Treść opublikowana przez keikom783
-
kierownica z e36
jest fajna książka "Sam naprawiam samochód BMW serii 5"masz tam wszystkie potrzebne schematy i porady dotyczące obsługi bmw.
-
[E34] Ciężko odpala z lekko nagrzanym silnikiem
wiesz powiem tak kiedyś miałem taki problem w SAABie była to pełna opcja samochodu (wsie bajery)łącznie z automatem i klimatronikiem,nie wdając się w głębsze wywody winę ponosił urwany kabel od termometru zewnętrznego po naprawie kabla bryka wyzdrowiała,nie wiem jak to się ma do twojego problemu ale sprawdzić możesz.pozdrawiam
-
albo jak sprawdzic szczelnosc układu chłodzenia
panowie nie wiem czy to taki najlepszy plan,swego czasu naprawiałem dwie powypadkowe chłodnice do mitsubishi,naprawa polegała na :chłodnica od klimy wymiana całego rdzenia-1rok gwarancji,chłodnica wody miała głębokie wgniecenie od wiatraka naprawa polegała na zaklejeniu dziurawych kanałów 3miechy gwarancji,obie miały gwintowane końcówki i były ogólnie odnowione.do chwili sprzedaży bryki tj.2 lata od naprawy 0 problemu.koszt z wysyłką kurierem w obie strony 550zł.myślę że taki drobiazg jak u kolegi to w takiej firmie która się w tym specjalizuję to raczej małe koszty a i pewność powodzenia duża.pozdrawiam.adresów takich firm w internecie jest sporo.
-
Gdzie szukac 324td w super stanie?
w RFN.
-
Gdzie szukac 324td w super stanie?
no do znalezienia to jest tylko.....próbuj!POWODZENIA,a tak na marginesie to ja swoją mam od pierwszego właściciela,no i staram się dbać.
-
albo jak sprawdzic szczelnosc układu chłodzenia
możesz sprężarką przez uszczelniony wlew płynu dmuchnąć troszeczkę ciśnienia(mało)i przejrzeć całą drogę płynu czy gdzieś nie kapie.
-
Brak kontrolek na zegarach, świateł cofania i PDC
wiesz może to zupełnie inna bajka ale kiedyś miałem e30 i tam miałem sytuację że nie działały mi światła wsteczne i podświetlenie zegarów no i zdaje się że jeszcze któreś kontrolki nie świeciły,powodem było przerwanie przewodu od czujnika wstecznego,przewód dotykał do metalu i powodował właśnie takie cuda i dziwy.
-
Uszczelka pod głowicą -jak sprawdzić czy jest walnięta?
ogólnie to wyjmij bagnet i zobacz czy nie ma na nim śladów płynu chłodniczego,odkręć zbiorniczek wyrównawczy i zobacz czy nie śmierdzi z niego spalinami i czy nie jest płyn chłodniczy zmieszany z olejem,to tak ogólnie i na początek.no gdzieś ten ubytek płynu masz,może to wina nagrzewnicy?
-
Hałasujący wentylator nawiewu
ten hałas to wina połamanego śmigła,tak da się to wymienić jeżeli rozmiar jest taki sam
-
Przekaźnik
przekażnik z tego co pamiętam powinien znajdować się na lewym nadkolu w niewielkiej puszce w której są dwa przekażniki,ten od pompy jest większy.a co do pompy to ona pompuje tylko do momentu nabicia ciśnienia na listwę a potem się wyłącza,to tak w kwestii chodzenia pompy cały czas.
-
Zmiana na Motronic - co sądzicie o tym?
po co?
-
PROGI E34
jeśli to ma być tylko do wiosny to przeczyść trochę rdzę,pomaluj preparatem np."R-stop",na to nałóż matę z żywicą ,lekko za szpachluj no i pomaluj.do wiosny wystarczy a zajmie parę godzin.
-
E34 Problem z silnikiem 3.0i v8
wiesz mogę się mylić ale kiedyś jak miałem podobne problemy z silnikiem sześcio cylindrowym,mechanik czyścił mi przepływomierz twierdząc że przy starszych instalacjach gazowych dane przepływomierza dla gazu nie mają znaczenia i dla tego na benzynie jest żle a na gazie OK.nie wiem czy to to rozwiązało problem bo było robionych wtedy kilka rzeczy ale na szczęście przeszło.pozdrawiam i życzę szybkiego wyleczenia bryki.ps.sprawdż dobrze wszystkie połączenia powietrzne.
-
czy do bmw e30 beda pasowac f.stalowe od golfa 2?
nie wiem czy 13,jeżdziłem w tedy na 14 aluminiowych,pamiętam tylko że ta felga którą miałem w żaden sposób nie pasowała,a swoją drogą jaki to sens zakładać felgi z golfa jak za grosze można znależć z e30.
-
czy do bmw e30 beda pasowac f.stalowe od golfa 2?
dziwne jest to co piszecie miałem e30 323 1986rok i tam jakoś nie dało się nałożyć oryginalnej felgi stalowej z vw którą wcześniejszy właściciel zostawił mi na zapasie a dowiedziałem się o tym o godz.23 z minutami stojąc w szczerym polu w czasach gdy tel. komórkowy to było coś bardzo kosmicznego,może się mylę i było to koło z golfa 1 ale jakie to ma znaczenie?
-
Ktora wersje wybrac z E34 525 diesel'ow?
ze względów ekonomicznych kup 520 lub 525 benzyna gaz,są trwalsze.tds w automacie pali ŚREDNIO 10litrów no i disle mają większe koszty utrzymania niż benzyna (olej,filtry,częstotliwość wymian),naprawę fajny disel to dopiero 3 litry.
-
520 24v temp. silnika wzrasta i opada
powinien być widoczny strumyk,miałem problem z pompą jeśli samochód miał obroty to OK.jak nie temp. rosła,ogrzewanie otwarte na maksa temp.OK ogrzewanie zmniejszone temp. rosła.winę ponosiła pompa.jeżeli nie widzisz w zbiorniczku jak płyn się przelewa a stan płynu jest prawidłowy to raczej winę ponosi pompa. tel.793748767
-
520 24v temp. silnika wzrasta i opada
powinno być widać strumyczek 3-4 milimetry średnicy,powinno być łatwo widoczne,po zwiększeniu obrotów silnika powinno wzrosnąć ciśnienie strumyka.
-
TYlne kola stoja okrakiem
spróbuj włożyć w sprężyny gumy usztywniające to kosztuje 5zł.a będziesz wiedział czy to wina sprężyn
-
hamulce przód BMW 524td
rozebrać zaciski,przeczyścić,przesmarować,złożyć,zamontować z powrotem,odpowietrzyć---ma działać
-
BMW e30 1.8 m10
wiesz kiedyś dawno temu nalałem sobie jakiegoś hipolu czy czegoś takiego,zrobiło się zimno i tragedia skrzynia chodzi jak kierat wymiana oleju na jakiś mobil (już nie pamiętam jaki)pomogła ale trwało to jakiś czas zanim wróciło do normy.sprawdż też stan płynu hamulcowego i siłownik od sterowania sprzęgła,bo w przypadku niskiego stanu płynu hamulcowego ten siłownik może nieprawidłowo wysprzęglać.poszukaj w internecie jaki zalecają olej ale kiedyś czytałem że mobil to nie najlepszy wybór do skrzyni w buni polecany był jakiś inny,poszukaj.pozdrawiam i życzę powodzenia.
-
Dziwny stuk !!! Hamulce
czy to jedno koło czy oba,może przy wymianie coś zgubiłeś?
-
Problem z biegami na zimnym silniku
na zimno to raczej kiepski olej,zacznij od tego
-
przygasa silnik , spaliny mordują , pali jak STAR
zdjęta wtyczka na zdjęciu 2 i 3 to celowo czy przypadek?bo może to jest powód?sprawdż świece.pozdrawiam
-
czy do bmw e30 beda pasowac f.stalowe od golfa 2?
vw ma za mały otwór centralny do e 30 się nie nada bez przeróbki.