Treść opublikowana przez Wojtass100
-
lpg-pompa paliwa
Czy mogę wyłączać pompę paliwa (np.przez przekaźnik) wtedy gdy auto jeździ na lpg, instalacja Landi nie sekwencja
-
Kontrolka zapiętych pasów w E34
Mnie chodziło o to, że strzelająca poduszka bez zapiętych pasów może zabić. Wtedy czujniki zapiętych pasów mogą być w np.zapięciu pasów, mechanizmie zwijacza pasów który widzi ilość nawiniętego pasa (dla kierowcy który jest zawsze podczas jazdy) i one dają sygnał o niezapiętych pasach do skutku.Wydaje mi się, że 20 lat temu nie było jeszcze systemu rozpoznawania pustego fotela pasażera i poduszki (jak były 2) wybuchały w komplecie
-
Kontrolka zapiętych pasów w E34
Być może były wersje z poduszką powietrzną i wtedy przypuszczam, że zamiast przypominacza kilkusekundowego była wersja z natrętną kontrolką o niezapiętych pasach, bo to bezpieczeństwo,
-
gdzie znjaduje sie filter kabinowy w e34 525 24V?
Jak otworzysz schowek to po lewej stronie powiniesz mieć naklejkę, ze masz filtr kabinowy (mikro filtr). Wymiana: demontujesz schowek, demontujesz osłonę nad schowkiem (ta, w której jest lampka oświetlenia), demontujesz tunel grzania na nogi, demontujesz plastik po lewej stronie i kawałek wykładziny pod nim. teraz wyciągasz moduł z otworu i zobaczysz obudowę filtra. wykręcasz śrubkę i przekręcasz pokrętło. wyciągasz filtr i gotowe. A tu instrukcja obrazkowa http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_all/einbau/HBBOWHGeGrd.pdf
-
Proszę o pomoc.Podgrzewanie lusterka nie działa.
Panowie mnie też prawe lusterko nie grzeje czy to jakaś zaraza? a może tam nie ma grzałki?
-
ile płynu hamulcowego ? warto wymieniac ?
6 ostatnich numerów vin wpisz w okienko i dowiesz się to co chcesz o płynach w twoim aucie----http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi----POZYCJA Brake fluid to ilość płynu DOT 4 Możesz podjechać na stację diagnostyczną i tam powinni zmierzyć temperaturę wrzenia płynu i to powinien być odnośnik czy wymieniać :arrow:
-
E34 2.0 problem z temperaturą
E34 2.0 w zależności od kraju miały dwa termostaty 80 lub 92 st C. RealOEM tam dużo się dowiesz na temat swojego auta w szczególności budowy i części. Moim zdaniem takie odchyłki wskaźnika temperatury mogą być normalne bo termostat może otworzyć się np. przy 78...85 st C i wtedy wskaźnik to pokazuje, a przy zmienności temperatur na zewnątrz trzeba wziąć margines błędu tych urządzeń. Wykręć czujnik temperatury i zanurz go w płynie np 80 st C i zobacz na wskaźniku co pokazuje :?: Ja kupiłem moją 5 bez termostatu bo poprzednik oszczędzał, to były jaja :evil:
-
Problemik z ogrzewaniem wnetrza
Tu macie link do reanimacji elektrozaworów + zdjęcia viewtopic.php?f=15&t=133742&start=0 Stronka z siódemki ale elektrozawory identyczne
-
E34 2.0 problem z temperaturą
Kolego a termostat przy jakiej temperaturze otwiera się 80 albo 92 st.C
-
Pytanko
O stoperze jeszcze nikt nie pisał, ale ja zrobiłem tak jak kolega wyżej impulsowo i zadziałało :mrgreen:
-
Temperatura płynu chłodzącego
Dziękuję Panowie. Gdyby termostat był popsuty to cieszył bym się, mój poprzednik w ramach "oszczędności" wymontował całkowicie termostat i jeździł bez niego, na pełnym obiegu
-
Temperatura płynu chłodzącego
I tu jest istota całej sprawy. Miałem przed BMW inne samochody i grzały dużo szybciej. Rano było +5 stopni, po rozgrzaniu wskaźnik temperatury jest ok. 2 mm przed środkiem. W przypadku wymiany termostatu na jaką temperaturę otwarcia go kupić?
-
Temperatura płynu chłodzącego
Czy to możliwe,że po przejechaniu 7km. temperatura płynu chłodzącego była co najwyżej przed końcem niebieskiego pola? Węże do chłodnicy obydwa jednakowo ciepłe. Czy to termostat walnięty? Czy to normalne dla tego auta?
-
[E34 M50B20] Wał? Most? Skrzynia?
Dwa tygodnie temu kupiłem moją piątkę która harcowała powyżej setki, na polnej drodze bardzo wyboistej nic nie było słychać. Stacja diagnostyczna i .... wyrok - tuleje tylnej belki. Dlatego czasem warto wydać parę złotych na specjalistów i wymienić to co trzeba i jeździć limupiątką jak gość
-
[E34 M50B20] Wał? Most? Skrzynia?
A najlepiej podjechać na stację diagnostyczną i za 20 zł. sprawdzą i powiedzą co w zawieszeniu stuka, puka
-
BMW E34 518 M40 poduszki tylnego zawieszenia
Tu masz link do strony z opisem i zdjęciami jak można samodzielnie wykonać wymiany w warunkach domowego garażu http://www.vabikbmw.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=23&t=1842
-
Wentylacja
Szczerze mówiąc nie wiem, ale klimy nie mam więc filtra kabinowego chyba też nie
-
Wentylacja
Słyszę wyraźnie pracujący wentylator do nawiewu, i tylko słyszę. Suwaki niezależnie od położenia niczego nie zmieniają. Jak do tego się zabrać, co może być niedrożne? Nie mam klimy.
-
BMW e34 - prawdopodobnie problem z elektrozaworem lub nagrze
Nogi ciepłe, a głowa zimna i z kratek zawsze będzie leciało "świeże" chłodne powietrze. Taką maksymę zamieścili w instrukcji obsługi
-
oszukujący licznik, wariujacy gong, oraz brak CC w 530
W-g mnie to jest normalne bo koncerny samochodowe celowo zawyżają wskazanie licznika. W zależności od prędkości jest ustalony pewien próg procentowy podwyższający wskazanie. Spróbuj z GPS-em przesiąść się do innego wozu i będzie to samo. :idea:
-
Pytanko
dobrze. Czytam wasze wypowiedzi i próbuję sam skasować inspekcję i ikonę zegara. Za cholerę nie wychodzi mi to, myk z drzwiami przerobiłem, dalej nic, kolejność zworka - stacyjka, stacyjka - zworka dalej nic. Zielone światełka wszystkie świecą, a z nimi "inspekcja" co robić? :evil: