Treść opublikowana przez bmw535i89
-
Jakie świece do e34?
a do 535 jaki model tych swiec zapakować? na gazie oczywiście;) i po czym poznac ze swiece sa już do wymiany?
-
głośny hałas ("trrrrrrryt") poodczas gaszenia siln
jak masz gdzie i chce ci sie pogrzebać przy samochodzie to ch :mrgreen: etnie sie podłącze;)
-
głośny hałas ("trrrrrrryt") poodczas gaszenia siln
ponoć mozna zamienić na jednomasowe ale wtedy i sprzegło inne potrzebne jest chyba. Nie wiem jak w omedze to wygląda. A co do naprawy to chetnie sie podłącze to moze i moje sie da naprawić tylko najgorzej jest to badziewie rozebrac ja to nie mam gdzie. :mrgreen:
-
Czy widział ktoś to M5
a jak wygląda sprawa z zamiennikami do 540 i m5 ? Bo do mojej prawie wszystko jest dostepne jako zamienniki oprócz tłumików?? Mowie o ekspoloatacyjnych elementach bo wiadomo ze nikt zamienników np koła dwumasowego nie robi ;) akurat to mam do wymiany w mojej :duh: . E39 pewnie fajna jest ale mnie nie stać na 40 tysia wiec raczej e34 i chyba 540 jak widze chociaż nadal nie jestem pewnien co bedzie lepsze biorąc pod uwaage to ze muszę sie liczyć z kasą :mad2:
-
kontrolka rezerwy paliwa
ja nie wiem czy to prawda z tym zapalanie sie na chwile bo u mnie nie zapaliła sie nigdy nawet na sekunde :) ale moze mam lampke zwaloną albo coś.
-
Czy widział ktoś to M5
tzn nie bedzie róznicy miedzy moim 3.5 a M5 i 540 czy między 540 a M5?:) :mrgreen: a mam taką prośbe czy moze ktoś napisać jakie są koszta czesci eksploatacyjnych w takich M5 albo 540 ? klocki tarcze el zawieszenia lub czesci mechaniczne ktore moga sie posypać to bede wiedział czy jest tak jak w mojej 3.5 czy nie ;) :modlitwa:
-
smrud paliwa w kabinie
w e34 to czujnk i pompa są dostepne od strony bagażnika wiec to chyba nie to:)
-
Problem z obrotami E34
ja mam około 700 na gazie i jest ok ale przy ruszaniu trzeba pamietać zeby go nie zdusić jak sie nie doda gazu a gaz troche tepo reaguje jesli chce sie dodac tylko troszke gazu tak na około 1000 - 1100 obr zeby ruszyć ale już sie przyzwyczaiłem;)
-
kontrolka rezerwy paliwa
ja nie wiem bo mi sie zawiesiło coś i jak mam pusto w baku to wskaźnik pokazuje połowe :mrgreen: ale moze w instrukcji jest napisane.
-
pełny komputer nie pokazuje wszystkich danych?
okazuje sie ze pokazuje mi reczny jak jade i zaciągne a co do drzwi to ja nie mam alarmu wiec to chyba nie to. Najbardziej to mi zalezy na swiatłach bo czasem zapomne wyłączyć.
-
smrud paliwa w kabinie
to sobie sprawdze ale skoro nie widać spękań to trudno bedzie;) pozatym jak już mowiłem jadąc na gazie czuć benzynke co mi sie dziwne wydaje
-
pełny komputer nie pokazuje wszystkich danych?
to nie rozumiem co to za oszczednosci na kompie. Mi nie pokazuje recznego swiateł i drzwi a moze on jest uszkodzony??
-
Wyciągam skrzynie Automata z 525 TDS touring 96r
moze tu znajdziesz opis jak zdjąć jest tam wiele wiec poszukaj http://www.bimmerdiy.com
-
535 jaka przyczyna? - układ kierowniczy, klima, uszczelka
ja mam 750 mniej wiecej i na gazie;)
-
regulacja zaworów czy dam rade sam wyregulować?
na pewno nie są hydrauliczne ale czy regulowane przez podkładki to nie wiem . Ci co regulowali to mowili ze na tym co ciagle klepie ktoś już napawał jakis materiał bo sie regulacja skończyła i oni jeszcze raz napawali ale jak widac to do dupy wyszło:) Jak mi napisałeś o tym kreceniu i ustawianiu koła to widze ze musiałbym najpierw podejrzeć jak ktos ustawia bo tak to moge sobie jeszcze szkody narobić nie? :duh:
-
regulacja zaworów czy dam rade sam wyregulować?
po przebojach u "fachowców" postanowiłem ze sam spróbuje wyregulowac jeden zawor ktory klepie. po ostatniej regulacji było oki prze 10 km :mad2: a pozniej znow sie zaczeło wiec pytanie czy jak zdejme pokrywe to jakies uszczelki trzeba wymieniać czy tylko sie zdejmuje i zakłada? i skad dorwać szczelinomierze czy jak sie tam nazywają te blaszki to sprawdzania luzów zaworowych? i czy coś jeszcze istotnego powinienem wiedzieć? gdzieś tam widziałem na forum jakie powinny być szczeliny wiec to sobie znajde :mrgreen:
-
Czy widział ktoś to M5
a jak sie mają koszta uzywania takiej M5 lub 540 do mojej 3.5l? :mrgreen: Bo zastanawiałem sie nad 540 bo o M5 to sie nasłuchałem wiele i sie boje ze nie bedzie mnie stać na utrzymanie samochodu chodzi o koszty napraw cześci standardowej eksploatacji. Już do mojej kupic tłumik środkowy to nieporozumienie a orygunały to ponad 1200 zł za srodkowy np:) dla mnie to zbyt drogo:). Mysle nad 540 albo 740 w manualu wiec prosze uzytkownikow o info bo musze wiedzieć czy moge sobie pozwolić na taką zmiane :mrgreen:
-
smrud paliwa w kabinie
a ja jak jade na gazei też czesto czuję jakby delikatnie beznynke lub coś z silnika takike powietrze smierdzące silnikiem ;) czy to też od przewodów paliwowych chociaz zapalam i jade na gazie?? :mad2:
-
535 jaka przyczyna? - układ kierowniczy, klima, uszczelka
wg mnie spece są na tyłach powązek zapomniałem jaka to ulica wejdź sobie w polecane warsztaty tan znajdziesz zakład wygląda obskurnie ale sami woza sie BMW i naprawiajją własciwie tylko BMW i kasują w normie nie jak ASO;)
-
duzo pali benzyny
a co to daje ze ciągnie lewe powietrze? mi sie wydawało ze powinien raczej mniej palić bo bedzie miesznaka bogatsza w powietrze a nie w paliwo:) :mrgreen:
-
Zmulanie na benzynie na wysokich obrotach | rozwiązane :)
moze to też kwestia pojemności silnika? 1.8 pewnie bierze mniej powietrza niz 3.5 i moze mniejsze znaczenie ma to przewęzenie.
-
duzo pali benzyny
chyba coś za duzo;) moja pali srednio 16-18 l gazu i czesto po miescie ale to jest 3.5l a nie 2.0 a i tak mi sie wydaje ze mogłbym ją lepiej wyregulowac :mrgreen: Wiem ze znaczenie mają opony, sonda lambda, przepływomierz, regulacja zaworów, cewka zapłonowa, i pewnie wiele innych ;) a także ciężar buta :mrgreen: a moze masz gdzieś przeciek ?:)
-
Zmulanie na benzynie na wysokich obrotach | rozwiązane :)
a jak zdjąc zwężkę w dolocie zeby wszystko było cacy?:) i skoro to pogorsza osiągi to po kiego druta to montują nei mozna zrobić tak zeby nie ograniczać dolotu? :mad2:
-
pełny komputer nie pokazuje wszystkich danych?
podczas jazdy nie sprawdzałem ale swiateł nie pokazuje i nie brzeczy jak zostawiam włączone wiec coś jest chyba nie tak tylko co ? :mad2: :mrgreen: co ciekawe jak mi sie przepaliła zaróweczka w tylnej lampie to od razu pokazał :) wiec coś tam jednak działa :duh:
-
Zmuła na wysokich obrotach oraz chyba zbyt duże spalanie....
ja na gazie też czasem odczuwam ze sie dziwnie zachowuje. Przyśpiesza dobrze nagle jest moment ze troszke słabnie chociaz powinien raczej mieć ze zwiekszaniem sie obrotów wieksze odejście. Nie jest to czesty objaw ale jest. Czy wycięcie kata i wspawanie rurki bedzie dobrym pomysłem jesli to jest skończony kat?? . Przy okazji chciałem wstawić filtr powietrza stozek ale słyszałem ze w BMW to pogorsza jeszcze osiągi co wy na to? :mad2: