Treść opublikowana przez marczello
-
No i kupiłem....Fotki
hihi z tym fotelikiem to nie głupi pomysł :) Może dam do obszycia. Jeszcze kilka fotek: http://zapodaj.net/504ac89dd065.jpg.html http://zapodaj.net/6b8766728617.jpg.html http://zapodaj.net/d0c4d4c4e9f5.jpg.html
-
No i kupiłem....Fotki
Dzięki koledzy :) Błądziłem to fakt i pokornie się przyznaję. Kolor tapicerki w realu - piękny. Na fotach taki ... jak się kojarzy, ale w rzeczywistości bardzo ładny, rudo-brązowy.
-
No i kupiłem....Fotki
Koledzy i koleżanki to nie jest czarny kolor, w słoneczny dzień bardzo ładnie się mieni ciemnym granatem! Podobno bardzo rzadki kolorek :) Na razie tylko kilka fotek. Jutro idę do wydziału rejestracji. pozdrowienia dla fanów marki :)
-
No i kupiłem....Fotki
http://zapodaj.net/f4301ab586ea.jpg.html http://zapodaj.net/f4301ab586ea.jpg.html http://zapodaj.net/a8d72b4a1493.jpg.html http://zapodaj.net/9c470a70694f.jpg.html http://zapodaj.net/b8e2d10ab6d3.jpg.html http://zapodaj.net/558183c1023b.jpg.html
-
Dziwne zdarzenie. POMOCY!!!
Kurcze - tak jakby czasami się coś zawieszało i wprowadziło samochód w tryb awaryjny. Faktycznie wizyta u diagnosty z dobrym programem do kompa. Ja osobiście pojechałbym do ASO.
-
Jak zabezpieczacie swoje X5?
Moim zdaniem samochody te nadal robią wielkie wrażenie. Mieszkam w mieście liczącym ok 150tyś mieszkańców na śląsku i widuje X5 na naszych rodzimych blachach baardzo rzadko. Ale mam swoją teorię: Ludzi ich nie kradną, bo nie wiedzą kto jeździ w BMW X5. To nie ten sam kierowca, co kupiłby Volvo XC 90, czy Suzuki G.Vitare, Navare. Wyjątki oczywiście są. "Młode wilki" spowodowały, że BMW ma zniszczoną opinię w Polsce, że to dresy karki i kryminaliści, wieśniacy itd. Ale to takie moje przemyślenia. :)
-
Jak wymienić żarówkę w świetle przeciwmgielnym
GRATULACJE - nikt chyba nie chciał próbować. :)
-
Prawe lusterko
Z tego co ja się orientowałem to można to ustawić na komputerze, ale musi to zrobić ktoś co nie spartoli reszty ustawień. Mój kolega ustawiał automatyczne światła w swoim X-ke i koleś mu przy okazji zdeaktywował telefon :)
-
Jak zabezpieczacie swoje X5?
Z GPS-em jest tak, ze kraść samochód za 100 000pln z GPS to masz za rogiem przygotowany kontener, który nie przepuszcza sygnału z GPS-u, dlatego GPS jest dla pseudo złodziei, aczkolwiek może się trawić, że nasze X5 ukradnie pseudo złodziej :)
-
Jak zabezpieczacie swoje X5?
Byłem w tej sprawie u wielu elektroników samochodowych i nikt nie chciał się podjąć montażu alarmu. Znalazłem w końcu jednego fachowca, pasjonata, który podjął się tematu, ale... w końcu i on rozłożył ręce. Nie chciałem mieć alarmu z allegro za 300pln. Ale co ciekawego mi powiedział: (sam wychodziłem z założenia, że jak złodziej chce ukraść to ukradnie, a to nie do końca prawda) Widz polega na tym, żeby złodziej jak najdłużej kradł nasz samochód, dobry alarm utrudnia złodziejowi wydłuża czas kradzieży samochodu. Ten mój znajomy od alarmów, podał mi kilka przypadków z naszego rodzimego miasta gdzie włamywano się do aut w którym montował alarm, złodziej zrezygnował i zabrał samochód obok bo był słabiej zabezpieczony. Oczywiście AC też mam, ale kilka moich zabezpieczeń polega na tym, że przeprogramowałem komputer, że samochód zaraz po ruszeniu zamyka centralny zamek (na światłach, w korku -zawsze coś) i zabezpieczenie przeciw odpaleniu samochodu (gdzieś schowane). Temat alarmów naprawdę przerobiłem szeroko. Ja rozwiązałem sprawę w ten sposób.
-
Paniowie i panie... - KUPUJĘ X5:)
Oj nie wiem - nie patrzałem na szyby aż tak dokładnie. Będę teraz w tygodniu jakoś to zwrócę uwagę.
-
Paniowie i panie... - KUPUJĘ X5:)
Dzięki. Jadę po niego we wtorek/środę. Potem dopiero się okaże czy kasa adekwatna do stanu samochodu. Wszystko wyjdzie w praniu. Ale ważne że z BMW PS - więc gdzieś mnie to uspakaja. Słusznie, nie słusznie - nie wiem :)
-
Paniowie i panie... - KUPUJĘ X5:)
Ja miałem chwilę zwątpienia - i myślałem o Q7, ale wróciłem na poprawne tory. A co do funkcji masażu to widziałem też w 7-ce coś takiego. Mój szwagier - też fan BMW - miał okazję jechać - mówił, że rewelacja.
-
Paniowie i panie... - KUPUJĘ X5:)
Faktycznie nie ma - widziałem te łamane w 7-mce i tylko jednego X-a znalazłem z takimi fotelami. Jednak ta, o której mowa w temacie ma pompowane fotele, boczki, pod kręgosłup, itp. Jak wsiadłem do niej i otwarłem panoramę to zaraz przypomniał mi się post kolegi, który pisał na tym forum, że za naprawę panoramy dał 4000pln :), ale efekt z takim dachem to rewelacja.
-
Paniowie i panie... - KUPUJĘ X5:)
Ten kolor tapicerki - faktycznie budzi mieszane uczucia. Ale w realu bardzo ładna. Teraz mam w bananie - gdzie byłem bardzo napalony na taki kolor skóry - ale utrzymanie... fatalne - mamy dziecko 4 letnie - i raz na 2 miesiące środek jest do prania. A o dorzuceniu do E70 też myślałem - ale te dorzucenie to ok 100 000pln do dieselka, a chciałem żonie kupić jeszcze BMW 1.
-
Paniowie i panie... - KUPUJĘ X5:)
We wtorek jadę po tego X-a http://autodelux.pl/model.php?id=42 Oglądaliśmy go w środę - bardzo ładniutki, lalunia. Techniczne idealnie, estetycznie: bajka. Niespotykany kolor: granat połączony z czarnym, pięknie się mieni. Wersja Individual, czekam dzisiaj na potwierdzenie, że faktycznie pochodzi z programu BMW PS. Obsługa klienta na baaardzo wysokim poziomie.
-
Co kupić zamiast X-ka ... ale pojechałem :)
Osobówka odpada :) Wtedy zakupiłbym E60 - muszę mieć coś terenowego/SUV.
-
Co z tą skrzynią automatyczną...
Środek w E53 jeszcze mi się nie znudził :)) Nadal mi się podoba. Jadę w środę zobaczyć tego X-a i okaże się co to jest za samochód.
-
Co z tą skrzynią automatyczną...
Koledzy, rodzą się dylematy. Czy lepiej kupić automat czy manual, a może E70 gdzie problemy ze skrzynią są praktycznie nie odnotowywane. Czy jest jakieś rozwiązanie na skrzynię w E53? Jak już wspominałem, przymierzam się do zakupu E53 z 2006roku i mam dylemat - bo oczywiście problem z automatem. Samochód jest z programu BMW PS i zastanawiam się jak jeździć by jeżdżąc dbać o skrzynię? Czy i tak pomimo starań, ostrożnej jazdy i częstrzej wymianie oleju skrzynia i tak nie padnie. Czy nie dołożyć i kupić do E70? Macie jakieś wskazówki co do skrzyni w automacie?
-
jaki silnik i skrzynia w X5 przed liftem ?
Właśnie - o jakich pieniążkach rozmawiamy?
-
jaki silnik i skrzynia w X5 przed liftem ?
Dla mnie tylko automat! I tylko diesel 3,0 najlepiej po lifcie bo 185KM to trochę za mało. Obecnie mam X5 z 2002r i faktycznie skrzynia mi padła - jej koszt to ok 6500pln łącznie z wymianą oleju po dotarciu skrzyni. Spalanie - tak jak koledzy wspominają 12-13 miasto - 9 trasa (140-180km/h). Teraz sprzedaję swojego i zamieniam na po lifcie 2006r z ostatnich które były produkowane jako model E53, ale z dużo mniejszym przebiegiem. No, ale z 2002rok to nie znajdziesz samochodu z wiarygodnym przebiegiem rzędu 150tkm. Pomimo tego, że automaty mają problemy - i tak nie jeździłbym manualem. A tłumaczenie, że mniej kupić zwykłą skrzynię, bo mniej spala jest nie porozumieniem. Nissan Navara - spalanie miasto 18-20L, więc spalanie przy TAKIM samochodzie (ciężkim i luksusowym), które oscyluje na poziomie 12L to pikuś, pan pikuś. BMW to Radość z jazdy - a nie liczenie ropki.
-
Koledzy... Wasza opinia o tym X-ie
Zgadzam się w 100%. Taki samochód zbyt tani - to nieporozumienie - coś podpadającego. Teraz w Żorach był X5 z 2001 roku w benzynie za 27000pln, a lekko wgnieconą maską - praktycznie nie przeszkadza w niczym. Dla swojego X-a mam założony segregator ze wszystkimi naprawami, fakturami, gdzie dopłacam VAT, ale wolę mieć fakturę. Mam wszystko udokumentowane. Wiem co mam.
-
Koledzy... Wasza opinia o tym X-ie
Dla mnie, teraz, priorytet to nie wypas - ważny jest przebieg. Nie kupię samochodu z przebiegiem 210tys km! Nawet na allegro są z [przebiegiem 130tys km - ale drugie tyle jest cofniętę. Tamta ma 80tyś km gwarantowane przez BMW Premium Selection. Druga propozycja - skrzynia w manualu - dla mnie porażka. Cena ze względu na przebieg/rok/skrzynia - pasuje. Ta moja nie kosztuje 144tyś pln - jest na firmę z odliczeniem vatu. Więc jej realny koszt jest dużo niższy ok 115tyś pln. A do tego fajnie bo na dużo większym wypasie; Indyvidual!
-
Czy w X5 po lifcie z 2003 roku jest xDrive?
Pytam bo nie widziałem w opisach na allegro w X5 po 2004 żeby pisali, że ma xDrive, w E70 piszą wszędzie.
-
Koledzy... Wasza opinia o tym X-ie
To fakt - miałem przejścia to co najbardziej boli E53 czyli skrzynia biegów - jest nowa na gwarancji, ale chciałbym mieć nieco nowszy wóz i nieco mocniejszy. A ze względu na dzieci - już nie z jasnym wnętrzem :) Przynajmniej raz w miesiącu (na dwa miesiące) w pralni samochodowej.