Treść opublikowana przez PrzemekJ
-
Rozklejone obicie schowka w kokpicie - czym skleić
Kupiłem: super klej w sprayu firmy boll. Niestety wtopa. Wysychało2 dni i nawet nie zdążyłem przykręcić 😞 Teraz na szybko zrobiłem 2 składnikowym dragonem i kawałek cyjano.... coś tam. Zobaczę jutro. Smarowaliście tylko brzeg gdzie wchodzi obicie czy tam gdzie pianka też?
-
Rozklejone obicie schowka w kokpicie - czym skleić
Butaprenu nie polecam bo od gorąca puścił. Jak kleiłeś to smarowałeś tylko brzegi czy płaską powierzchnię też?
-
Rozklejone obicie schowka w kokpicie - czym skleić
Ok, podjadę do sklepu i zapytam?
-
Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy.
ok
-
Rozklejone obicie schowka w kokpicie - czym skleić
Witam, z tego co czytałem jest to bolączka tych samochodów. Już raz wykręciłem i skleiłem obicie z plastikiem. Niestety minęły 3 m-ce i rozkleiło się na nowo (chyba wysokie temperatury). Do klejenia użyłem butaprenu. Czy ktoś przerabiał taki temat wcześniej, nie rozkleja mu się ponownie i może polecić jakiś klej?
-
Skrzynia automatyczna - programowa modyfikacja zmiany biegów
Napisałem moje odczucia.
-
Skrzynia automatyczna - programowa modyfikacja zmiany biegów
Przy poprzednim dieslu innej marki miałem trochę wyższe. Nie mam jeszcze niepokojących drgań czyli poduszki Ok. Obawiam się tylko, że może to doprowadzić do szybszego zużycia poduszek. Jeżdżę samochodem już ponad 30 lat i niektóre rzeczy się czuje (że obroty są trochę za niskie). Przy manualu na pewno bym tak nie przełączał.
-
Skrzynia automatyczna - programowa modyfikacja zmiany biegów
Albo jeździć 🙂
-
Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy.
Rozumiem, że tak jak inne firmy są do benzyny i do diesla? Co ile wlewasz?
-
Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy.
A gdzie go najlepiej kupić żeby mieć pewność, że oryginał? Pewnie napiszesz BMW 🙂 Ale chodzi o alternatywny sklep albo gdzie ty kupujesz no chyba, że w BMW cena nie zwala z nóg. Tankowanie temu zastosowałem liqui Molly, różnicy jakiejś nie widać/słychać a samochód ma to pewnie robione pierwszy raz przy 215000. Chyba, że przy takim przebiegu trzeba 2 razy zastosować? Co ile robicie?
-
Skrzynia automatyczna - programowa modyfikacja zmiany biegów
Niby tak ale S jednak ma wyższe obroty a chodziłoby żeby zwiększyć o trochę.
-
BMW "HiFi Professional" a "HiFi"?
Aktywowałem tylko tą opcję. Myślałem, że chociaż loudness mi doda ale nic nie dodało tylko dźwięk pogorszyło.
-
BMW "HiFi Professional" a "HiFi"?
Odradzam aktywowanie: kodowanie dla zmodernizowanego systemu głośników HiFi U mnie dźwięk się spłaszczył, ciszej grał niż przed, słabszy bas. Nie wiem czy ta opcja nie rozkłada inaczej tonów ale muszą być wtedy inne głośniki lub inna liczba jeżeli to możliwe. Wizualnie nic nie zmieniło. Jeżeli ktoś ma taką jak ja wersję sprzętu i twierdzi, że mu słabo gra to niech sobie sprawdzi tą opcję bo moim zdanie różnica przy włączonej jest duża na niekorzyść. Dezaktywowanie trzeba zrobić przez przywrócenie z kopii zapasowej. Co w przypadku wymiany telefonu, czy kopię zapamiętuje, czy nie ma możliwości przywrócenia?
-
program do diagnostyki
W tygodniu praktycznie w większości miasto 😞
-
wymiana klejącej rączki/uchwytu w prawych przednich drzwiach
Faktycznie 🙂, chyba z kimś pisałem.
-
program do diagnostyki
Pokazuje mi 20% I zaplanowane czyszczenie przy 233000, czekać, czy kontrolować i jak będzie ile to czyścić?
-
wymiana klejącej rączki/uchwytu w prawych przednich drzwiach
Na filmie tego nie ma i w związku z tym mam pytania: - czy po wypięciu boczku bolec od zamykania drzwi się wysuwa czy trzeba go wypiąć? - czy dwa zabezpieczenia rączki od wewnątrz to jedno to śrubka a drugie tak jak kolega pisał wyżej to nit do rozwiercenia?
-
program do diagnostyki
Program zakupiony 🙂 Jeszcze nie testowałem ale od razu pytanie: przy jakim zapełnieniu DPF należy wymusić czyszczenie i jak to się odbywa? Co jeszcze oferuje bimmer tool?
-
program do diagnostyki
Co ciekawego/przydatnego jeszcze można zrobić w tym programie?
-
wymiana klejącej rączki/uchwytu w prawych przednich drzwiach
Gdzie wysłać maila. wodzik2 - dzięki za filmik 🙂
-
Skrzynia automatyczna - programowa modyfikacja zmiany biegów
Samochód mam od ok dwóch mcy i zauważyłem, że skrzynia przełącza biega przy za niskich obrotach, ponieważ po zmianie obroty są od 1100-1200 (na oko). Wiadomo, że wtedy silnik ma większe drgania. Czy te zmiany tak powinny wyglądać czy lepiej jest podnieść trochę te parametry. Nie chodzi mi o zmianę na jakieś tryby sportowe tylko żeby zachować ekonomię, podnieść kulturę pracy silnika i skrzyni oraz przedłużyć żywotność skrzyni.
-
wymiana klejącej rączki/uchwytu w prawych przednich drzwiach
Darmowa?
-
program do diagnostyki
Kupiłem kabel + bimmercode ale w tym programie nie znalazłem takiej funkcji. Jakim programem jestem w stanie przeprowadzić diagnostykę samochodu? Zwłaszcza chodzi mi o sprawdzenie dpf oraz możliwość jego wypalenia. Jeżdżę w tygodniu raczej po mieście i chciałbym uniknąć kosztów.
-
wymiana klejącej rączki/uchwytu w prawych przednich drzwiach
Masz jakiś filmik instruktażowy? Czy zakładał ktoś nowy z allegro lub innej strony (kupiłem za 78 zł. ) jakiś dłuższy czas temu i guma jest z lepszego materiału, nie lasuje się?
-
wymiana klejącej rączki/uchwytu w prawych przednich drzwiach
Próbował ktoś może rozwiercić te dwie małe śrubki z zewnątrz bez demontażu boczku i nie montować ich ponownie? Czy na tych dwóch dużych śrubach uchwyt byłby stabilny?