Treść opublikowana przez Franek Dolas
-
X1 20i sdrive xline- po 2 miesiącach
Pewnie stara buda z 23 roku, stał za salonem przy myjni 😉 spoko żarcik.
-
X1 20i sdrive xline- po 2 miesiącach
Ogólnie to widzę że robimy OT-a w tym temacie pisząc o 23i, X3 itd, ale może MOD nie pośle za kraty 🙂 No to nie wiem czy X1 jest małe, gabarytowo prawie jak poprzednia X3, sa fajne video porównania na YT. Wcześniej miałem RAV4 i BMW jest tylko 3 cm krótsze, do bagażnika na same dno wchodzą graty 100cm szerokie, a w ravce 107cm. Przesuwana tylna kanapa, którą dobrałem robi kapitalną robotę. Natomiast nowe X3 zgadza się, jest większe, nawet jak się wsiądzie to czuć ale mnie odrzuca beznadziejnie wysoko zrobiona półka no i te materiały jak w fiacie multipli czy pierwszym kasztanie od nissana, ktoś tu chyba chciał oszczędzić. Jedynie co kręci w nowej X3 to, jak dla mnie, tył. Tu się popisali. Oczywiście sensowny silnik to też inna cena bo ten podstawowy 20i to pewnie jak 18i w X1 Gdybym wygrał kasę w loterii vegety albo kucharka 🙂 to następny model jak dla mnie to X5. Co ciekawe nie wiem jak Wy ale często na autostradzie mylę z daleka X5 z X1 🙂 Podobna kształtem konstrukcja. Hmhmmm 🙂
-
Prostownik akumulatora rozruchowego dla X1 U11
Dzięki, za info. Właśnie odebrałem victron blue smart 12V/10A 🙂 W konfiguratorze firmy jest wymieniony jako najbardziej zalecany do ,,auto modern,, natomiast 5A i 7A są opatrzone komentarzem że będą ładować ale czas może być wydłużony. Różnica w cenie między 7A a 10A była średnio 80PLN. Prawdopodobnie to mój ostatni prostownik w życiu, a marzy mi się w przyszłości kamper, to poszedłem ostro jak ,,Yanda po szczepionkę,, 🙂 Aktualnie leży i nabiera temperatury po wyjęciu z paczkomatu 🙂 Zobaczymy co to cudeńko potrafi. Na jednym forum ktoś zeznał, że za te pieniądze to potrafi sam obrać ziemniaki i je ugotować 🙂
-
X1 20i sdrive xline- po 2 miesiącach
To nie wiem jak to ci to wyszło bo w podobnym wyposażeniu, M pakiecie, zastosowaniu matowego koloru, dodatków, systemów ( przy okazji troszkę słabszym silniku w X3 20i) wychodzi mi minimum 50 tysięcy różnicy. Oczywiście można zrobić w konfigu wersję bieda na X3 typu kolor biały, felgi 18" zwykły reflektor i wówczas przy w miarę wyposażonej X1 zbliżymy się cenowo ale czy o to nam chodzi ? W podobnym koszcie do akceptowalnej X3 to jest bardziej X1 w wersji M35 i nie mam na myśli wersji bieda, bo X1 M35 jest w standardzie dobrze wyposażona. Oczywiście wybór należy do ciebie, sam mocno analizowałem konfigurator pod kątem zakupu X1 M35. Pozdro
-
X1 20i sdrive xline- po 2 miesiącach
Bierz 23i jest w xDrive, dobierz czerwony sportowy hebel i wówczas zrobi się jeszcze przyjemniej 🙂 Pamiętaj że na żonie się nie oszczędza, bo to największy skarb 🙂 Ona to doceni i zrekompensuje 🙂 Przy okazji, czy ten 20i to nie ma czasem 3 cylindrów ?
-
Prostownik akumulatora rozruchowego dla X1 U11
Mam ochotę na Victron Energy Blue Smart 12V 10A IP65 BLUTOOTH. Napisz jak z zasięgiem bluetooth i jaki program wybrać dla AGM ?
-
Prostownik akumulatora rozruchowego dla X1 U11
Zakładam temat odnośnie ładowania akumulatora oraz sprzętu jaki używacie do serwisowania baterii rozruchowych typ AGM. Jestem po dużej lekturze pisanej i oglądanej na YT i szukam dobrego prostownika do okresowego ładowania akusa. Propozycje: 1. BMW prostownik do akumulatorów kod 61432408592 2. CETEK MXS 5 lub 10 ( piszą że 5A zbyt słaby ) mówią że wersja ,,5,, to bliźniacza konstrukcja z oryginałem BMW a 40% tańsza. 3. VICTRON Energy Blue Smart 12V 5A, 7A lub 10A podgląd oraz dodatkowa konfiguracja parametrów przez aplikację a smartfonie. Ceny w miarę zbliżone, skłaniam się ku temu victronowi. Mam na stanie OXFORD MAXIMISER 3600 który ładuje akumulatory AGM, ale jest to stary prostownik zakupiony bardziej pod motocykle, oczywiście jest opcja samochodowa i ładuję nim zwykłe akumulatory.
-
X1 u11 vs X3 G01
Nie brałem, bryła moim zdaniem wygląda ładniej kiedy jest w tym samym kolorze szyb. Widać to już na symulatorze, oczywiście kolor pojazdu ma tu znaczenie. Poza tym auto ma małe szyby i w oryginale są zielone lekko przyciemniane, nie odnotowałem braku komfortu.
-
youtube ;)
Jest promo co roku w czarny piątek. Ostatnio chyba kosztowało 380 PLN za rok. Nie podjąłem bo jeżdżę na android auto, a tam mam spotify i AUTO MAPĘ która nawigację BMW bije na łeb. Natomiast nie wiem czy you tube pójdzie przez android auto, ale jak będę miał chwilkę to spróbuję zrobić tak jak w tym artykule. https://www.ottocast.com/pl-pl/blogs/carplay-adapter/how-to-add-youtube-in-android-auto-in-6-simple-steps?srsltid=AfmBOopxN7XQpXXtNHV5XKNErCRl0Dsrq83-aAsZ7Nh92mtnBMX_5jCB Gdybyś był pierwszy, to skrobnij czy działa ?
-
X1 choroby wieku dziecięcego
Podbijam zdanie wehyr, że to tylko pojazd i zdrowy rozsądek pozwoli zaoszczędzić na mleczku na nadkwasotę i wrzody żołądka 🙂 Oczywiście ja również kupiłem pojazd za bilety narodowego banku polskiego, a nie wylosowałem z paczki po chipsach i również bolał pierwszy ,,wyszczypek,, na szybie, naprawiony w serwisie glassowym za jedyne 300 PLN. Podniecam się, ale zdrowo, jakim olejem zalać silnik po 2000 tysiach i po kolejnych 10 000, ale robię to z naczelną zasadą w zgodzie z feng shui 🙂 Ponadto tak jak koledzy pisali, jest instytucja gwarancji, oraz fakt, że kupujesz auto które już klepią trzeci rok i w większości wad wieku młodzieńczego jest pozbawione. Na korzyść BMW przemawia również fakt, że ich systemy oraz społeczność wychwytują te problemy i że nie ryzykujesz zdrowia i życia, a to jest chyba najważniejsze. Nawet maybach czy rolls-royce potrafi się uszkodzić, a co dopiero auto które idzie z taśmy. Luuuz 🙂 Pozdrawiam i do zobaczenia na drodze 🙂
-
Fabryczny hak holowniczy
Diagnosta nie robi problemów, zaświadczenie kosztuje około 30 PLN. Następnie wydział komunikacji bierze kwit, wbija dane w dowód rejestracyjny, a zaświadczenie zabiera do teczki pojazdu 🙂 Dowód oddaje grzecznie do pazura i z uśmiechem oraz czułym pożegnaniem macha ci ręką na papa. Ty się cieszysz jak dziecko, że miałeś przyjemność wytopić czas w wydziale komunikacji, gdzie jesteś zawsze mile widziany jako obywatel i płatnik 🙂
-
Personal eSIM - czy brać to?
eSIM przyda się tylko żeby dawać internet dla aplikacji kiedy jeździsz za granicę, ale równie dobrze, acz drożej wyjdzie zakup digital premium. Kiedy jeździsz po Polsce to można używać android auto i korzystać z własnego pakietu GSM. Systemy BMW funkcjonują na swojej sieci i nie potrzebują eSIM. Wentylacja, widok 360 z kamer itp. działają bez względu na odległość właśnie po sieci BMW
-
X1 20i sdrive xline- po 2 miesiącach
Potwierdzam, na stockowych PIRELLI ZERO do 140 jest fajnie, na zimowych BRIDGESTONACH BLIZAAKach już troszkę głośniej ale też fajnie. Silnik 23i w trybie PERSONAL jest tylko lekko słyszalny przy mocniejszym depnięciu po mieście na górce obrotów kiedy automat przerzuca biegi tj. około 3,5 tysięcy. Kiedy jedziesz szybciej i słychać lekki szum powietrza czy asfaltu, to silnika praktycznie w ogóle nie słychać. Ostatnio bujałem gada 160 -165 km/h zapakowany bagażnik i cztery osoby i też nie było niekomfortowo. Muzyczka leciała ze spotify czy radio kierowców i dobrze było słychać. Poprzednie moje auto RAV4 iV gen. to przepaść w tej kwestii. Śmiałem się do pasażera, że chyba kupię zestaw interkomów, bo przy 140 km/h szum był znaczny 🙂
-
X1 u11 vs X3 G01
Jeżeli ci to pomoże miałem podobny dylemat, żona mi na szybko pomogła kiedy powiedziała ,,ma być ten nowy tablet albo nie bierzemy,, hahahahaha. Osobiście lubię nowinki i potrzebowałem takiego 😉 strzała koleżanki małżonki. Chwiej był większy w kwestii mechanicznej, mianowicie napęd główny przód czy tył, ale po jeździe X1 ( xDrive 23i ) już wiedziałem że jest dobrze. Odnośnie nowej generacji, oprócz słabo wyglądającego przodu, wnętrze, a zwłaszcza wielka półka i materiały zastosowane, dla mnie tragedia. Tył petarda nie powiem. Oczywiście to subiektywna ocena. Inna sprawa że w cenie mojej X1 wersja silnikowa nowej X3 byłaby biedą, a nie mam potrzeby wozić powietrza 🙂
-
X1 20i sdrive xline- po 2 miesiącach
Ciekawa opinia, dzięki za nią. Przy okazji HK jak piszesz, odsłuchiwałem sztukę bez HK i nie jest źle, natomiast Ty w X5 masz na pewno ,,korektor graficzny,, do HK i tam można jeszcze podziałać z dźwiękiem. Mam nadzieję że w którejś aktualizacji dorzucą to do X1. W nowej X3 jest bo się bawiłem i pomaga. 🙂
-
X1 choroby wieku dziecięcego
-
X1 choroby wieku dziecięcego
Znaleziony temat z parującymi reflektorami. Łeb urywa kiedy się to czyta 🙂
-
Akcesoria i gadżety i inne użyteczne dodatki
Jeżeli chodzi o tablet, to w ASO mogłem dobrać, nawet matową, ale w moim przypadku, odradzali ze względu na możliwość zakłócania wbudowanych czujników. 😗
-
X1 choroby wieku dziecięcego
Szukałem na forum i nie znalazłem, ale jeżeli byś mógł poświęcić chwilkę to byłbym zainteresowany. Konsultowałem z kolegą z forum oraz poczytałem w internetach, gdzie powiedzmy ,,fachowcy,, twierdzili że jeżeli jest wilgoć to zawsze jest rozszczelnienie. Natomiast ja się zastanawiam jak można wymienić żarówkę ( tu są LEDy wiem) i nie dopuścić do wewnątrz atmosfery czyli powietrza. Z doświadczenia wiem, że nawet aparat do zdjęć pod wodą potrafi dać chwilowo plamkę pary przy zmianie temperatury, a co dopiero reflektor, ale nie jestem fachowcem, nie znam konstrukcji takiej lampy dlatego czekam na ruch z ASO ASO zaprasza na weryfikację-symulację po tym skrobnę co ustalono, ale jeżeli ktoś już przeszedł taką procedurę i zna jej efekt, to bardzo proszę o podzielenie się informacją. Może być na PRIV jeżeli będą jakieś opory :-) Jest gwarancja, co prawda przysparza to troszkę stresu bo nie wiem jak inwazyjna jest wymiana, grzebanie w pojeździe, ustawianie itp. zabiera czas, ale w razie zakwalifikowania, taka lampa to jest potężny koszt, gdyby trzeba było wymienić w przyszłości.
-
X1 choroby wieku dziecięcego
REFLEKTORY - pojawiła się lekka mgła od wewnątrz. Opis sytuacyjny: Jazda w słoneczny dzień temp. na zewnątrz około 7*C powrót do garażu. Powrót do pojazdu po około 1,5 godziny szarówka temp. otoczenia około 3*C ( dokończenie aktualizacji softu ) odpalenie na około 15 minut przy otwartych drzwiach garażu. Wyłączenie, oględziny i zauważenie efektu. Nie jestem w stanie powiedzieć od kiedy to występuje ponieważ do tej pory nie robiłem takiej ani podobnej sekwencji czynności. Zgłosiłem temat do ASO i zobaczymy co oni na to.
-
X1 aktualizacje
Oki szybki upgrade informacji ( nie mogę edytować posta ) Remote 3D VIEW działa. Udałem się do pojazdu i przyszło powiadomienie że ,,usługi online będą działać po następnej jeździe,, Uruchomiłem, posprawdzałem stare ustawienia i wszystko póki co działa.
-
X1 aktualizacje
11/2024.30 Godzinę temu aktualizowałem , podkusiło mnie 🤒 1. Nie działa - Remote 3D VIEW ( ładuje i nie chce nic załadować , inne dane typu cisnienie, lokalizację pokazuje )
-
GAP
Odświeżam 🙂 Warto, sprawdzi się np. przy szkodzie całkowitej kasowanej z OC sprawcy gdzie dostajemy chyba max 70% wartości. Ja wykupiłem na 3 lata.
-
Opony zimowe
Rozumiem, to niech ci prześle skan tej strony z punktem 52 i po kłopocie, tam jest opis konkretnie pod VIN U mnie są dokładnie takie możliwości: 205/60 R18 99H M+S 6 1/2Jx18 ET41* 245/45 R19 102H M+S 8Jx19 Et46* 245/45 R19 102Y M+S 8Jx19 Et46* 245/40 R20 99Y 8Jx20 ET46* Przypominam że ze względu na zastosowany sportowy system hamulcowy, którego homologacja ,,nie widzi,, możliwość została ograniczona do zestawów 19" wzwyż.
-
Opony zimowe
To jak zarejestrowałeś auto bez homologacji ?