
Wojtek
Zarejestrowani-
Postów
108 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Articles
Treść opublikowana przez Wojtek
-
Ja u siebie walczyłem ze skrzypieniem, nie mogąc znaleźć źródła. Nasmarowałem uszczelki silikonem, zdjąłem tapicerkę drzwi, osłony słupków, nasmarowałem silikonem wszystkie połączenia plastików i dalej skrzypiało W końcu nasmarowałem zamki wazeliną techniczną i nastała cisza.
-
Uszkodzone osłony lepiej w miarę szybko wymienić. Po dostaniu się brudu zrobią się luzy i w najgorszym przypadku będzie trzeba wymienić całe przeguby. Sama wymiana nie jest zbytnio skomplikowana pod warunkiem, że kupi się odpowiednie osłony. Ja pierwsze kupione wyrzuciłem. Były to same gumy w komplecie ze smarem i opaskami. Niestety u mnie blaszane dekielki, na które zakłada się szerszą stroną osłon miały zmienną średnicę a guma była płaska i nie dało się dobrze zacisnąć opaski. Kupiłem następne polskiej firmy HART, które były od razu z metalowym deklem (na stałe połączone) i wszystko było w porządku. Aby wymienić osłony należy odkręcić półosie ( klusz 8 ampulowy) przeciąć opaski, zdjąć z nich przeguby, usunąć osłony, wymyć stary smar, nałożyć nowy i dalej odwrotnie. Przy kupowaniu należy też znać średnicą swoich półosi, bo może być problem chyba, że będzie to w ASO.
-
Miałeś szczęście. Jak ja szukałem czujnika to ani na Allegro ani nigdzie indziej w niższej cenie nie było i musiałem zapłaciłem prawie 500 zł na Narbutta. Co ciekawe w jednym sklepie specjalizującym się w czujnikach (początkowo chcieli mi wcisnąć czujnik do BOSCHA bo tylko taki był w elektronicznym katalogu), jak ich przycisnąłem to poszukali i okazało się, że znaleźli go w drukowanym katalogu Helli a był produkowany dla SIEMENSA niestety był dopisek, że w sprzedaży będzie dostępny tylko do wyczerpania zapasów - a zapasy wyczerpały się. Zdziwiłem się, że produkowała to Hella, ale podobno bardzo wiele elementów jest przez nią produkowanych a markowanych przez Siemmensa.
-
Potwierdzam to, co napisał robertbmw. Tylko serwis. Szukałem kiedyś dla siebie i ani w większych hurtowniach ani w sklepach specjalizujących się w samych czujnikach nie było. Większość próbowała mi wcisnąć czujnik do samochodu z komputerem Boscha a jest on całkiem inny.
-
Wymiana filtra kabinowego we wszystkich modelach
Wojtek odpowiedział(a) na Wojtek temat w Zrób to sam - gotowe recepty
Wybierz swój model samochodu, potem kliknij na "I" z lewej strony listy konkretnego typu auta, dalej na typ filtra jaki się wyświetli i po otworzeniu następnego okna na "Mounting instruction". Jest tam instrukcja ze zdjęciami jak wymienić filtr. -
Ja u siebie (E34, 2.0, 95r, sterownik siemensa, vanos, bez gazu) też mam taki objaw. Syczenie słychać tylko przy raptownym dodaniu gazu, jak pracuje na wolnych obrotach lub się już wkręci na wyższe to tego nie ma. Silnik pracuje równo, obroty nie falują, ale jest jeden denerwujący mankament i nie wiem czy z tym związany, a mianowicie przy ruszaniu ciężko utrzymać stałe obroty, silnik przygasa a jak lekko wcisnę pedał to leci za wysoko i tak w kółko. Nie zawsze to występuje a jest jeszcze bardziej odczuwalne na wstecznym.
-
Mógł paść tylko elektrozawór ogrzewania na stronę pasażera, drugi jest dobry.
-
Ja w poprzednim E34 z 1989r dokładałem halogeny i polegało to na wymianie przełącznika, włożeniu przekaźnika i zamontowaniu świateł. Wszystkie wiązki były założone fabrycznie. Przekaźnik musi być oryginalny od BMW, bo dostępne w sklepach maję inaczej rozłożone wyprowadzenia mimo tego, że wchodzą w gniazdo.
-
Są dwa cujniki jeden na przedniej a drugi na tylnej osi rozmieszczone po przekątnej. Jak nie ma komputera to jedyną sygnalizacją jest kontrolka na desce. W przypadku gdy się już zapali to razem z klockami trzeba wymieniać czujnik zużycia.
-
Jak na razie to sam nic konkretnego nie napisałeś a masz pretensję, że nikt ci nie chce pomóc. Dlaczego wymieniłeś czujnik? Czy ten co założyłeś jest oryginalny?
-
Jak ja miałem uszkodzony czujnik położenia wału to na zimnym silniku palił dobrze ale problem zaczynał się przy rozgrzanym. Z czasem nawet na zimno zaczął gorzej odpalać. Sprawdź rezystancję czujnika - między pinami 1 i 2 powinna wynosić 12,2-12,6 ohm a między 2 i 3 0,39-0,41 ohm. Sprawdź czy się zmienia wraz ze zmianą temperatury. Jak się okaże, że czujnik jest uszkodzony to nie kupuj zamienników bo wszystkie na rynku są do Bosch-a a nie do Siemens-a. W czujniku Bosch jest jedna cewka, której końce są wyprowadzone do wtyczki a trzeci to ekran. W Siemens są już dwie cewki połączone szeregowo, których końce i wspólny są wyprowadzone do wtyczki a ekran jest połączony z obudową czujnika. Jak szukałem czujnika dla siebie sprzedawcy w paru sklepach przeglądali katalogi i przynosząc czujnik zapewniali mnie, że będzie pasował. Niestety po sprawdzeniu rezystancji (na miejscu) stwierdzałem, że nie. Sprawdziłem tak kilka czujników różnych producentów i typów rzekomo będących do mojego samochodu w końcu kupiłem oryginał za prawie 400 zł. Miała go w ofercie firma Hella ale w katalogu jest dopisek, że do wyczerpania zapasów i niestety chyba się już wyczerpały.
-
Przewód powinien być podpięty do takiego czujnika: http://img518.imageshack.us/img518/4206/czujnikitemperatury20ed.jpg
-
Bordcomputer, uszkodzony przycisk
Wojtek odpowiedział(a) na maciekszz temat w elektryka/elektronika ogólnie
Pod przyciskami są blaszki, które przy naciśnięciu zwierają odpowiednie ścieżki. Potrafią one pękać i nie odbijaję ale jest możliwość ich wymiany np. z innego komputera. -
Trzeba się tylko bawić z odklejeniem szkła od reszty wkładu, co może się nie udać.
-
Jeżeli chodzi Ci o czujnik temperatury, w którym znajduje się termistor i do którego dochodzi wężyk ssący powietrze oraz przewody, to jedyną możliwością jest, że coś wciągną i to powoduje szumy powietrza. Spróbuj odpiąć wężyk i przedmuchać go w przeciwną stronę.
-
Spojrzałem na schemat E36 i faktycznie jest tam wyłącznik termiczny przy lusterku i z tego, co jeszcze wyczytałem to załącza on ogrzewanie przy 3 a wyłącza przy 12 st. Schemat dotyczył rocznika ’97, ale podobno w nowszych (nie wiem od którego roku) zrezygnowano z wyłącznika termicznego i wkłady grzeją cały czas. Może było jeszcze powyżej 3 stopni i wyłącznik nie załączył.
-
artinbmw napisał: "dziś sie tym zająłem ostrzej:wyciągnołem oba wkłady lusterek,oba maja mniejwiecej taką samą rezystancje około 12000om czyli 12kom.... podpiołem je bazposrednio do akumlatora i nic....tzn nie są ciepłe." Przy tej rezystancji (12kohm) i założeniu, że masz w instalacji 13,8V to nic dziwnego, że nie są ciepłe - podstawiając to do wzorów P=U*I i R=U/I otrzymujemy ok 0,016W a to trochę za mało aby nagrzać szkło lusterka. „dziwne zeby tak oba lustra szlag trafił....doczytałem sie gdzieś ze niektore wersje miały tak ze rezystancja zmieniała sie wraz ze zmianą temp,czy to prawda?moze jak wsadze do zamrażarki to zaczną grzać???” Prawdopodobnie masz lusterka z wkładami grzejnymi o rezystancji zmiennej w funkcji temperatury (wraz ze wzrostem temperatury rośnie rezystancja). Dzięki temu lusterka nie wymagają dodatkowych wyłączników termicznych - przy wyższych temperaturach praktycznie nie grzeją, a czym zimniej wydzielają więcej ciepła. Spróbuj zmierzyć rezystancję przy temperaturze ok. 0 st. C
-
Co o tym sądzicie? - Blokada zapłonu
Wojtek odpowiedział(a) na browarek temat w Alarmy i inne elektroniczne zabezpieczenia
Każda blokada jest dobra a zarówno odcięcie paliwa, jaki i zapłonu ma swoje plusy i minusy. Najważniejsze żeby nie było to rozwiązanie standardowe. Poza tym ja nie zdecydowałbym się na założenie samej blokady tylko jako dodatek do alarmu (niezależny). Jak coś wyje w chwili otwarcia auta to na ogół odstraszy złodziei przed dalszym kombinowaniem. -
W moim poprzednim samochodzie miałem listwy gumowe, guma pękała i wychodziła rdza ze środka. Gdy się ściągnęło listwy dopiero było dobrze widać – rdza przeszła na drzwi. Wyczyściłem końcówki drzwi do gołej blachy, nałożyłem nową masę elastyczną na łączeniu blach, pomalowałem podkładem i polakierowałem, oczywiście założyłem nowe listwy i było OK. W obecnym mam listwy lakierowane, też pękają na końcówkach i wychodzi rdza, ale jeszcze na szczęście nie przeniosła się na drzwi Listwy w E34 niestety nie udały się projektantom z BMW.
-
Mało prawdopodobne aby padł komputer ale gdyby nawet to lepiej sprawdzić na pożyczonym czy zapali i wtedy poszukać na Allegro za jakieś 100zł używanego. Wymiana to odkręcenie starego, wypięcie wtyczki, wpięcie wtyczki w nowego i przykręcenie. W pół godziny spokojnie można się wyrobić.
-
Może to nie jest związane z BMW, ale odpowiem na to, co napisali gregorian_chant i __Kai__ . POLONEZ oczywiście miał czasową regulację sterowaną dźwigienką wycieraczek podobnie jak w BMW i to od ok. '94r. Jeżdżę czasami służbowym Polonezem i on to ma. Jeździłem też kiedyś z pompowanymi i ogrzewanymi przednimi siedzeniami a znajomy miał z elektrycznie regulowanymi i ogrzewanymi lusterkami (wszystko fabryczne). Więc nie tylko w BMW mamy tyle fajnych bajerów :D
-
Ja w poprzednim samochodzie miałem czujnik temperatury na parowniku, i w komputerze ustawione na 40 st. aby mógł się przełączyć na gaz. Drugim kryterium było zbocze opadające obrotów po przekroczeniu 2000.
-
Miałem zagazowane 520 w automacie i nie było nawet najmniejszych problemów. Skrzynia pracowała idealnie.
-
W moim wcześniejszym E34 z '89r też nie było filtra i nawiew był do niczego. Po tak długim czasie eksploatacji nagrzewnica jest tak zabrudzona, że słabo przepuszcza powietrze. Niestety cały brud co przejdzie przez kratki w podszybiu leci prosto na nią.