardowego zestawu H/K gra sporo lepiej, ale z drugiej strony za tą cenę to nie wiem, czy się opłaca. Musisz sobie sam odpowiedzieć, najlepiej jakbyś miał możliwość posłuchania, jak Harman/Kardon gra.
-
320D 150KM Kilka pytan po zakupie.
Zależy na którym biegu tak się dzieje i jak szybko puszczasz gaz. Jeśli na 1 lub 2 od razu odpuścisz gaz, to normalne, że autem Ci szarpnie.
-
Koniec mojej udręki z 320d
Wydaje mi się, że masz rację. Robiąc przegląd, komputer wykazał sprawność wszystkich amortyzatorów w okolicach 75%, mimo że tylny lewy cieknął.
-
E46 320D 150KM
Ładny 3er z niezłym wyposażeniem. :cool2: Przydałby się jednak jakiś opis dokładniejszy, no i zdjęcia lepiej wrzucić w postaci miniatur. Nie każdemu chce się klikać w tyle linków.
-
Koniec mojej udręki z 320d
Zaraz, czyli 82% sprawności amortyzatorów to lipa i nadają się do wymiany? :shock:
-
Koniec mojej udręki z 320d
Otóż to, jak z każdym modelem, który po jakimś czasie tanieje. Podobnie było z Golfem IV, który zaczął być masowo kupowany po tym, jak poprzednie generacje wyrobiły opinię o VW jako niezniszczalny dupowóz. Pojawiło się tego mnóstwo, to normalne że i usterkowość procentowo wzrasta. Teraz tyczy się to e46, nadejdzie i kolej na e90, później i f30. :)
-
Koniec mojej udręki z 320d
Znając życie to temat niedługo przerodzi się w wojenkę "diesel vs benzyna" i "R4 vs R6. :8) Co do tematu - nie chcę nikogo obrażać ani ujmować umiejętności w kupowaniu auta, jednak tak właśnie wyglądają fora, kiedy bardziej ekskluzywny model danej marki staje się przystępny cenowo i rzuca się na niego sporo osób, które często kupują dane auto okazyjnie i z cudownie niskim przebiegiem mimo 10 lat. Nie ma się co oszukiwać, trafienie na zadbaną sztukę z REALNYM przebiegiem w naszym kraju graniczy z cudem. Poza tym druciarstwo i naprawianie najtańszymi zamiennikami robi swoje w kształtowaniu opinii o danej marce. Od siebie mogę podać taki przykład - ja i kuzyn mamy e46 320d (kuzyn z połowy 2004, ja z początku). Kuzyn jeździ nim już prawie 2 lata, ja prawie 8 miesięcy i mogę z całą odpowiedzialnością za nas obu powiedzieć, że od czasu zakupu nie robiliśmy nic oprócz rzeczy standardowych, czyli filtry, olej i parę dupereli, które są standardową bolączką modelu, tzn. regulacja słabego ręcznego (chociaż i tak jestem przygotowany na wymianę okładzin i szczęk). Kuzyn szukał auta ok. pół roku, ja ponad rok. Patrzyłem dosłownie na wszystko, sprawdzałem autentyczność książki w kilku serwisach, jednym słowem starałem się zminimalizować ryzyko wpadki do minimum. Myślę, że mi się udało, ale nie chcę zapeszać. ;)
-
E46 320dA by SzatynWroc
Co do czytania płyt - brak odczytu nie musi oznaczać brudnej głowicy, tylko zwyczajnie zmieniarka nie obsługuje płyty danej marki. ;)
-
E46 320d Touring Lifestyle Edition
Szymon, mam takie pytanie w sprawie foteli, ponieważ mamy identyczne modele i przypuszczam, że od Ciebie uzyskam najbardziej satysfakcjonującą odpowiedź - od kiedy jest zimniej na dworze, zauważyłem, że na większych nierównościach, kiedy auto bardziej podskakuje, przednie fotele skrzypią. Wstępnie udało mi się ustalić, że skrzypieć może skóra stykająca się z obudową plastikową, gdzie są wajchy do regulacji foteli, jednak nie jestem na 100% pewny. Masz jakieś podobne odczucia/obserwacje? Może masz jakiś sposób, żeby temu zaradzić? (jeśli oczywiście u Ciebie to występuje)