Skocz do zawartości

Franek Dolas

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Franek Dolas

  1. O kurcze, 11.2023 zamówienie i jeszcze nie masz pojazdu ? To co Ty tam wymyśliłeś w pakiecie, jaki dealer ? :-)
  2. Franek Dolas odpowiedział(a) na kosa4444 temat w X1 (U11)
    Dzięki za to ważne info.
  3. Franek Dolas odpowiedział(a) na roman344 temat w X1 (U11)
    Chyba zawsze lepiej odzyskać jeżeli się nie ma GAPa wykupionego. Dostajesz 70% czyli szkodę całkowitą, jeżeli się nie mylę.
  4. Franek Dolas odpowiedział(a) na kosa4444 temat w X1 (U11)
    1. Odnośnie skrzyni to chodziło mi o to że w manualu zalecają w pierwszych 300 km jeździć tak, żeby żeby nie puścić się w długą trasę i jechać na 5 tce czy 6 stce. Wychodzi na to że najlepszym układem jest jazda o mieście, gdzie skrzynka ,,miesza przełożeniami,, 🙂 2. Napisz jak wyłączyłeś START-STOP bo ponoć nie da się tego legalnie zrobić. Czytam w tej chwili instrukcję i widzę że szansą jest wyłączenie klimatronika oprócz przełaczenia w tryb SPORT zaraz po uruchomieniu. ,,Kabina pojazdu nie została jeszcze nagrzana ani ochłodzona zgodnie z oczekiwaniami, wówczas START STOP nie zadziała,, ,,Na wzniesieniu,, itp. 3. Również dbam tak ja Ty. ROK/10 tysi
  5. Franek Dolas odpowiedział(a) na roman344 temat w X1 (U11)
    S0302 System alarmowy jest coś takiego. Teraz na topie jest zabezpieczenie ,,PIN,, ( np. Can Lock blokada CAN ) ale nie wiem czy jest sens w to inwestować przy tylu zabezpieczeniach z kluczykiem i alarmem ? Ponoć PIN jest dobre na kradzież na tzw. game boy-a. Są warianty z powiadamianiem przy pakowaniu na lawetę kiedy złodzieje nie mogą odpalić auta oraz lokalizacją, wersja podstawowa zabezpiecza przed odpaleniem ustawionym PIN em, który jest kombinacją kliknięć na różnych przyciskach w pojeździe.
  6. To faktycznie słaba sytuacja. Trzeba będzie szukać jakiegoś obejścia. Oczywiście takiego które nie zabija gwarancji. Żeby nie było OFFa napiszę, że ja pojazd zamawiałem w styczniu 2024 ( aneks teraz w czerwcu z nową ceną ale i z bogatszym standardem ( pisałem o tym w innym topicu ) i obecnie mam status 111 czyli wszedłem w ,,SLOT,, Dealer poinformował mnie, że w lipcu sztuka powinna trafić do produkcji, planowany odbiór sierpień. Zobaczymy czy to pyknie.
  7. Jest podwyżka. Baza poszła z 179 000 PLN na 181 000 PLN, ale w standard wszedł eSIM, jako oczywistość jest pozycja conectedDrive, wcześniej była podawana w zestawieniu oraz powiększony bak. Pakiety też podrożały, ale np. zamiast przygotowania asystenta PLUS, jest asystent PLUS. Tyle na szybko. Podrożały również pakiety serwisowe 60tysi/5lat z 4900-> 6400 PLN i następne wersje do 7700 PLN.
  8. Jaki masz system ? Może nowy ma te możliwości, a starszy nie. To jest jakiś problem żeby jeździć w trybie SPORT ? Pytam poważnie bo jeżeli nie znajdę żadnego przewodu przy akumulatorze żeby wypiąć i dezaktywować ten system, to będę jeździł tylko na sporcie. 🙂
  9. Franek Dolas odpowiedział(a) na kiszczak temat w X1 (U11)
    W mojej umowie nie ma takiego zapisu o 3% Ok, mam już wiedzę jak jest w moim przypadku tj. w podwyższonej cenie jest eSIM, ( nie miałem ) ,,system asystujacy kierowcy PLUS,, ( nie miałem ) miałem ,,przygotowanie do wersji asystenta kierowcy PLUS,, Powiększony bak jest w standardzie. Ponadto mój dealer zachował się super z cena pakietu serwisowego. Można powiedzieć że w moim przypadku wyszedłem na zero zyskując dodatkowe opcje.
  10. Dzięki, serwis troszkę daleko ode mnie 🙂 Sklepik zanotowałem. Czyli nie ma problemu żeby docierać jeżdżąc na trybie sport byleby zachować w/w ograniczenia. Super.
  11. Wychodzi na to że po ostatniej podwyżce do ceny bazowej 181 000 eSIM jest w standardzie, jak również powiększony zbiornik paliwa.
  12. Franek Dolas odpowiedział(a) na kosa4444 temat w X1 (U11)
    Do ilu kręciłeś silnik ? Czy skrzynię też trzeba prowokować do częstszej zmiany biegów, tak jak zalecają z manualną w pierwszych kilometrach ?
  13. Franek Dolas odpowiedział(a) na kiszczak temat w X1 (U11)
    Witam, mam pytanko, bo widzę że cana bazowa silnika xdrive23i wzrosła do 216000 w standardzie jest powiększony bak i eSIM, jak to będzie przy płaceniu przy odbiorze. Dealer coś mówił o max wzroście 3% ale ja nigdzie nie widzę takiego zapisu w umowie. Jedynie wzrost vatu itp. Jakie macie doświadczenia w tej sytuacji ?
  14. Dzięki za info, możesz polecić ten ,,niezależny,, serwis czy to tajemnica ? 🙂 Ravenol ma specyfikację BMW Longlife-12FE fajna oliwa, dobre parametry. Napisz jak się spisuje w Twój silnik, czy nie ,,bierze,, jak pracuje. Masz sprawdzone żródło gdzie kupujesz ten olej ? Teraz potrafią wszystko podrobić. :-( Ciekawe czym ,,giermańcy,, zalewają X1 w fabryce ? Proszę jeszcze o poradę odnośnie ,,docierania,, czy te pierwsze powiedzmy 2500 km które planuję zrobić na oryginalnym oleju, mogę zrobić w trybie sport żeby nie załączał się START STOP ? Do jakich prędkości bujałeś auto do pierwszej wymiany oleju ? Pozdr
  15. Franek Dolas odpowiedział(a) na kiszczak temat w X1 (U11)
    Witam, kiedy zamawiałeś swoją sztukę ?
  16. Witam, mógłbyś się podzielić informacją odnośnie tej wymiany oleju. Chodzi o to jaki olej, filtr i czy samemu da rade wymienić, tak żeby ASO nie miało problemów ? Ogólnie jaki jest dokładny symbol silnika 23i ? Zamówiłem xDrive 23i w styczniu i powoli zaczynam ogarniać materiały pod przyszłą obsługę. Mam wykupiony serwis na 5 lat ale mam zamiar wymieniać olej co rok na zmianę z wykupionym planem. Pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.