Treść opublikowana przez ambience
-
530 czy 535? ,szukam informacji,proszę o pomoc
nie wiem jak ty ale ja kupiłem auto do jeżdżenia a nie do szpanowania... A kupiłem bmw mi się spodobała i mam gaz bo po prostu taniej wychodzi bo dużo km robię i mam to gdzieś czy dławi się gazem czy pije benzynę jak to określacie a silnik zdechnie to włożę 2 i dalej będę jeździł na gazie. Bo jaki sens jest w tym, że nie jeżdżę na gazie bo silnik się niszczy itp skoro jest taka różnica miedzy benzyna a gazem to po co przepłacać e39 anglika kupisz za 5tyś zł i im większy silnik tym tańszy ;) sami policzcie ;)
-
530 czy 535? ,szukam informacji,proszę o pomoc
może i silnik umrze szybciej ale za te pieniądze co zaoszczędzę na gazie to kupie kilka silników ;) ja mam w swojej dużo mniej mocy bo 170 koni ale miedzy gazem a benzyną różnicy w przyśpieszeniu nie widzę wiec według mnie wole jechać na stacje i zapłacić połowę mniej i mieć ta sama przyjemność z jazdy :)
-
520 m52b20 spadajaca/niska temperatura silnika
na pewno termostat miałem to samo ;)
-
528i wskaźnik temperatury
Właśnie zrobiłem test zegarów. Wszystkie wskazówki poszły do góry na maxa i położyły się dwukrotnie. Więc to pewnie będzie któryś z tych czujników. A jest jakiś sposób,żeby sprawdzić czy te czujniki są sprawne? Rozumiem, że jeden jest w głowicy już go namierzyłem, a ten drugi który obsługuje wskazówkę na desce rozdzielczej to gdzie mam go szukać? A ten czujnik co jest przy chłodnicy to nie jest przypadkiem od załączania wentylatora jakiegoś? Ja nie mam pojęcia jak wymieniałem chłodnice to pamiętam że tam był czujnik ja bym wciągnął ten czujnik zobaczył czy coś się zmieni albo jak mieszkasz gdzieś w opolskim to można podmienić ;) z moim i zobaczyć czy jest różnica :)
-
Wymiana zarowki w halogenach
podepnę się do tematu kupiłem halogeny po liftingowe ale one nie mają tego wkładu w środku gdzie taki można kupić??
-
E39 CZY E61
Osobiście bardziej podchodzi mi e39 ciężko było by mi się przyzwyczaić ze wszystko obsługuje jednym guzikiem i według mnie e39 po face lifcie to najpiękniejsze auto :) te nowe bmw nie mają już tego wdzięku co kiedyś. Wszystkie na jedno kopyto robione :( ale zawsze nowsze auto :)
-
528i wskaźnik temperatury
jeden czujnik jest na 100% przy chłodnicy jak stoisz przed autem otworzysz maskę to po lewej stronie chłodnicy na samym dole jest czujnik temperatury :) jest przykręcany w nią jak wykręcisz chyba płyn zacznie uciekać wiec miskę w razie w sobie przygotuj a co do reszty czujników to nie mam pojęcia
-
Amortyzatory...
Ja kupiłem sachs-y i jestem bardzo zadowolony ;) lepiej dołożyć parę zł i mieć porządne amortyzatory zadziej wymieniasz za robotę nie płacisz;) czasu już nie wspomnę:)
-
Regeneracja amortyzatorów Bilstein
Nowe to zawsze nowe a amortyzatory to bezpieczeństwo ja bym się nie bawił w regeneracje :)
-
skrzypiące zawieszenie tył
ceny to części z robota? ja za tuleje zapłaciłem 70zł za sztukę z febi i robota 75zł za stronę plus zbieżność 70
-
nie podnosi prawej szyby
na swój przełącznik kupiłem na allegro za 60zł :) plus przesyłka i wszystko działa oprócz tej prawej szyby :( a może ma ktoś jakiś schemat instalacji prawych drzwi ?
-
nie podnosi prawej szyby
Witam mam taki problem odkąd zakupiłem auto nie działa od strony pasażera z przodu podnoszenie szyby do góry z panelu kierowcy działa a od pasażera nie. Jak nacisnę przycisk aby szyba szła do góry to idzie w dół a jak nacisnę w dół do idzie w dół sadziłem że padł przełącznik podmieniłem z kolegi auta działający przełącznik i jest to samo. Jeszcze takie pytanie czy lewy panel od podnoszenia i opuszczania szyb ma coś wspólnego z centralnym zamkiem?? gdyż po jego wymianie zaczął działać mi siłownik od otwierania w lewych drzwi i nie wiem czy po prostu gdzieś nie było styku i przy wymianie zaczął działać czy popsuty był ten panel Z góry dziękuję za pomoc :) miłej niedzieli życzę;)
-
523i pukniecie przy ruszaniu
u mnie zostały źle wymienione tuleje pływające;/ barany (bo inaczej ich nie nazwę) nie założyły pierścienia zabezpieczającego i dostał się piasek i wyrobiło tuleje w mocowaniu i zrobiło się z niej jajko i to zaczęło pukać przy ruszaniu a także wyczuwalne jest na dziurach a niby najlepszy serwis w moim mieście;/ wrrrrrrrrrrr
-
skrzypiące zawieszenie tył
zawsze tuleje z tyłu skrzypią ja bym dla pewności pojechał do innego mechanika za diagnozie weźmie ci z 20 zł ale wątpię aby amortyzatory skrzypiały bo niby dlaczego?
-
skrzypiące zawieszenie tył
tuleja pływające nie występuje z żadnym elementem chyba ze mocowanie ci padło mnie na mocowanie chcieli naciągnąć to powiedziałem ze jadę do innego zakładu i zaraz jednak nie trzeba było wymieniać
-
skrzypiące zawieszenie tył
mi z dnia na dzień tak zaczęły skrzypieć ze pół miasta słyszało jak jadę w jeden dzień nic nie było słychać a na drugi dzień z rana jadę do pracy to jak wozem drabiniastym po wymianie tulei na kolejny dzień znów auto cichutko chodzi :) z tego co czytałem na forum to olej wstrzykiwali gdzieś tam pod gumę na tej tulei ale uważam ze to pomoże na 1 dzień może ;D
-
Jak zdemontowac emblemat z maski?
Tanieje w oczach :D
-
różnice Febi-Lemforder...?
ja osobiście z trw mam nie miłe doświadczenia poprzednie zawieszenie szybko się posypało... teraz sprawdzam febi i jak na razie jestem bardzo zadowolony :)
-
523i pukniecie przy ruszaniu
też podejrzewam, że to to trudna jest tego wymiana??
-
różnice Febi-Lemforder...?
tylko febi jest duuuuuuuzo tańsze od lemforder ja zamontowałem prawy dolny z przodu to po 30tyś dalej się trzyma :) a całą reszta przedniego zawieszenia była do wymiany
-
523i pukniecie przy ruszaniu
aha sprawdzałem jakieś tysiąc km temu zawieszenie i nie było nigdzie luzu (choć w sumie tysiąc km na naszych drogach...) wieczorem pojadę na kanał i sam sprawdzę i napisze co i jak :)
-
różnice Febi-Lemforder...?
Ja mogę polecić febi gdyż sam kupiłem ostatnio cały przód z febi i nie narzekam
-
523i pukniecie przy ruszaniu
Witam ostatnio zauważyłem w swoim aucie, gdy ruszam to słyszę z tylu pukniecie jakby takie podwójne dodam ze nie dzieje się to za każdym razem i mam wrażenie ze przy małej prędkości na dziurach też to słyszę co to może być dodam że niedawno były wymieniane tuleje pływające i całe przednie zawieszenie
-
Drogowe na 18% jako dzienne są nielegalne
a w praktyce kto ktokolwiek z forumowiczów dostał mandat za jazdę na takich światłach?? albo miał jaki kol wiek problem z policja? według mnie nikt ;)
-
skrzypiące zawieszenie tył
i często przy tulejach trzeba wymienić też gniazda tak było w moim przypadku