Treść opublikowana przez Dominik86
-
Hamulec ręczny / postojowy. Słabe działanie.
Kolego -- pytanie jest o hamulec postojowy a nie hydrauliczny to raz, a dwa to to, że tarcze idą do wymiany zaraz jak się zaświeci kontrolka od czujnika albo może szybciej w tym przypadku tarcze przednie + klocki + płyn wymieniałem 40 tys. km temu w ASO
-
3XX - Coupe 4x4. Puśćcie wodze fantazji :)
w jakich modelach e46 to bylo montowane? modele wyposazone w asc/dsc
- AntyBMW
-
3XX - Coupe 4x4. Puśćcie wodze fantazji :)
system dynamicznie przychamowuje koła poprzez zmiane cisnienia w przewodzie hamulcowym
-
330d Turbo świszczy jak szalone, POMOCY
odpal auto nad kanalem i zobacz czy spaliny nie uciekaja... ja mam zalozona plecionke i jest ok... swiszczalo jak byla dziura w ori...
-
Hamulec ręczny / postojowy. Słabe działanie.
czyli odkręcam 1 srubę, krecę kołem az coś zobaczę?
-
Hamulec ręczny / postojowy. Słabe działanie.
światełko od czujnika klocków, że jest koniec... wymieniałem jakies 50-55tys. temu klocki i jeszcze ich jest tyle, ze się nie zaświeciło... hymm nie wiem co tam ma sie teraz dotrzeć, bo zaciągam to pod samą górę i to nic nie trzyma mechanior powiedział, że jest tam duzo rdzy, i zeby sie przejechal 100m z zaciagnietym recznym zeby sie to oczyscilo... co zrobilem po czym przestalo trzymac...
-
Hamulec ręczny / postojowy. Słabe działanie.
ale to możliwe, ze teraz przestał hamować zupełnie? na stary szczekach jeszcze chwytał... nowe są grubsze więc powinien lepiej tak na chlopska logikę... no nic czekalem az sie zapali swiatelko zeby zmienic tarcze... moze czas zrobic to szybciej
-
Hamulec ręczny / postojowy. Słabe działanie.
powiedział, że było tam tyle rdzy, że szczeki nie mają się o co zapierać... ale też nie wydaje mi się, żeby to było możliwe... chociaż są jeszcze ori a przebieg dziś to 240 tys. :D może przyszedł na nie czas z drugiej strony, stary ręczny dzialal jeszcze z lewej strony
-
320d-chce kupic pierwszego diesla pomozcie
wszystko zależy od tego jakie masz zamiar robić przebiegi... do 10 tys. bym brał benzynę... 20tys. diesla
-
Hamulec ręczny / postojowy. Słabe działanie.
tarcze hamulcowe nie mają nic wspólnego z ręcznym. czyli co, podciągnąć linki jeszcze bardziej?
-
320d-chce kupic pierwszego diesla pomozcie
skoro znasz właściciela to co za problem podjechać na serwis? albo przynajmniej podłączyć się pod kompa inpa...
-
Hamulec ręczny / postojowy. Słabe działanie.
Siemka, dałem auto do mechanika żeby wymienił szczęki ręcznego co też zrobił... problem jest w tym, że powiedział, że tarcze są już zbyt zużyte żeby trzymały no i faktycznie teraz zupełnie nie trzymają :/ czy może być tak, że są one tak dobite, czy facet mnie wkręca?
-
E46 330d po lifcie, problem z przgasaniem na wolnych obr.
wyłącz zupełnie nawiew w aucie i zobacz czy wtedy buja -- wyłącza się ogrzewacz elektryczny za bujanie mogą też odpowiadać zaśniedziałe wtyczki, u mnie skonczylo sie na ich wymianie i przestało bujać
-
Pomorskie
teraz mają akcje darmowego podłączania pod kompa, zadzwoń, ale to nie jest dobry serwis
-
diesel czy benzyna - merytorycznie
mi po zatankowaniu pokazuje 1120 km.... anyway -- zatankowanie kiepskiego paliwa ---> reklamacja na stacje i niech oni placa..
-
diesel czy benzyna - merytorycznie
12l 320d? hehe zejde ze smiechu ;] w kazdym badz razie, spalanie jest badane wg normy 93/116/EG i jak pisze instrukcja "w zadnym razie nie jest takie samo jak zuzycie przecietne" co moze znaczyc ze bedzie wieksze/mniejsze w zaleznosci od warunków
-
[530dA]Jaką macie temperature silnika?
u mnie w e46 330d tem. przy jezdzie 140 jest 84 stopnie... po miescie 88... wymienialem chlodnice latem i po tym zaczeła temp. tez o wiele szybciej stawać do pionu, widocznie stara byla juz zawalona po 3 km przejechany jestem na 1szej kresce
-
e39 99' 540i manual -- nawala vanos?
od kwietnia 2010, poprzedni wlasciciel serwisowal je regularnie w aso bmw, takie dostalem wpisy, wszystko robione na czas, olej zawsze full synt 0w30... w teorii silnik powinien być cacko... podobno na jakiś czas pomaga zalanie np 10w60... ale raczej trzeba się liczyć z wymianą obydwu vanosow..
-
e39 99' 540i manual -- nawala vanos?
wyciąg z historii serwisowej mowi, ze wszystko bylo robione na czas i do marca 2010 bylo serwisowane w aso... na YT pelno jest m62 pracujacych jak diesle
-
e39 99' 540i manual -- nawala vanos?
siemka, nie wyznaje sie za bardzo na v8 jak i ogolnie na benzynie, albo podobno z tymi silnikami z vanosem sa problemy i lubią klepać, facet z niemiec nagral mi film jak pracuje: od 1:55 słychać silnik plus coś popisukuje, podejrzewam, ze jakiś pasek.. co o tym myślicie?
-
330d Buczenie na postoju.
jak dodajesz gazu to coś się zmienia?
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Wynika z tego jedynie tyle, że spalanie każdego auta zależy od warunków w jakich jest eksploatowane i od stylu jazdy. Nie musisz nam udowadniać, że diesel mniej pali, bo to wiemy. Nie musisz nam też wciskać ciemnoty, jakie to hektolitry spala każdy silnik benzynowy, bo podajesz wartości ekstremalne, które oczywiście są do osiągnięcia. Ale wejdź sobie na spritmonitor.de i popatrz jakie średnie spalanie ma 330i w porównaniu do 330d. Wychodzi 2-3L więcej. I o co tu bić pianę pytam się? Jeździsz taniej o te 10zł na 100km. Na co przeliczasz te oszczędności? Na flaszki, papierosy, czy może jak niektórzy tutaj na wakacje z rodziną?:) jak narazie wyszło mi ok 6-7tys. przez 2 lata - komplet nowych felg + opon, chip i jeszcze zostało na ew. awarie których się tak obawiają niektórzy :)
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Wynika z tego, że 2.0d jest mniej oszczędny niż 3.0i ?naprawdę trudno mi w to uwierzyć chyba zostaniemy przy tym, ze każdy wie swoje ;] cóż nie spodziewałem się nic innego... Nurek - trudno mi w to uwierzyć również, ale przynajmniej wiemy, że 3.0d po torze tez pojedzie ;] - wskazanie z kompa? EOT z mojej strony
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Sorry, ale nie potrzebuję Twojej zgody żeby się wypowiadać, mamy na tyle wolne Państwo jeszcze. Jeśli Ci się nie chce dyskutować to nikt Cię tu siłą nie trzyma. Kolega co jeździ na torze pokazuje właśnie jakie może być spalanie kiedy 3.0i się pociśnie (33l/100) dla porównania w tych samych warunkach 3.0d spali te 10L a nawet 12L. Myślę, że wielu ludzi obchodzi jakie jest spalanie kiedy auta się nie oszczędza, bo nie po to kupują 3.0 silnik żeby tylko przemieszczać się z punktu A do B, a niestety Twoje naginanie rzeczywistości może zamazać im obraz i się później obudzą kiedy wyjdzie 15-18L. +1l oleju na 1000km ;] a cały czas pociskany 330d nigdy mi 10 nie przekroczył. To, że jeżdżę być może piracko to nie przeczę, ale jadać tak samo 330i nie spodziewajmy się spalania na poziomie tych 10/11l bezołowiowej. Tak zaraz się dowiemy, że 3.0i spala mniej niż 2.0d albo 1.8d - tworzysz mity i w nich żyjesz