Treść opublikowana przez jeycoob
-
numer seryjny rozrusznika m43b18 ?
Witam jak w tytule zna ktoś może numer seryjny rozrusznika do silnika m43b18
-
318i M43 szarpie podczas ruszania
a co to moze byc ze samochod do 2500 obr muli nie ciagnie jak powinien od zera przekładałem przepływkę o tym samym numerze z dzialajacego auta i nic sie nie zmienilo bez roznicy po 2500 obr ciagni normalnie
-
318i M43 szarpie podczas ruszania
Aha wysprzęglik odpowietrza się tak samo jak każde koło tak ? i po wymianie trzeba odpowietrzać cały układ tak ? i jeszcze jedno bo patrząc na allegro są dwa rodzaje wysprzęglików przy pedale i przy skrzyni chodzi tylko o ten przy skrzyni tak ?
-
318i M43 szarpie podczas ruszania
A jakie klucze beda mi potrzebne do wymiany wysprzeglika ? a pytam o klucze bo nie mam kanału na miejscu muszę jechać do kolegi 30km i muszę załatwić klucze potrzebne do naprawy tego. żebym się nie zdziwił
-
318i M43 szarpie podczas ruszania
Zauważyłem dodatkowo że przy zmianie biegów też szarpie
-
318i M43 szarpie podczas ruszania
a gdzie ten wysprzęglik ? i jak go sprawdzić ?
-
318i Gdzie jest silniczek krokowy w m43
a może ktoś ma jednak fotkę ?
-
318i M43 szarpie podczas ruszania
z wyższą prędkością jest ok chyba że zdejmę nogę z gazu i nagle docisnę do podłogi to wtedy raz szarpnie i koniec sprzęgło było wymieniane miesiąc temu na nowe wiec wykluczam tą opcję
-
Zamulony silnik m43 1.8
Witam posiadam Bmw e36 z 93r silnik 1.8 m43 z LPG problem tkwi w tym że do 2500 obr/min strasznie muli na LPG jak i na benzynie przepływomierz jest sprawny.
-
318i Gdzie jest silniczek krokowy w m43
Witam gdzie znajduje się silniczek krokowy w silniku 1.8 m43 może ktoś ma jakieś zdjęcie ? _______ Ponownie poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków!! Nowy nie jesteś. mattiss
-
318i M43 szarpie podczas ruszania
Witam posiadam bmw e36 z 93r silnik 1.8 m43 i mój problem jest tego typu podczas ostrzejszego ruszenia szarpie całym samochodem w przód w tył mało głowy nie urwie i najgorsze jest to że zaczyna już czasem szarpie przy spokojnym ruszaniu Pomocy ______ Tak powinien wyglądać prawidłowy tytuł! /mod
-
BMW E36 318i M43 93r Muli do 2500 obrotow/min
ok przepływomierz wyregulowany i jest tak samo muli go jak go muliło na początku lewego powietrza nie zasysa nigdzie... co może być jeszcze ?
-
BMW E36 318i M43 93r Muli do 2500 obrotow/min
mam chłopaczka który już właśnie grzebał w tym przepływomierzu i ma wszystkie analizatory i on ustawiał to przy zakładaniu gazu (była wtedy zdjęta odma) więc teraz trzeba wrócić do stanu poprzedniego :)
-
BMW E36 318i M43 93r Muli do 2500 obrotow/min
i przy rozbieraniu znalazłem jeden cienki wężyk który był podpięty z jednej strony odpaliłem samochód zatkałem wężyk i Zgasł po włożeniu go na miejsce samochód odpalil i zgasł więc wyregulowałem go na przepływomierzu na oko żeby aby nie gasł myślicie że już sama regulacja profesionalna benzyny i później lpg pomoże ? do jakiego fachofca najpierw jechac ?
-
BMW E36 318i M43 93r Muli do 2500 obrotow/min
tak myślałem że bez rozbierania się nie obejdzie hehe ok spróbuję.
-
BMW E36 318i M43 93r Muli do 2500 obrotow/min
to kolektora nie zdejmować ? a jak gdzies sobie pod nim zasysa ? dodam że podciśnienie w kolektorze dolotowym waha się pomiędzy 400 - 420 a jak wiemy powinno być ok 300 PS: Sprawdziłem wszystkie odmy jedna cienka co odchodzi od przepływomierza była sparciała zrobiłem to jest lepiej ale nie jest dobrze może jakaś następna przyczyna ? może coś z kablami wysokiego napięcia ?
-
BMW E36 318i M43 93r Muli do 2500 obrotow/min
to kolektora nie zdejmować ? a jak gdzies sobie pod nim zasysa ?
-
BMW E36 318i M43 93r Muli do 2500 obrotow/min
no spoko a ktoś by mógł mi w przybliżeniu powiedzieć co jak pokolei demontować. Bo rozumiem że po rozkręceniu wszystko dokładnie wyczyścić obejrzeć i składać dodatkowo na silikon ?
-
BMW E36 318i M43 93r Muli do 2500 obrotow/min
A jak to sprawdzić najprostrzym sposobem ?? ;>
-
BMW E36 318i M43 93r Muli do 2500 obrotow/min
Witam posiadam problem z moim bmw a mianowicie do 2500 obr/min jest strasznie zamulona ponad 2500 obr/min zaczyna normalnie ciągnąć najgorsze jest ruszanie zanim się rozpędzi troszkę mija... co to może być ?
-
318i Szarpie podczas zmiany biegow i ruszania
Witam posiadam Bmw e36 z 93r i mam problem a mianowicie przy zmianie biegów i ruszaniu szarpie samochodem (przy gwałtownym dodaniu gazu po zmianie biegu czuć to strasznie. Sprzęgło wymienione na nowe) co to może być bardziej łącznik drgań wału czy dyferencjał ? ______ Poprawiłem tytuł tematu. Proszę się stosować do formatu tytułowania wątków obowiązującego w tym dziale. Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss
-
BMW E36 318i M43 piszczenie sprzęgłą i szarpanie
no to kupie oryginalna tarcze i docisk ale czy to jest napewno to to piszczenie ? dodam że pasek wieloklinowy jest naciągnięty...
-
BMW E36 318i M43 piszczenie sprzęgłą i szarpanie
Witam wszystkich mam problem z moim bmw a mianowicie przy puszczaniu sprzęgła coś piszczy dodatkowo jeżeli energicznie dodam gazu nie ciągnie płynnie tylko chwile szarpie i dopiero idzie przy zmianach biegów jest stuk po czym jest normalnie słyszałem że pisk i szarpanie jest winą docisku sprzęgła a stuk że to dyfer i moje pytanie brzmi jak się zabrać się za wymianę docisku i co mi będzie potrzebne ? muszę kupić nowy docisk czy może być używka ?
-
318i częściowo brak ogrzewania
aha dzięki
-
318i częściowo brak ogrzewania
Witam mam problem z moja e36 318i z 93r silnik m43b18 a mianowicie częściowo brak ogrzewania cieplłe powietrze leci na szybę na nogi ale na twarz już nie co to może byc ? ________ Proszę się zapoznać z formatem tytułowania wątków na górze działu i konsekwencjami za jego nieprzestrzeganie! Tytuł poprawiłem /mattiss