Skocz do zawartości

Wstrzymanie produkcji, zmiana specyfikacji wymagana


bartoszmajda7gmail.com

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


Dzwonil do mnie dealer, że aktualnie wybrana przeze mnie opcja tapicerki Alcantara ( dla M pakietu ) zmieniła nazwe i zwiekszyła się na nią cena którą musze dopłacić... Samochód zamawiałem w Lutym, z planowaną produkcją na czerwiec, maksymalnie lipiec. Sprzedawca twierdzi że jeżeli tego nie zmienie na to co on proponuje to auto nie przejdzie do produkcji. Dziwi mnie to że musze za to teraz dopłacać oraz obawiam się że będzie inaczej wyglądać niż ta którą wybralem, mimo tego że sprzedawca zapewnia że będzie identyczna jak ta w oryginalnej specyfikacji i zmienia się tylko nazwa i cena.


Podobna sytuacja jest z wyswietlaczem panoramicznym, niby musze zrezygnować z tej opcji bo producent tego wymaga ( przypuszczam, że jest to spowodowane wejściem Idrive 9 ) Czy ktoś z was też ma taką sytuacje?

Capture.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego skanu wynika, że to Ty dobrowolnie zmieniasz konfigurację i jeszcze za to dopłacisz. Jeśli kody są różne to i tapicerki będą się różnić. Tapicerka Veganza od starszej Sensatec, którą zastąpi, różni się wzorem i materiałem. Nie rezygnowałbym z wyświetlacza panoramicznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie najbardziej dziwi mnie to że każą mi za to dopłacać, to nie w mojej odpowiedzialności leży to że BMW zmienia proces produkcji. W konfiguratorze dalej jest dostępna zwykła tapicerka w niezmienionej cenie. Co prawda Veganza wyglada na troche lepsza od Sensatec wiec ta zmiana moze byc na plus ale nie żeby za to dopłacać...

Z tym wyświetlaczem to sprzedawca zapewniał mnie że to nie oznacza że nie bedzie tego ekranu panoramicznego tylko że systemowo coś zmieniaja i bedzie sie różnić oprogramowaniem ale sam nie wiedział dokładnie czym. Zanim to podpisze to napewno zbadam sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli chodzi o tapicerkę to z tego co widze to nie ma Pan alcantary tylko w zamówionej specyfikacji jest eko skóra (sensatec - bo taka jest stara nazwa w BMW eko skóry) teraz bmw rezygnje z eko skóry produkowanej z tworzyw sztucznych i ropy itd. tylko przechodzi na eko skórę vegańską kaktusy itp. tutaj cały press relase https://www.bmwgroup.com/en/news/general/2022/vegan-interior.html więc o kolor bym się nie martwił bo jest tak samo farbowane i zabezpieczane. Jeżeli chodzi o panoramiczny wyświetlacz zgodnie z informacją na stronie producenta w konfiguratorze "Z uwagi na ograniczoną dostępność komponentów zależnych od półprzewodników, możliwe są opóźnienia w produkcji oraz dostawach." podejrzewam, że rezygnacja jest właśnie z braku półprzewodników ale jak napisałem powyżej jest informacja o opóźnieniu, więc radził bym jeszcze raz skonsultować się z delearem w tej sprawie co to dokładnie oznacza. Wracając do skóry czy Pana konfiguracja to zawiera m pakiet ? jeżeli nie to nie ma opcji na alcantare.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja jest z wyswietlaczem panoramicznym, niby musze zrezygnować z tej opcji bo producent tego wymaga ( przypuszczam, że jest to spowodowane wejściem Idrive 9 ) Czy ktoś z was też ma taką sytuacje?

Capture.png

 

Ale o co chodzi z tym wyświetlaczem? To jest integralna część tego samochodu - chyba nie da się z tego zrezygnować... Ja bym się dopytał o co dokładnie chodzi.


Ja też zamawiałem auko w lutym. Niestety kilka tygodni temu wpadło na status 105 :(

W każdym razie nie dostałem informacji, że jakakolwiek zmiana jest wymagana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do skóry czy Pana konfiguracja to zawiera m pakiet ? jeżeli nie to nie ma opcji na alcantare.

 

Tak moja konfiguracja zawiera M pakiet i na zamówieniu w sekcji Lakier i Tapicerka mam jasno napisane że jest to KGNL - Alcantara Black/Sensatec materiałowo-skórzana z kontrastowym obszyciem. Przypuszczam że zmiany ulegają boczki które oryginalnie były z sensatec a teraz beda z materiału veganza. Mimo wszystko oznaczenia tych kodów na aneksie do zamówienia są dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi z tym wyświetlaczem? To jest integralna część tego samochodu - chyba nie da się z tego zrezygnować... Ja bym się dopytał o co dokładnie chodzi.


Ja też zamawiałem auko w lutym. Niestety kilka tygodni temu wpadło na status 105 :(

W każdym razie nie dostałem informacji, że jakakolwiek zmiana jest wymagana.

 

Zapytałem sprzedawcy o co dokładnie chodzi. Masz szczęście że chociaż znasz status swojego samochodu, mój sprzedawca nie udziela mi żadnych informacji na ten temat. Status sprawdzałeś przez aplikacje czy u sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie ma jak sprawdzić w europie statusu z aplikacji. Ja dzwoniłem do sprzedawcy i prosiłem o status - a dokładnie kod dwu lub trzycyfrowy.

Zastanawiam się czy czekać czy może skusić się na jakiś już wyprodukowany - jest ich trochę dostępnych od ręki w DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update


Po sporządzeniu aneksu, okazało się ze dealer się pomylił i dał mi zły aneks, faktycznie w mojej specyfikacji była alcantara i okazało się ze teraz jest bez dopłaty… każdy popełnia błędy ale to już nie pierwszy błąd z ich strony. Ponadto usłyszałem ze jeżeli samochód nie wejdzie do produkcji przed końcem lipca to muszę dopłacić 3,5k za zmianę w cenie 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/25/2023 at 12:04 PM, bartoszmajda7gmail.com said:

Update

 

Po sporządzeniu aneksu, okazało się ze dealer się pomylił i dał mi zły aneks, faktycznie w mojej specyfikacji była alcantara i okazało się ze teraz jest bez dopłaty… każdy popełnia błędy ale to już nie pierwszy błąd z ich strony. Ponadto usłyszałem ze jeżeli samochód nie wejdzie do produkcji przed końcem lipca to muszę dopłacić 3,5k za zmianę w cenie 🙃

Ale skąd ta dopłata. Czy były jakieś podwyżki - bo z tego co kojarzę to jest gwarancja ceny na chyba 4 miesiące, a potem może być zwyżka o maksimum dwa albo trzy procent - nie pamiętam. Ale zwyżka zależy od tego czy cena auta poszła w górę czy nie.

Wydaje mi się, że od lutego nie było zwyżek cen więc dopłata 3,5k była by bez zasadna. Czy może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.