Treść opublikowana przez Wierzba_
-
e90 2.0d jaki dźwięk turbiny w środku auta???
a ze zrywnoscia samochodu wszytko ok? u mojego ojca w aucie tak szumiec zaczelo jak sie rozszczelnil jakis przewod od turbiny , na poczatku tylko szumialo ale potem ze zrywem sie pogorszylo, na szczescie naprawa byla tania bo tylko wymiana przewodu, ale szum to odczucie subiektywne, moze to normalne i inni nie zwracaja na to uwagi co uslyszales
-
e90 2.0d jaki dźwięk turbiny w środku auta???
a przy dolocie masz cos robione czy seria?
-
e90 2.0d jaki dźwięk turbiny w środku auta???
u mnie tez cisza raczej, wiec moze cos nie tak masz jak ci szumi
-
[e90] skoki napiecia co moze je powodowac?
sluchajcie a czy wadliwy czujnik abs/dsc moze powodowac cos takiego jak chwilowe skoki napiecia?
-
3.20d 163km ..czarny dym z rury !!!!
racja, taki szaromleczny, co do czarnego to mysle ze jak to auto ma dpf to moze to wskazywac na jakis problem, jak nie ma dpf to moze paliwo kiepskie?
-
Tylni naped zima
ale tylko niebieskie:D a na serio wydaje mi sie ze bez roznicy
-
Koło zapasowe / dojazdówka w bagażniku e9x
a nie masz rof zimowek? ja mialem jeden sezon zimowki zwykle nie rof letnie ciagle rof, i w zime wozilem to kolo zapasowe w sprayu, bo opony itak sie konczyly, a tak to rof bym ci polecil
-
Koło zapasowe / dojazdówka w bagażniku e9x
w schowku masz ustnik, zakladasz na opone ktora nie ma cisnienia i dmuchasz, to opcja ekologiczna ktora BMW wspiera:D:d badz jak to nie zadziala to przybiega Hans z nowa opona na plecach i ci ja zaklada:Da tak na serio to nie maja zapasowek bo maja opony typu ROF , przynajmniej powinne chyba ze wlasciciel cos modzi, i jak zlapiesz gume to zapala sie kontrolka i mozesz na tej oponie powolnie dojechac do serwisu, opcja dla niemcow niestety bo polska rzeczywistosc wyglada tak ze wiekszosc warsztatow nie ma sprzetu do takich opon i niszcza potem opony albo felgi robiac to na sile, wiec jak ci ktos mowi ze da rade pomimo ze nie ma sprzetu to omijaj szerokim lukiem:d
-
3.20d 163km ..czarny dym z rury !!!!
z dpf czy bez? jak z dpf to taki dymek moze byc przy wypalaniu filtra ale z tego co wiem to on nie jest czarny chyba
-
[e90] skoki napiecia co moze je powodowac?
Wlasnie to juz sie zdazylo z 2 razy jakos, i nie daje mi to spokoju bo jak pierdnie w trasie to bedzie problem
-
Tylni naped zima
zastanawialem sie rok temu nad tym, nawet chyba topic jest gdzies (viewtopic.php?f=87&t=116745), ale w koncu zdecydowalem sie na zwykle i nie zaluje, w alpach ostatnio dzieki gpsowi wyjechalem na 2000mnpm ponad nawet w sniezycy i lancuchy niestety byly musowe, koles co ze mna zabladzil mial takie skaprety, no i skaprety dawaly rade ale pod koniec bylo juz za ostro dla nich, i z tego co mowil to sa fajne jak ci przysniezy pod domem a masz pod gore to sie spisza, ale w warunkach powiedzmy ekstremalnych juz nie daja rady, 2 rzecz jestem ciekaw jak patrza na to polizeimeistry jak jest gdzies obowiazek posiadania lancuchow (2 razy kazali mi pokazac nawet w bagazniku) a zobacza takie skarpetki:D a w temacie powiem ci ze jak ostro sypnelo to jak sam jechalem to pare razy mialem problem (zanim zniemilem zimowki bo mialem juz konczace sie) ale jak dociazylem auto ludzmi z tylu to szedl jak burza:d moj kumpel w mercedesie jak sam jezdzil to wozil w bagazniku 2 20kg ciezarki na sztange:D
-
[e90] skoki napiecia co moze je powodowac?
pytanie o alternator nieaktualne , chyba ze jest mozliwosc ze dziala normalnie i tylko czasem strzeli wiekszym, sprawdzilem w inpa i ladowanie na wlaczonym silniku nie przekracza 14,7 czy gazuje czy nie to spada tak o 0,3 i rosnie ale max do 14,7, na wylaczonym lekko ponizej 12. takze to nie to, ma ktos inne pomysly co do tych skokow, moze miec cos wspolnego z tym ta cala plytka pirotechniczna, mi ona podejzanie wyglada jakos, nie wiem czemu, kiedys mialem taka akcje ze chcialem odpalic samochod po wlozeniu kluczyka a tu nagle [BAD] i sie bagaznik otworzyl, koles w serwisie powiedzial ze cos musialo niestykac na plytce ale jak ja docisnalem / puknalem to jest juz ok, moze ona miec cos wspolnego tez ze skokami napiecia? aa i po wejsciu w powermenagement IBS (czy IPS) wszytko niby cacy ale nie moglem wejsc w identification, tam mi nic nie pokazywalo o akumulatorze, reszta w normie
-
[e90] skoki napiecia co moze je powodowac?
caly alternator? a samego regulatora nie mozna wymienic?
-
[e90] skoki napiecia co moze je powodowac?
No pewnie znajde tylko sporo tych zakladek jest a nie wiem pod czym szukac:) a wyprzedzajac troche bieg wydarzrn da sie to samemu wymienic czy serwis niestety tylko?
-
[e90] skoki napiecia co moze je powodowac?
oo to dam rade zrobic, a gdzie w inpie ladowanie moge spraqdzic? rozumiem ze na wlaczonym silniku mam to zrobic
-
[e90] skoki napiecia co moze je powodowac?
A sam to gdzies zlokalizuje i sprawdze? Napisal by prosze ktos gdzie te elementy sa i jak je sprawdzic?
-
[e90] skoki napiecia co moze je powodowac?
sprawdzajac bledy ktore mi wyskakiwaly ostatnio wyszlo ze wszystkie sa spowodowane zwiekszonym napieciem, sa to tylko chwile ale zdazylo sie juz 2 razy, i moje pytanie co moze to powodowac , zaczynajac od tego co moge sam sprawdzic, dokrecilem plytke pirotechniczna bo byla lekko luzna, to moglo byc od niej? co jeszcze moge sprawdzic?
-
Tylni naped zima
powiem ci ze mialem podobne obawy ale da sie to ogarnac i wiekszy fun jest, choc przyznaje ze dobre zimowki to podstawa, i moze troszke czesciej zdazy ci sie zakopac:D
-
gniazdo AUX, muzyka z AUX
moze masz cos nie tak z urzadzeniem ktore podpinales, porbowales cos innego?
-
gniazdo AUX, muzyka z AUX
mowisz o zlaczu jack czy usb?
-
INPA po POLSKU
opisz prosze jak to tlumaczysz, w wolnych chwilach moge tez cos potlumaczyc czemu nie
-
Czy da się wstawić ?
apropo tego sprzetu, bo w domu pojawi sie niedlugo nowa beta i moze z tym ustrojstwem , tylko jestem ciekaw jak w przypadku diesla to dziala, np wypadamy z autostrady gdzie jechalismy ile fabryka da, i stajemy zaraz na swiatlach, silnik sie wylacza a co z chlodzeniem turbiny? to jeden przyklad ktory mi do glowy przychodzi ale chodzi mi ogolnei o sprawdzanie sie tego sprzetu w praktyce
-
[E90/1] Zmiana podświetlenia tablicy rej. na Led.
w e90 wkladasz srubokret w ta szczeline i cala lampke przesowasz w lewo czy w prawo to nie pamietam, i wyskoczy, w e91 pewnie tak samo
-
Kalibracja wspomagania
witam, doswieze troche temat, mogl by ktos opisac kalibracje kata kierownicy w inpie w e90? jest to mozliwe?
-
czujnik kąta kierownicy
sluchaj a wiesz jak sie go kalibruje? bo chce to zrobic ale nie wiem jak