Treść opublikowana przez BondE87
-
[E82] 1 coupe Power Green
Zwiedzanie fabryki BMW było jednym z elementów programu wymiany międzynarodowej w której uczestniczyło moje liceum. Cały program był koordynowany przez Europa-Haus Leipzig, ta placówka zajmowała się m.in. właśnie załatwianiem zwiedzania fabryki BMW.
-
[E82] 1 coupe Power Green
Nawiązując do tematu, byłem w fabryce BMW w Lipsku w 2008 roku i patrząc jak montują BMW serii 1, podjąłem decyzję, że kiedyś kupię sobie "takie cudo" :) , wtedy też pierwszy raz usiadłem w serii 1 - fabrycznie nowej, czerwonej 3d w pakiecie M z umieszczonym na boku herbem Lipska i napisem: made in leipzig. :D Niesamowicie dbają tam o higienę, sterylność, linia montażowa nieskazitelnie czysta, cały proces technologiczny robił wielkie wrażenie, można było zobaczyć auto od gołej karoserii aż do wyjazdu na parking przed fabryką, niestety nie pozwolili nam robić zdjęć wewnątrz fabryki , choć obiekt jest dość przyjazny dla zwiedzających (wyeksponowane poszczególne stanowiska montażowe, lakiernia - tak, że można był oglądać produkcję praktycznie z odległości 2 metrów) Na pamiątkę mam stamtąd kubek BMW Sauber ;p Z ciekawostek to oprowadzający nas przewodnik z BMW uparcie twierdził, że model M3 CSL nie istnieje ;) Pzdr
-
[E87] Waga koła 16 a 18 cali
ASA AR1
-
[E87] Waga koła 16 a 18 cali
Na jakich oponach letnich jeździcie? Moje obecne powoli się kończą i warto się rozejrzeć za czymś nowym.
-
[E87] Waga koła 16 a 18 cali
Inspiracją dla stworzenie DOTZ Mugello (niekiedy określa się wręcz mianem replik) były skręcane felgi BBS LM (Le Mans), których ceny zaczynają się od około 14 tysięcy złotych za komplet. http://www.kyoob.net/content/bbs_lm_ci3_l.jpg Tak wygląda E87 na DOTZ Mugello http://up.picr.de/879725.jpg I w ramach ciekawostki - opona 185/35/17 na feldze 8 cali. http://www.tyrestretch.com/albums/8_185_35_R17/8_185_35_R17_Nankang_NS2_2.jpg Pozdrawiam.
-
[E87] Waga koła 16 a 18 cali
Oponę zawszę można naciągnąć - 205 na 8 cali jeszcze spokojnie wejdzie i wygląda to całkiem fajnie. Przykładowe zdjęcie opony 205/40/17 na feldze 8cali http://www.tyrestretch.com/albums/8_205_40_R17/8_205_40_R17_Falken_FK452.jpg
-
E87 120d BLACK SAPPHIRE METALLIC by matti
Jakieś plany prócz "zapuszczenia wirusa na 200 koni"? :)
-
[E87] Spalanie 10/100
Dokładnie, jestem pewien, że wtedy spalanie będzie dużo niższe, bo u mnie XC90 D5 (2,4 diesel) ze skrzynią automatyczną pali 9,5 litra na 100 kilometrów w cyklu mieszanym.
-
[E87] Waga koła 16 a 18 cali
Wejdą, bo z tego co widzę to występują w rozmiarze 7,00x17 ET40 5x120.00. Sądząc po cenie felg raczej nie należy się spodziewać najwyższej jakości. Ostatnio a niemieckim forum spodobała mi się 1er na takich felgach http://www.felgi.pl/felga/250,95/felgi_dotz_mugello_bmw_seria_1_116i__e87__2005.htmlx Cena też dość przystępna, pzdr ;)
-
E87 118i powered by BondE87
Felgi to Borbet LV5 16".
-
[E87] EDC-17 już modyfikujemy programowo
Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, że w BMW "zabieg był nieskuteczny". Program modyfikuje się tak długo, aż zadowoli on klienta, a jednocześnie będzie bezpieczny dla silnika i zapewni jego długoletnią eksploatację bez żadnych niemiłych niespodzianek. Moc silnika jest mierzona na hamowni przed i po modyfikacjach, tak więc masz pewność uzyskania przyrostu mocy i momentu obrotowego. Poniżej masz namiary na Masters'a. Pzdr Masters TUNING S.C. Marek Staszewski, Krzysztof Konicki Warszawa al. Jerozolimskie 228 tel. 0-22 867 82 34 MAREK STASZEWSKI kom. 601 211 832 [email protected] KRZYSZTOF KONICKI kom. 501 360 690 [email protected]
-
E87 118i powered by BondE87
Mały update w galerii :)
-
[E87] Uchwyt na napoje
http://accessories.bmw.de/internet_bmw/servlet/image.do?imageId=3439394&imageVersion=1 http://accessories.bmw.de/internet_bmw/servlet/image.do?imageId=2206742&imageVersion=1 http://accessories.bmw.de/internet_bmw/servlet/image.do?imageId=2391604&imageVersion=1 Tutaj masz zdjęcie jak to wygląda w różnych wariantach. Cena dwóch pierwszych to około 35 Euro. Pzdr
-
E87 118i powered by BondE87
Oczywiście, że sam ;) Montaż jest dziecinnie prosty, cienkim śrubokrętem delikatnie podważasz od spodu, a następnie wypinasz od góry i wciskasz nowe nakładki. Napisałem tak w skrócie, ale naprawdę nie jest to "żadna filozofia". :) Pozdrawiam :)
-
E87 118i powered by BondE87
Najnowsza modyfikacja - listwy progowe M http://img514.imageshack.us/img514/1143/img0078yr.th.jpg
-
[E87] Reset średniego spalania, średniej prędkości itp.
Przed chwilą sprawdziłem - działa :) Dzięki wielkie ;)
-
[E87] Reset średniego spalania, średniej prędkości itp.
Czy ktoś z Was wie jak zresetować licznik średniego spalania, średniej prędkości? Szukałem w instrukcji, ale nic nie ma na ten temat, na forum też brak takich informacji. Pzdr
-
[E87] BMW 120d 05' vs. 07'
Moim zdaniem 1er przed faceliftingu jest po prostu ładniejsza, mam na myśli np. kształt nerek i przedniego zderzaka. Po fl przód stracił nieco drapieżności, kształty zderzaka są bardziej obłe - z tego co wiem to z powodu słabego wyniku ochrony pieszych w razie wypadku.
-
[E87] Montaż czujników parkowania
Dzwoniłem dziś do BMW Tłokiński - podali następujące ceny: zestaw doposażeniowy 550 zł sterownik PDC 800 zł 4 czujniki 600zł za sztukę plus do tego kodowanie. Załamka.
-
[E87] Montaż czujników parkowania
Jutro zadzwonię do ASO by dowiedzieć się jak to wygląda cenowo. Na allegro przypadł mi do gusty jedynie ten http://moto.allegro.pl/item981287463_czujnik_parkowania_valeo_632000_hit_najtaniej.html bo zalezy mi na dyskretnej instalacji w srodku, zadnych nieoryginalnych ekranikow itd.
-
[E87] Montaż czujników parkowania
Witajcie, dziś miałem bliskie spotkanie na parkingu. Wyszedłem z niego aż/tylko z porysowanym tylnym zderzakiem. Przy okazji lakierowania zastanawiam się nad montażem czujników parkowania tylnych (PDC), jak wygląda sprawa od strony technicznej - trzeba coś kodować, czy ogólnie to dużo pracy (wolalbym oddac to do zrobienia zaprzyjaznionej firmie, bo do ASO mam dosc daleko) i czy lepiej kupić zderzak już z gotowymi otworami czy w zwykłym montować? Pozdrawiam
-
[E87] Radio Bussines/Funkcja Aux in
Mam radio business i u mnie zmienia się przyciskiem mode. Opcja aux wyświetla się nawet, gdy kabel z mp3 jest odłączony.
-
[E87] 118d - Pilot/Centralny zamek/Niezamykanie drzwi
Znam kogoś, kto może Ci pomóc, nazywa się Owners Manual, ale spokojnie - mówi po polsku :)
-
[Sprzedam/Kupię/Zamienię] BMW Seria 1 - części/akcesoria
http://img708.imageshack.us/i/img0076e.jpg/ http://img710.imageshack.us/i/img0075xn.jpg/ galka posiada ryski na czesci srebrnej, natomiast skora w stanie idealnym, sprzedaje sama galke (bez mieszka).
-
[Sprzedam/Kupię/Zamienię] BMW Seria 1 - części/akcesoria
Sprzedam komplet oryginalnych nerek, listwy progowe i gałkę zmiany biegów srebrną z czarną skórą.