Treść opublikowana przez zbyszek80
-
zapala sie pomaranczowa kontrolka oleju, czy mam sie bac?
słuchaj instrukcja instrukcją, a życie życiem zawsze instrukcje są takie hmm na wyrost "oh i ah" muszą tak pisać no bo jak brakuje to trzeba dolać, nie napiszą aby jeździć ile się chce. Spokojnie możesz jechać do domu i się nie przejmuj niczym. Przecież olej masz, tylko minimalną dopuszczalną ilość dlatego kontrolka to sygnalizuje aby uzupełnić. No bo co by było jakby jeździł ktoś kto nie sprawdza bagnetu ? Mógłby jeździć aż olej by znikł w ogóle, a tak kontrolka o tym przypomni, że już jest min. Ja miałem jakiś czas temu wyciek z pod podstawy filtra oleju i jak uzupełniłem to zaraz wywaliło więc zanim to naprawiłem to jeździłem z miesiąc z zapalającą się kontrolką oleju. Zrobiłem też wcześniej na zapalającej kontrolce 2x 200km i czasami jechałem grubo ponad 100. Jakby brakowało mu oleju to by się zagrzewał, więc pokaże to wskazówka temperatury więc zerkaj na nią, jedz i się nie stresuj.
-
zapala sie pomaranczowa kontrolka oleju, czy mam sie bac?
100 możesz jechać nic się nie stanie, po prostu jest mało oleju i jak się rozprowadzi po silniku to ma małe ciśnienie i zapala się kontrolka. Gorzej jak by ci już spadł poziom poza min. Tez kiedyś jechałem dłuższą trasę z kontrolką i czasami jechałem znacznie szybciej niż 100. Jak by coś się miało dziać to by się silnik przegrzewał i zobaczyłbyś to na kontrolce temperatury, więc i na nią zwróć u wagę i spokojnie jedź.
-
zapala sie pomaranczowa kontrolka oleju, czy mam sie bac?
Nie bać tylko dolać oleju, jak sam mówisz masz go min i auto się samo o niego upomniało bo jest niskie ciśnienie. Spokojnie wrócisz do domu, po prostu go nie ciśnij. Choć jak byś dowiedział się jaki olej bł można dolać nawet innego o tych samych parametrach. Choć ja kiedyś mając 5w40 dolałem 1l 10w40 i tak jeździłem ze 4 mce.
-
Nowy Końcówka Wydechu E46 320D M47N
Jeśli tyle jeździsz i zależy ci na komforcie to może jednak poszukaj jakiegoś innego tłumika. Ewentualnie skoro piszesz, że produkowany w okolicy to może ktoś znajmy, sąsiad itd itp ma coś takiego na aucie i mógłbyś sprawdzić jak pracują.
-
Przewody przy prawym nadkolu
Tzw Czujnik oblodzenia, widać masz nie oryginalne nadkole ktoś kto ściągał oryginał zamiast wypiąć czujnik po prostu uciął kabel. W tym wzgórku widocznym na zdjęciu powinna być dziura a w nią wsunięty czujnik. Zobaczysz sobie w google o co chodzi. Czujnik temp jest w lewym nadkolu.
-
330i - temperatura
Oj chłopie sam sobie wymyślasz problemy, to chyba normalne, że silnik się grzeje! Tym bardziej taki motor wygeneruje sporo ciepła które musi mieć ujście. Skoro temp jest w porządku to czym się przejmujesz. Ten podmuch ciepła o którym mówisz to na pewno pracujący wiatrak wydmuchuje ciepłe powietrze z komory silnika. Co do tarcz no to też poleciałeś dobrze no jak mają się nie grzać ? Skoro takie silne tarcie powstaje na nich podczas hamowania. Zawsze możesz sprawdzić czy się nadmiernie nie trą podczas "spoczynku". Zdejmij koła i zakręć jak zauważysz wyraźny opór rozkręć oczyść zaciski i miejsca prowadzenia klocków drucianką, posmaruj śruby prowadzące i będzie git.
-
[330xi] dlugosc sprezyn z tylu
Większość rozmiarów kręci się ok ~ 238 i takie pewnie bym wziął, weź sobie te lesjo lub zadzwoń jeszcze do jakiegoś sprzedawcy i zapytaj o rozmiar KYB są w dobrych cenach chyba, że chcesz jakieś droższe. Bo znowu tańszych "no name" nie ma co brać.
-
[330xi] dlugosc sprezyn z tylu
Ja szukałem tutaj http://automotive.lesjoforsab.com/automotive/download/catalogues/Lesj%C3%B6fors%20Std%202009%20low.pdf z tym, że nie ma tu wyszczególnionych aut x ale po nr katalogowych znalazłem coś takiego, gdzie w mm pierwsza liczba to grubość drutu, druga to średnica zwojów , trzecia to wysokość. I są to sprężyny HD (wzmacniane) 42 084 44 Bmw 15,50 146 222 -sedan 42 084 45 Bmw 15,50 144 235 touring Standardowe (nie HD) do wszystkich touring'ów (x w ogóle nie wyszczególniają) to 42 084 32 Bmw 15,00 144 237 do sedanów 42 084 31 Bmw 14,50 146 227 Edit: Więc tak nr oem touringa to 33536750756 i odpowiada on m.inn Lesjofors 42 084 32, KYB RX6201 Sądzę, że "zwykły" touring a x to nie ma różnicy, no bo biby jaka ? Dlatego w katalogach nie jest wyszczególniony. Więc spokojnie możesz kupić takie Lesjofors lub KYB ewentualnie inne które znajdziesz na podstawie nr oem. Więc jeśli kupiłbyś 42 084 44 to mogłyby być za krótkie.
-
[330xi] dlugosc sprezyn z tylu
Siadło ? Podniosło się :) Ale miałem pęknięte ostatnie zwoje. Nr nie pamiętam, ale jest łatwy do namierzenia choć i tak nie da tobie, żadnej pewności bo jednak auto inne, ale lesjofors katalogowo miały 227mm. Staram się znaleźć ten katalog ale coś nie mogę.
-
[330xi] dlugosc sprezyn z tylu
Sam nie dawno szukałem sprężyn i przejrzałem kilka tematów u nas i na bratnim forum znalazłem temat z linkiem do katalogu lesjofors były modele aut nr katalogowe i wymiary. Poszukaj może znajdziesz. Sam kupiłem KYB RX6200 i mają 225mm. Ja mierzyłem również na aucie podniesionym, da się zmierzyć. Ale stara będzie miała troszkę mniej.
-
poduszka amortyzatora
Ja wiem jak wymienić połówkę. A chodzi o przedni tylny ? Powiedział bym, że normalnie odkręcasz starą i przykręcasz nową.
-
blokujący się pedał gazu
Jesteś czymś zdziwiony ? Bo ja nie, to w naszym kraju "normalne", że tak się dzieje w tej jak i w innych sprawach na każdym kroku. Możesz napisać o co chodzi z tym cleniem w Niemczech czy na Litwie aby auta były unijne, to skąd wtedy pochodzą z Białorusi, bo jak ściągane z Niemiec to chyba już było by unijne wcześniej ?
-
[E46] Pukanie przy zmianie biegów, lecz po deszczu ustaje.
Może poduszki dyfra one często odpowiadały za pukanie przy wrzucaniu biegu czy ruszaniu.
-
chrobotanie pod deska rozdzielcza e46 318i 2003
Takie chrobotanie zza radia delikatne to ja i wiele innych osób miewa, ale nie ma to nic wspólnego z pracą silnika tylko wentylatorem, sterownikiem kilimy coś takiego. POszukaj gdzieś o tym jest.
-
Dziwne zachowanie kontrolek świateł
Posprawdzaj styki żarówek, może są mocno zaśniedziałe.
-
Czy w 316i 105 km był stabilizator z tyłu
to potrzeba http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/33_0842-stabilizator-tylny/vAX03055
-
falują obroty gaśnie silnik
Przede wszystkim to zmień tytuł tematu bo w żaden sposób nie odnosi się do opisywanego problemu. Też bym obowiązkowo sprawdził odmę ale ona raczej nie, unieruchamia akta tylko "faluje" obroty lub "wygasza" na wolnych. Jaki uczynny mechanik miał uruchomić silnik a uszkodzenie chłodnicy znalazł, niech ci pokaże ten wyciek, ale jeszcze sam ją gotów uszkodzić. Jeśli faktycznie walnięta kup taką jaką uważasz i zmień sam.
-
Czy w 316i 105 km był stabilizator z tyłu
Co to znaczy czy był ? On tam jest.
-
Kontrolka chłodnicy
Podłączyłeś czujnik poziomu ? A ten zbiorniczek to nowy nowy czy nowy używany ? Może walnięty czujnik, na chłodnym silniku zobacz czy poziom płynu odpowiedni.
-
Olej w skrzyni zmieniamy,nie dajcie się nabrać na MIT!
Ja mam 99 i mam LT1
-
Olej w skrzyni zmieniamy,nie dajcie się nabrać na MIT!
Do rodzaju oleju.
-
E46 330i Przy odpowietrzaniu rozszczelniła się chłodnica.
Jakby co to ci mogę przepisać książkową metodę na odpowietrzanie twojego auta więc pewnie będzie właściwa.
-
[328] Temperatura wariuje + kontrolka płynu
Pierwsze co bym zrobił to dobrze odpowietrzył, potem możesz szukać kolejnych przyczyn, w 316i termostat również jest razem z obudową. Można wykręcić i sprawdzić na gotującej wodzie czy zacznie się otwierać.
-
napinacz/ślizg łancucha e46 320d m47n pilna pomoc
Na ucho to będzie ci ciężko zlokalizować bo dźwięk się niesie, najlepiej jak byś załatwił stetoskop lekarski, wtedy konkretnie namierzysz skąd ten szum dochodzi.
-
napinacz/ślizg łancucha e46 320d m47n pilna pomoc
To łańcuch by się ocierał o obudowę silnika stalowy łańcuch przetrze aluminiową obudowę wyleje się olej i zajedziesz silnik. Więc czym prędzej to napraw.