Treść opublikowana przez jamiroquai
-
jak sprawdzić cewkę? - brak iskry
witam a sprawdzałeś, czy jest iskra po wymianie palca? mi poszedł palec i cewka jednocześnie :duh: powinieneś sprawdzić cewkę, tak jak radził laz--e30, lub podjechać do jakiegoś elektryka, żeby sprawdził. ja najpierw pomierzyłem rezystancje, ale wogóle nic nie odczytałem, więc pojechałem do elektryka, żeby sprawdził, i on to jakoś podłączył do Omegi :wink: i kazał patrzeć, czy jest iskra, ale nie było, więc uznał, że cewka jest do wywalenia... co do czujnika położenia wału, to ja takowego nie posiadam, ale słyszałem, że też może mieć z tym coś wspólnego... pozdrawiam
-
jak sprawdzić cewkę? - brak iskry
witam wreszcie działa :) wymieniłem cewkę i palec rozdzielacza, które były uszkodzone, plus odłączenie i ponowne podłączenie (dla pewności) wszystkich przewodów W/N. to wystarczyło, dodam, że silnik zaczął równiutko chodzić, przed wymianą nie zawsze... wynika z tego, że nie układ doprowadzania paliwa (który wszyscy obwiniali), a elektryka była winna... :duh: wielkie dzięki za pomoc pozdrawiam
-
Kilka pytań o radyjko BMW REVERSE z E36???
No nie przesadzaj Radek :) Można znaleść niezle sztuki. :P np: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84132860 Poza tym, dużo zależy od głośników. A raczej nie znajdziesz radyjka, idealnie pasującego wizualnie. Co do podświetlania, to po prostu podłączasz kabel (na kostce BMW pin 13 i/lub pomarańczowy kabel) do jakiejś żarówki i masz podświetlanie, nawet regulowaną intensywność. Polecam: http://www.studio24.prv.pl/ tam znajdziesz dużo informacji. Pozdrawiam
-
Kilka pytań o radyjko BMW REVERSE z E36???
chodzi o to, żeby właśnie wcisnąć delikatnie, tak do połowy mniej więcej. wciśnięcie obu do oporu powinno wywalać kasetę.
-
Kilka pytań o radyjko BMW REVERSE z E36???
Witam Kaseta powinna grać od razu po włożeniu, jeśli nie, to coś jest nie tak. Spróbuj wcisnąć lekko przyciski do przewijania (oba), powinno przeskoczyć na drugą stronę kasety (CC2), może chociaż w jedną będzie działać. :) Powodzenia
-
[318i] nie zapala, paliwo jest itd.
Wykręć świece, jak są mokre, to przewody są raczej OK. :D Sprawdź, czy jest iskra, jak nie ma, to elektryka.
-
[E32] Prawidłowy reset DME
A jak sprawa wygląda z gaźnikiem? Też resetuje się jednostkę sterującą, czy nie ma to sensu?
-
jak sprawdzić cewkę? - brak iskry
Co do tego "dinksa", to go nie ma, jest pusty otwór. I właśnie nie wiem, czy on wyleciał, czy może go nie było. Co do rozdzielacza zapłonu, to przeczyściłem i kopułkę i palec, nie widziałem też żadnych przeskoków iskier. Jutro jeszcze pokombinuje i pomierzę Dzięki
-
jak sprawdzić cewkę? - brak iskry
Witam mam pytanie, jak sprawdzić cewkę? Czy są na to jakieś sposoby? Czy jeśli nie ma iskry, to wina właśnie cewki? Dodam, że chodzi o cewkę w silniku m10, gaźnik. Szukałem na forum, jednak nie znalazłem nic na temat cewki do m10...
-
Woda w baku.
a sprawdzałeś świece, czy ma iskrę?
-
PROBLEM ZE SPRZEGLEM
witam ja też się podłącze, mam dokładnie ten sam problem, tyle że w e30 :duh:
-
Gdzie nagrzewnica???????
dokładnie pod dmuchawą, pod przednią szybą, na środku. co do temp, przede wszystkim sprawdź poziom płynu chłodzącego.
-
NAWIEW W E 30
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=82086860 zerknij tutaj, po lewej starszy, po prawej nowszy...
-
jaki akumulator do E30
producent zaleca 44 albo 50 Ah :wink: (patrz: instrukcja obsługi), ale 55 będzie OK. Mam dokladnie taki sam w silniku 1.8 m10. Pozdrawiam
-
NAWIEW W E 30
witam sarna dobrze mówi :wink: byly 2 rodzaje wentylatorów, wąska lampa - dłuższy rdzeń i większe łopatki wiatraków, szeroka lampa - mniejszy.
-
Nawiew działa na maxa albo wcale..:(
Witam W e30 rezystorek znajduje się niestety pzrzy dmuchawie. Trzeba dojść od komory silnika, zdjąć obudowę dmuchawy i pod wiatrakiem, tym po stronie kierowcy jest rezystor. Tak przynajmniej jest u mnie :) (wąska lampa) Pozdr
-
Odpalenie na benzynie po dluzszym postoju(m10,gaznik)
witam napisz jak poszła naprawa, mam podobny problem, więc trochę wiedzy się przyda, szczególnie, że we Wrocławiu nie mogę znaleść fachowca od gaźnikow. Co do filtra paliwa, to w gaźnikowym jest tylko ten mały, pod maską. A jeśli chodzi o sterowanie tą blaszką, to jest tam "nastawnik przesłony wstępnej", który nią steruje, znajdziesz go po stronie chłodnicy, http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=1351&mospid=47268&btnr=13_0079&hg=13&fg=05 nr 17-RS na rysunku. Można zmierzyć rezystancje uzwojenia, odłączasz złącze, podłączasz omomierz do obu przyłączy nastawnika i mierzysz rezystancję uzwojenia, powinna wynosić 0,9-1,7 [ohma]. Natomiast rezystancja izolacji (podłączasz omomierz między obudowę a złącze wtykowe nastawnika) powinna wynisić "nieskończoność". Wartości podałem Ci z książki "Sam naprawiam..." Życzę powodzenia Pozdrawiam
-
na jakie paliwo jezdzisz
LPG Shell lub BP, benzynka tylko V-power ale 95, ostatnio 4,03zł :) może tendencja się utrzyma. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, Wesołych Świąt