Treść opublikowana przez kota
-
STEROWANIE GŁOSEM - jak ?
Nie do konca to jest prawdą :nienie: Gdy masz tylko przycisk na kierownicy masz napewno dostep głosowy do funkcji telefonu(sparowanego przez bluetooth lub podłączonego przez adapter).Jest mozliwosc wybrania nr-u tel glosem-numerycznie lub poprzez podanie nazwy kontaktu.Pamietac nalezy ze nasz telefon wczesniej musi byc skonfigurowany z kompem auta(sparowany) :D Tak przynajmniej mam u siebie-głosowo mam tylko dostep do ksiazki telefonicznej z mego telefonu....
-
BMW E90, po chiptuningu- czy to jest bezpieczne.??
No tak lecz Belgia to nie Niemcy-prawda :)
-
BMW E90, po chiptuningu- czy to jest bezpieczne.??
Juz Ci tumacze niedoinformowany do koca kolego: 1.Flotówki mają zmniejszona moc tylko w krajach w których płaci się podatek od mocy i emisji CO ( sam mam taką wersję i salon BMW w Belgii mnie o tym poinformował) i nie ma to nic wspólnego z przebiegiem, a "kręcą " 500 tyś km tak samo jak normalne, tylko we flotówkach nikt nie cofa liczników bo klient i tak by nie uwierzył! 2.A dlaczego ja widziałem w211 e400cdi po chipie i to w wersji hard który ma już 610tys km i wciąż się nie psuję? Albo mojego ojca stara skoda superb, którą miał od 2003 do 2008 jako służbówkę, miała 2.5 TDI podciągnięta ze 155km na 200 i na 430nm i zrobiła 360tyś km z czego prawie 100tyś z moją ciężką nogą i aktualnei śmiga nią mój kuzyn który ma prawko od roku u męczy ją cały czas ? I wiesz co dalej nic się nei dzieje!! Proste, jak dbasz, umiesz jeździć i pamiętasz o przykazaniach dieslowca, to będzie ok , a jak jesteś fujarą i masz dodatkowo pecha no to sorry. I tu sie do konca nie moge zgodzic :nienie: Sam posiadam flotówke ,wyprodukowaną,zarejestrowana i kupioną w Niemczech a tu jak wiadomo podatek drogowy nie jest liczony od mocy tylko od pojemnosci i emisji spalin i bodajze rocznika-a,jednak moc seryjna została zdławiona-tak przynajmniej jest w papierach :) Wiec rodzi sie pytanie po co???????? :?: :?: :?: :?: Nie widze innej odpowiedzi jak tylko w celu przedłuzenia zywotnosci motoru i calego auta. Jesli ktos zna inny powód chetnie poczy :mad2: tam :shock:
-
Polskie menu w I drive - oryginał BMW
Dokładnie tak samo mówią w salonach BMW w Niemczech,do starszych modeli nie ma oficjalnie polskiego menu :duh: :mad2: :? Dopiero najnowsze modele maja taką opcję :o
-
Polskie menu w I drive - oryginał BMW
Z tego co czytałem ori softy sa do najnowszych aut a takim nie jest E90/91 z 2005 czy 2006 :mad2: ,dla takich aut sa tylko kombinowane polskie wersje-czyli piraty.Ale poprawcie mnie jesli sie myle :D
-
Problem z centralnym zamkiem w E90
Ja miałem podobne problemy 2 razy :mad2: Za pierwszym w serwisie w Niemczech wymieniono bezpiecznik nr 57 i było ok :) -koszt 0€ :D Za drugim razem ten sam serwis ale inny obslugujacy i od razu stwierdził ze to zamki do wymiany :mad2: Po krótkiej rozmowie jednak stwierdził ze moze odblokowac centralny,podłaczy do kompa i wtedy z diagnozy okaze sie co dalej :?: Komp ponoc zawołal o mocniejszy bezpiecznik nr 57 z 15A na 20A i tak zrobiono :idea: Zostałem poinformowany ze jesli sytuacja sie powtórzy to zamki raczej trzeba bedzie wymienic :duh: Koszt; komp i diagnoza 35€ robocizna 22,50€ bezpiecznik 0.50€ rachunek 58€ Jak narazie minął ponad miesiac i wszystko ok,ale z tego co czytam na forum -Centralny to słaby punkt w naszych autach :cry2:
-
co oznacza ten wykrzyknik?
Bedzie napisane co jest nie tak i do tego bedzie tez obrazek jesli masz navi-to na głównym ekranie wszystko sie wyswietli :)
-
co oznacza ten wykrzyknik?
No dokładnie,stawiam na brak paliwa ;) Przewaznie jest tak ze auto na sprzedaz ma rezerwe paliwa-w moim przypaku tez tak było-jak zalałem to znikneło z wyswietlacza to ostrzezenie :mrgreen: no ale Check wyjaśni sprawe :duh: pozdro
-
co oznacza ten wykrzyknik?
kontrolki sa od wszystkiego :lol: ,lecz troche wyzej sie zaswiecaja na chwile tylko i potem masz info w postaci tego trójkąta z wykrzyknikiem :!: pozdro
-
co oznacza ten wykrzyknik?
020 to licznik dzienny kilometrów ,który mozemy kasowac kiedy chcemy-tak jak w kazdym aucie :lol: Sorki ale pewnie jeszcze nie posiadasz pewnie BM-ki...Czas to zmienic :D :cool2: :cool2: :cool2:
-
co oznacza ten wykrzyknik?
Moze wiele oznaczac... :duh: ,ale napewno nic dobrego To jest informacja dla Ciebie ze cos jest nie tak :nienie: Np.masz mało paliwa,lub plynu do spryskiwaczy,lub przepalona zarówke-aby dokladnie sie dowiedziec musisz wejsc w menu kompa i sprawdzic czy masz jakies usterki lub cos w tym stylu,za kazdym razem gdy cos sie dzieje niedobrego bedziesz mial tez znaczek :8) pozdro
-
Usterki E90
Tytaj jest opis bezpieczników do E90/91 http://www.e90post.com/forums/showpost.php?p=6569550&postcount=14
-
Usterki E90
Numeru nie pamietam,ale to drugi od lewej na samym dole....Hm,ja bym profilaktycznie nie wymienial-BMW tak zrobilo i na swa prace daje gwarancje wiec gdyby cos sie stało z powodu za mocnego bezpiecznika :duh: Powinienes miec opis do bezpieczników w tyle zaslepki o skrzynki bezpiecznikowej-taka kartka zlozona na trzy i wsunieta w takie rowki :) ,ale jak bardzo chcesz to moge sprawdzic u siebie tylko napisz jakie konkretnie bezpieczniki Cie interesuja :cool2: pozdro
-
Usterki E90
U mnie było dokładnie to samo 2 razy :mad2: Pierszy raz wizyta w BMW (Niemcy),szybka obsługa i skonczyło sie na wymianie bezpiecznika -usługa gratis :) ,byłem mile zaskoczony,lecz pan powiedzial ze gdyby sie to powtarzalo to niestety trzeba sie umówic na termin i byc moze trzeba bedzie wymienic zamki w drzwiach :duh: Minął rok i problem sie powtórzył :duh: ,wizyta w tym samym serwisie i podobna diagnoza lecz tym razem auto podpiete pod kompa-test i okazuje ze bezpiecznik 15A sie przepalił a komp woła o 20A :shock: ,wiec pan mnie poinformował ze tak właśnie zrobiono i jak narazie jest ok i zamki zostale te same :) Auto odebrane na drugi dzien umyte,wysprzątane a rachunek 58€,w Polsce lekko byłoby 500pln Dodam ze przed usterką pewien kolega bardzo sie spieszacy :lol: notorycznie otwierał drzwi jeszcze w czasie jazdy,odpinał pasy tez przed zatrzymaniem (komp tylko cały czas odtwarzał ten ulubiony dzwiek :nienie: ),a na koniec tak pier...drzwiami ze myslałem ze szyba poleci :mad2: -wiec pomyslałem ze to mogło wpłynąc na koncowy efekt.Koles zostal pouczony bo razem do pracy jezdzimy i jest juz "grzeczny" i jak narazie jest wszystko ok...
-
E90 Błąd klocków, kasowanie błędu.
No przegieli i to na calej lini :mad2: Dla porównania niedawno mialem pewien problem,byłem w BMW w Niemczech i za podpiecie do kompa z testem i wykasownie błedu zapłaciłem 35€,wiec o co chodzi? :nienie: W Polsce ASO poprostu robia co chcą z cenami :duh:
-
Wymiana oleju silnikowego po ponad 60 tyś. km. 320D
Dokładnie,komp ma tylko pomagac ale do konca nie nalezy sie nim sugerowac...BMW zaleca tez wymiane filtra paliwa co 3cią wymiane oleju-to u Ciebie byłoby 180000km :duh: :nienie: Ja osobiscie wymieniam co max 30000km choc wedlug kompa mam jeszcze czas,a 80% przebiegu to autostrada ale o auto warto dbac :lol:
-
E91 Webasto
prawdopodobnie nie masz Webasto,to co ustawiles to programowanie nawiewu i gdy silnik jest jeszcze cieply to poleci cieple powietrze (tzw. rezerwa ciepla-REST),a gdy jest zimny juz to cieplego nawiewu nie uzyskasz tylko właczy sie wentylator i nawiewac bedzie powietrze o temp. otoczenia :( .Webasto musi miec dodatkowy wylot dla spalin ,taka rura i czesto jest tez mozliwosc urachamiania z pilota,wiec dokladnie sprawdz co masz na wyposazeniu :cool2: pozdro
-
wymiana mikrofiltra i kontrolka serwis
Z filtem łatwa sprawa ;) ,tak kolega wczesniej napisal :D Tu masz link jak skasowac inspekcje powodzenia i pozdro :8)
-
bagaznik co to jest w srodku
ojoojojoojojojjojj :search: :duh: :mad2:
-
Wgranie nowego softu do E91 320i 2006
Dzieki za info pozdro :D
-
wymiana mikrofiltra i kontrolka serwis
No włąsnie nie jestem pewien, bo wg ksiazki ostatnia wymiana przy 86 tyś 12.2009. Natomist dokładnie we wrzesniu 2008 był wymieniany filtr czstek stałych, jeśli się go wymienia co 2 lata to by pasowało. Nie :nienie: DPF powinien starczyc na ok 180000km i nie wymienia sie go co 2 lata,ja mam nakulane 165000 i do serwisu dpf mam 27000km i nie oznacza to jego wymiany tylko sprawdzenia jego stanu ewntualnego zapchania i serwisowego wypalenia-jesli bedzie potrzeba,jest duzo na forum o dpf :D sprawdz a menu serwisowym,manetka i ten przycisk na niej gora dól i dowiesz sie o co chodzi z tym serwisem u Ciebie :) Napisz mi maila na priv to wysle Ci polska instrukcje :8) pozdro
-
Wgranie nowego softu do E91 320i 2006
A jaki koszt jesli mogę spytac w tym serwisie w Gorlitz? :?: pozdro
-
wymiana mikrofiltra i kontrolka serwis
A i jeszcze jedno,w tych autach oleju nie wymienia sie co 15000km ,tylko co okolo 30000km lub 2 lata ,patrz wskazania kompa bo to on ma Ci pomóc przy odliczaniu takich spraw biorąc pod uwage Twój styl jazdy itd :D pozdro
-
wymiana mikrofiltra i kontrolka serwis
dokładnie,miedzy zegarami tez komp pokazuje,choc mam navi czasem korzystam z wyswietlacza zegarowego,tylko auto wtedy nie moze jechac :nienie: Według mnie u Ciebie Peszko czas na wymiane oleju,poniewaz od ostatniej wymiany minely 2 lata lub ktos przy ostatniej wymianie nie skasował kompa :duh:
-
wymiana mikrofiltra i kontrolka serwis
Przeciez menu serwisowe dokładnie powinno pokazac co nalezy zrobic w tym terminie 09.2010.....moze to byc wymiana plynu hamulcowego czy zwykly ogólny przeglad auta,poprostu wejdz w menu i jesli przy czyms jest inny kolor niz zielony i napis ok (moze byc zólty lub czerwony)to tą rzecz należy zrobic-wymienic i potem zresetowac :duh: pozdro :cool2: